Ловля головня на дроп-шот

Оснащення дроп-шот прийшло до нас порівняно недавно і знайшло застосування в лові самих різних риб: окуня, щуки, судака і інших - переважно хижих. Розповімо про дещо незвичне застосування даної оснастки на малих і середніх річках при лові окуня і головня.

Тактика і техніка ловлі

Піймання окуня в річці - явище цілком банальне при його цілеспрямованій ловлі, і часто цей хижак попадається в прилові, чого не скажеш про головня. Хоча клювання цих хижаків схожі, але піймання головня на оснащення дроп-шот викликає набагато більше емоцій.

При звичайній ловлі на стандартні приманки ( «вертушка», воблер, джиг) головень попадається в певних місцях, де є течія. Це може бути перекат, звуження, вхід в яму або просто «труба» з плином, тут головень проявляє себе досить активно. Але варто перемкнутися на ловлю в більш спокійній воді, як він ніс верне від класичних приманок, тому спінінгісти, як правило, уникають таких місць.

Але з дроп-шот ситуація докорінно змінюється. Чим пояснюється така поведінка головня? Справа в тому, що в швидкій воді у головня виникає миттєва реакція на об'єкт який з'явився, оскільки йому ніколи міркувати і досліджувати приманку на течії, де все відбувається швидко. У спокійній же воді головень проявляє всю свою обережність і обачність.

Динаміка роботи дроп-шот інша, ніж при ловлі на інші приманки. Дуже важливо, що приманка рухається в товщі води, практично в одному горизонті і з зупинками. Головень, як правило, встигає її добре розглянути і зреагувати покльовкою. Можливо, приманка виглядає реалістично і її ширяючі рухи не контрастують з навколишнім оточенням. Це спрацьовує в розрідженій зоні течії біля берега на зваленні або в розширенні ями, де сила течії менша. По суті, всі ці місця можна назвати «спальними» місцями для риби. Крім головня в таких точках добре ловиться окунь, причому нерідко трапляються великі екземпляри.

Поговоримо про місця, де головень тримається більш тривалий час в активній фазі. Крім вищеописаних ситуацій оснащення дроп-шот дозволяє реалізувати ще одну тактику лову, яку важко повторити з іншими приманками.

Для прикладу розглянемо початок берегового приямку, тут риба стоїть у нас під ногами на початку струменя. Витримати потрібний горизонт і швидкість подачі стандартної приманки складно, та й компактність зони, де стоїть риба, деколи не дає шансу на будь-які хитрощі в проводці. Дроп-шотом ж можна тримати приманку на струмені в паузі, на якій і відбувається клювання.

Можливий і інший варіант лову. Крутий берег, наполовину затоплений кущ, за ним буферна зона з виром, де на зваленні стоїть риба. Стандартною приманкою в цьому випадку ловити непросто, динаміка проводки буде високою, і велика ймовірність, що її швидко винесе з робочої ділянки. З дроп-шот і тут є можливість зробити проводку під різними векторами і з витриманим горизонтом, а головень часто бере саме завислу в товщі води приманку, а не пробігаючу повз. Причому саме дроп-шотом вдається знімати з таких точок декілька риб поспіль, а не одного «чергового» головня, як при ловлі на воблер.

Третій випадок - ловля з-під трави. На річці досить часто можна побачити великі пучки трави яка тягнеться, а іноді це буває ціла гряда водоростей. Головень може стояти під таким прикриттям. Дістати його воблером або джигом в подібній ситуації досить складно, а дроп-шот можна підвести впритул до снопу водоростей і тоді на паузі побачити довгоочікуване клювання.

Як додаток до перерахованих вище ситуацій можна порекомендувати ловлю на дроп-шот з обриву. Часто ділянка річки чергується з берегом типу «каньйон». Пересуватися, а тим більше ловити в таких місцях досить обтяжливо. Тактика ловлі дроп-шот дозволяє не спускатися до урізу води, а перевірити точку з висоти.

Щоб ловити дроп-шотом на річці, зовсім не обов'язково грати приманкою на місці. Для ефективної ловлі досить вести її з невеликими паузами. Виглядає це так: приманка (імітація рачка або твістер) зривається з місця максимум за один оборот котушки, зависає в товщі води на паузі в дві-три секунди, потім слід новий цикл проводки. На захаращеному дні річки ми не зберемо все сміття, як це буває при ловлі на джиг. В цьому плані дроп-шот економніше, але втрати приманок все ж трапляються при невдалому закидані або при такому клюванні риби, коли вона просто зриває приманку з гачка.

Деталі оснащення, приманки, снасть

Найефективніше ловити дроп-шотом вдавалося на різні німфи і маленькі імітації різних істот. Наприклад, чудово працювала латвійська приманка L.Baits Nimph (німфа). Буквально за якихось два роки асортимент приманок подібного типу значно розширився, і вибрати є з чого. Це і японські Nikko, і українські Select, і американські Berkley; відповідні приманки можна знайти у, Reins, Fanatik і Keitech. Але якщо раптом ви не знайдете щось підходяще, не варто засмучуватися, тому що ловити можна і на звичайний дюймовий або півтора дюймовий твістер.

Окремо варто сказати про колір приманок. У більшості випадків головня доводиться ловити в досить прозорій воді і забарвлення, як правило, вибираються природних і темних тонів.

Оскільки приманку кріплять на одинарний гачок, підійдуть гачки для оснащення векі, для дроп-шота і деякі з застосовуваних в рокфішінгу. Розмір гачка в залежності від приманки - № 10, 8 або 6.

Прив'язують гачок до повідця з моноліски або флуорокарбона. Жало має бути направлено строго верх, це важливо, тому що від нього безпосередньо залежить результативність підсікання. Вузол в гачках використовується один - «Паломар».

