Ловля головня на воблери

Серед усього різноманіття риб, головень відноситься до бажаних трофеїв. Цей вид належить до сімейства коропових, їх особливість полягає в тому, що вони водяться в проточній воді і мають досить різноманітне харчування.

Головень вживає в їжу від дрібних комах, до малька, не гребує водною рослинністю. Воблери на головня кращий спосіб зловити бажану здобич. Причому досвідчений рибалка в своєму арсеналі налічує більше 100 різновидів приманок. Так як слід враховувати час доби, прозорість і ступінь нагрівання води. Головневі воблери повинні бути різні за кольором, розміром, а також сприяти закиданні приманки на велику відстань.

Уловисті приманки для ловлі головня

Воблери відносяться до універсальних уловистих і популярних приманок серед усього їх розмаїття. Вони дають успішно полювати за головнем протягом усього сезону відкритої води.

Самі уловисті воблери не перевищують своєю довжиною 5 сантиметрів, їх форма нагадує малька, жучків, крабиків. До найуживаніших забарвлень відносять кольори, схожі на малька або приманки з золотистим відтінком.

Головень любить полювати на глибині близько метра, максимум півтора недалеко від берега, його залучають місця, де багато всяких корчів, водоростей.

До основних характеристик воблерів можна віднести:

 • невеликий розмір, від 3 до 5 сантиметрів;
 • несильно велику вагу, від 2 до 8 грам, приманка тоді не перевищить середньої глибини занурення, так як головень воліє полювати не нижче півтора метри і не вище 0,5 метра;
 • робочий горизонт становить загальну довжину близько 3 метрів.
Слід застосовувати воблер
безпосередньо на течії, основною умовою приманки буде стійкість при будь-якому потоку
води. Воблер не повинен збиватися з гри і йти в штопор.

Якщо ви новачок в рибній ловлі, то щоб вибрати уловисту приманку слід порадитися з досвідченими рибалками. У більшості випадків уловисті приманки коштують досить дорого, і початківець рибалка купує дешеву підробку, вона може або працювати, або не працювати. Якщо копія має високу схожість з оригіналом, то різниця в ловлі не буде відчутною.

Найважливіші кольори воблерів на головня

Принади на головня існують різного забарвлення. Її успіх і вибір забарвлення залежить від ступеня освітленості водойми, прозорості води, сезону ловлі, особливості кормової бази. Досвідчені рибалки виділяють темні кольори з вкрапленнями яскравих плям ближче до голови або хвоста, непогані результати дають і яскраві кольори, натуральні кольори працюють в основному тільки в холодній воді.

Вирушаючи на риболовлю, слід перевірити наявність у своєму арсеналі не менш десятка приманок, які будуть містити натуральні кольори, кілька темних кольорів, парочку провокуючих яскравих воблерів.

Використовується для ловлі наступне забарвлення приманок:

 • чорне;
 • коричневе;
 • темно-сіре;
 • золотисте;
 • темні відтінки з вкрапленнями яскравих кольорів.

Головень дуже чутлива риба, її полювання залежить від погодних умов. В умовах похолодання головень іде на глибину, в цьому випадку вгадати колір приманки буде дуже складно. Відмінною уловистістю володіє воблер невеликих розмірів темних відтінків з вкрапленнями яскравих плям, велику приманку риба ігнорує.

Вибір воблера

Воблери для головня існують в декількох різновидах, перш ніж переходити до найпопулярніших приманок, слід ознайомитися з існуючими типами.

Воблери з лопатою
використовуються в підводці із заглибленням, а швидкість занурення залежить від
кута нахилу лопатки.

Такі наживки класифікуються наступним чином:

 • мінноу - тонкі воблери, які є імітацією пічкура, уклейки;
 • шед - дуже схожий на оселедець з плоским тілом;
 • фет - пузата наживка з коротким і опуклим тілом;
 • кренк - дуже схожий на фет, але його тіло більш сплюснуто, за статистичними даними, належить до найбільш уловистих.

