Які снасті вибрати для ловлі форелі

Серед риб, що мешкають у водоймах з прісною водою, звання королеви однозначно заслуговує форель. Вона віддає перевагу річкам і чистим ставкам. Підібравши снасті для спортивного лову форелі, нескладно виловити хижака на течії або в стоячій воді. Сьогодні пропонується багато хороших вудилищ, які важливо правильно оснастити. Для риболовлі використовуються поплавочна вудка, фідерне оснащення і спінінг. Стати володарем рідкісної здобичі допоможе нахлист або зимова вудка, на якій встановлена ​​снасть балда. Важливо підібрати спорядження і вибрати уловисту наживку.

Спінінгові снасті для форелі - правильно підбираємо оснащення

Ловля форелі на спінінг користується популярністю серед любителів рибної ловлі та досвідчених рибалок. Така рибалка - цікаве і азартне заняття. За допомогою спінінга дуже зручно виконувати дальній і точний закид, а також виводити здобич яка чинить гідний опір. Правильно підібране оснащення спінінга на форель дозволить виловити сильного і обережного хижака. Розберемося, з чого ж складається снасть для лову форелі на спінінг.

Головні складові спінінгового оснащення:

 • вудилище. Воно характеризується довжиною, тестом і ладом. Умови риболовлі визначають довжину хлиста, що становить від півтора до трьох метрів. Короткими і легкими вудлищами ловлять з човна або перебуваючи в берегових заростях. Подовжений бланк зручний на чистому березі. Для вдалої риболовлі підійде хлист з тестом до 12 грамів, який має швидкий або середній лад. Хороші результати показує спінінгова снасть ультралайт на форель для лову воблерами. Секції такого вудилища виготовлені з вуглеволокна, що володіє підвищеною пластичністю і відгукується на різкі ривки сильної риби при підтягуванні її до берегової межі або човна;
 • волосінь і повідець. За допомогою волосіні і повідка перетином 0,15-0,2 мм. спінінгове вудилище сприймає зусилля в момент клювання, а також при виведенні риби. Для форелевого полювання вибираємо волосінь монопрофільного типу. Важлива також довжина повідка. Досвідчені спінінгісти роблять поводок довжиною від 50 до 70 см. Повідець для форелі на спінінг виготовлений з нейлону і малопомітний в чистій воді. Монопрофільна волосінь для форелі пружна, еластична і при цьому не пружинить. І хоча для спінінгового оснащення часто використовується шнур плетінка, йому складно конкурувати з нейлоновою ниткою по характеристикам. Плетінка на форель використовується для далеких закидів на довжину понад 30 метрів;
 • котушка. Залежно від конструкції шпулі і діаметра мононитки на котушку поміщається до ста метрів волосіні. Для лову форелі котушка повинна оснащуватися безінерційним механізмом і мати передавальне число 5.5:5. Збільшений диференціал дозволяє швидко підтягти здобич. Важливо налаштувати гальмівний фрикціон під передбачувану вагу риби. Гальмо гасить ривки пійманої форелі. При виборі котушки зверніть увагу на безшумність роботи, якість укладання волосіні і неможливість скручування нитки при закиданні. Фрикційний механізм з хорошою сенсорикою дозволить рибалці швидко відреагувати на клювання.

Підібравши спінінгове оснащення, слід опанувати техніку проводки, що залежить від виду приманки і місця рибної ловлі. Проводка ривками підійде при використанні воблерів, а для блешень-вертушок слід виконувати рівномірне підтягування. Залежно від умов спінінгового лову використовуються натуральні наживки або штучні приманки, які хижакові складно відрізнити від природних.

Як влаштована форелева донка для річок з великою течією

Донна снасть для лову форелі традиційно застосовується для ловлі хижака на річках і струмках з різною швидкістю течії, а також водоймах з проточною водою. По комплектації донка на форель схожа на сучасні фідерні оснащення.

Донна снасть на форель складається з наступних елементів:

 • полегшеного фідерного вудилища;
 • фрикційної котушки безінерційного типу;
 • моноліски перетином 0,18-0,3 мм;
 • подовженого до 80 см. повідця діаметром 0,12-0,15 мм;
 • грузила, що забезпечує фіксоване положення оснастки на течії;
 • гачка з відстанню між цівкою і вістрям 6-8 мм.

Можуть бути різні комплектації донки для форелевої риболовлі:

 • спрощений варіант без вудилища. Він включає 25-30 м. волосіні діаметром 0,3 мм. з прив'язаним на кінці волосіні грузилом вагою до 40 гр. Над грузилом кріпляться кілька повідків з флюорокарбонової нитки довжиною по 40 см.;
 • стандартна донка. Вона збирається на базі склопластикового або дюралюмінієвого вудилища, оснащеного котушкою. Ковзний вантаж встановлюється на основній нитці, а гачок кріпиться до повідця;
 • донна снасть з резинкою. Вона використовується для риболовлі в стоячих водоймах і являє собою звичайну донку, з'єднану з масивним вантажем резинкою. Таку донку не потрібно багато разів закидати.

