Ловля головня на спінінг. Як, де і коли ловити

Ловля головня починається приблизно в квітні, як тільки зійшов лід, але паводок ще не вивів річки з берегів і вода ще залишилася прозорою. Клювання в цей період не сильні, та можна зловити досить пристойну особину, тобто більше 1 кілограма. Шукати головня в цю пору слід в прибережних ямах, поруч з затопленим в воді деревом чи кущем, в таких місцях так само можна спостерігати слабку, але чітко виражену зворотну течію.

Коли знайшли підходяще місце, найкраще використовувати тактику вичікування і очікувати виходу головня на годівлю, одночасно обловлюючи це місце. Цікавіше рибалка буде, якщо неподалік є ще одне перспективне місце, тоді можна буде періодично міняти місце дислокації і обловлювати ці місця по черзі. Так шанси на улов значно збільшуються.

Годується головень цілодобово. Це дуже ненажерлива риба, до того ж всеїдна. Більш хижим стає після нересту і з прогріванням води вище 20 С.

На що ловити головня

Що стосується приманок для лову головня, так це повинні бути воблери minnow і кренкбейти з активною грою, розфарбовані під рибку і заглибленням більш 1 метра.

Ловля головня стає цікавішою після паводка, приблизно з другої половини - кінця травня. Вода, звичайно ще мутнувата, зате значно потепліла і вся риба стала помітно активніше, в тому числі і предмет нашого лову - головень.

Слід знати, що головень тримається зграями. Зграя крупного головня завжди тримається осторонь дрібного або ж виходить на годівлю в інший час.

В цей час, головня найчастіше можна знайти в місцях, де перекат переходить в плесо. Головень часто знаходиться саме в середині цього потоку. Так, головень і далі продовжує триматися в ямах під берегом, однак там вода явно холодніше ніж на середині річки або на мілководді, тому такі місця зараз у нього не в пріоритеті і краще обловлювати ті місця, де вода краще прогрілась. Так що потрібно шукати ділянки ріки перед перекатами, початки плес, а так само кордони мілин.

Добре йде головень на плаваючі воблери. Кращий варіант - це плаваючі воблери типу кренкбейт вагою 4-8 грам з глибиною занурення до 1,5 метра. Найкраще себе показують природні кольори або провокуючі, такі як жовтий, можна використовувати комбіновані кольори. Так само на головня добре працюють обертові блешні. У цей період більше шансів зловити головня саме на великі приманки. Не можу сказати чим це викликано, але факт залишається фактом - дрібні приманки працюють гірше.

Для ловлі головня, та в принципі як і майже будь-якої риби на спінінг, потрібно гарне чутливе вудлище з високомодульного графіту. Коли ти відчуваєш весь процес, кожне торкання приманки дна або сторонніх предметів, рибалка стає на порядок приємніше, та й на уловистість це теж немало впливає. Великий головень може навіть легенько чіпати приманку, що б переконатися, що її можна їсти, але ґрунтовно брати не буде, а цього без чутливого вудилища не визначити. У таких випадках, до речі, якщо головень чіпляється до приманки, слід замінити її на схожу, або ж просто іншого кольору, щоб він не сумнівався в її поживності.

Влітку рівень води в річці знижується і стає краще видно можливі місця стоянки головня. Тепер за правило потрібно приймати обловлювання перекатів, в яких вже видніються з води валуни, видно приямки та інші улюблені рельєфності головня.

Добре на головня працює проводка на знесення. Це коли кидають перпендикулярно берегової лінії, якщо це можливо під протилежний берег і роблять проводку одночасно з тим, як приманку зносить течією. Або ж петлею - цей прийом використовується для проводки паралельно протилежного берега. Для цього потрібно закинути приманку трохи вище за течією і на деякий час залишити дугу котушки відкритою. Таким чином зайва волосінь, випущена з котушки, утворює дугу (петлю) і приманка спокійно пливе паралельно протилежного берега.

  • Ловля головня на спінінг. Як, де і коли ловити

Схожі статті

Оснастка дроп-шот: монтаж і техніка ловлі

Оснастка дроп-шот: монтаж і техніка ловлі

Самим відомим оснащенням для ловлі спінінгом хижака є звичайний джиг. Однак останнім часом все більш популярним стає монтаж без повідка - дроп-шот, за допомогою якого на водоймі можна обловлювати глибокі місця або прибережні зони. Такий метод лову дозволяє зловити окуня, судака, сома, щуку.

Ловля ляща на кільце: техніка, годівниця і снасть своїми руками

Ловля ляща на кільце: техніка, годівниця і снасть своїми руками

Ловля ляща на кільце дуже поширена серед любителів рибної ловлі нашої країни. Ця ефективна і уловиста снасть особливо добре себе показує при полюванні на білу рибу. Для риболовлі на водоймах з течією знадобиться човен з двома якорями, сітка і снасть, яку можна зробити своїми руками.

Рибалка в листопаді. Яку рибу і чим ловити в листопаді

Рибалка в листопаді. Яку рибу і чим ловити в листопаді

Листопад - справжній провісник зими, вже після перших ґрунтовних заморозків на поверхні невеликих озер і ставків з'являється тонкий лід. До середини місяця такий лід непостійний і при першій же відлизі перетворюється в тонку плівку, припорошену снігом. Зазвичай листопад такий непостійний до середини і рибалка в цей час практично припиняється.

Ловля судака в листопаді

Ловля судака в листопаді

Судак є заповітним трофеєм для будь-якого рибалки, іноді його піймання набагато бажаніше і цікавіше, ніж іншого поширеного хижака. Якщо порівнювати судакові клювання в усі пори року, то насмілюся стверджувати, що ловля судака в листопаді є найпродуктивнішим місяцем. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Грузило Груша плоска (Пофарбоване)

Грузило Груша плоска (Пофарбоване)

Цей тип вантажів забезпечує відмінну самозасічку за рахунок компактної форми, а також добре фіксуєт..

10Грн.

Спінінг Globe New Hunter. 2-15гр.

Спінінг Globe New Hunter. 2-15гр.

Незначна вага і малі розміри даної моделі надають зручності в обігу і транспортуванні. Завдяки неве..

594 - 630Грн.

Підсак EOS 5988017

Підсак EOS 5988017

Якісна і простора модель підсаки для карпфішінга за прийнятну вартість. Сітка у моделі підсаки EOS ..

728Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.