Техніка ловлі головня на фідерну снасть

Фідер - вдосконалений варіант донної снасті. ЇЇ шанувальники ловлять багато видів риб. Серед них є і головень. Його несподівані і рішучі клювання мотивують рибалок цілеспрямовано полювати за рибою. Ловля головня на донку радує своєю високою ефективністю. При його упіймані використовується снасть з годівницею, що дозволяє ловити як в стоячій воді, так і на швидкій течії.

Місця проживання

Шукати головня рекомендується на течії. Ловиться він на річках будь-якої ширини. Прохолодна і чиста вода приваблює рибу. Тут вона візуально спостерігає за своєю здобиччю. Місця, які потребують ретельного облову:

 • вири;
 • ділянки з швидкою течією;
 • обриви;
 • бровки;
 • повороти річок;
 • межа сильної і слабкої течії.

На увагу заслуговують місця з навислими деревами або чагарниками. З них постійно падають личинки і дрібні комахи, які вважаються справжніми ласощами. Інстинктивна звичка риби харчуватися комахами дозволяє візуально визначити перспективні місця на річці. Полюючи за своєю здобиччю, риба вільно піднімається до поверхні води і так само охоче опускається на дно.

До вдалих місць відносяться піщані мілини. Тут рибі зручно підбирати корм, що впав у воду. Використовуючи донку на головня, шукайте повалені дерева і корчі. Тут завжди є корм, що привертає рибу.

Наживки

Всеїдна риба із задоволенням покуштує насадки тваринного і рослинного походження. Список ласощів чималий. Нерідко підводний мисливець віддає перевагу якимсь певним насадкам, в залежності від погоди, умов, температури води. Рибалці доводиться мати при собі насадки різних видів. Найбільш популярні і ефективні з них:

 • опариш;
 • черви;
 • жаби;
 • личинки бабки;
 • жуки;
 • горох;
 • кукурудза;
 • живець;
 • хлібна кірка;
 • метелики, коники та інші комахи.

Рекомендується одночасно пропонувати різні наживки, закидаючи кілька вудлищ з оснащеннями. Деякі насадки неможливо використовувати протягом усього року. Досвідчені рибалки застосовують сезонні наживки. З настанням сезону активності якогось виду комах риба переходить на відповідне харчування. Ловля головня весною на донку починається при вильоті хруща. Він стає найкращою наживкою. Але не забувайте про запасні варіанти, здатні порадувати хорошим результатом.

Коротко про наживки

Вибір насадки при лові головня на фідер залежить від сезону. Але існують «робочі» наживки, здатні завжди порадувати хорошим результатом:

 • жаби. Використовуйте невеликих жаб. Вони дають надію на піймання великого екземпляра;
 • справжніми ласощами вважаються личинки жуків і мух. Але вони мають недолік - часто клює риба невеликих розмірів;
 • личинки бабки, що з'являються навесні, ідеально приманюють особин різних розмірів;
 • горох і кукурудза використовуються при великій кількості дрібної риби. Рослинні насадки знижують ймовірність їх вилову, даючи надію на більший улов. Допускається використання консервованих насадок;
 • комахи. Бабки, коники, мухи - кращі насадки при літньому лові;
 • ефективна приманка на головня навесні на донку - хрущ, який має коричневий колір, використовується на рибалці в травні-липні. Насадка дозволяє зловити на донку головня значних розмірів.

Час ловлі головня

Ловля головня весною на донку починається з настанням теплих днів. У квітні-травні рибалки вже відправляються на його пошук. Але пік активності риби припадає на літні місяці. Підвищена активність пов'язана з появою великої кількості комах і їх личинок.

Днем риба тримається біля поверхні води, збираючи їжу яка впала. При виявленні вашої приманки на дні, вона без вагань за нею опуститься. У темний час доби риба переважно знаходиться на дні. З огляду на цю особливість, рибалки часто виходять на нічну риболовлю. Навесні і восени риба дотримується нижніх шарів.