Самостійно зібрати снасть на форель нескладно, підготувавши необхідні комплектуючі. Полювання на форель з донкою часто приносить результат після дощової погоди, коли вода втрачає прозорість. Нічна ловля на донну снасть радує рибалок вранці пристойною здобиччю.

Особливості фідерного оснащення для ловлі форелі на платниках

Ловля форелі на фідер принципово відрізняється від класичних методів. Плануючи підготувати снасті на форель для фідера, слід враховувати, що риба ласує кормом в середніх шарах води. У зв'язку з цим важливо забезпечити фіксоване положення приманки на певному рівні і не дозволити їй лягти на мулисте дно водойми. Для вирішення поставленого завдання фідерна снасть для лову форелі оснащується спеціальною годівницею, яка залучає великі зграї риб на заданій глибині.

Важливо забезпечити зручність і витонченість фідера, так як реальна рибалка здійснюється на відстані до 25 м. від лінії берега. Оснащення фідера для лову форелі включає:

 • вудилище, довжина якого досягає 3,5 м.;
 • безшумну котушку безінерційного типу;
 • нейлонову мононитку діаметром 0,2 мм;
 • годівницю для залучення риби.

Бажано мати кілька годівниць, які підбираються на місці в залежності від швидкості течії і глибини водойми. З'єднання частин фідерної оснастки здійснюється за допомогою петлі Гарднера. З її пристроєм нескладно познайомитися на сайтах, присвячених риболовлі.

Важливо дотримуватися довжини петель і повідка:

 • петлю, призначену для годівниці, слід виконувати довжиною 14-16 см. Із зростанням довжини збільшується величина коливань приманки, яка залучає здобич;
 • друга петля, яку також називають відведенням, виконується таким чином, щоб вона на 4-5 см. перевищувала розмір петлі годівниці;
 • поводок для хорошого клювання збільшений до 1 м. завдовжки і виготовляється з волосіні товщиною 0,12-0,14 мм. Для забезпечення спливання приманки кріплення повідця здійснюється за допомогою петлі без застосування важкого карабіна.
Підводячи підсумки, необхідно
відзначити, що фідер призначений для віддаленої ловлі риби в глибинах водойми.
На відміну від донки він оснащений годівницею з прикормом. Риба, залучена ароматом
прикорму, виявляє наживку. В уловистості такої снасті переконалися багато
любителів форелевої риболовлі.

Бомбарда для форелевої риболовлі на великій водоймі - закид легких приманок

Не завжди на рибалці надається можливість далеко закинути спінінгом легку приманку штучного походження. У таких ситуаціях проводиться ловля форелі на бомбарду, яку також називають сбіруліно. Завдяки обважненому поплавку, що збільшує вагу оснащення, вдається закинути до місць проживання риби невеликі блешні і дрібні воблери. Для форелевого полювання в водоймах з прозорою водою використовуються моделі поплавців які наповнюються водою, виготовлені з пластику. З їх допомогою далеко закидають також і натуральні наживки.

Снасті для форелі включають такі складові:

 • вудку зі строєм параболічного типу довжиною 3,5-3,8 м.;
 • полегшену котушку з місткою шпулею;
 • мононитку з нейлону перетином 0,2 мм;
 • флюорокарбоновий поводок в комплекті з вертлюжком;
 • бомбарду з вантажем, рівномірно розподіленим по довжині поплавка.

Для підвищення чутливості оснащення слід застосовувати поплавок сбіруліно з вантажем, розташованим в центральній частині.

Поплавкові снасті для ловлі форелі на платниках - секрети вдалої риболовлі

Ловля форелі на поплавок привертає прихильників риболовлі в проводку. Хижак відрізняється блискавичною реакцією і намагається не упустити корм який пропливає поруч. Завдяки цій особливості полюють на форель в районах перекатів, біля вирів, а також в місцях з протилежно спрямованою течією. Також застосовується поплавкова снасть на ставкову форель. В якості наживки використовується гнойовий черв'як, а також спеціальна паста.

У поплавкову оснастку входять:

 • форелеве вудка полегшеного типу довжиною до 4 м;
 • стандартна котушка зі збільшеним диференціалом;
 • волосінь для лову форелі, намотана на шпулю котушки;
 • флюорокарбоновий поводок на форель;
 • грузик і поплавок, підібрані з урахуванням специфіки риболовлі.

Форелеві снасті, призначені для поплавкової риболовлі, також комплектуються гачком №8-10. Важливо правильно підібрати розмір і вагу поплавка, щоб він візуально сприймався на далекій відстані і дозволяв оперативно відреагувати на клювання хижака. У цьому один із секретів вдалого полювання.

Снасті для спортивної ловлі форелі нахлистом - поради досвідчених рибалок

Серед початківців рибалок існує думка про те, що рибальські снасті на форель, призначені для лову нахлистом, складні в застосуванні і незручні. Проте, освоїти техніку нахлистового закидання приманки нескладно, присвятивши пару днів тренуванням. Важливо виконати правильний підбір елементів нахлистової оснастки, щоб вийшла уловиста снасть на форель.

