Приманки на головня

Рибна ловля досить складний процес. При неправильному підборі обладнання чи приманки рибалка приречений на провальну поїздку до водойми. Однією з дивно швидких і складних для ловлі риб вважається головень. Колись прісноводні «клювали» на хруща і обертову блешню. Сьогодні ж виробниками випущено безліч ефективних моделей воблерів, які вважаються найкращою приманкою для головня. Вибір залежить від уподобань рибалки, оснащення і сезону ловлі. Не менш важливим є місце, куди відправляються на риболовлю.

Приманки і прикормки для головня

Ловля головня може здійснюватися на поплавкову вудку або донку. Дуже важливо залучити рибу, приготувавши їй особливий прикорм. Звичайно ж, можна не вдаватися до використання прикорму і годинами «бродити» по березі в пошуках риби, але реально заощадити час і нерви, приготувавши якісне частування.

Прикормка для риби головень може містити наступні інгредієнти:

  • горох, кукурудзу, перловку;
  • макуха, хліб, різні види варених каш;
  • опариш, мотиль, черв'яки.

Мета прикормки приманити здобич, тому вона повинна бути ароматною, живильною і смачною. Головним завданням ласощів є показати головню, де зосереджена їжа. Цей процес значно прискориться, якщо в складі суміші будуть ароматичні добавки. Прикорм досить просто виготовити самостійно в домашніх умовах, а також є можливість придбати в магазинах.

Приманки природного походження

Приманки на головня можуть складатися з природної їжі або штучних компонентів. Даний вид риби дуже полохливий і обережний, тому полювання на нього стає більш захоплюючим і цікавим.

Існують приманки рослинного і тваринного походження. До першого виду належать тісто, горох, соя, варена кукурудза, білий хліб, ягоди і фрукти, а також відварна картопля і деякі різновиди водоростей. Приманками другого типу можуть бути сало, теляча печінка, мальки, черв’яки, жуки, гусениці і курячі тельбухи.

Найбільш популярною і ефективною визнана ловля головня на коника. Комаху можна знайти в полі і на луках. Якщо коник має коричневе забарвлення і короткі вусики - він завоює 100% уваги риби. Насаджувати комаху слід на тіло, при цьому прибравши ніжки і розправивши крила. Дана приманка відмінно привертає риб великих розмірів.

Не менш ефективна ловля головня на хруща, нічних метеликів, беззубок, раків і чорних / коричневих п'явок.

Приманки штучного походження

Найефективнішими, результативними і популярними приманками штучного походження вважаються воблери на головня. Перевагами конструкцій є доступність, легкість експлуатації, можливість застосування в будь-якій обстановці і схожість зі справжньою рибою.

Існує рейтинг найкращих моделей воблерів, серед яких лідируючі позиції займають Jackall Br Chubby 38F / Diving Chubby 38F, Smith Camion 32F і Zip Baits Rigge 35 (Deep). Всі вони відносяться до плаваючих типів, мають мінімальну вагу і хорошу глибину занурення.

Сезонність використання прикормок і приманок на головня

Кожному рибалці відомо, що наживка і прикормка підбирається під певний вид риби в залежності від пори року. Так, приманка весною повинна містити по можливості більше протеїну і поживних речовин. Це пов'язано з тим, що після зими риба дуже голодна і їй необхідно набирати масу.

Як наслідок, віддавати перевагу слід приманкам тваринного походження, а саме: опаришу, черв'якам, мотилеві, комахам по сезону.

Весняна підгодівля головня повинна володіти пряними ароматами, наприклад, містити аніс, мед, коріандр, вишню і інші компоненти. Готується суміш з різних видів каш, сухарів і халви. Дуже важливо додати рубленого хробака, опариша або мотиля. Суміш необхідно розбавляти глиною або піском щодо 30% на 70%, де 70% - це земля. Далі потрібно зліпити кульки і закинути їх в воду.