Деякі поради:

 • Клювання відрізняється різкими і потужними ривками. Роблячи донку на головня, використовуйте монофільну волосінь, здатну амортизувати сильні удари. Вона знижує кількість сходів при виведенні. Важливо використовувати гачки високої якості. Сильна риба нерідко розгинає або ламає неякісний гачок. Використовуйте котушку, що відрізняється тяговими властивостями. Застосування занадто важких годівниць виправдано лише на сильній течії. При виведенні потужна риба сильно перекручує оснащення. Тут рекомендується встановлювати протизакручувач.
 • На сильній течії годівниця з приманкою трохи зноситься, чіпляючись за водну рослинність. Уникнути такої неприємності дозволить правильно вибране місце. Закидаючи снасть не впоперек течії, а вздовж, годівниця ляже в потрібному місці, а натягнута волосінь не дозволить їй рухатися течією.
 • Якщо немає клювань при облові певної ділянки, місце рекомендується міняти. За яких-небудь причин місце не приваблює рибу. Продовжувати тут спроби немає сенсу. Часто пошук стоянки дає позитивні результати при закиданні декількох снастей.
 • Якщо клювання припинилися, підтягніть снасть на невелику відстань. Можливо, наживка лягла біля сторонніх предметів і риба її не бачить. Пересунувши її на один метр, ви підвищите вірогідність клювання.
 • Головень боїться будь-якого шуму. Полюючи на обережну рибу, дотримуйтесь тиші. Не рекомендується стояти біля води в повний зріст. Навіть на далекій відстані риба бачить силуети, що відлякують її. Після закидання снасті немає необхідності стояти поруч з нею. Зручно розташуєтеся на невеликій відстані, встановивши звуковий сигналізатор клювання.
 • Нерідко хороший результат дають штучні насадки, представлені у вигляді комах. Вони закидаються за допомогою спінінга або нахлиста. Варіанти використовуються в період, коли немає можливості знайти живу приманку.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Техніка ловлі головня на фідерну снасть

Схожі статті

Як проходить нерест плотви

Як проходить нерест плотви

Нерестовий період завжди залежить від ряду зовнішніх чинників: погоди, температури води, кількості води у водоймі, клімату, наявності підводних джерел і т. д. Час, коли починається нерест у плотви доводиться на весну, але може відбуватися в різний місяць від року в рік в одному і тому ж регіоні.

Як вибрати спінінг для джига

Як вибрати спінінг для джига

Джиг-спінінг - один з найпопулярніших і ефективних способів лову хижої, а іноді і мирної риби. Особливості техніки проводки приманок при цьому пред'являють особливі вимоги до снастей. Спінінг для джига повинен бути легким і максимально чутливим, а головне забезпечувати правильне управління приманкою.

Які бувають воблери на окуня і як ними користуватися

Які бувають воблери на окуня і як ними користуватися

Окунь - це найбільш поширений хижак в вітчизняних водоймах. За чисельністю окунь перевершує щук і судаків. В основному віддає перевагу полювати в світлий час доби, атакуючи здобич з укриттів і переслідуючи її. Вважає за краще триматися зграї. Ловити окуня на живця проблематично, адже доведеться запастися великою кількістю насадок. 

Як ловити білого амура на поплавкову вудку

Як ловити білого амура на поплавкову вудку

Кожен рибалка мріє піймати білого амура. Ця риба досягає значних розмірів. У багатьох випадках такий улов виявляється трофейним. Рибалка отримує справжнє задоволення від ловлі такого гіганта. Адже його піймання - справжня подія, про яку рибалка пам'ятає все життя. Поплавкова вудка на білого амура дає хороші результати, так як ця риба часто знаходиться в верхніх шарах води.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

100Грн. - 136Грн.

Бойли Brain Pop-Up F1. 12mm 15gr

Бойли Brain Pop-Up F1. 12mm 15gr

Бойли Brain - це високопоживні приманки, розроблені з використанням найсучасніших даних про харчува..

89Грн.

Котушка з бейтранером Brain Apex Double Baitrunner 6+1BB

Котушка з бейтранером Brain Apex Double Baitrunner 6+1BB

Котушка Brain Apex Double - недорога модель з системою бейтраннер, однаково добре підходить, як для..

856Грн.

Фідерне вудилище Brain Axent AXR

Фідерне вудилище Brain Axent AXR

Вудилище фідерне Brain Axent - чудово підійде для використання на озерах, водосховищах, каналах і р..

1 653Грн.