Як ловити чехонь весною на резинку

У статті розказано про те, як ловити чехонь весною на резинку. Які використовуються приманки, як правильно налаштувати снасть. На що важливо звернути увагу при виборі місця для ловлі чехоні.

Навесні активність прокидається в багатьох риб наших водойм, однак, незважаючи на це найцікавіше ловити в цей період чехонь, яка величезними косяками відправляється на нерест. Ловити чехонь можна з використанням різних снастей протягом доби. Найчастіше рибалки зупиняють свій вибір на резинці. Ця снасть відрізняється численними перевагами. Весняний жор чехоні не тривалий всього кілька тижнів, після чого активність риби на якийсь час падає і поновлюється тільки через три тижні після нересту. Ловити чехонь з використанням резинки можна протягом всього сезону відкритої води.

Як правильно підготувати снасть для ловлі чехоні

Отже, резинка виготовляється за принципом закидушки, різниця тільки в тому, що наша снасть має бути доповненою резинкою, довжина якої від 5-8 метрів (залежить від дальності закидання).

Волосінь частіше використовують перетином 0,3 мм, намотують її на мотовило. До основи волосіні прив'язується через пластмасовий ґудзик резинка, до якої знову-таки через такий ж ґудзик прив’язують відрізок звичайної білизняної мотузки довжиною 1-1,5 метра з вантажем. Від місця з'єднання гумки з волосінню відступається приблизно півметра, і починають кріпити повідки. Відстань між повідцями 0,5 метра, за умови, що довжина повідків не перевищує 20 см. Для виготовлення повідків відмінно підійде волосінь перетином 0,15/ 0,18 мм. Кількість повідків 3-9 штук, оптимально 5-6.

Що стосується гачків, то для резинки, на яку планується ловити чехонь краще підібрати темні варіанти з короткою цівкою. Відмінним вибором будуть гачки виробництва японської компанії Owner №4.

Важливо відзначити, що довжина резинки визначається виходячи з дальності закидання. Відзначимо, що розтягується вона 1 до 2-3 метра, тому якщо ловити належить на відстані від берега до 40 метрів, то на снасть встановлюється мінімум 15 метрів резинки.

Як ловити чехонь на резинку

Найскладніше це виконати закид важкого вантажу резинки. Зробити це можна рукою або, що набагато простіше і зручніше завести снасть на човні, якщо звичайно він є. Після того як резинка буде встановлена дістаємо з води гачки. Важливо відзначити, що робити цю процедуру слід з максимальною обережністю, якщо волосінь зіскочить з рук, то за рахунок розтягнення резинки гачки стрімко підуть до первісної точки.

Після тога як снасть буде витягнута, рекомендується волосінь через петлю прив'язати до заздалегідь встановленого на березі товстого кілочка, після чого можна приступати до насадження приманки на гачки. Коли на всіх гачках буде знаходитися наживка, акуратно знімаємо петлю з кілочка і неквапливо відпускаємо волосінь. Перевага ловлі на резинку полягає в тому, що гачки з наживкою постійно знаходяться в одному місці після кожного закидання.

Клювання у чехоні різке, не помітити його просто неможливо, крім того воно відбувається практично відразу після зупинки гачків. Тому використовувати різні сигналізатори покльовок не потрібно, достатньо буде затиснути між пальців волосінь, як тільки чехонь проковтне приманку, піде кілька сильних ривків, що вказує на те, що саме час виконати кистьову підсічку. Після піймання риби наживка на гачках оновлюється, і снасть відправляється в колишнє місце.

Як визначити перспективне для лову чехоні місце

Отже, важливо знати, що чехонь любить тільки просторі ділянки з твердим піщаним або глинистим дном. Місця з рясною підводною рослинністю ця риба уникає. Зупиняти вибір завжди слід на ділянках з сильною, але не бурхливою течією. Найкращим місцем для лову чехоні вважаються ділянки в декількох десятках метрів від перекату.

Крім чехоні наживкою може також зацікавитися плотва, підуст або густера. Відмінним місцем для лову є великі і глибокі затоки. Важливо відзначити, що закидати снасть необхідно з розрахунком, що гачки будуть перебувати на відстані від берега мінімум 35 метрів.

Шукати чехонь в прибережній зоні не варто, вона до берега підпливає вкрай рідко, якщо і вдається зустріти її поруч з берегом, то тільки на ділянках виходів із затоки і то за умови, що дно буде ідеально чистим. Відзначимо, що відмінним місцем для лову буде ділянку відразу за стіною рослинності, але не ближче ніж 5 метрів від неї.

Які приманки використовуються при ловлі чехоні

Незалежно від періоду лову, найкращою наживкою для чехоні є опариш. Крім цього успішно ловити чехонь можна з використанням гнойових черв'яків або виповзків, які насаджуються на гачок невеликими шматочками.

Добре клює чехонь і на різні варіанти рослинних приманок, наприклад на перловку, запарену кукурудзу, мастирку. Важливо відзначити, що незалежно від типу використовуваної приманки, жало гачка має бути сховане - це підвищить шанси на успіх.

  • Як ловити чехонь весною на резинку

Схожі статті

Ловля чехоні, поради та рекомендації професіоналів

Ловля чехоні, поради та рекомендації професіоналів

У статті розказано про те, як ловити чехоня в різні періоди року. Які снасті застосовуються для ловлі чехоні. На які насадки найкраще ловиться чехонь. Як правильно налаштувати снасті.

Карась смажений в сметані

Карась смажений в сметані

Карась - звичний житель прісноводних водойм євразійського континенту. Він відноситься до сімейства Коропових. У природних умовах зустрічаються два види цієї риби - карась звичайний або золотий і карась срібний. Карасі є об'єктом любительського лову. Дуже часто їх розводять в ставках для поставок в торгову мережу.

Сазан фарширований

Сазан фарширований

Ваша риболовля як зазвичай вдалася, додому ви принесли залікового сазана, і почали думати, а що мені з нього приготувати? Я вам пропоную приготувати фаршированого сазана. Повірте, ні хто не встоїть перед такою стравою, тому що м'ясо сазана, при правильному готуванні, виходить дуже ніжним і соковитим.

Ловля ротана весною

Ловля ротана весною

Знайти ротана навесні просто: досить відвідати ротане озеро і відразу ж приступити до риболовлі. Довгого вудилища не знадобиться, так як ротан навесні (в принципі, і влітку теж) вважає за краще триматися під берегом, причому часом вдавалося виловити рибин під 300 грам буквально з глибини в 50 сантиметрів.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.