Ловля форелі на фідерну снасть

Ще недавно фідерну риболовлю можна було віднести до ловлі виключно мирної риби. Останнім часом стало з'являтися все більше різновидів і напрямків в донній ловлі, один з яких навіть отримав незвичайну назву - «хижий фідер». Доночники підлаштовують снасті під щуку, головня, судака, окуня, форель і навіть сома. Ловля форелі на фідер заслуговує на окрему розмову.

Як вибрати місце для ловлі форелі на фідер

Найчастіше форель на фідер ловлять на платниках. Лососевий хижак непогано реагує на прикормочні суміші і запропоновану приманку.

На відміну від засадних хижаків, форель не прив'язана до певного рельєфу дна і твердості ґрунту.


Набагато важливіше для цієї риби вид приманки, її розмір, колір, запах і смак. Можна впевнено сказати, в плані пошуку місця ловлі цей хижак не дає особливого приводу для роздумів. На жаль, тут скоріше залежить від удачі, ніж від будь-яких знань і спостережень.

Досвідчені рибалки часто називають райдужну форель ненажерливою, дурною рибою. Однак, бійцівські якості риби і її прекрасний гастрономічний смак, знайшли безліч прихильників форелевої риболовлі.

Незважаючи на залежність від удачі при пошуку хижака, намагатися ловити краще на невеликих глибинах. Таким чином буде простіше відшукати потрібний горизонт, висоту від дна до поверхні, де крутиться форель. Оптимальна глибина не повинна перевищувати 2-3 метра.

Днем, в ясну погоду, в прозорій воді, рибі набагато легше розгледіти яскраву наживку на мілководді. На глибині більше трьох метрів, та ще й в похмуру погоду, кольори починають зливатися в сіру масу.

Вибір фідерної снасті для ловлі форелі

Якщо говорити про вибір фідера на форель, то тут немає строгих правил. Те ж саме можна сказати і про котушку. Проте з огляду на вагу і силу окремих екземплярів, снасть повинна мати певний запас потужності. Мабуть, довгоміри медіум або навіть хеві класу, з котушкою 5000, будуть хорошим, універсальним варіантом. Адже потужна снасть дозволяє швидше втихомирити велику форель і витягнути її з точки ловлі.

Фідерна прикормка на форель

Склад прикормочної суміші може бути досить різним. Форель не надто розбірлива в компонентах, але дуже важлива наявність в прикормі довго плаваючих частинок. Своєрідна хмара живильної каламуті, в якій довго піднімаються і опускаються смачні крихти.


З невідомих причин, форель небайдужа до прикормок червоного (цегляного) кольору. Це єдиний колір, який працює стабільно, в будь-який час, в будь-якій водоймі.

До складу суміші бажано додати відносно великі компоненти, плаваючі і тонучі. Наявність живого корму (наприклад опариша) також поліпшить її якості. Личинки які повзають по дну, цілком здатні спустити рибу вниз і утримати її якийсь час. На кілограм готової рослинної суміші можна додавати до 200 грамів личинок. Перегодувати форель опаришем важко, ця риба просто обожнює білих личинок мухи.

Оснащення для ловлі форелі на фідер

В якості оснащення для ловлі форелі добре себе зарекомендувала петля Гарднера. Вона проста і робиться буквально за хвилину з волосіні або плетінки, використовуваних в якості основної волосіні. Таке оснащення дозволяє побачити будь-які, навіть найніжніші клювання риби.


В якості основної волосіні, в форелевому оснащенні, краще використовувати м'яку нейлонову волосінь. Волосінь, на відміну від плетінки, дозволяє успішно згладжувати потужні ривки великої форелі. Це, в свою чергу, дає можливість використовувати досить тонкі повідки, що позитивно впливає на клювання. Плетений шнур, в якості основної волосіні, абсолютно не тягнеться практично при будь-якій довжині. Таким чином, тонка волосінь повідків часто не витримує і рветься.