Ловля головня на воблер без лопатей використовується в полюванні на річковій поверхні і має наступні типи:

 • поппер - воблер з видом зрізаної передньої частини і при проводці створює специфічний звук, що імітує годування рибного малька;
 • чаггер - походить на поппера, але обрізана не тільки голова, а й хвіст, використовується в підводній підводці;
 • кроулер - наживка з поперечної лопатою, сильно схожа на жука з крилами;
 • волкер - сильно схожий на мінноу, якщо прибрати лопать.


Інші типи приманок такі, як дартер, раттлін не використовуються при ловлі головня.

Коли здійснюється підбір приманки,
слід звертати увагу на невелику довжину і якість матеріалу, щоб відповідати
нормі ваги і кольору.

Кращі воблери для ловлі головня

Серед усього різноманіття приманок, спінінгістами виділяються основні різновиди воблерів, які є широко вживаними. До самих вживаних відносять кренки, вони показують високі результати серед завзятих рибалок.

Не варто забувати, що техніка ловлі на воблер має основоположне значення. Основною проводкою для головня є рівномірна, швидкість буде прямо залежати від швидкості течії, кута подачі. Хороші результати спостерігаються при проводці на знесення - виконується впоперек течії. Цей тип проводки слід використовувати на перекатах, воблер варто подавати по дузі.

Кращі воблери на головня об'єднуються в одну згуртовану п'ятірку, до них належать такі різновиди приманок, які будуть описані нижче.

Воблер Anglers Republic Alexandra

Наживка характеризується якісним виконанням, використовується і в твіччінгу і кастингу. Часто використовують цей різновид наживки не тільки в лові головня, але і для окуня і форелі. Цей різновид потопаючого воблера використовується при сильних течіях, вага наживки дозволяє відмінно триматися в товщі води і не вискакувати на її поверхню під час проводки. Чудово працює воблер в процесі різкої зміни сили і швидкості течії, що є великим плюсом і свідчить про якісність виробництва.

Воблер Kosadaka Arado XS

Плаваюча приманка з хорошою уловистістю. Навіть неякісні копії отримують попит у головня, в використанні даної приманки слід виконувати рівномірну проводку. На воблер добре ловиться судак, щука, окунь. Спінінгісти високо оцінюють цей різновид приманки.

Воблер Jackall Aragon SR

Веблер складається з двох-зіставної основи, відмінно показав себе в умовах мутної води і нічного лову. Цей різновид до вподоби головням вагою не менше, ніж півкілограма. Розфарбування переважно hlayu, noikekinbela. Для приманки цього типу краще повільна і рівномірна проводка.

Воблер Lucky Craft Bevy Crank 45SR

Плаваючий різновид воблера маленьких розмірів, за рахунок чого провокує хижака і змушує його діяти. Веде активну гру незалежно від швидкості течії. Найчастіше використовується забарвлення: original tennessees shad. Використовується рівномірна проводка.

StrikePro Baby Pro

Цей різновид приманки дає хороші результати з дрібним і з великим головнем. Вона здатна провокувати хижака, навіть якщо він здійснив занурення на півтора метра. Часто використовується забарвлення під номером 046. Відмінно діє в процесі повільної і рівномірної проводки. На цю наживку клюють всі хижаки, які спостерігаються в межах видимості, ви ловите головня, а за фактом зловиш щуку, окуня, жереха.

Перераховані п'ять моделей є найбільш вживаними і показали себе з найкращого боку.

Снасті для ловлі

Спінінгіст перед виїздом на риболовлю обов'язково підбирає снасті для ловлі головня. Довжина спінінга повинна становити мінімум 2-2,7 метра. Вудилище підбирається жорстке, щоб була можливість закидати приманку на велику відстань. Перевагу слід віддавати потужному спінінгу, адже головень досить велика і сильна риба. Цей різновид риби клює тільки на перекатах, там, де сильні течії, то слід врахувати наявність кілець великого розміру на бланку вудилища, що допоможе позбутися від заплутування і захлестів.

