Як ловити чехонь в різні пори року і на що

У статті розказано про те, як ловити чехоня в різні періоди року. Які снасті застосовуються для ловлі чехоні. На які насадки найкраще ловиться чехонь. Як правильно налаштувати снасті.

Підбирати снасті для лову чехоні завжди необхідно з урахуванням сезону: осінь, літо, весна. Починаючи з весни, до моменту вильоту комах, чехонь успішно ловиться донними снастями, в якості приманки підійде черв'як або опариш. В осінні місяці для лову чехоні підійде спінінг або ходова донка, приманки використовуються максимально дрібного розміру.

Ловля чехоні весною в момент вильоту комах

Відзначимо, що цей період серед рибалок найпопулярніший, оскільки у чехоні після нересту починає прокидатися апетит. Жор чехоні починається в першій половині червня.

Шукати чехонь необхідно на ділянках поблизу с русловими глибинами, які переходять на мілини, а також на ділянках швидкої і повільної течії. Часто зграйку чехоні можна зустріти над піщаними мілинами, а також поряд з острівцями, де утворюються зони зворотної течії.

Клювання чехоні починається одночасно з початком підвищення рівня води. Пов'язано це з тим, що саме в цей період в воду зноситься з берега найбільшу кількість корму. Відзначимо, що в цей період чехонь може атакувати навіть невелику, рибку, яка потрапить в струмінь течії.

Важливо знати, що чехонь тримається зграї рівної за віком, тобто в одній зграї, завжди знаходиться риба одного розміру і ваги.

Навесні чехонь слід шукати ближче до поверхні, пов'язано це з тим, що саме тут вода прогрівається краще і все живе тут оживає набагато швидше. Зверху чехонь найкраще ловиться ближче до вечора, а саме на заході сонця, коли активність комах знижується, і вони починають частіше потрапляти в воду, де стають легкою здобиччю для чехоні та іншої риби.

Ловити зручніше з плавального засобу. Снасть закидається мінімум на 20 метрів, після чого слідує відпуск. Розраховувати на піймання чехоні поруч з береговою лінією або в декількох метрах від човна не варто, оскільки чехонь на поверхні проявляє особливу обережність і при найменшій небезпеці залишає місце годівлі.

Для лову в проводку підійде спінінг довжиною 2,1-3 метра або матчеве вудилище, оснащене легкою котушкою. Волосінь слід використовувати більш тонку, відмінним варіантом буде перетин 0,18 мм, обов'язково потрібно виготовити повідець, для якого підбирається волосінь декількома пунктами менше перетину основної жилки. Довжина повідця 20-35 см, що стосується поплавка, то рекомендується підібрати варіант, виготовлений зі шматочка пінопласту або гусячого пера. Вантаж визначається в кожному випадку індивідуально, однак його розміщення краще виконати за схемою: половинку на місці з'єднання основної жилки з повідцем, а другий вище на відстані до 30 см. На поводок встановлюються гачки №4 з короткою цівкою, відмінним вибором будуть гачки виробництва японської компанії Owner.

Ловля чехоні з використанням снасті далекого закидання

Чехонь відноситься до дуже обережною рибі, найменший шум може стати причиною погіршення або повного припинення клювання, особливо якщо ловля здійснюється недалеко від берега або плавального засобу. Найчастіше чехонь тримається віддалених ділянок на водоймі, куди вдається закинути приманку тільки за умови використання снастей далекого закидання.

Відмінним вибором для лову стане матчеве вудилище довжиною шість метрів, яке обов'язково оснащується легкою котушкою. Снасть доповнюється тонкою волосінню (перетин 0,14-0,16 мм), використання повідця обов'язкове, для його виготовлення підійде волосінь перетином 0,08 мм. Огрузка визначається в залежності від вантажопідйомності поплавка, яка не повинна перевищувати 7 грам.

Відзначимо, що огрузка розташовується в залежності від того на якій глибині бажано щоб перебувала приманка. Якщо важливо, щоб наживка перебувала на поверхні, то огрузку встановлюють буквально під самим поплавком або в декількох сантиметрах від нього. Важливо розуміти, що чим менше вантаж і чим більше відстань до нього, тим довше буде опускатися приманка в точку, а також буде більшою дуга опускання, що позитивно позначається на лові.

