Як ловити головня на спінінг

Головень відноситься до коропових, поширених по території України. Незважаючи на зарахування до коропових, його спосіб життя сильно відрізняється від самого коропа. Водиться в більшості прісноводних річок, віддає перевагу течії середньої та сильної інтенсивності, в затоках зустрічається рідко. Ловля головня на спінінг - це ефективний спосіб вилову великої кількості риби, так як вдається закинути снасть безпосередньо до місця її проживання. Здобич не так просто виводити з-за великої сили риби, але знаючи секрети ловлі, дана задача виявиться під силу читачеві.

Особливості ловлі головня на спінінг

Ловля головня на великих водоймах проводиться як з берега, так і з човна. Все ж піймання трофею частіше робиться з човна, адже рибалка добирається до численних перспективних місць. На невеликих руслах річок великої популярності набула ловля взаброд. З досвіду, вона і є більш ефективною. На великих річках рибалці доведеться практикуватися в далеких закидах або вибирати місце поблизу до течії. Риболовля з човна часто приносить хороші результати, але важливо не сполохати рибу веслами.

При виборі риболовлі взаброд заздалегідь варто передбачити захист ніг від комах і плазунів, а також вибрати підходящого розміру спінінгову снасть. Іншою характерною відмінністю «невеликої води» є необхідність використання невеликих приманок, великі ні до чого і призведуть до рідкісного кльову. Ті ж правила діють і під час ловлі головня весною на поплавкову вудку, але через неможливість робити далекі кидки методика використовується тільки в місцях приєднання течії до берегової лінії.

Головень - це обережна риба, але вона не боїться людей. Вона не залишає місця проживання при виді спінінгіста, від чого рибалка взаброд стає успішною. Бажана здобич лякається при появі гучних звуків безпосередньо біля неї. Помилка багатьох початківців рибалок - закид воблера прямо в зграю головня. Риба лякається і йде на безпечну відстань. Краще робити закид на 2-3 м. в сторони, і очікувати наближення здобичі до приманки.

Для цього хижака характерний
активний жор практично весь період часу, особливо навесні. Риба не надто
розбірлива у виборі їжі і атакує практично всі наживки як тварині, так і
рослинного виду.

Риболовля на головня має свої особливості, одна з головних - акуратні, малопомітні клювання. Новачки часто не можуть встежити за ним і вчасно підсікти, доведеться трохи набити руку. Найбільш ефективний спосіб ловлі - різкі підсічки і швидке виведення. Як тільки здобич потрапляє в повітря, вона перестає бути дуже активною.

Ловля головня в травні на спінінг зазвичай найбільш успішна через підготовку риби до нересту. Ікромет у головня досить розтягнутий, від чого період жору триває довгий час. У цей час риби відгукуються на різноманітні приманки і розпливаються по всьому руслу річки. Якщо зазвичай їх ловлять на перекатах, поблизу з валунами і іншими укриттями, то в кінці весни і початку літа піймання трофейного екземпляра стає можлива на більшості ділянок.

Вибір снасті для ловлі

Кращий спінінг для ловлі головня враховує головну особливість хижака - місця проживання перебувають у важкодоступних ділянках. При виборі спінінга для лову варто віддавати перевагу легким варіантам, які забезпечують точний закид і високу чутливість до клювання.

Бажано використовувати ультра-легкі варіанти вудилищ. Тест спінінга для ловлі головня повинен знаходитися в діапазоні 7-10 гр. Важкі вудилища не приносять користі, адже головень відгукується на невеликі приманки. Іншою важливою перевагою вибору є можливість виконання точного закидання, рибалці часто доводиться займатися ловом в чагарниках, на завалах і т. д. Щоб вивудити таку сильну рибу, важливо користуватися легкими снастями, так як неакуратні рухи приведуть до заплутування волосіні в корчах.

Бажана довжина вудилища для берегової риболовлі - 2-2,5 м., якщо рибалка розташувався на дамбі - 3,5-4 м., а з човна - 1,9-2 м. При виборі ладу вудилища краще пильніше придивитися до середніх варіантів, які не варто брати Fast і Extra-Fast. Середній лад зробить закидання точним, забезпечить можливість лову на легковагі приманки і легко витримає виведення головня.

Інші необхідні снасті:

 • волосінь. При виборі снасті на спінінг беруть як монофільну волосінь, так і плетінку, хоча досвідчені рибалки частіше використовують монофіл. Плетена нитка забезпечує чутливість, практично не розтягується і здатна витримати великого головня, але вона помітна і хижак уникає приманку. Монофіл головень не помічає. Краще використовувати волосінь діаметром 0,14-0,16 мм, вона оптимальна для дрібних приманок. Міцність на розрив повинна бути 2 кг., навіть активна особина не порве таку волосінь;
 • котушка. Тонка волосінь вимагає використання невеликих котушок, що забезпечують плавний хід і рівне намотування волосіні;
 • поводок. Краще застосовувати повідець з флюорокарбонової волосіні з перетином 0,2-0,31 мм., так як риба уважна і схильна розглядати снасть навіть при течії.

