Як вибрати блешню на форель

Рибалкам не варто недооцінювати важливість приманки. Це основний елемент оснащення, від якого залежить позитивний результат. Саме тому підбирати приманку слід ретельно, враховуючи всі чинники і особливості місцевості. Щоб зловити «трофейні» екземпляри риби, потрібно вибрати приманку, яку неможливо буде пропустити. Одним з приголомшливих видів хижаків, що володіють неповторним характером і смачним м'ясом, є форель. Уловисті блешні на форель дозволять упіймати великих особин в будь-який час року.

Особливості вибору блешень для ловлі форелі

В процесі збору на риболовлю, виникає природне запитання, які блешні на форель стануть найкращими? Щоб вибрати відповідний виріб, потрібно орієнтуватися на місце проживання риби, сезон полювання і, безпосередньо, поведінку хижака. Головне, про що повинен пам'ятати кожен рибалка - модель приманки повинна бути невеликої маси і розміру. Проте, наживка повинна мати ритмічні параметри гри і створювати унікальні звукові вібрації. Також важливо вибрати відповідний колір приманки, який буде вигідно контрастувати в воді.

У спеціалізованих магазинах можна вибрати силіконові приманки для форелі. Широкий асортимент продукції дозволяє врахувати всі побажання покупця. Якщо рибалка не знає, яку краще вибрати приманку, йому допоможе консультант магазину. При покупці рекомендується віддавати перевагу мініатюрним виробам. Це пов'язано з унікальною будовою пащі форелі - риба фізично не зможе заковтувати великі приманки.

Не меншою популярністю
користуються воблери на форель - унікальні вироби, що володіють привабливою і
стійкою грою. Особливістю продукції є неповторна форма, яка максимально дублює
справжню їжу хижака. Природний окрас, витончені вигини, звукові хвилі - все це
гарантовано привертає увагу форелі.

Якщо немає можливості придбати приманку, то завжди можна зробити блешню ручної роботи на форель. Вони виготовляються в домашніх умовах з підручних матеріалів, і обходяться значно дешевше, ніж товари від виробника. Важливо зробити приманку не громіздкою і не великою. В середньому, маса виробу повинна становити не більше трьох грам. Колірна гамма залежить від уподобань майстра, але рекомендується пофарбувати наживку в червоно-білі, сріблясті кольори і різнокольорові смуги. Хижак любить салатові, сині, чорні та коричневі відтінки.

Саморобна блешня на форель повинна бути виготовлена ​​з урахуванням сезону риболовлі і місця проживання риби (водойми зі стоячою водою, річки з швидкою течією та інше). Перевага даного процесу в тому, що рибалка може винайти кілька варіантів виробів, що дозволяє підбирати приманку під настрій хижака.

Критерії вибору обертових блешень

Вважається, що кращі блешні на форель повинні мати форму пелюстки типу комета. Також рибалками використовуються пелюстки у вигляді краплі або вербового листочка. Бажано оснастити трійник додатковим оперенням яскравого кольору, яке буде вміло прикривати жало гачків.

Блешні, що обертаються на форель повинні бути яскравими і з оригінальним яскравим забарвленням.

Розмір блешні

Так як фізіологічна будова пащі форелі не дозволяє проковтнути велику їжу, рекомендується вибирати маленькі приманки. Незважаючи на це, розмір повинен бути таким, щоб з легкістю приховати гачок і не відлякати здобич.

Маса вертушки

Найоптимальнішою вагою вертушок вважається маса в 3 грами. Легкі насадки не злякають хижака в особливо перспективних місцях лову. Крім того, це дозволить здійснити проводку без великих зусиль. Як правило, глибина рідко перевищує трьох метрів. Якщо ж рибалка здійснюється на течії, то краще використовувати приманку з великою вагою.

Вибір кольору

Найпривабливіші блешні для лову форелі - це наживки, що мають незвичайне забарвлення (різнокольорові смуги і точки на поверхні). Перспективними варіантами є вироби червоного, білого, чорного, коричневого та сріблястого кольорів. Обов'язкова умова - наявність контрастних точок або смуг. Форель любить яскраві і незвичайні забарвлення, які особливо виділяються на тлі води.

Критерії вибору коливалок

Блешні, що коливаються для форелі мають високочастотну амплітуду гри. При рівномірній проводці результат буде чудовим. Виріб витягнутої вузької форми, вміло імітує тіло рибки. Оптимальна довжина моделей становить 4-7 см. Схожість з обертовими блешнями полягає в наявності гачків, оснащених оперенням яскравих кольорів.

У кращих коливних блешнях на форель відсутній розмашистий хід, і вони подобаються хижакові завдяки передбачуваному руху жертви. Крім цього, створюючи унікальні звукові хвилі (за рахунок коливань), приманки спритно фокусують на собі увагу здобичі.

