Як і на що ловити форель

Щоб риболовля пройшла максимально успішно, необхідно також ретельно до неї готуватися. Рибалці слід вивчити приманки, на які клює риба, місце проживання здобичі і застосувати відповідну оснастку. У зв'язку з цим, вирушаючи за хижаком, потрібно розібратися, на що ловити форель. Важливо також розуміти, що даний вид хребетних не любить зайвих рухів і шуму. Процес повинен проходити спокійно і без різких дій. Секретом упіймання великих екземплярів є перший і несподіваний закид.

Необхідні снасті для ловлі форелі

Снасті для лову форелі підбираються залежно від обраного способу риболовлі, а саме: застосування спінінга або методу нахлистом, донки чи поплавкової вудки.

Спінінг вважається найбільш популярним і ефективним способом лову, більше того, він відноситься до інтенсивного, тому що вимагає постійного руху і активності.

Успіх риболовлі залежить від правильно підібраного оснащення, сконструювати яке необхідно з наступних елементів:

 • вудилище - даний елемент слід підбирати виходячи з умов риболовлі. Орієнтуватися необхідно на стан водойми, кількість рослинності і метод лову. Наприклад, рибалка на човні передбачає використання короткого вудилища, з чистого берега - близько трьох метрів і т. д;
 • тест спінінга - форель має унікальну будову пащі, яка не дозволяє використовувати великі приманки. Максимальна вага наживки повинна становити 7 гр. Виходячи з цього, тест спінінга може перебувати в діапазоні від 0 до 7 гр. Тестові вудилища відносяться до ультралайтових. Рекомендується віддавати перевагу жорстким конструкціям, вони дозволять контролювати проводку. Від чутливості і якості даного елемента залежить успіх рибалки;
 • волосінь - рекомендується використовувати монофильний матеріал, діаметр якого не буде більше 0,18 мм. Волосінь повинна з легкістю передавати клювання, а також володіти надійністю, міцністю і мати непомітний колір;
 • котушка - даний елемент підбирається виходячи з будови вудилища. У будь-якому випадку котушка повинна бути жорсткою, надійною і мати якісний фрикціон. Прискорити процес вивудження можна за допомогою конструкції, що має велике передавальне число.

Застосування методу «нахлист» передбачає наявність вудилища 1,7-3 м., нахлистових снастей класу 3-7 і спеціального шнура для нахлисту. Останній підбирається під клас головного елемента. При проблемі з вибором консультант магазину допоможе визначитися з необхідною продукцією. Важливим елементом конструкції є поводок. Довжина елемента повинна бути грамотно підібрана в залежності від довжини вудилища.

Не можна однозначно відповісти, на що краще ловити форель? Це спірне питання і вибір залежить від переваг рибалки. Деякі виключають інші можливості ловлі, крім спінінгового методу. Інші ж, навпаки, призвичаїлися до варіанту застосування нахлиста. У будь-якому випадку рекомендується спробувати два способи і вибрати свій. Після цього рибалка відразу зрозуміє, на яку вудку ловити форель.

Вибір приманок і насадок для лову форелі

Форель - одна з найпривабливіших і смачних видів риб. Щоб зловити красуню, рибалки вигадують найрізноманітніші способи і застосовують безліч технік. Давайте розберемося, на яку наживку ловити форель?

Серед варіантів лову хижака виділяються наступні:

 • блешня на форель - найефективнішими вважаються вироби з третім номером, що мають швидку гру і золотисте, срібне забарвлення. Принади можна використовувати на різних водоймах з різною глибиною, вони підходять для багаторазового застосування і вважаються найбільш продуктивними;
 • воблери на форель - оптимальним варіантом стане приманка, що має довжину 4-10 см. і водночас відноситься до коливного типу. Плаваючі воблери здатні імітувати справжню наживку, що приваблює форель, і підходять при лові на різних глибинах. Вони можуть застосовуватися при різних видах лову і володіють унікальною грою;
 • силіконові приманки для форелі - даний тип виробів застосовується з малогабаритними екземплярами. Вони зручні в експлуатації, але використовуються не на всіх ділянках з урахуванням наявності певних умов;
 • ловля форелі на пасту - відноситься до доступних і дешевших снастей. Може застосовуватися на вудках, донних конструкціях. Ефективною приманка буде в правильно підібрану пору року.