Вибір місця і часу року для ловлі головня на спінінг

Головень є жадібним хижаком і до того ж ненажерливим. Завдяки цій особливості його ловля ранньою весною перетікає в літню риболовлю, потім в осінню та зимову. Хоч полювання на здобич і можлива цілий рік, хижак схильний міняти власні пристрасті в залежності від конкретного часу року.

Ловля головня ранньою весною на спінінг можлива практично відразу після танення льоду - березень-квітень. Ловля головня в березні на спінінг є непередбачуваним заняттям, часом улов досягає десяти кілограм, а іноді рибалка повертається з порожніми руками. Наша здобич виходить з анабіозу в числі перших риб, але перший час трохи відновлює сили.

Найбільша залежність улову спостерігається від температури води, у міру прогрівання верхніх шарів поступово збільшуються шанси на пристойний обсяг здобичі. Ловля головня в березні і квітні на спінінг більш успішна на водоймах з прогрітою водою, в основному, це невеликі річки. Тут рибалці вдається розраховувати на особини з вагою близько 1 кг. На великих водосховищах рибалка починається з кінця квітня і в травні. У квітні на спінінг можна піймати і більш великих особин при полюванні на великих водоймах.

Після гарного прогрівання води (зазвичай відбувається в кінці травня) риба ловиться простіше і зберігає хороший апетит. Якщо в холодну пору весни можна ловити тільки на водоймі, де встигла прогрітися вода, і виключно в світлий час доби, то при наближенні літа час для лову розширюється. Тепер популярність отримує рибалка на головня вночі, в темний час частіше спостерігаються клювання від трофейних екземплярів. Ловля головня вночі на спінінг практично не відрізняється від денної риболовлі.

У травні нереститься інша риба, особливо цікава для хижака - уклейка, її він їсть без зупинки. При цьому тільки в рідкісні періоди головень не проявляє інтересу до приманки, зазвичай він жадібно хватає всю їжу.

Ловля головня на спінінг влітку
можлива протягом усього сезону, здобич стає навіть простіше знайти через
зниження рівня води. При ретельному огляді спінінгіст в силах розгледіти місце
стоянки риби.

Рибалки завершують полювання на хижака з допомогою спінінга вже до осені, так як під час похолодання поведінка і смак головня кардинально змінюється. Досягти гарного улову все ще реально, але слід підготувати побільше приманок для лову й бути готовим до зміни місця. Безпосередньо перед похолоданням у риби починається особливо активний жор, для рибалки це означає легкий і багатий улов.

Якщо рибалка надає перевагу зимовій риболовлі, способи лову головня подібні принципам весняного полювання. Наловити головня нерідко виходить в безлюдному, тихому місці в теплий день.

Відносно вибору місця все не так однозначно, так як риба полохлива і різко реагує на гучні звуки. Через особливості поведінки хижак надає перевагу затишним місцям з кам'янистим дном, кущами на березі, які дають тінь і багаті живністю. Риба любить і глибину, але водиться на перепадах між ямою і мілководдям, швидкою течією і спокійною.

Насамперед варто обловлювати:

 • берега з різкими обривами, ще краще, якщо ділянка знаходиться на повороті річки і є трав'яні острівці;
 • ділянки з навислими деревами, підводними корчами і кущами;
 • поля латаття, особливо при наявності кордонів з виром або зворотною течією;
 • перекати, переважно трав'янисті;
 • місця із зворотним потоком води (за острівцями і мисами), ділянки ефективні при виявленні підводної рослинності або виїмок на дні;
 • потоки вируючої води внизу гребель, часто зустрічаються поблизу з палями мостів які рідко використовуються;
 • ділянки западин струмків і невеликих річок.

Приманки для ловлі головня на спінінг

Помічено, що класична ловля на джиг поблизу с дном малоефективна, крім зимового часу, тоді риба намагається триматися дна. Взимку краще використовувати глибоководні воблери, вони швидко тонуть. У теплу пору варто виконувати облов верховими воблерами, які відрізняються інтенсивною грою лопаті. На мілководді і в спеку воблери на головня вибирають плаваючого типу з тихим закиданням і пустотілі всередині.

