Ловля головня на хруща

Використовувати хруща для наживки при ловлі головня можливо відразу ж після того, як дана комаха здійснило свій виліт після зимового анабіозу. Як правило, цей жук починає свій політ в кінці квітня.

У перші дні його появи на річках, головень проявляє до нього обережність, що, звичайно ж, призводить до відсутності частих клювань. Але варто хрущу з'явитися поблизу води у великій кількості - головень перестає бути обережним і клювання в рази частішають.

Найкращою порою для ловлі цієї риби з дна зазвичай є середина травня.

Рибалки, як правило, для такої риболовлі вибирають місця, де змінюються інтенсивність або напрямок річкової течії.

Попередньо хрущів, яких планується використовувати в якості наживки, поміщають в ємність, заповнену клиновим листям. У кришці для такої ємності проробляються отвори для того, щоб забезпечити в неї вільний прохід кисню. Для зберігання даного виду наживки обов'язково вибирають прохолодне місце, в якому жуки, зазвичай, залишаються живими більш тривалий період.

Найкращим часом для риболовлі на головня з використанням хруща є або ранній ранок, або вечір. Хоча іноді при відсутності спекотної погоди головень може здійснювати клювання цілими днями.

Часто через весняну заборону на використання при риболовлі більше двох гачків - ловлять головня, на одне вудилище. В даному випадку застосування сигналізатора клювань недоцільно. До того ж шум від такого пристосування буде лякати головня.

Для ловлі з дна річки хрущ може насаджуватися на гачок двома способами:

  1. Перший спосіб - більш складний і використовується для упіймання кілька головнів на одну наживку. При його застосуванні волосінь прив'язується до голки, якою і робиться отвір в тілі жучка. Отвір голкою проводиться від його хвоста і виводиться в місці розташування його голови. Потім до волосіні, виведеної через жука, прив'язується і ховається в тілі комахи гачок.
  2. Другий спосіб трохи простіше і частіше використовується на рибалці любителями, ніж завзятими рибалками. При другому способі гачок пропускається через задню частину жучка, і виганяється поблизу голови. Необхідно щоб після завершення насадження жало гачка було оголеним. Можливий варіант введення / виведення гачка через черевце і хвіст комахи.

Закиди потрібно виробляти точно туди, де з тих чи інших обставин може стояти головень.

Встановлення спінінга, для більш вірної «засічки», здійснюється на підставку під кутом 50 градусів відносно водної поверхні. У разі, коли після декількох клювань риба не засіклася - необхідно зробити подовження повідця.

Як правило, клювання головня здійснюється різко і сильно, так що досить тільки вчасно провести підсічку. Процес виведення проводиться неспішно і без зайвих посмикувань спінінгом.

Головень є досить сильною рибою, яка без труднощів здатна обірвати тоненький поводок, тому необхідно заздалегідь зробити налаштування фрикційного гальма на спінінгу так, щоб зусилля при виведенні становили близько 50% від розривного навантаження встановленої волосіні.

Рибалка повинен пам'ятати, що сходи та обриви волосіні зазвичай трапляється ближче до берега. Головня при затриманні краще брати за допомогою підсака.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля головня на хруща

Схожі статті

На що клює лин

На що клює лин

Не знаючи, коли починає клювати лин, особливостей поведінки риби, рибалка просто приречена на провал. Лин є вкрай обережною рибою, яка схильна плавати лише в перевірених місцях. У запресованих водоймах вона ефективно уникає гачків і є вкрай рідкісною здобиччю у більшості рибалок. Щоб зловити лина, важливо підготувати правильну снасть, зробити прикормку (краще власноруч), виявити увагу при виборі місця ловлі і обов'язково дотримати маскування.

Як приготувати горох для риболовлі

Як приготувати горох для риболовлі

Ловля коропа на горох стала дуже популярною в наші дні. Свіжий горох, при правильному приготуванні, є ідеальною насадкою для ловлі коропа. Поділюся своїми способами приготування гороху для риболовлі на коропа. Основні переваги гороху як насадки і прикормки для ловлі коропа полягають в його наступних особливостях.

Прикормка для ловлі ляща

Прикормка для ловлі ляща

Для більшості рибалок лящ вважається промисловою рибою, проте багато ловлять його заради задоволення і спортивного інтересу. Для риболовлі на цей вид риби потрібно ґрунтовна підготовка снастей, прикормки і наживки. Велику увагу необхідно приділяти прикорму.

Які снасті вибрати для ловлі ляща

Які снасті вибрати для ловлі ляща

Для упіймання ляща потрібні не тільки правильні приманки, особлива тактика або розуміння особливостей поведінки риби, без хороших рибальських снастей все інше виявиться марним. До всіх елементів снасті для ловлі ляща пред'являються особливі вимоги, вони обумовлені обережністю риби, зміною глибини перебування в залежності від сезону, вагою і силою здобичі.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Спеціалізована котушка, призначена для лову коропа, сазана і іншої великої риби на донні оснащення...

465 - 545Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

100 - 136Грн.

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Серія вудилищ для донного лову Brain Apex Double - це нове слово в сучасній донній ловлі, яке напев..

1040 - 1 408Грн.

Прикорм 3-K Baits "Мамалига" 0.5кг.

Прикорм 3-K Baits "Мамалига" 0.5кг.

 "Мамалига" - універсальний прикорм для будь-якої білої, мирної риби. Ефективна в приманюванн..

23Грн.