Не всім відомо, на що ловити річкову форель? Крім висококласних штучних приманок, рибалка може скористатися наживками тваринного походження. Вони також працюють при певних умовах. Знаючи середовище проживання здобичі і інші особливості, рибна ловля обов'язково дасть свої результати.

Продуктивним вважається ловити форель на креветку. Маленький живець видає приголомшливий аромат і має сприятливий колір. Риба любить ракоподібних і обов'язково оцінить старання рибалки. Крім цього, зловити форель можна на мотиля, опариша, бджіл, гусениць, м'ясо краба, кальмарів, черв'яків і шматочки свіжої риби.

З усіх перерахованих вище способів найбільш універсальним і ефективним вважається ловити форель на блешню. Маючи елементарні навички, рибалка безумовно зловить велику кількість риби.

Місце і час для ловлі форелі

Знову ж правильним питанням є, де можна ловити форель? Від вибору місця проживання хижака залежить позитивний результат риболовлі. Вивчити рибні місця можна самостійно або отримати безцінну інформацію у бувалих рибалок, друзів і знайомих.

Після ознайомлення з місцевістю, рибалка переходить на новий рівень і в наступні рази зможе похвалитися великим уловом. Не менш важливо знати, коли можна ловити форель, тому що вибір сезону впливає на поведінку риби. Крім того, в певну пору року рибалити на даний вид хижака заборонено.

Щоб зрозуміти, де ловити дику форель, потрібно володіти інформацією про особливості проживання риби. Так, сезон може стартувати вже в березні місяці. У незамерзаючих водоймах зловити хижака можна навіть взимку. Але останній варіант відноситься до пасивних і не такий цікавий рибалкам.

Дізнатися, де ловити форель весною на річці, можна за допомогою нескладної інформації. Вважається, де хижак провів зиму, там його і слід шукати в період потепління. В якості місць проживання можуть підійти ямки, перекати, місця з невеликим плином.

Нерест форелі починається восени. У цей період не слід полювати на рибу. Більш того, існують серйозні штрафні санкції за вчинення даного роду злодіянь. Заборона на ловлю форелі в період нересту підтверджена законодавством країни.

Вибір правильної прикормки для форелі

Всім відомо, що здобич потрібно заманити і зробити процес якісно. З цією метою рибалки готують або купують спеціальний корм для форелі. Особливо ефективна дана маніпуляція при лові на фідер, поплавкову вудку і з льоду.

Купівельне підгодовування коштує немаленьких грошей, але дає свої результати. У продажу знаходиться спеціальна суміш під назвою «пеллетс», який може застосовуватися для різних видів хребетних.

Найпривабливішими ароматами вважаються:

 • ікра;
 • сир;
 • часник;
 • свіжа риба;
 • креветка.

Щоб не «промазати», рекомендується взяти з собою кілька різних видів приманки.

Багато хто вважає приготовлену самостійно приманку найбільш ефективною. Якщо рибалка не поскупиться, то корм може обійтися значно дорожче, ніж магазинний. В якості основних інгредієнтів використовуються яйця, кальмари, креветки, молоко, солоний оселедець і консервована кукурудза. Технологія приготування досить проста, що дозволить впоратися з нею будь-якому починаючому рибалці.

Особливості ловлі форелі

Вивчивши особливості приманки та інші деталі, слід ознайомитися з питанням, як правильно ловити форель? Вважається, що з настанням весни, риба ще полохлива і тільки виходить зі свого розміреного, спокійного стану. Тому, ловля форелі повинна здійснюватися без метушні, в тихих місцях.

Кращою насадкою стане стример. Їх можна придбати з вовни або пір'я птахів. У момент закидання наживки і просування її по дузі, слід пограти нею і кілька разів підняти/опустити. Таким чином, приманка зможе потрапити туди, куди не закинеш її прямим кидком. Це ідеальний спосіб зловити крупного хижака

Щоб розібратися, як ловити форель в гірській річці, необхідно ретельно вивчити місцевість. Плюсом є можливість полювання за здобиччю в будь-який час року (крім періоду нересту). Рекомендується робити закид вгору за течією. Суть в тому, щоб приманка рухалася на власника вудки зі швидкістю руху води. Зумівши виконати цю мету, рибалка освоїть навик, як ловити форель на річці з течією.

