Як вибрати воблер на форель: основні вимоги

Штучні приманки поступово витісняють природні наживки, зараз все рідше ловлять на живця, а всього 30 років тому це був основний спосіб ловлі хижих риб. Хоч уловисті воблери і коштують недешево, рясний улов і легкість використання приманок з лишком компенсують недолік. Форель на воблери ловиться добре, а при правильному виборі насадки під сезонні, погодні умови і водойму часто вдається зловити багато, великої риби.

Основні вимоги до воблерів для ловлі форелі

В природних умовах на спінінг ловляться форелі з розміром до 2 кг. На платниках зустрічаються особини побільше, але все одно вага рідко виходить за межі двох кілограм. Форелеві воблери відносно невеликі, так як пристосовані для ловлі дрібної риби. Воблер на форель не повинен перевищувати розмір 5 см. при вазі виробу до 6 гр. Застосовувані воблери великих розмірів негативно позначаються на улові. Тільки велика форель йде на воблер з розміром від 5 см.

Для форелі важливо не тільки наявність воблерів правильних розмірів, але і їх привабливість. Штучні приманки спокушають рибу особливої ​​грою, розфарбуванням, а деякі моделі - шумом. Незалежно від напрямку течії і швидкості проводки якісний воблер повинен не збиватися з гри, інакше обережний хижак покине місце.

Важливо враховувати, що риба мешкає в виключно чистих водоймах, відповідно, використовувати воблери з яскравим забарвленням немає необхідності. Хижак запримітить приманку і з менш виразним кольором. Найбільше значення розмальовки приманки настає днем ​​при якісному освітленні, адже у форелі добре розвинені органи зору. Якщо не приділити час вибору воблера і взяти невідповідний колір, у цієї приманки буде мінімальна результативність або клювання повністю затихне.

Дійсно складно визначити, які воблери для форелі виявляться найбільш результативними. Щоб не повернутися додому з порожніми руками на рибалці важливо мати з собою кілька кольорових варіантів однієї моделі приманки.

Швидше за все, відмінно працювати будуть воблери наступних кольорів:

 •  чорний;
 •  сріблястий;
 •  рожевий.
Важливо розуміти особливості ловлі риби та її звички з метою визначення оптимальних видів воблерів. Головне правило - приманка повинна успішно імітувати натуральний корм форелі в водоймі. Кормовою базою хижака є різні мальки.

Як правильно вибрати воблери для лову форелі

Не можна скласти єдино правильний план на вибір воблерів. Моделі, які відмінно працюють на гірській річці, можуть зовсім не підходити для озерної форелі. Умовно полювання за фореллю поділяють на річкове та ставкове, які відрізняється між собою силою потоку води води.

Уловисті воблери на форель на течії:

 • мінноу. Вони володіють довгим тілом і мають привабливу гру, яка потребує від рибалки особливу проводку приманки. Подібний воблер для форелі повноцінно грає навіть на сильній течії. Різновид мінноу підходить для лову форелі через вдалу імітацію натурального корму форелі в водоймі, так як більшість малюків мають довгу форму. На початковому шляху спінінгіста слід звертати увагу саме на моделі мінноу;
 • стікбейти. Це скоріше проста блешня на форель, так як у неї немає лопатей. Застосовуються під час лову на місцях зі слабкою течією. Дані воблери на форель здатні розворушити неактивного хижака і спровокувати його на атаку приманки;
 • волкери. Воблер для ловлі форелі даного класу довів свою перевагу на ділянках річок з особливо активним струмом води. Принади поєднуються з лайтовими вудлищами і вкрай тонкими плетеними шнурами. Оснащення дозволяє виконувати далекі кидки при використанні ультралайтових приманок;
 • кренки. Успішний форелевий воблер для облову місць на річках з глибинними ямами. Володіє розмашистою, результативною грою, що припадає до вподоби хижакові. Кренки успішно тримаються на річках з будь-якою швидкістю води і не збиваються з анімації. Завдяки стабільній грі часто використовуються на перекатах і ділянках із зворотною течією.

Під час полювання на ставкову форель вибір краще зробити на користь:

 • шеди. Короткі, але великі приманки з довжиною 30 мм. Мають округлу форму і цілком непогано провокують форель на клювання. Використання великих варіантів недоцільно;
 • мінноу. Відносяться до універсальних приманок, однаково результативні у швидкій і спокійній воді. Ідеально підходять мінноу в довжину 25-50 мм.
Важливо пам'ятати, що великим форелям не важко піти з гачка, обламавши його, якщо будуть використовуватися низькоякісні приманки. Якщо трійник виявиться тупим, він не проб'є губу риби, з гачка зійдуть всі великі особини, доведеться готуватися до численних холостих клювань.

