Ловля головня на спінінг. Як, де і коли ловити

Ловля головня починається приблизно в квітні, як тільки зійшов лід, але паводок ще не вивів річки з берегів і вода ще залишилася прозорою. Клювання в цей період не сильні, та можна зловити досить пристойну особину, тобто більше 1 кілограма. Шукати головня в цю пору слід в прибережних ямах, поруч з затопленим в воді деревом чи кущем, в таких місцях так само можна спостерігати слабку, але чітко виражену зворотну течію.

Коли знайшли підходяще місце, найкраще використовувати тактику вичікування і очікувати виходу головня на годівлю, одночасно обловлюючи це місце. Цікавіше рибалка буде, якщо неподалік є ще одне перспективне місце, тоді можна буде періодично міняти місце дислокації і обловлювати ці місця по черзі. Так шанси на улов значно збільшуються.

Годується головень цілодобово. Це дуже ненажерлива риба, до того ж всеїдна. Більш хижим стає після нересту і з прогріванням води вище 20 С.

На що ловити головня

Що стосується приманок для лову головня, так це повинні бути воблери minnow і кренкбейти з активною грою, розфарбовані під рибку і заглибленням більш 1 метра.

Ловля головня стає цікавішою після паводка, приблизно з другої половини - кінця травня. Вода, звичайно ще мутнувата, зате значно потепліла і вся риба стала помітно активніше, в тому числі і предмет нашого лову - головень.

Слід знати, що головень тримається зграями. Зграя крупного головня завжди тримається осторонь дрібного або ж виходить на годівлю в інший час.

В цей час, головня найчастіше можна знайти в місцях, де перекат переходить в плесо. Головень часто знаходиться саме в середині цього потоку. Так, головень і далі продовжує триматися в ямах під берегом, однак там вода явно холодніше ніж на середині річки або на мілководді, тому такі місця зараз у нього не в пріоритеті і краще обловлювати ті місця, де вода краще прогрілась. Так що потрібно шукати ділянки ріки перед перекатами, початки плес, а так само кордони мілин.

Добре йде головень на плаваючі воблери. Кращий варіант - це плаваючі воблери типу кренкбейт вагою 4-8 грам з глибиною занурення до 1,5 метра. Найкраще себе показують природні кольори або провокуючі, такі як жовтий, можна використовувати комбіновані кольори. Так само на головня добре працюють обертові блешні. У цей період більше шансів зловити головня саме на великі приманки. Не можу сказати чим це викликано, але факт залишається фактом - дрібні приманки працюють гірше.

Для ловлі головня, та в принципі як і майже будь-якої риби на спінінг, потрібно гарне чутливе вудлище з високомодульного графіту. Коли ти відчуваєш весь процес, кожне торкання приманки дна або сторонніх предметів, рибалка стає на порядок приємніше, та й на уловистість це теж немало впливає. Великий головень може навіть легенько чіпати приманку, що б переконатися, що її можна їсти, але ґрунтовно брати не буде, а цього без чутливого вудилища не визначити. У таких випадках, до речі, якщо головень чіпляється до приманки, слід замінити її на схожу, або ж просто іншого кольору, щоб він не сумнівався в її поживності.

Влітку рівень води в річці знижується і стає краще видно можливі місця стоянки головня. Тепер за правило потрібно приймати обловлювання перекатів, в яких вже видніються з води валуни, видно приямки та інші улюблені рельєфності головня.

Добре на головня працює проводка на знесення. Це коли кидають перпендикулярно берегової лінії, якщо це можливо під протилежний берег і роблять проводку одночасно з тим, як приманку зносить течією. Або ж петлею - цей прийом використовується для проводки паралельно протилежного берега. Для цього потрібно закинути приманку трохи вище за течією і на деякий час залишити дугу котушки відкритою. Таким чином зайва волосінь, випущена з котушки, утворює дугу (петлю) і приманка спокійно пливе паралельно протилежного берега.

  • Ловля головня на спінінг. Як, де і коли ловити

Схожі статті

Оснастка дроп-шот: монтаж і техніка ловлі

Оснастка дроп-шот: монтаж і техніка ловлі

Самим відомим оснащенням для ловлі спінінгом хижака є звичайний джиг. Однак останнім часом все більш популярним стає монтаж без повідка - дроп-шот, за допомогою якого на водоймі можна обловлювати глибокі місця або прибережні зони. Такий метод лову дозволяє зловити окуня, судака, сома, щуку.

Ловля ляща на кільце: техніка, годівниця і снасть своїми руками

Ловля ляща на кільце: техніка, годівниця і снасть своїми руками

Ловля ляща на кільце дуже поширена серед любителів рибної ловлі нашої країни. Ця ефективна і уловиста снасть особливо добре себе показує при полюванні на білу рибу. Для риболовлі на водоймах з течією знадобиться човен з двома якорями, сітка і снасть, яку можна зробити своїми руками.

Рибалка в листопаді. Яку рибу і чим ловити в листопаді

Рибалка в листопаді. Яку рибу і чим ловити в листопаді

Листопад - справжній провісник зими, вже після перших ґрунтовних заморозків на поверхні невеликих озер і ставків з'являється тонкий лід. До середини місяця такий лід непостійний і при першій же відлизі перетворюється в тонку плівку, припорошену снігом. Зазвичай листопад такий непостійний до середини і рибалка в цей час практично припиняється.

Ловля судака в листопаді

Ловля судака в листопаді

Судак є заповітним трофеєм для будь-якого рибалки, іноді його піймання набагато бажаніше і цікавіше, ніж іншого поширеного хижака. Якщо порівнювати судакові клювання в усі пори року, то насмілюся стверджувати, що ловля судака в листопаді є найпродуктивнішим місяцем. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1593 - 2 040Грн.

Грузило Груша плоска (Пофарбоване)

Грузило Груша плоска (Пофарбоване)

Цей тип вантажів забезпечує відмінну самозасічку за рахунок компактної форми, а також добре фіксуєт..

10Грн.

Спінінг Globe New Hunter. 2-15гр.

Спінінг Globe New Hunter. 2-15гр.

Незначна вага і малі розміри даної моделі надають зручності в обігу і транспортуванні. Завдяки неве..

594 - 630Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

159 - 204Грн.