Котушку встановлюють безінерційну, розмір шпулі 3000. Фрикціон використовується як передній, так і задній.

На котушку встановлюється плетена волосінь з діаметром 0,2 міліметра, її основна властивість - хороша сприйнятливість до перепадів температур. Волосінь може використовуватися з навантаженням не більше 7 кілограм.

Принади можуть використовуватися не тільки воблери, а й хліб, сир, печінка, часто використовують ловлю на живця.

Бліц-поради

Варто пам'ятати, що перед ловом головня слід ознайомитися з його характером і уподобаннями, проконсультуватися з більш досвідченими рибалками.

Можна виділити основний список особливостей, які слід пам'ятати:

 • головень має гострий зір і може зреагувати на тінь людини, підходити до берега слід обережно;
 • проводку слід використовувати рівномірну із середнім темпом підмотки;
 • ловити головня краще в сутінках і не при повному штилі;
 • якщо глибина становить не більше метра і вода прозора, то не варто використовувати наживку яскравих забарвлень, це злякає рибу;
 • великі екземпляри головня дуже активні рано вранці і ввечері;
 • щоб досягти хорошого улову, слід попередньо підгодувати кілька місць;
 • якщо риба активно клює на одній ділянці, то після основної ловлі слід дати можливість відпочити, щоб залучити нових хижаків;
 • стежте за течією і рівнем води в річці, якщо стався підйом рівня води, то головень може переміститися ближче до берега, тому варто контролювати і враховувати ці особливості в ловлі.

Решта заміток варто робити в міру зростання досвіду, краще вести спеціальний щоденник рибалки, в нього варто вносити спостереження у вигляді нотаток.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Ловля головня на воблери

Схожі статті

Як ловити щуку на спіннербейт

Як ловити щуку на спіннербейт

Риболовля - улюблене заняття багатьох, і не тільки чоловіків. Кому не хочеться посидіти на березі річки, на свіжому повітрі, в тиші просто забувши на час про суєту і проблеми. А щоб риболовля була ще і продуктивною, далі розповімо про те, як ловити щуку на спіннербейт і підібрати спіннербейт на щуку.

Повідки з флюорокарбона

Повідки з флюорокарбона

Роль повідка в рибній ловлі зазвичай зводиться до захисту оснастки від обриву. У спінінгу ж поводок захищає приманку від зубів хижака, в першу чергу від щуки. В обох випадках поводок повинен бути якомога менш помітним, щоб не відлякувати рибу. Один з відповідних матеріалів для повідків - флюорокарбон.

Яку ліску вибрати для фідера

Яку ліску вибрати для фідера

Щоб любитель посидіти з вудкою біля великої води відчував себе впевнено, не турбувався про якість снастей, йому потрібно використовувати хороше спорядження для риболовлі. У багатьох новачків виникають питання - як вибрати оснастку і яка краще волосінь для фідера. Щоб не помилитися, допоможуть корисні поради, особисті думки досвідчених рибалок як при хороших снастях поставити і застосувати рибальські пристосування.

Як ловити карася на спінінг

Як ловити карася на спінінг

Ще десяток років тому карась на спінінг ловився рідко і випадково під час ловлі хижака. На думку більшості, карась і спінінг - несумісні речі, адже ця мирна риба не здатна атакувати штучні приманки. Однак з розвитком спінінгової ловлі і появою нових способів і технік деякі рибалки вже цілеспрямовано ловлять на цю снасть свого улюбленця. Ловля карася на спінінг ефективна в тих водоймах, де не багато хижаків.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Блешня вертушка DuraLure Round 2. 5g.

Блешня вертушка DuraLure Round 2. 5g.

Блешня DuraLure Round – відмінної якості блешня-вертушка, прекрасно працює по окуневі і щуці, і зас..

73Грн.

Мандула Проф Монтаж Classic 7.5см. 3гр.

Мандула Проф Монтаж Classic 7.5см. 3гр.

Мандула Проф Монтаж - плаваюча приманка джигової спрямованості. Виконана з щільного пінополіуретан..

45Грн.