На які приманки ловити форель

Більшість спінінгових приманок можуть виготовлятися з силікону, але є й ті, в основі яких завжди використовується силікон: різні віброхвости, силіконові черв'яки, мальки. Не можна сказати, що силіконові приманки для лову форелі на спінінг за результативністю перевершують класичні воблери або блешні, але в рибальській сумці повинні бути присутніми в обов'язковому порядку. Основні принади на форель весною і восени: колебалки, вертушки, воблери, поппери, віброхвости, твістери і т. д.

Основні вимоги до приманок для ловлі форелі

Є маса варіантів, на що ловити форель, це обумовлено масою сучасних приманок. У будь-якому випадку, приманки для ловлі форелі повинні відповідати деяким ключовим вимогам, інакше рибалка залишиться безуспішною.

Які повинні бути приманки на форель:

 • з невеликим розміром і вагою. Правило обумовлено анатомічною будовою пащі риби і звичками, форель не стане атакувати велику рибу. Переважно застосовуються насадки довжиною близько 50 мм і вагою 4-5 гр.;
 • гра наживки. Кращі приманки для лову форелі відрізняються стійкістю і збалансованістю гри в будь-яких умовах. Форелеві часто водяться на швидкій течії, приманка повинна враховувати цю особливість і не збиватися з гри при ривках. Низькоякісні китайські насадки відразу йдуть штопором вниз, спливають або при будь-яких рухах збиваються з гри;
 • в стоячій воді застосовуються насадки, здатні забезпечити зверх повільну швидкість проводки, утримуючись на одній глибині. На течії важлива стабільність і стійкість гри;
 • забарвлення. Зазвичай кольори силіконових принад або імітують справжню рибу у водоймі, або мають яскраві, кислі кольори. Хижак надає перевагу природним забарвленням з додаванням явно виражених точок або смужок. З досвіду професійних рибалок можна сказати, що форель найкраще відгукується на жовтий, помаранчевий, рожевий, світло-зелений і червоний кольори;
 • надійні і гострі гачки. Краще брати моделі приманок з міцними гачками, при заточуванні яких використовується хімічна технологія. Щоб приманки для форелі на платниках виглядали природніше, є моделі з додаванням мушок на гачки. Відносно якості зачепу краще брати трійники, але обережна риба не завжди йде на громіздкі конструкції.

Визначатися, на які приманки ловити форель, слід уже безпосередньо на водоймі з урахуванням особливостей місцевості, сезону і смакових уподобань риби.

Силіконові приманки для ловлі форелі

Ловля форелі на силіконові приманки є гідною альтернативою риболовлі на воблери і блешні, хоча і дещо поступаються їм по уловистості. М'які приманки на форель, такі як віброхвости і твістери, добре працюють в холодній воді, при виконанні проводки безпосередньо коло дна. Зазвичай форель йде на рівномірну проводку, рідше - на ступінчасті тактики руху приманкою.

Найпростіший спосіб виконати відповідну проводку - скористатися огруженими спінінговими приманками. З їх допомогою ловля форелі на платниках стає простіше, так як рибалка зможе простукати яму і визначити рельєф дна. Ловити форель на м'які приманки - це хороший спосіб спокусити малоактивну здобич.

Під час цілеспрямованої риболовлі на форель переважно використовуються дрібні силіконові насадки, довжина яких рідко перевищує 60 мм. Зустрічаються в різних кольорах, практично всі з них можуть виявитися результативними, але кращі: білий, червоний, жовтий і салатовий. Підвищити шанси на улов допоможуть блискітки в розфарбуванні.

Принади типу «силікон» монтуються безпосередньо на стандартні джиг-головки з незахищеними гачками. Грузила краще підфарбовувати під колір насадки, але найкращими розмальовками є світло-зелені та червоні кольори. Крім основної функції огрузки, воно додатково приверне увагу здобичі і може послужити точкою атаки.

Воблери для ловлі форелі

Воблери на форель відрізняються універсальністю, застосовуються для облову будь-якого горизонту, мають різноманітні кольори, типи конструкцій, різновиди гри і пристосовані для різних умов. Є основним інструментом лову у спінінгістів. З собою обов'язково потрібно мати хоча б невеликий комплект з 5-10 воблерів.

Переважно виготовляються з пластика, рідше - з силікону.

Воблери представлені численними різновидами, але для упіймання форелі застосовуються 3 основних групи:

 • мінноу;
 • кренки;
 • шеди.

Всі воблери розрізняються по плавучості, є плаваючі, потопаючі (повільно або швидко) і суспендери (затримуються в одному місці). Всі види мають свою сферу застосування, в основному вибір підлаштовується під пори року. При правильному використанні забезпечують непоганий улов.

