Ловля головня в червні

Головень - велика риба, впізнати яку можна по червоному кольору плавників, масивному лобі, чорному хвосту. Вага її варіюється і може становити від 300 г до 5 кг. Головень швидкий і полохливий, тому, незважаючи на те що зустріти його можна в багатьох водоймах України, зловити рибу не так-то просто. Розглянемо, як здійснюється ловля головня в червні.

Яку приманку краще вибрати

Головень їсть все, але в червні його особливо цікавлять водорості і комахи. З комах він надає перевагу коникам. Великі особини ненажерливі і з охотою поїдають уклейок, пічкурів, мишей і вишню, що попадає в воду. Їсть риба з раннього ранку і до пізнього вечора, іноді вона може виплисти в повний місяць, щоб перекусити.

Як правильно ловити головня в червні

Активне клювання головня починається з середини червня. Під час спеки риба клює погано, так як наїдається метеликами в темний час доби. Щоб улов був хорошим, слід піти на деякі хитрощі:

  • використовувати в якості снастей нахлистову і поплавкову вудки, адже риба харчується в верхньому шарі води;
  • застосовувати в якості наживок темних коників, а перед початком ловлі обламати їм ноги;
  • при використанні спінінга застосовувати поплавок, оснащений вантажем, виконаним у вигляді пробки, наповненої свинцем, щоб з'явилася можливість здійснювати далекі кидки;
  • ловити рибу рекомендується на гачок, жало якого має бути добре гострим, а цівка - досить довгою;
  • насаджувати коників так, щоб гачок виходив нижче голови з боку спини.

Основні способи ловлі головня в червні

Як показує практика, навіть в липні зловити головня непросто. Риба обережна і добре бачить, значить, може помітити рибалку. Якщо не використовувати маскувальний костюм, рибалка буде приречена на невдачу.

Влітку рекомендовано віддати перевагу снасті з дальньою відпусткою насадки. У ранковий і вечірній час в червні головень розташовується близько до берега, особливо якщо поблизу присутні трав'янисті рослини. Днем риба стоїть близько звисаючих до води дерев в надії зловити жуків, що падають з них.

Якщо їжі для головня в літній період багато, щоб збільшити улов, можна використовувати нахлист з мушками в якості двокрилих комах. Це один з найбільш ефективних методів лову.

З середини червня варто перейти на коників: великі особини будуть клювати на зелених комах, а невеликі - на бурих. Рекомендується розправляти у комах крильця, перед тим як закидати їх в воду, щоб зімітувати планування. Якщо вийде опустити наживку у водойму м'яко, клювання буде моментальним.

Ловити головня можна на донну або поплавкову вудку на рослинні насадки у вигляді пшениці, гороху. Якщо погода стоїть прохолодна, варто віддати перевагу донній вудці, якщо тепла - поплавковій снасті.

У холодну погоду в обов'язковому порядку використовується прикорм з опаришів, каші, подрібненої ракушки. Після внесення прикорму ловити головня можна на:

  • опариша;
  • хліб;
  • ракову шийку;
  • плавлений сир.

Можна застосовувати таку незвичайну насадку, як смородина і вишня. Використовувати дозволено як свіжі, так і консервовані ягоди.

В кінці червня можна починати ловити на живця, але рослинними насадками нехтувати не варто. При виборі спінінга, ловля здійснюється на штучні насадки - воблери і вертушки. Рибалити слід з човна, який вільно рухається за течією, а не з берега. Використовується в даному випадку «тактика першого закидання», яка полягає в тому, що приманки підкидають під кущі або обриви, тоді з'являється ймовірність, що головень здобич ухопить рефлекторно.

Блешні на головня беруться середніх і малих розмірів - №0, №2, колір їх повинен бути золотим або чорним. Великих особин ловлять на воблери форми «фет», «мінноу».

Риболовля, в якій головним трофеєм є головень, в червні буде успішною. Але за умови, що правильно обрані снасті і наживки, розрахована дальність закидання, а виведення ведеться поетапно. Тоді красень-головень опиниться в вашому човні.

  • Ловля головня в червні

Схожі статті

Ловля судака в червні

Ловля судака в червні

Судак - бажаний трофей для багатьох рибалок. Вага риби може досягати 4 кілограмів, довжина - до 1 метра. Тіло судака подовжене, рот великий з іклами, луска дрібна. На тілі риби знаходяться значні великі, один з них оснащений шипами. Забарвлення судака - сіре із зеленуватим відтінком.

Ловля щуки в червні

Ловля щуки в червні

Раніше вважалося, що зловити щуку в червні практично. Адже в цей час на мілководді грають мальки і повно трави. Навіщо хижакові цікавитися ще чимось? Але з появою нових снастей і приманок ситуація значно змінилася. Тепер щука відмінно ловиться не тільки в холодній воді, тому не варто влітку відмовлятися від того, щоб зловити її.

Ловля краснопірки в червні

Ловля краснопірки в червні

Краснопірка - типовий представник коропових. Іноді її називають і червоноперою пліткою - це невірно, але за зовнішнім виглядом обидві представниці риб надзвичайно схожі. У них є косий рот, золотиста луска і жовта облямівка на губах. Але краснопірка володіє плавниками і очима більш яскравого кольору, і вона дещо товстіша плотви. Ловля риби здійснюється захоплююче, адже краснопірка звикла боротися за своє життя.

Ловля сома в червні

Ловля сома в червні

Сом є нічним хижаком, очі у нього недорозвинені, зір слабкий, але нюх і дотик на висоті. У великих сомів є свій вир для проживання і мисливські території, які вони щодня обстежують в пошуках їжі, охороняючи від посягання чужинців.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE x4 позиціонується японським виробником як кардинально новий крок в області р..

584Грн.

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.