Кріпиться поводок до шнура; тут вибір вузлів великий: від «морквини» до різних варіацій прив'язування шок-лідера. Але можна кріпити більш простими вузлами, навіть вузлом "петля в петлю» - закидання не силове, тому вимоги до вузла мінімальні.

Оптимальна довжина повідка - від 1 м і більше, що полегшує відновлення оснащення при його обриві. Повідець в цьому випадку не повинен бути міцніше основного шнура. Приблизне співвідношення: шнур - # 0.4 або 0.5 за японською класифікацією, поводок - з моноліски діаметром 0,16-0,18 мм. Ще один критерій для підбору волосіні повідця - це водорості, за які може чіплятися гачок, тому співвідношення повинно бути таким, щоб при зачепі за них не обривалося оснащення. Як правило, повідця діаметром 0,18 мм буває досить в багатьох ситуаціях з нитчастими водоростями і з іншими не дуже жорсткими рослинами.


Дуже важлива частина оснащення дроп-шот - грузило, від маси якого багато що залежить. Маса грузила може починатися від 3 до 6-8 гр. і більше в залежності від ситуації на річці. Занадто важке доведеться зрушувати при проводці з великим зусиллям, що зробить приманку негармонійною і непривабливою. Є спеціальні грузила для дроп-шот, з інтегрованою в них застібкою з вертлюжком. Застібка виглядає як щільно складена петля дроту для защемлення волосіні, це буває корисно, коли потрібно міняти горизонт лову. У більшості описуваних випадків ловити доводиться в фіксованому горизонті, 30-40, іноді 50 см, а якісний вертлюжок при проводці зменшує закручування волосіні грузилом. При закручуванні приманка часом робить кульбіти; риба відразу розпізнає підступ, в результаті клювання може не відбутися.

Грузила для дроп-шота неважко зробити самому, для цього достатньо «оливку» розрубати навпіл, просвердлити отвір у вузькому кінці і затиснути там вертлюжок із застібкою.

Спінінг для річкового дроп-шота не повинен бути занадто коротким, як і у випадку з усіма застосовуваними повідковими або з рознесеними оснащеннями. Середня довжина вудилища - 7,6 фути (2,3 м), воно може бути або трохи довше, або трохи коротше в залежності від умов і вибору снастей. Строй спінінга краще вибирати з «фастовим» ухилом.

Дроп-шот у нас поки досить молода і не зовсім ще вивчена техніка лову, особливо в таких складних водних системах, як річки. Але саме на цих водоймах вона може бути часом пріоритетною. Особливо успішно ловлять дроп-шотом на невеликих і середніх річках у серпні. Можливо, в залежності від сезону доцільність застосування такої техніки може змінюватися в ту або іншу сторону з урахуванням багатьох факторів, але в цілому ловля на дроп-шот буває досить ефективною.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля головня на дроп-шот

Схожі статті

Ловля окуня на фідер

Ловля окуня на фідер

Всі звикли, що основною метою фідерної риболовлі є ловля «мирної» риби. Лящ, плотва, карась, короп - цих риб не можна назвати хижими, але всі чомусь забувають про дуже цікаву з точки зору фідерної риболовлі - ловлю окуня. Окунь живе у великій кількості практично повсюдно. Річки, канали, водосховища і невеликі ставки - цьому смугастому розбійнику всюди затишно, оскільки він всеїдний.

Матчеві тонкості

Матчеві тонкості

Навряд чи хтось стане заперечувати, що матчева ловля з ковзним поплавком є одним з найскладніших видів поплавкової риболовлі. Зате вона відкриває нові можливості у використанні поплавкової снасті, і рибалки з успіхом освоюють цей спосіб лову. Однак у багатьох з них саме монтаж снасті викликає найбільші труднощі. Звичайно, є певні хитрощі в монтажі, але складного в ньому нічого немає.

Ловля краснопірки на ультралайт

Ловля краснопірки на ультралайт

Багатьох рибалок цікавить питання, чи є краснопірка хижою рибою? На нього складно дати однозначну відповідь. Коли вона виростає до великих розмірів, то починає ласувати не тільки жучками, комахами і травою, а й мальками. Саме це і дозволяє спінінгістові цілеспрямовано ловити трофейну краснопірку легкою снастю.

Як приготувати макуху для рибалки своїми руками

Як приготувати макуху для рибалки своїми руками

Як і у будь-якої живої істоти, у риби є улюблена їжа, від якої вона в захваті. Одним з таких ласощів - є макуха. З неї готується першокласна приманка, і прикормка яка дозволить поліпшити улов. Спеціальний засіб продається в рибальських магазинах, але його також готують самостійно. Уловистий макушатник своїми руками вийде економніше і дозволить удосконалити рецепт, виходячи з переваг риби.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 2.5. 6.2см.

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 2.5. 6.2см.

Віброхвости Relax Kopyto на нашому ринку вже дуже давно і вважаються класикою. Дані приманки ідеаль..

9Грн.

Грузило Капля (З вертлюгом)

Грузило Капля (З вертлюгом)

Представляємо Вашій увазі серію вантажів, виконаних у вигляді краплі. Вони оснащені вертлюгом, що в..

3 - 9Грн.

Гачки Vido Craft S-60 BN

Гачки Vido Craft S-60 BN

S-60 від корейської компанії Vido Craft - гачки для шарнірного монтажу силіконових приманок, викона..

4 - 5Грн.

Гачки офсетні Owner 5109 Worm Offset

Гачки офсетні Owner 5109 Worm Offset

Офсетні гачки серії 5109 від японського бренду Owner володіють широкою формою, заокругленим трохи ..

6 - 7Грн.