Коли і які воблери доречні:

 • потопаючі. Особливо ефективні при необхідності ловити форель з дна. Показують непогані результати при риболовлі на швидкій течії;
 • плаваючі. Менш уловисті в місцях, де використовуються тонучі варіанти, але показують себе з кращого боку на платниках і в закорчованих водоймах;
 • суспендери. Застосовуються на рибалці весною, влітку (тільки вранці) і восени, коли форель плаває в товщі води. Здатні спокусити пасивного хижака.

Весь топ форелевих приманок в усіх сферах займають японські бренди, тенденція спостерігається вже давно і найближчим часом навряд чи щось зміниться.

Блешні для ловлі форелі

Одна з найбільш ефективних приманок - блешня на форель. Блешні відрізняються універсальністю, так як допомагають в лові практично на всіх водоймах. Популярність насадок надає легкість освоєння особливостей риболовлі.

Всі блешні поділяються на 2 основні типи:

 • обертові. Під час полювання на форель краще використовувати невеликі блешні. При виборі приманок важливо звертати увагу на якість виготовлення і тип гачків. Використовуючи дешеві аналоги відомих моделей, краще застосовувати гачки, куплені окремо від перевірених брендів. Якісна вертушка пристосована для роботи на будь-яких швидкостях проводки;
 • коливні. На форель доцільно ставити мікро-колебалки, які поступово витісняють місця вертушок і воблерів. Ідеально підходять при риболовлі на платних водоймах. Завдання блешень полягає в імітації малька, снасті варто підбирати такі, які допоможуть досягти поставленої мети. Мікро-колебалки результативні протягом усього року, але найбільш активний кльов спостерігається навесні і восени. Застосовуються рибалками для облову всіх горизонтів.

Інші приманки

Вибір насадок перерахованими варіантами не обмежується, рибалка виявляється уловистою за допомогою:

 • спіннербейтів. В основі приманки використовується 1-2 пелюстки на коромислі і гачок з під вантаженням. Утяжувач допомагає не тільки прискорити процес заглиблення гачка, а й також нагадує форму тіла малька. У деяких моделях для залучення уваги використовується бахрома, виготовлена ​​з силіконових ниток, під час проводки вона розпушується. Зазвичай використовуються жовті і сріблясті пелюстки. Є одне правило: чим яскравіше і світліше день, тим тьмяніше краще ставити приманку;
 • силіконові черв'яки. На платниках часто продаються прямо на в'їзді. Насаджуються на джиг-головки найрізноманітнішим чином: по середині, від голови, ззаду, з провисанням посередині і т. д. Найчастіше виявляються успішними черви рожевих, салатових, білих і помаранчевих кольорів. Не варто зациклюватися на одному кольорі, якщо зелений черв'як виявився уловистим вранці, до обіду переваги форелі можуть змінитися. Тип проводки визначається експериментально;
 • німфи, рачки. Краще використовувати приманки під час знаходження здобичі в поверхневих горизонтах води. Є великими насадками, від чого повільно тонуть. Якщо клювання не було довгий час, краще змінити форму або поставити інший розмір приманки.

Рейтинг кращих приманок для ловлі форелі

Навіть найкращі приманки на форель в деяких умовах можуть виявитися не уловистими, хоча зазвичай вони призводять до постійних клювань. Незважаючи на те, що у кожного практикуючого рибалки свій топ приманок на форель, більшість професіоналів подібні на думці щодо наступних насадок.

Топ-10 кращих приманок на форель:

 1. TB Trait # 0 від «Понтон 21». Очолює рейтинг 10 кращих приманок через свою універсальність, випробувана в різних умовах і практично завжди показує хороші результати. Володіє вузькою пелюсткою і невеликим розкриттям (близько 30 °), це забезпечує комфортну ловлю на течії. Вольфрамовий сердечник обтяжує оснастку і дозволяє робити далекі кидки.
 2. Rigge від «Зіпбейтс» - це успішний воблер для лову ставкової форелі, представлений в двох відповідних розмірах: 3,5 і 4,6 см. Представлений в численних кольорах, пристосованих для різної температури і кольору води.
 3. Hornet від «Салмо» є фаворитом серед приманок на озерну форель. Представлені у вигляді невеликих моделей 30-40 мм. Відмінною характеристикою є стійка гра на будь-якій подачі і швидкості течії. Допомагає ловити форель влітку, коли будь-які рухи оснащення небажані, так як «Шершень» здатний утримуватися на одному місці. Ефективний під час точкового облову укриттів.
 4. Miu Native 2.8 від «Форест» є класичною колебалкою, рекомендованої усім любителям рибної ловлі. Після потрапляння в воду імітує дрібну рибку. В якості прилову будуть зустрічатися головень і жерех. Характеристики блешні: 3,2 см і 2,8 гр. При невеликій масі має гарну далекобійність. Перевагою приманки є першокласна якість.
 5. D-Contact від компанії Smith - швидко заглиблюючий воблер, ефективний під час троллінгового лову і облову дна. Часто використовується на водоймах зі швидкою течією. Поєднується зі швидкою твічинговою і рівномірною проводкою. Застосовується для упіймання трофейної форелі.
 6. L-Minnow від «Йо-Зурі» присутній в рибальському арсеналі всіх любителів лову форелі. Завоював авторитет за рахунок дальнобійності, і здатності затримуватися в одному горизонті. Володіє ефективним балансуванням і хорошими тонучими здібностями.
 7. Black Fury №2 від «Меппс» зараховується до однієї з кращих вертушок для всесезонного лову риби. Добре себе показує при поверхневій лові, стабільно тримається на будь-якій течії, незалежно від швидкості проводки. На приманку часто ловиться і щука з окунем. Непогано проявила себе під час риболовлі як з мінімальним освітленням, так і в сонячний день. Важить 4,5 гр.
 8. Silver Creek Spinner R від «Дайва» - це унікальна блешня з чудовими польотними якостями. У конструкції використовується важка серцевина, що нагадує здобич. Має масу 18 гр., що за мірками оберталок є величезною вагою. Далекобійна приманка результативна за часів, коли форель відходить від берега. Модель представлена ​​в 9 кольорах.
 9. Khamsin Tiny від «Зіп Бейтс» відноситься до суспендерів, які показують найкращу анімацію при повільній проводці. Приманка добре ловить форель з різним настроєм, переважно середніх або великих розмірів. Краще використовувати в теплий період року.
 10. Bevy Minnow від «Лаки Крафт» - приповерхневий воблер, ефективний під час полювання форелі. Допомагає спровокувати на клювання пасивну форель за допомогою ривкової проводки, при якій насадка імітує поранену рибку.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • На які приманки ловити форель

Схожі статті

Яку волосінь вибрати для спінінга

Яку волосінь вибрати для спінінга

Підібрати волосінь до спінінга, беручи до уваги умови лову, а також інші характеристики - завдання не з простих навіть деяким досвідченим рибалкам, не кажучи про новачків. Само собою зрозуміло - підібрати універсальний тип волосіні можна, але беручи до уваги деякі рекомендації, прийти до компромісного рішення цілком реально.

Як зробити плаваючі бойли своїми руками

Як зробити плаваючі бойли своїми руками

Бойли - популярна насадка, що дає надію на піймання великої риби. Вона представлена у вигляді кульки різних діаметрів. Завдяки використанню різних компонентів, він має різні кольори і аромати. У складі присутні рослинні і тваринні компоненти. Існують тонучі, нейтральні і плаваючі бойли. Кожен з цих варіантів використовується в залежності від умов лову. У більшості випадків саме плаваючі бойли здатні стати максимально помітними. Багато рибалок віддають перевагу цьому варіанту.

Ловля карася на поплавок весною

Ловля карася на поплавок весною

Багато шанувальників поплавкової риболовлі з нетерпінням чекають настання літа, щоб відправитися за карасем. Але досвідчені рибалки знають, активність ця риба починає проявляти ранньою весною. Інтенсивність клювання збільшується в міру прогрівання води. Ловля карася весною приваблює своєю нестабільністю. Часто виходи на водойму в цей час радують гарним результатом. Як тільки сходить лід, багато «поплавочників» відправляються на риболовлю.

Як і на що ловити форель

Як і на що ловити форель

Щоб риболовля пройшла максимально успішно, необхідно також ретельно до неї готуватися. Рибалці слід вивчити приманки, на які клює риба, місце проживання здобичі і застосувати відповідну оснастку. У зв'язку з цим, вирушаючи за хижаком, потрібно розібратися, на що ловити форель.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Гачки Vido Craft S-60 BN

Гачки Vido Craft S-60 BN

S-60 від корейської компанії Vido Craft - гачки для шарнірного монтажу силіконових приманок, викона..

4 - 5Грн.

Силікон Keitech Easy Shiner 2"

Силікон Keitech Easy Shiner 2"

Keitech Easy Shiner - яскравий представник "їстівного" силікону, який став дуже популярним в останн..

131Грн.

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade LJBB01. 4g

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade LJBB01. 4g

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade відрізняється збалансованою конструкцією і стабільною грою ..

98Грн.