Маса коливалки

Рекомендується вибирати коливалки для форелі вагою від 7 до 9 гр. Це забезпечить спокійну, з мінімальним шумом, обстановку в зоні лову. З такою приманкою можна з легкістю зловити хижака на метровій глибині. При сильній течії можна вибрати виріб більшої маси, але тільки при гострій потребі, наприклад, під час риболовлі проти течії.

Розмір блешні

За розміром виріб також не повинен бути громіздким. Штучна рибка повинна з легкістю потрапити в пащу форелі.

Вибір кольору

Вирушаючи на риболовлю, важливо знати всі нюанси процесу, наприклад, який колір блешні подобається форелі взимку? Забарвлення можуть бути яскравими і екзотичними (червоні, жовті, зелені, рожеві), і більш природними (сірі, коричневі, матові). Універсальним вважається виріб сріблястого кольору.

Сезонні особливості вибору блешень для ловлі форелі

Риболовля в холодну пору року одна з найбільш захоплюючих і цікавих, тому багато початківців рибалок вивчають питання, які блешня на форель взимку використовуються? Відмінності в принадах різних сезонів полягає в розмірах і кольорах. Дані критерії підбираються залежно від активності риби, типу водойми, прозорості води і погоди за вікном.

Уловисті блешні на форель взимку повинні бути максимальних розмірів. Так як хижак в даний період млявий і розслаблений, привернути його увагу можна тільки великими і яскравими приманками. Кольори моделей повинні бути помітними і навіть їдкими. Великі приманки створюють відмінні хвилі вібрацій, на які реагує здобич. Краща блешня на форель взимку повинна яскраво виділятися навіть в разі каламутної і забрудненої води. Це також збільшить шанс помітити проводку і зробить процес максимально ефективним.

Навесні хижак активізується і готовий атакувати будь-яку запропоновану приманку (яку здатний проковтнути).

Літні блешні на форель краще вибирати мініатюрних форм. Колірна гамма виробів повинна бути непомітна і більш схожою на природну. Проте, поверхня приманки може бути покрита червоними, чорними і сріблястими точками.

Восени активність форелі максимальна. Голодна риба не відрізняється перебірливістю і вередливістю, тому шанс зловити її на блешню збільшується в рази (в порівнянні з іншими періодами). Вироби повинні бути яскравими, мініатюрними.

Рейтинг кращих вертушок і коливалок на форель

Цілком природно, що рибалки хочуть придбати найкращі блешні для лову форелі. Але, вирушаючи в магазин, очі просто розбігаються і абсолютно незрозуміло, як вибрати найбільш продуктивну модель. Новачкам дана задача може здатися нездійсненною, так як їх досвід ще не дозволяє швидко зорієнтуватися в обставинах, що склалися.

Щоб полегшити завдання рибалкам, був створений рейтинг приманок, а саме топ блешень на форель:

  • блешня Професор Куусамо для форелі - легкі, мають живу гру приманки, володіють повільною швидкістю падіння за рахунок великої амплітуди коливань. Як наслідок, наживка привертає форель на великих відстанях і може бути застосована на малій глибині. Даний вид виробів прекрасно підходить для зимової риболовлі;
  • блешня на форель Rosy Dawn - прекрасний варіант приманок для зимової ловлі риби. Широка палітра кольорів дозволяє вибрати найсміливіші і неповторні моделі виробів. Дана приманка відноситься до дешевих блешень на форель, але це ніяк не позначається на високій якості продукції;
  • блешня Дохна на форель - один з найпопулярніших і «безвідмовних» видів приманок. В асортименті продукції знаходяться моделі від 2,5 до 25 гр. Рибалки можуть вибрати продукцію для лову в стоячих водах і на річках з швидкою течією. Особливостями приманок є дальність закидання, швидке занурення, висока уловистість;
  • блешня Чинук на форель - приголомшлива приманка, здатна «звести з розуму» хижака. Застосовується на водоймах різних типів, виготовлена ​​в широкій колірній гамі і не має аналогів. Унікальна форма, неповторні вібрації роблять наживку особливо привабливою в період холодів. Японські блешні для лову форелі даної компанії вже тривалий час займають лідируючі позиції на ринку;
  • блешня на форель Nories - моделі мають ретельно розрахований центр ваги, збалансовану форму і вагу. Вироби створюють стабільні і різкі коливання, які залучають хижаків. Унікальні технічні характеристики (товщина приманки, її форма і вигин) забезпечують ефективний улов, і дозволяють зробити дальній кидок. Використовуються блешня для річкової форелі;
  • блешня на форель Mepps - даний вид обертових приманок створений для використання в стоячих водах або водах з незначною течією. Виріб гарно обертається, створює привабливі вібрації, володіє стійко-рівним рухом. Кольори оброблені за такою технологією, що інтенсифікуються ультрафіолетовими променями;
  • блешня Вільямс для зимової ловлі форелі - даний тип приманок відноситься до універсальних. Основним матеріалом є високоякісна латунь, яка покривається шаром дорогоцінних металів і відрізняється довговічністю, міцністю і надійністю.
В магазинах представлений ряд
китайських блешень на форель. Більшість з них копіюють відомих брендових
виробників, тому часто можна придбати підробку. Перед покупкою рекомендується
вивчити технічні характеристики товару і віддавати перевагу перевіреним
виробникам.