Рейтинг кращих воблерів для ловлі форелі

Ми спробували скласти топ-10 кращих форелевих приманок на сучасному ринку на підставі експертних думок рибалок і популярності моделей за статистикою виробника. Складений рейтинг воблерів на форель не означає, що найкраща модель показує найкращий результат у всіх умовах. Для кожної приманки є оптимальні умови.

10 кращих воблерів на форель:

 1. Приманка Crackjack від «Понтон 21» очолює топ форелевих воблерів. Зазвичай застосовується модель в довжину 38 мм. У лінійці представлені моделі з різними плаваючими характеристиками, що дозволить вибрати вдалий варіант в кожен сезон для будь-якої водойми. Має захоплюючу гру при зверх повільній проводці, хижакові нагадує слабкого малька.
 2. Воблер Bevy Minnow від «Лаки Крафт» - це кращий при поверхневий воблер для форелі, який добре себе проявляє під час ловлі хижака в товщі води. Під час ривкових проводок схильний до хаотичних рухів, створюючи відчуття конвульсій рибки з ушкодженнями. Ситий і пасивний хижак не в змозі відмовитися від легкої здобичі. Рівномірна проводка і з зупинками також відрізняється уловистістю.
 3. Воблер Rigge від «Зіп Бейтс» - це кращий воблер на ставкову форель. Представлений в розмірах 35 і 46 мм. У серії багато кольорових розмальовок, пристосованих під різні сезони, температуру і прозорість води.
 4. Воблер Khamsin Tiny від «Зіп Беітс» відноситься до класу суспендерів, які можна застосувати для повільної проводки. Володіє привабливою грою для активної і пасивної форелі. Можливо, найкращий форелевий воблер для упіймання середньо великих особин, найкраща результативність відзначається влітку.
 5. Воблер Hornet від виробника «Салмо» є найвідомішою приманкою компанії. Випускаються розмірами 30-40 мм. Головною відмінністю є стійкість гри при проводці проти або під кутом до течії. Здатний грати на одному місці без підмотки волосіні. Ефективний для точкового облову різних укриттів форелі.
 6. Воблер Husky Jerk від «Рапала» - це приманка з великою історією, увійшов в категорію «Кращі воблери на форель» після численних модифікацій. Практично всі професійні спінінгісти рекомендують приманку до покупки. Укорочена версія має довжину 6 см і важить 3 гр.
 7. Воблер Pupa від «Норіес» є імітацією жучка, що впав у воду. На невеликих річках є вдалим пристосуванням для ловлі, має численний прилов.
 8. Воблер Panicra від «Джакал» вдало зроблений для упіймання невеликої рибки. Приманка нагадує невеликого жучка або личинок у водоймі, ними любить ласувати хижак в теплу пору року.
 9. Воблер Camion від «Сміт» на думку багатьох рибалок є найкращою приманкою для упіймання струмкової форелі. Невеликий кренк привабливий рибі на швидкій течії. Японська якість виробу гарантує довговічність приманки.
 10. Воблер Tiny від «Салмо» вдало імітує жучків. В арсеналі спінінгіста застосовується для облову ям, ніш, укриттів форелі, хоча нерідко провокує глибинну рибу на клювання.

При наявності 5 різних воблерів з перерахованого списку, рибалка напевно не повернеться додому без улову. У поєднанні з правильним вибором місця і тактики, форель атакує приманку постійно, не даючи рибалці часу, щоб занудьгувати.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як вибрати воблер на форель: основні вимоги

Схожі статті

Як зробити ковзний поплавок

Як зробити ковзний поплавок

Багато рибалок донині ловлять лише зі звичайним оснащенням, вони не знають, що здатні підвищити дистанцію закидання за допомогою ковзного поплавка. Плаваючий ковзний поплавок для далекого закидання допомагає дістати перспективні місця ловлі, а не задовольнятися риболовлею в прибережних ділянках водойми

Ловля ляща на фідер літом

Ловля ляща на фідер літом

Поширення фідерної снасті зробило ляща найулюбленішою здобиччю у більшості рибалок. Але ця велика, сильна риба з прекрасними бійцівськими якостями дається не всім. Ловля ляща на фідер влітку набагато складніше осінньої і весняної риболовлі, коли досить закинути будь-яку снасть і здобич вже в руках. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Arena

Спінінг Favorite Arena

Зараз активно набирає популярність ловля ставкової форелі - так званий area-fishing. Спеціально для..

2 445Грн.

Воблер Strike Pro Wigglin Oscar 40L. EG-041L

Воблер Strike Pro Wigglin Oscar 40L. EG-041L

Сімейство приманок Wigglin 'Oscar зовні дуже нагадує кренки сімейства Griffon'ов від Megabass, пара..

102Грн.

Котушка Favorite Arena. 10+1bb

Котушка Favorite Arena. 10+1bb

Котушка Favorite Arena розроблена для ультралайтової ловлі, тому ідеально працює з тонкими жилками ..

2 645Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.