Як ловити форель на донку? Досвідчені рибалки стверджують, що даний спосіб ефективний і доступний. Ловля донкою дозволяє зловити форель в плаваючому стані і на глибині. Найбільш сприятливим періодом вважається кінець осені-зима. Виходити на полювання слід на світанку і заході. Важливо правильно підібрати оснащення. Переймаючись питанням, на що ловити форель на платниках, рибалки однозначно рекомендують фідер (донну снасть).

Щоб визначити, на якій глибині краще ловити форель, необхідно відштовхуватися від пори року. У певний сезон риба віддає перевагу різній глибині (це залежить від температури води). Але як би там не було, хижак віддає перевагу місцезнаходженням коло самого дна. У гарну погоду форель може виплисти на поверхню і збирати комах.

Розберемося, як ловити форель на спінінг? Щоб досягти успіху, рекомендується обзавестися якісним воблером або блешнею. Віддавати перевагу слід приманкам, які мають золотистий і сріблястий відтінок. Якщо ж вода чиста і прозора, то наживка може бути яскравою і строкатою. Великих особин найвірогідніше зловити весною. Риболовля може здійснюватися з берега або човна.

Багатьом невідомо, як ловити форель вночі. Тож не дивно, так як дана процедура неефективна. Рекомендується відправлятися на рибалку на світанку. Риба реагує на блискучу і помітну приманку, а в темряві нічого побачити здобич не зможе.

Використовуючи приманки тваринного походження, рибалки цікавляться, як ловити форель на червону ікру? Рекомендується насаджувати ікринки на гачок максимально акуратно, щоб внутрішня рідина не змогла витекти. Гачок повинен бути тонким і гострим, а процедура здійснюватися за шкірку продукту, тоді все вийде. Щоб приманка краще трималася, її можна помістити ненадовго в окріп.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як і на що ловити форель

Схожі статті

На які приманки ловити форель

На які приманки ловити форель

Більшість спінінгових приманок можуть виготовлятися з силікону, але є й ті, в основі яких завжди використовується силікон: різні віброхвости, силіконові черв'яки, мальки. Не можна сказати, що силіконові приманки для лову форелі на спінінг за результативністю перевершують класичні воблери або блешні, але в рибальській сумці повинні бути присутніми в обов'язковому порядку.

Ловля карася на поплавок весною

Ловля карася на поплавок весною

Багато шанувальників поплавкової риболовлі з нетерпінням чекають настання літа, щоб відправитися за карасем. Але досвідчені рибалки знають, активність ця риба починає проявляти ранньою весною. Інтенсивність клювання збільшується в міру прогрівання води. Ловля карася весною приваблює своєю нестабільністю. Часто виходи на водойму в цей час радують гарним результатом. Як тільки сходить лід, багато «поплавочників» відправляються на риболовлю.

Як зробити дону снасть для ловлі коропа

Як зробити дону снасть для ловлі коропа

Короп добре відомий як рибалкам, так і домогосподаркам. У його честь було названо ціле сімейство прісноводних риб - Cyprinus (коропові). Завдяки популярності лову коропа виник цілий напрямок спортивної риболовлі - карпфішінг. Ловля коропа як спортивними, так і любительськими снастями в більшості випадків ведеться з дна водойми. Спробуємо розібратися, як зробити донну снасть для лову коропа.

Як правильно робити проводки спінінгом

Як правильно робити проводки спінінгом

Суть спінінгової ловлі полягає в наданні руху приманки таким чином, щоб вона спровокувала рибу на клювання. Домогтися цього можна тільки шляхом застосування відповідної проводки. Різні способи проводки на спінінг можна звести до кількох напрямків, які ми розглянемо в цій статті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Arena Stream

Спінінг Favorite Arena Stream

Спінінг Favorite Arena Stream - нова модель, яка розширює серію ультралайтових вудилищ Arena, для т..

2 539Грн.

Котушка Favorite Hurricane. 10+1bb

Котушка Favorite Hurricane. 10+1bb

Нові серії безінерційних котушок з переднім фрикціоном. Котушки Hurricane володіють технічними ріше..

1622 - 1 710Грн.

Шнур Sunline Siglon PE х4 150m (салат.)

Шнур Sunline Siglon PE х4 150m (салат.)

Шнур Sunline Siglon PEx4 - новинка яка стала бестселером серед японських шнурів представлених в Укр..

340 - 584Грн.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Креветка) 0.8кг.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Креветка) 0.8кг.

Pellets від ТМ "3KBAITS®" - це швидкорозчинні ефективні високопротеїнові гранули, насичені аміноки..

95 - 100Грн.