При ловлі з використанням легкого оснащення, в момент клювання чехоні виконувати різкі підсічки не слід - це може стати причиною обриву волосіні. Закид виконується в сторону перспективного місця, але не в саму точку. До місця стоянки чехоні оснащення зносить течією, як правило, чекати довго клювання не доводиться.

Ловля чехоні донною снастю

Влітку одночасно із заходом сонця, чехонь залишає верхні шари і спрямовується ближче до дна, де продовжує годуватися. Успішно ловити чехонь можна навіть в прибережній зоні, але за умови, що глибина на потрібній точці буде перевищувати два метри. Для ловлі використовується матчеве 8-ми метрове вудилище, яке оснащується світловим поплавком.

Огрузку підбирають виходячи з сили течії. З метою зберегти чутливість снасті на волосінь встановлюється декілька невеликих дробинок з інтервалом між ними 25 см. Клювання чехоні в темний час доби тривають, приблизно, до 12 години ночі, після цього настає затишшя. Активність риби поновлюється перед світанком. Ловити чехонь з дна можна і вдень, але за умови похмурої погоди і зниження добової температури повітря.

В якості приманки використовують гнойового хробака, опариша, личинки водних комах. Залучити чехонь до місця лову завжди вдається використанням прикормки, в основний склад якої обов'язково включається невелика частина використовуваної наживки.

Відмінним варіантом підгодувати місце вважається використання глини, в яку вмішується ошпарений опариш або нарізаний черв'як. З отриманої суміші робляться кулі і опускаються в воду в кількох метрах від точки лову. Поступово глиняні кулі будуть розмиватися течією, завдяки чому з них будуть відпадати шматочки корму. Запах рубленого хробака здатний залучити чехонь з будь-якого куточка водойми.

Як поводиться спіймана чехонь

Як тільки чехонь відчує небезпеку, вона починає відчайдушно опиратися. Риба закручує снасть і якщо повідковий матеріал виявиться м'яким, чи не буде з основною жилкою з'єднаний вертлюжком, то може статися обрив або швидкий знос.

Важливо відзначити, що якщо поводок буде закручений, то під силою течії він не буде витягуватися в одну лінію з насадкою і основною жилкою - це стає причиною зниження ефективності підсічки.

При виведенні чехоні не можна давати слабину, оскільки це може призвести до сходу довгоочікуваного трофею. Крім цього неприпустимі при виведенні риби сильні і різкі ривки це може також стати причиною сходу.

Форсувати події з виведенням чехоні не слід, якщо риба намагається піти на глибину краще дозвольте їй це зробити, але при цьому важливо постійно стежити за тим, щоб волосінь перебувала в натягнутому стані. Незважаючи на те, що чехонь пручається сильно, триває це недовго, найчастіше дістати чехонь з води вдається вже через кілька хвилин після клювання.

  • Як ловити чехонь в різні пори року і на що

Схожі статті

Як, де і на що ловити судака весною

Як, де і на що ловити судака весною

У статті розказано про те, як правильно підготуватися до весняної ловлі судака. Які використовуються снасті і приманки. На що потрібно звернути увагу при виборі місця для ловлі судака весною. Як здійснюється ловля судака весною.

Як зварити раки до пива

Як зварити раки до пива

В середні віки в багатьох країнах Європи річкові раки були їжею знаті і монархів. Найбільше варених раків поважали шведи і фіни. До сих пір в цих країнах проводять фестивалі, присвячені вареним ракам. Сьогодні поїсти варених раків - це прекрасний привід зібратися разом з друзями і близькими. Ну а пиво - приємне доповнення до раків, і дружньої бесіди.

Карась смажений в сметані

Карась смажений в сметані

Карась - звичний житель прісноводних водойм євразійського континенту. Він відноситься до сімейства Коропових. У природних умовах зустрічаються два види цієї риби - карась звичайний або золотий і карась срібний. Карасі є об'єктом любительського лову. Дуже часто їх розводять в ставках для поставок в торгову мережу.

Ловля чехоні весною на резинку

Ловля чехоні весною на резинку

У статті розказано про те, як ловити чехонь весною на резинку. Які використовуються приманки, як правильно налаштувати снасть. На що важливо звернути увагу при виборі місця для ловлі чехоні.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Жилка зимова Konger Steelon FC Basic Ice — надміцна волосінь для вимогливих рибалок. Відрізняється ..

19 - 28Грн.