Подача приманки

На відміну від звичної фідерної ловлі, при лові форелі потрібно постаратися зробити так, щоб гачок з насадкою тонув або дуже повільно приземлявся на дно. Щоб досягти такого ефекту, можна додати до насадки який-небудь плавучий матеріал, наприклад, шматочок пінопласту. Сам поводок краще зробити з нейлонки з флюоркабоновим покриттям. Така волосінь стане максимально непомітною для риби, володіючи при цьому достатньою еластичністю.

Кращою живою насадкою для лову форелі є пучок мотиля або опариша. В деякі дні краще працює бутерброд з цих личинок, особливо з переважанням мотиля.

Клювати риба може в різних шарах води, тому краще почати з короткого повідка, довжиною 30 см. Якщо рибі підгодовування сподобалося, клювання, скоріше за все, почнуться коло дна. Часто буває і таке, що форель підгодовуванням цікавиться, але плаває вище, підбираючи тонучі частки. У таких випадках доведеться по-експериментувати з повідцем, поступово збільшуючи його довжину. В ході експерименту з довжиною повідка, є сенс робити перезакидання через 5-10 хвилин. Додавати довжину повідка потрібно поступово, по 10-20 сантиметрів, змінюючи колір пінопластової кульки.

Клювання форелі сильно залежить як від розміру, так і від кольору приманки. Кращі кольори полегшеної підсадки на гачок, це жовтий, червоний і зелений. Бажано мати при собі опариша також різних кольорів.

На початку ловлі важливо щоб форель позначила свою присутність. Коли вдасться побачити перше клювання, стає значно легше, можна назвати це половиною перемоги.

Хоча форель є хижою лососевою рибою, її ловля фідером часто обходить за результативністю спінінг. Швидше за все, справа тут в тому, що риба дійсно добре реагує на підгодовування.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля форелі на фідерну снасть

Схожі статті

В'язь (Язь)

В'язь (Язь)

Язь є поширеним представником сімейства коропових. Багато цю рибу вважають дуже схожою на головня, жереха, навіть плотву і краснопірку. Однак, переплутати їх може, мабуть, тільки людина далека від риболовлі. Язь є однією з найбільших риб з сімейства. На відміну від плотви, його луска має виражений сріблясто-жовтий відтінок. Тіло товсте, масивніше ніж у головня або жереха, голова невелика. Плавці яскраві, червоні, особливо черевні і анальний, очі жовтувато-зелені.

Сазан

Сазан

Сазан - найбільший представник сімейства коропових. В Японії існує приказка: «Розумний як сазан». А наші співвітчизники, за мудрість і спокій, прозвали його річковим королем. Видатні розміри, сувора краса і миролюбність з лишком покривають невелику слабкість - любов до мулу.

На що ловити ляща

На що ловити ляща

Правильно обрана насадка для ловлі ляща - це як мінімум половина успіху упіймання цієї обережної риби. Важливо знати яку насадку в певну пору року краще використовувати. Розберемо що з себе представляє найкраща приманка на ляща в певну пору року і як її правильно подати рибі.

Лящ смажений на сковороді: рецепти

Лящ смажений на сковороді: рецепти

Лящ є поширеною рибою сімейства коропових з ніжним, смачним м'ясом і достатньою жирністю. Існує багато різних рецептів, щоб смачно приготувати ляща, незважаючи на велику кількість дрібних кісток. Найбільш популярною стравою прийнято вважати смаженого ляща на сковороді.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

55Грн.

Крилеве (криль) борошно для прикормки Antarctic Krill Meal

Крилеве (криль) борошно для прикормки Antarctic Krill Meal

Крилеве борошно - це джерело високоякісного білка і амінокислот, які мають тваринне походження. Бо..

40Грн. - 250Грн.

Кукурудза для рибалки в жестяній банці Robin 200мл.

Кукурудза для рибалки в жестяній банці Robin 200мл.

Кукурудза консервована з цілих зерен з різними смаками – виготовляється безпосередньо в банках, зе..

26Грн.

Горох для рибалки в скляній банці Hi Mera 200мл.

Горох для рибалки в скляній банці Hi Mera 200мл.

Горох для рибалки насадочний в скляній банці. Можна використовувати тривалий час на багатьох рибалка..

30Грн.