Нахлистова снасть включає наступні складові:

 • гнучке вудилище з одинарною ручкою. Для нахлисту підійде вудка довжиною 2,5-3 м., що відповідає 4-7 класу;
 • поплавок. Бажано використовувати поплавки для нахлисту, які мають цигарко-подібну форму, з рівномірно розподіленою по довжині вагою;
 • шнур для ловлі форелі. Він підбирається з урахуванням класу нахлиста. Для річок застосовується плаваючий шнур, а для озер потопаючий.

Також буде потрібна котушка з гальмом дискового типу і монопрофільний підлісок. При ловлі нахлистом поступово обловлюйте акваторію, переміщаючись в напрямку, протилежному течії.

Зимова снасть на форель - полюємо блешнями, балансиром і мормишкою

Полювання на форель не припиняється і в зимовий час. Риба активно клює на замерзлих озерах в ранкові години, коли сходить сонце.

Для зимової риболовлі застосовуються такі снасті:

 • зимова укорочена вудка з поплавком;
 • вудка для зимової риболовлі, оснащена кивком;
 • жерлиці різної конструкції.

Залежно від особливості риболовлі, використовуються наступні елементи зимового оснащення:

 • блешні;
 • балансири;
 • снасть балда;
 • мормишки.
Важливо правильно вибрати місце
для зимової риболовлі, запастися різними видами приманки і наживки, а також
опанувати техніку лову за допомогою балансира і блешні.

Який потрібно вибирати рибальський гачок для форелі

Для форелевої риболовлі використовуються гачки з відстанню 6-10 мм. від цівки до вістря. Застосовуються форелеві гачки вітчизняного і зарубіжного виробництва, виготовлені з якісного металу. Поступово набувають популярності безбороді гачки для лову форелі, що відрізняються відсутністю борідок в зоні вістря. Оригінальна форма гачка запобігає його розгинанню під час витягування риби, полегшує підсічку і оберігає форель від пошкоджень. Це особливо важливо під час спортивної риболовлі.

Висновок

Слід серйозно поставитися до вибору оптимального варіанту снасті. Правильно підібране оснащення полегшить лов риби і доставить чимало приємних миттєвостей при підсіканні і виведенні великих екземплярів форелі.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Які снасті вибрати для ловлі форелі

Схожі статті

Як ловити карася на пружину

Як ловити карася на пружину

Пружина - це годівниця, зроблена з дроту у вигляді спіралі. На сьогоднішній день один з найпоширеніших і уловистих способів любительського лову карася і коропа. Популярність снасті пояснюється її простотою і доступністю. Однак щоб ловля карася на пружину була ефективною, снасть необхідно правильно зібрати. Спробуємо розібратися, як ловити карася на пружину з максимальним ефектом.

Як ловити плотву на поплавкову вудочку

Як ловити плотву на поплавкову вудочку

Пік активності плотви доводиться на період з квітня по жовтень. Багатьом рибалкам подобається не тільки літня рибалка, але і ловля плотви взимку на поплавок. Невибаглива риба водиться на невеликій глибині. Вона часто радує любителів поплавкової снасті. Існують деякі нюанси і особливості поведінки плотви в певну пору року і в різну погоду.

Що таке мормишка «Уралка»

Що таке мормишка «Уралка»

Мормишка «Уралка» з кубиком, з коронкою, перевертень і інші різновиди снасті відрізняються універсальністю: застосовуються в будь-який період року для упіймання різних риб сімейства коропових і окуня. Всі моделі мормишок - це свинцеві або вольфрамові грузила з одинарним гачком і отвором для кріплення.

Як вибрати мормишку на судака

Як вибрати мормишку на судака

Судак - це ікластий хижак, що мешкає в більшості водойм на території України. Не відрізняється примхливістю щодо температури води. Спіймати судака - велика удача або результат якісної підготовки. Для зимової ловлі судака нелегко підібрати уловисту приманку, так як риба не дуже активно харчується, а більшу частину часу залягає на дні водойми. Серед рибальського оснащення безліч мормишок для зимового лову судака, але не всі однаково ефективні. Розберемося, яка судакова мормишка показує кращі результати.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Arena

Спінінг Favorite Arena

Зараз активно набирає популярність ловля ставкової форелі - так званий area-fishing. Спеціально для..

2 445Грн.

Котушка Ryobi Excia 8+1bb

Котушка Ryobi Excia 8+1bb

Чудова, легка котушка виконана з алюмінієвого сплаву. Вісім шарико-підшипників високої якості, розс..

1595 - 1 815Грн.

Коливна блешня DuraLure Shadow 7g

Коливна блешня DuraLure Shadow 7g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

41Грн.

Шнур Sunline Siglon PE х8 150m. Мультиколор

Шнур Sunline Siglon PE х8 150m. Мультиколор

Новітні плетені шнури Sunline Siglon PEx8 які були представлені в Україні в 2017 році блискавично з..

528 - 809Грн.