Зимова прикормка для головня повинна бути приготовлена ​​з сполучного елемента і компонентів тваринного походження. Звернути увагу риби реально за допомогою ароматизаторів. За бажанням суміш готується з гороху, пшениці або сухарів. Прикормка для головня взимку подається в лунки, а також розміщується в спеціальних годівницях.

Способи приготування приманок і прикормок для головня

У разі якщо приманкою служить черв'як, опариш або мотиль, слід використовувати прикормки з різного виду каш, висівок, пластівців геркулес. Перед риболовлею слід варити кашу до повної готовності, додати смачні інгредієнти, які неодмінно привернуть рибу і скачати кульки. Після прибуття 2-3 кульки закидають у воду відразу ж, а потім через кожні 30-60 хвилин підкидаються ще.

Слід віддавати перевагу прикормкам для головня своїми руками. Це дозволить експериментувати з частуванням і регулювати кількість основних інгредієнтів.

Щоб не турбуватися про приготування приманок, завжди можна придбати спеціальні воблери. Якщо ж є бажання ловити на живця, тоді варто постаратися і знайти свіжі ласощі природного походження.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Приманки на головня

Схожі статті

Ловля карася в зарослих водоймах

Ловля карася в зарослих водоймах

Коли глибина озера менше 1 метра, воно виявляється малопридатним для життя риб багатьох видів. Зате в таких водоймах добре розмножується карась, який не боїться нестачі кисню у воді і навіть промерзання водойми до дна. Дані водойми дуже бідні мінеральними речовинами, тому вода тут майже ніколи не цвіте, а, навпаки, відрізняється винятковою прозорістю. Місцевий карась дуже полохливий, він відчуває себе більш-менш упевнено тільки поблизу густої водної рослинності. Бажано знайти місце, де є два-три «вікна» серед щільних полів трави, на відстані закидання 5-6-метрової махової вудки; ближче до човна карась підходити боїться.

Рецепти технопланктону для ловлі товстолоба

Рецепти технопланктону для ловлі товстолоба

Розміри технопланктону для ловлі товстолобика можуть варіюватися від великих до менших. Все залежить від обраної оснастки. Суть процесу полягає в тому, що бочечка з приманкою кріпиться на гачки. Змішуючись з водою, суміш починає розпливатися і товстолоб, захоплюючи їжу, проковтує разом з нею і гачки.

Коли починається нерест карася і в чому особливості цього періоду

Коли починається нерест карася і в чому особливості цього періоду

Однією з найпоширеніших мирних риб наших водойм є карась. Риболовля на нього вельми непередбачувана, але цікава і навіть азартна. Щоб визначитися, в який період вона буде найбільш ефективна, варто більше дізнатися про біологічні особливості цієї риби і їх вплив на її поведінку. Зокрема, розглянемо, коли починається і закінчується нерест карася, і як цей процес впливає на клювання цього представника коропових.

На що клює лин

На що клює лин

Не знаючи, коли починає клювати лин, особливостей поведінки риби, рибалка просто приречена на провал. Лин є вкрай обережною рибою, яка схильна плавати лише в перевірених місцях. У запресованих водоймах вона ефективно уникає гачків і є вкрай рідкісною здобиччю у більшості рибалок. Щоб зловити лина, важливо підготувати правильну снасть, зробити прикормку (краще власноруч), виявити увагу при виборі місця ловлі і обов'язково дотримати маскування.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Тісто воздушне Cukk Puffi Midi 30гр.

Тісто воздушне Cukk Puffi Midi 30гр.

Повітряне тісто "puffi" - натуральна плаваюча наживка для лову мирної риби. За останні 5 років пові..

40Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Блешня вертушка DuraLure Round 2. 5g.

Блешня вертушка DuraLure Round 2. 5g.

Блешня DuraLure Round – відмінної якості блешня-вертушка, прекрасно працює по окуневі і щуці, і зас..

73Грн.

Макуха соєва. Шайба під кліпсу (6 кусків)

Макуха соєва. Шайба під кліпсу (6 кусків)

Макуха в першу чергу призначена для лову мирної білої риби на макушатник. Розмір брикету підходить..

30Грн.