Стандартні проводки приманки на течії часто виявляються успішними. Класична методика - закид, слабка віддача волосіні, а потім виконується неспішна, плавна проводка. Рекомендуємо трохи змінити техніку при наявності підводних укриттів під водою, тоді варто максимально затримувати приманку, так у хижака вище шанси для виявлення і більше часу для атаки риби.

Уловисті приманки варто розділити на 3 групи в залежності від пори року:

 • на початку весни доцільне використання обертових блешень №1-2 з оперенням на потрійному гачку;
 • після прогріву води риба віддає перевагу невеликим воблерам і силіконовим приманкам;
 • під час жору і сильної спеки можна пробувати використовувати приманки крупніше - 3-7 см.

Краще вибирати воблери і блешні, які добре тримаються на течії і зберігають правильну гру.

Техніка і тактика ловлі головня на спінінг

Техніка ловлі з використанням човна:

 • Човен йде за течією без використання весел (інакше риба злякається), а в цей час рибалка оцінює найбільш уловисті місця.
 • У міру руху потрібно зупинятися і закидати снасті до обривів. Головень часто чекає біля обриву жаб або інших великих комах. Рибаку це зручно через рефлекторне хапання наживки.
 • Закидають спінінг і виконують 2-5 проводок. Якщо вони не результативні, краще змінити місце, риба тут на вряд чи клюне.

З берега рибу ловлять взаброд, головень, побачивши людину далеко не лякається. Більшість проводок поблизу с хижаком приносять успіх. Якщо немає впевненості в місці знаходження головня, рекомендуємо використовувати ходовий спосіб - переміщення в пошуках перспективної ділянки. За час переміщення варто спробувати 2-4 різних приманки.

Поради з ловлі головня на спінінг

Отримати хороший улов допоможуть наступні поради:

 • якщо риба зійшла з гачка, пробувати ловити головня тут марно, він надовго ховається;
 • виходити на ловлю в світанок немає необхідності, зграя виходить на полювання в 7-8 ранку;
 • влітку хижака варто шукати поблизу від берега;
 • якщо під час правильного облову проводки залишаються порожніми, час міняти місце.

Головень хоч і обережний, але його легко спровокувати на атаку при правильному розумінні поведінки хижака. Плавні проводки з затримкою поблизу укриттів - це вірна тактика для упіймання риб різних розмірів.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити головня на спінінг

Схожі статті

Снасті на сазана

Снасті на сазана

Оснащення на сазана повинно враховувати особливості поведінки риби, місця проживання, улюблені ласощі та інші характеристики. До вибору снасті на сазана потрібно підходити відповідально, так як риба досить велика, не кожне вудилище здатне витримати навантаження. При правильному виборі ловити рибу можна з берега і з човна. Головна умова – міцність конструкції.

Як ловити рибу на пружину

Як ловити рибу на пружину

Ловля риби на пружину відноситься до видів риболовлі на донну снасть. Дана снасть, на думку переважної кількості рибалок, є найбільш уловистою і цікавою при бажанні зловити коропа і інших риб з його сімейства. Ловля на гачок із пружиною відрізняється простотою і дешевизною при високій результативності. Оснащення підходить для ловлі на протязі усього теплого періоду року. 

Коли і як нереститься короп

Коли і як нереститься короп

Згідно прикметам, коли короп йде на нерест пшениця викидає цвіт. Так і є, якщо до цього моменту вже встигло закріпитися тепло. До ікрометання риба починає готуватися протягом 1-2 тижнів, пожираючи весь корм який попадається на очі, і плаваючи по всій водоймі в пошуках вподобаного місця. Поблизу с самками плавають самці.

Весняна ловля коропа

Весняна ловля коропа

Подібно всім іншим рибам наших водойм, короп схильний до впливу сезонних коливань температури води. Це проявляється не тільки в активності коропа, але і в змінах його раціону, добового режиму, місць стоянки і годівлі. Крім того, весною відбувається така важлива подія, як нерест коропа, під час якого короп перестає харчуватися і, відповідно, клювати. Всі ці фактори повинні враховуватися рибалкою, для того щоб рибалка була успішною.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Перевірена часом, дуже проста і надійна котушка. При компактних розмірах вона обладнана потужною пе..

839 - 935Грн.

Вейдерси. Рибацький напів-комбінезон Nordman ПС 15 ПК

Вейдерси. Рибацький напів-комбінезон Nordman ПС 15 ПК

Класичний рибальський напів-комбінезон. Верх - з легкої водонепроникної ПВХ-тканини (вінітол) кріпи..

850Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.

Спінінг RiverTramp Legend Spin 1-15g.

Спінінг RiverTramp Legend Spin 1-15g.

Спінінг River Tramp – це прекрасний вибір як для новачка, який ще не впевнений який вид спінінгової..

378 - 392Грн.