Серед кращих блешень на форель також виділяються компанії Blue Fox, AKKOI, Crazy Fish, Kosadaka і Pontoon.

Поради з ловлі форелі на блешню

На що ловити форель вибирає сам рибалка. Деякі спираються на свій досвід, інші відштовхуються від відгуків друзів і знайомих. У будь-якому випадку, самим визнаним і популярним варіантом вважається блешня. На щастя, їх так багато, що можна врахувати всі переваги рибалки. У той же час, у рибалок є можливість виготовити приманку своїми руками, заощадивши кошти та надавши виробу бажаний вид і форму.

Вирушаючи на риболовлю, бажано розробити техніку лову форелі взимку на блешню. Загин приманки потрібно вибирати такий, щоб він плавно переходив в піддів гачка. Як правило, клювання відбувається в момент загасання коливань приманки. Важливо робити невеликі паузи завдовжки в 3-5 секунд після здійснення кожної дії. Часом, після певної кількості помахів, приманку необхідно помістити на дно і створити коливання, що сприяють утворенню каламуті.

Ловля форелі на блешню взимку досить складний процес, який вимагає підготовки, тому рибалці рекомендується мати в арсеналі кілька приманок і орієнтуватися на поведінку риби в даний момент. У холодну пору року хижак гостро реагує на яскраві кольори. Розмір наживки може варіюватися від 2 до 7 см.

Одним з популярних занять вважається ловля форелі з льоду на блешню. Це енергійне заняття, що вимагає зусиль і терпіння. Найчастіше хижака можна знайти на глибині 1,5-3,5 м. Гра повинна бути інтенсивною і різкою. Амплітуда змаху в ідеалі становить 10-15 см. Пускати приманку можна по колу, в цьому випадку краї лунки повинні бути добре очищені.

Блешня для лову форелі на платниках повинна бути мініатюрною і видавати вібрації. Цього буде цілком достатньо, щоб забезпечити відмінний улов.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як вибрати блешню на форель

Схожі статті

Рибалка в Хмельницькому. Озеро за аеропортом

Рибалка в Хмельницькому. Озеро за аеропортом

Озеро має площу 5га. Середня глибина  – 2-3м. Водойма не спускалась з 2008 року. Зимова риболовля не практикується. Дно глина, травою не заростає, коряг немає. Біла риба: короп, карась, амур, товстолобик, плотва, краснопірка, лящ. Є також окунь, щука, судак.

Як і яку снасть вибрати на судака

Як і яку снасть вибрати на судака

Для кожного виду риби слід ретельно підбирати приманку і використовувати тільки якісну снасть. Одним з найцінніших і бажаних видів хребетних є судак. М'ясо риби надзвичайно смачне, та й сам хижак вельми приваблива здобич. Щоб досягти відмінного результату, як варіант, можна використовувати снасть на судака з відвідним повідцем. Новачкам необхідно звикнути до використання інструменту, далі ж процес піде «як по маслу». Застосовуючи будь-який вид оснащення, важливо не забувати про правильний підбір наживки і підгодовування риби.

Як ловити окуня на балду

Як ловити окуня на балду

Рибальська снасть «балда» відноситься до найбільш поширених і ефективних снастей для зимової ловлі окуня. Набула поширення завдяки легкості виготовлення, освоєння і низької вартості елементів снасті. Оснащення для риболовлі часто використовується на скрижанілих водоймах, причому практично у кожного рибалки, що полює на окуня, є в спорядженні така або подібна снасть. Існує ряд різноманітних видів снасті, в огляді представлена ​​ най уловиста - «балда» для лову окуня, також розглянемо способи зробити оснастку пристосованою для будь-яких умов лову.

Як ловити судака на живця

Як ловити судака на живця

Судак - яскравий представник сімейства окуневих, йому притаманні практично всі характерні повадки справжнього хижака. Ловити цю рибу з достатньою ймовірністю успіху можливо будь-якими снастями, але саме живцева снасть може порадувати щасливого рибалку рекордним уловом.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Самі уловисті блешні «Storm» призначені для полювання на щуку, судака, крупного окуня, жереха і нав..

41Грн.

Блешня вертушка DuraLure Round 2. 5g.

Блешня вертушка DuraLure Round 2. 5g.

Блешня DuraLure Round – відмінної якості блешня-вертушка, прекрасно працює по окуневі і щуці, і зас..

73Грн.

Коливна блешня DuraLure Shadow 7g

Коливна блешня DuraLure Shadow 7g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

41Грн.

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade LJBB01. 4g

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade LJBB01. 4g

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade відрізняється збалансованою конструкцією і стабільною грою ..

98Грн.