Як ловити форель на пасту

Форель і інші види риб з сімейства лососевих відрізняються хитрістю і обережністю у виборі корму. Виловити велику особину - це складне завдання, без спеціальних навичок, снастей і приманок тут не обійтися. Важливе значення має розуміння схильностей риби і її поведінки в залежності від сезону. Рибалкам доводиться підбирати правильну приманку під кожен сезон окремо або ловити на пасту. Форелеві пасти є універсальними, всесезонними приманками, вони особливо уловисті, створені лише з однією метою - піймання форелі.

Яка буває паста для ловлі форелі і в чому її переваги?

На стадії підготовки до риболовлі стає актуальне питання, на що ловити форель, а варіантів відповідей маса: живці, штучні приманки, різні натуральні насадки або паста. Остання приманка це протеїнова суміш з високою концентрацією ароматизаторів. Перед застосуванням пасти для ловлі форелі важливо підібрати відповідний запах, який припаде до смаку рибі. Найбільш ходові запахи: червоної ікри, часнику, риби, сиру.

Сирна паста для ловлі - це одна з найбільш перспективних приманок, на яку добре ловляться особини різних розмірів. Запах ікри полюбляють невеликі особини, клювання спостерігається активне, але на гачку виявляються форелі, які не досягли статевої зрілості. Це відбувається, оскільки форель в молодому віці схильна розоряти гнізда з ікрою свого ж виду. Все ж таки не рекомендуємо розраховувати, що сирна паста для ловлі форелі виявиться єдиним ходовим ароматом, в асортименті краще мати мінімум кілька паст.

Пасти відрізняються за кольором, переважно виробники випускають: жовті, рожеві і помаранчеві варіанти. Деякі компанії до складу вносять блискітки, що переливаються на сонці і привертають форель.

Є два різновиди паст:

 • тонуча наживка. Застосовується в поєднанні з донними снастями, особливо з фідером, налаштованим на ловлю риби в придонному шарі води;
 • плаваюча приманка. Використання плаваючої насадки доцільно при наявності здобичі в товщі води.

Обидва різновиди мас застосовуються часто і здатні привести до клювання форелі в будь-який час року. Більш наполегливі рибалки навчилися самостійно виготовляти пасту, сьогодні в мережі безліч рецептів для приготування своїми руками. Для гарного улову краще користуватися готовими сумішами, адже вони недорогі і перевірені часом, а приманки власноручного виготовлення не завжди здатні забезпечити хороший результат

Заощадити на покупці нескладно, можемо просто купити якийсь один вид пасти, замість двох.

Якщо не вдалося вгадати з типом приманки, її нескладно переробити під умови в водоймі:

 • щоб з потопаючої насадки зробити плаваючу в суміш додаємо пінопластові кульки. Позитивна плавучість пінопласту забезпечить підйом приманки до середнього або поверхневому горизонту;
 • для обтяження плаваючої приманки до складу вносимо свинцеву кульку або намистинку. Правильно підібране грузило забезпечить опущення складу до дна.

Що стосується переваг насадки, виділимо наступні позитивні якості:

 • застосовується в будь-які сезони;
 • багаторічний досвід використання пасти гарантує, що рецепти відточені і будуть залучати рибу;
 • різкий і сильний запах, який розноситься на великі відстані;
 • різноманітність смаків і кольорів;
 • щільно тримається на гачку.

Вибір снастей для ловлі форелі на пасту

Снасті для ловлі форелі обов'язково підбираються з урахуванням особливостей поведінки риби, природних умов водойми, сезону і типу приманки.

Всього є три основних типи снастей, що застосовуються під час риболовлі з пастою:

 • поплавкова снасть. Ловля форелі на пасту на вудку є найпростішим варіантом піймання риби, до снастей не пред'являється особливих вимог. Професійні рибалки частіше рекомендують використовувати бланки довжиною 3-4 м., оснащувати їх волосінню 0,2 мм., котушкою зі шпулею місткістю на 50-100 м. Обов'язково використовується повідець з волосіні 0,17 ± 0,02 мм., довжина залежить від сили течії, зазвичай коливається в діапазоні 30-60 см. до повідця кріпляться гачки, краще використовувати гачок для лову форелі на пасту №10-14. Поплавок можемо брати будь-який, а пасту - плаваючу;
 • класична донка. Може використовуватися при необхідності робити закиди на далекі відстані або ловити рибу на великій глибині. Нам буде потрібно донна вудка (фідерна), пікер, також підійде спінінг (коштує дешевше, результат не гірше). Вибираючи снасть для лову форелі на пасту, краще брати вудлище довжиною 2,5-3,3 м., оснащене безінерційною або інерційною котушкою. Волосінь беремо 0,2 ± 0,05 мм., до основної жилки кріпимо поводок 0,2 мм. Розмір гачків залежить від величини передбачуваного трофею (№8-12). Зараз доцільно використовувати потопаючу пасту;
 • бомбарда. Спінінг з бомбардою відрізняється використанням особливого поплавка - пластикової трубки з невеликим потовщенням внизу, крізь неї протягується волосінь. Для важкої снасті використовується грузило, вкладається всередину поплавка. Є одна особливість застосування - прозорі поплавки менш помітні і призводять до частих клювань.
Вибираючи снасть для лову форелі взимку на пасту, краще звертати увагу на фідерні види, хоча непогано себе показують і інші донні снасті.

Як правильно користуватися пастою для ловлі форелі?

Частина рибалок виступають проти використання пасти, так як їх досвід застосування приманки виявився не результативним. Часом причина не стільки в насадці, скільки в неправильному використанні. В Україні ще не всі знайомі з пастою, незважаючи на поширеність приманки в Європі і США.

Про що слід пам'ятати:

 • правильно зберігати пасту. Якщо ігнорувати правила зберігання, склад втратить привабливість і почне відштовхувати риб. Основна помилка багатьох рибалок - вони зберігають пасту в морозилці, хоча склад не можна заморожувати. Низькі температури (наближаються до 0 ° С і нижче) призводять до втрати здібностей пасти;
 • економія тут недоречна. Під час полювання і підвищеної активності форелі, риба дуже ненажерлива і здатна з'їдати багато їжі до 70% від власної ваги. Перед риболовлею краще запастися приманкою в великих кількостях, тоді вірогідність піймання трофея виявиться істотно вище;
 • перед закиданням слід готувати приманку. Якщо підготовчий період пропустити, в процесі закидання приманка злетить з гачка. Попередньо рекомендуємо надати приманки щільність, стискаючи її пальцями.

Як насадити пасту на гачок?

Пастоподібна суміш відрізняється зручністю і легкістю застосування. Насадити приманку нескладно в пару дій:

 1. Відокремлюємо частину пасти і розминаємо в руках до формування великої кульки.
 2. Надягаємо отриману кулю на гачок. Важливий момент - приховувати бажано не тільки вістря, а й весь гачок, інакше настільки обережна риба помітить підступ.
 3. У насадженому вигляді злегка здавлюємо наживку, створюючи з неї овальну форму.

В асортименті магазинів є спеціальне пристосування для виготовлення наживки. З пристроєм значно швидше і простіше зробити приманку, а насадка виходить акуратніше.

Важливо! Між пастою і грузилом має бути місце до 10 см.

Особливості сезонної ловлі форелі на пасту

Час для лову грає важливу роль, ігнорування змін погодних умов призведе до низької результативності приготовленої снасті і оснастки. При похолоданні виявляється результативним один вид снасті, а влітку - зовсім інший.

Ловля форелі взимку на пасту

Зимова ловля форелі на пасту вимагає невеликої зміни оснащення, краще замінити звичайну волосінь на флюорокарбонову з перетином 0,23 ± 0,05 мм. Вибирати волосінь 0,18 мм. ефективну для піймання невеликих особин, а на великого хижака краще ставити 0,28 мм. Флюорокарбон відрізняється непомітністю, що важливо під час просвітлення води, і міцністю. При використанні волосіні в діаметрі 0,18 мм міцність на розрив становить 3 кг, а 0,28 мм - 5,4 кг. Зазвичай повідці також виготовляються з флюорокарбонової волосіні, на них встановлюємо гачки №8-10.

Успішна ловля форелі взимку на пасту враховує зміну поведінки риби, в холодну пору риба відрізняється вередливістю щодо корму. Рибалці взимку з собою потрібно мати кілька смаків і відтінків. Помічено, що ловля форелі в зимовий сезон результативніше при використанні запаху креветок.

У зимовий період форель часто відчуває нестачу природної їжі, а за часів голоду вона агресивніше і активніше клює. Потрібно лише трохи пограти приманкою і скоро відбудеться клювання.

Весняна ловля на пасту

З приходом тепла форель активізується. В цей час перспективні місця для лову - це перекати і місця з невеликою глибиною, де багато їжі. У міру прогрівання води частішає і посилюється клювання, нерідко весна стає вдалим часом для лову трофеїв.

Берегова риболовля стає доступною вже після середини квітня. Найбільша уловистість спостерігається у лососевої і креветочної пасти. В цей час у форелі є достатня кількість корму, тому складніше привернути увагу хижака. Хитрі рибалки призвичаїлися використовувати великі і яскраві насадки, здатні спровокувати на клювання і ледачу рибу. Гра приманкою неефективна і навпаки відлякує рибу, краще закинути снасть і забезпечити її нерухомість.

Особливості літнього лову форелі на пасту

Для лову риби на пасту влітку доведеться набратися терпіння, відразу відзначимо, що очікувати особливо активно клювання не варто. Складність періоду обумовлена ​​спекою, в яку риба втрачає активність. Кращий час для риболовлі - ранній ранок, коли представник форелевих ще полює на мілководді. Як тільки починається спека, форель скочується на глибину. Влітку доречна рибалка з використанням плавальних засобів.

Снасть для лову форелі на пасту влітку використовується поплавкова (для берегової риболовлі) або донки (при риболовлі з човна). При використанні човна краще використовувати штекери або махові палиці. Риба влітку дуже полохлива, будь-які звуки або необережні рухи проганяють її з місця. Закид фідера з берега відлякає хижака на довго.

Важливо! Єдиний спосіб зловити форель - виконати м'який закид, при якому сплесків не відбувається.

Осіння рибалка на форель

Осінній період найбільш уловистий, в цей час у риби починається перед нерестовий жор. Під час підготовки до нересту форель втрачає обережність і жадібно поглинає практично всю їжу. В якості приманки може використовуватися будь-яка приманка, але паста залишається фаворитом. Восени хижак знаходиться недалеко від берегової лінії на неглибоких місцях.

Головне правило успішної, осінньої ловлі - велика кількість приманки. Заздалегідь краще запастися кормом і побільше. Восени краще ловити рибу на поплавкові знаряддя довжиною 2-3 м. з надійною котушкою, у якій передавальне число 5: 1. Важливо звертати увагу і на якості жилкоскладача. На озброєнні рибалок часто стоїть нахлистова ловля з легким вудилищем і плетінкою.

Для виходу на риболовлю восени краще вибирати спокійну погоду, а при вітрі, різкому похолоданні і дощі клювання погане. У складні періоди отримати улов допоможе лише паста з сильним запахом, вона часто забезпечує непоганий улов.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити форель на пасту

Схожі статті

Особливості нересту форелі

Особливості нересту форелі

Досить цікаво, як проходить нерест форелі - даний вид риби розмножується інакше в порівнянні з іншими мешканцями прісноводних водойм. Форель відрізняється вимогливістю до стану води в річці, температури навколишнього середовища і концентрації кисню. Перед ікрометанням риба збивається в невеликі зграї, перебуваючи на місцях з активною течією. Детальніше про унікальний процес розмноження форелі далі в статті.

Особливості нересту судака

Особливості нересту судака

Судак - це цінна здобич, на яку полюють рибалки по всій Україні. Цінність хижака являє цікавий процес виведення, так як риба досить сильна, має великі розміри тіла і хороші смакові якості. Риболовля на судака можлива протягом усього року, крім єдиного періоду - нересту. Час нересту судака є особливим періодом життя риби, в який хижак поводиться зовсім інакше, ніж зазвичай. У нерестовий період заборонена ловля цієї риби.

Що таке мандула на судака і як її зробити своїми руками

Що таке мандула на судака і як її зробити своїми руками

Сьогодні риболовля багатьом рибалкам не приносить особливого прибутку, лише задоволення. Для упіймання риби придумано таку кількість оснасток і снастей, що всіх їх перерахувати вкрай складно. Якщо хочеться на рибалку з метою затримання трофейного хижака, а витрачатися немає бажання, тоді має сенс виготовити і використовувати мандулу при ловлі судака. Щоб вийшла найкраща мандула на судака досить витратити до 30 хвилин часу.

Як і на що ловити товстолобика

Як і на що ловити товстолобика

В гонитві за товстолобиком знаходяться маса вітчизняних рибалок, риба дарує не тільки яскраві емоції в процесі виведення, а й може вважатися великим трофеєм. Ловля товстолобика на течії має свої складнощі і нюанси, до риболовлі доведеться готуватися заздалегідь, інакше виловити велику рибу не вдасться. Зібрати снасті для лову товстолобика своїми руками нескладно, але знадобляться міцні палиці: фідерні або коропові, надійна котушка, відповідне оснащення і приманка. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Самі уловисті блешні «Storm» призначені для полювання на щуку, судака, крупного окуня, жереха і нав..

41Грн.

Махове вудилище джокер Okuma

Махове вудилище джокер Okuma

Телескопічні вудки компактних розмірів. Дуже зручні для транспортування. З нею можна ходити хоч на ..

66 - 168Грн.

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Атрактант Corona з крапельницею 30мл

Атрактант Corona з крапельницею 30мл

Атрактанти для риболовлі Corona з крапельницею - це унікальні суміші компонентів, що володіють неп..

8Грн.