Чим прикормлювати карася

Кожна риба має свій характер і звертає увагу на певну приманку. Крім правильно приготовленого частування, необхідно враховувати ряд факторів, від яких залежить улов - місце риболовлі, сезон і погодні умови. Однією з найпоширеніших і не менш смачних видів риб по праву вважається карась. Карасі рідко бувають голодними, що ускладнює процедуру підбору приманки. Незважаючи на це, прикормку для риболовлі на карася з легкістю можна придбати в магазині, а краще приготувати самостійно.

З чого повинна складатися прикормка на карася

Дуже важливо підібрати правильні компоненти з метою приготування якісного підгодовування. Від даного процесу залежить ефективність риболовлі. Існує маса рецептів прикормки для ловлі карася, але вибір залежить від місця риболовлі, погодних умов та інших факторів. Саме тому рекомендується готувати кілька видів ласощів, щоб точно вийти переможцем з будь-якої ситуації.

Карась є любителем черв'яків, личинок, водоростей і інших компонентів, тому дані інгредієнти з легкістю можна додати в прикорм риби. Проте харчування карасів настільки насичено, що вони рідко відчувають голод. У зв'язку з цим прикормка для карася навесні, а також взимку і влітку повинна складатися з ароматизованих продуктів, які обов'язково привернуть увагу риби. Це дозволить не тільки залучити карася, а й зосередити його в потрібному місці на деякий час.

У складі прикормки для карася можуть бути присутніми наступні компоненти:

 • манна крупа, пшоно, перловка;
 • горох, вівсянка, кукурудзяна мука;
 • висівки, макуха, комбікорм;
 • сухарі, зерна пшениці.

Особливо привабливими компонентами стануть опариш, черв'як, мотиль. Важливе правило: прикорм повинен бути дрібним. Це потрібно, щоб риба не наситилася і звертала увагу на наживку. Не виключено, що в певних водоймах занадто дрібна їжа зможе просто загубитися або стати недоступною (заплутатися в водоростях). Тому найкраща прикормка для карася - правильно приготована і продумана їжа.

Які бувають прикормки на карася

Вирушаючи на риболовлю, слід ознайомитися, яка прикормка буде найбільш вдалою. Існує безліч рецептів приготування ласощів для риби, головне - дотримуватися пропорції і не перестаратися (риба повинна спробувати прикорм, але не наїстися).

Одним з популярних видів прикормки вважається ловля карася на пружину. Даний елемент виступає в ролі годівниці, яка при кожному закиданні в воду повинна залишатися повною. Досить стежити за процесом, і успіх гарантований. Приманка не повинна вивалюватися з пружини. Якщо потрібно, приготоване частування можна розбавити водою.

Ловля карася на фідер також вимагає якісного підгодовування. Щоб процес пройшов успішно, слід ретельно заповнити спеціальну фідерну годівницю. Сполучними елементами прикорму є борошно, цукор, липка каша. Не менш важливо, щоб в складі перебували інгредієнти, здатні зробити воду каламутною (манка, сухе молоко, дитяче харчування). В'язка прикормка буде затримуватися в годівниці, і ефективність використання фідера буде знижена.

Необхідно, щоб прикормка для фідера на карася була важкою. Це дозволить їй опуститися на дно і залучити здобич (як навантажувач використовується макуха). В іншому випадку ласощі які спливають не притягнуть увагу риби, так як карась воліє перебувати на дні.

Саморобні прикормки користуються більшою популярністю, ніж покупні по ряду причин:

 • по-перше, вони приготовлені з продуктів, які побажав додати сам рибалка;
 • по-друге, це набагато дешевше і дає можливість приготувати кілька варіантів прикорму.

Способи приготування прикормок для карася своїми руками

Кожен рибалка повинен знати, як правильно приготувати прикормку. Існує три простих способи зробити приманку смачною, ароматною і дієвою:

 1. Фахівці стверджують, що карась обожнює кисломолочні продукти, більш того, вони викликають у риби звірячий апетит, тому рекомендують приготувати суміш, яка повинна містити сухарі і, наприклад, йогурт. Готовий продукт розбавляється землею і формується в кульки, які закидаються в необхідну точку.
 2. Прикормка з панірувальних сухарів з додаванням геркулесової каші. Отримана суміш розбавляється з землею і формується в кульки. В процесі, можливо, знадобиться зволожити формочки водою.
 3. Земля змішується з дрібно порубаними хробаками і формується в кулі. Навесні немає більш дієвого варіанту, який гарантовано б привернув рибу.

Рецепти уловистих прикормок для карася в домашніх умовах

Відповісти однозначно, яку прикормку любить карась, просто неможливо. Адже багато що залежить від сезону, в якому відбувається рибна ловля і водойми (річки з течією або без). Залежно від цього існують різні способи приготування приманки. Розглянемо самий уловистий рецепт прикормки для карася. Основним інгредієнтом є ґрунт з кротовин, до якого необхідно додати личинки мотиля або черви. Після змішування компонентів суміш скочується в кульки і поміщається в марлеві мішечки. Даний вид прикорму найефективніше використовувати ранньою весною. Так можна зловити карася великого розміру.

Приготування прикормки в домашніх умовах - ідеальний і економічний варіант. Щоб виконати класичний варіант ласощів для риби, знадобляться:

 • горох - 1 кг;
 • панірувальні сухарі і мелена макуха - по 1 ст .;
 • подрібнене печиво, какао - по 1-2 ст. л.

Процес приготування дуже простий: горох необхідно довести до готовності і змішати з іншими інгредієнтами, після прибуття на риболовлю прикорм допускається розвести водою з метою просочення і набухання отриманої маси.

Відзначимо, що кращими прикормом для карася вважаються каші, круп'яні суміші, горохово-пшоняне тісто і картопля.

Рецепти прикормових каш і сумішей

Одним з найпопулярніших рецептів вважається прикормка з пшона для карася. У киплячу воду поміщається 200 гр. пшоняної крупи, 100 гр. перловки і 100 гр. манки. Варяться рибні ласощі протягом 30 хвилин (суміш потрібно помішувати). Готовий продукт перетирають через друшляк і додають по 100 гр. сухарів і макухи.

Манка в прикормі грає сполучну роль. У деяких рецептах її додають після приготування каші і рівно в тій кількості, яка необхідна, щоб приманку скріпити. Також з крупи можна зробити бовтанку, яка однозначно сподобається карасю. В риболовлі манку для підгодовування карася застосовують у вигляді круто звареної каші і манного тіста.

Ароматизатори для прикормок

Ароматизатор для підгодовування карася - незамінна річ, але не перестаратися в цій справі дуже важливо. Достатньо лише пару крапель (шматочків) інгредієнта, щоб привернути увагу риби. В якості добавки можна використовувати часник, ванілін, валеріану, корицю, мед, м'яту, аніс, кмин, какао, фруктові есенції, ефірні масла і багато іншого. Часникова прикормка для карася одна з популярних, рекомендується використовувати в осінньо-весняний період.

Яку прикормку використовувати безпосередньо, залежить від місця, де планується рибалка і пори року. Професіонали рекомендують мати в наявності кілька варіантів частувань для риб.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Чим прикормлювати карася

Схожі статті

Як запарювати пшеницю для рибалки

Як запарювати пшеницю для рибалки

Однією з найпопулярніших, натуральних приманок для ловлі мирної риби була і залишається пшениця. Вона не тільки ефективна, але і коштує в 3-5 разів дешевше покупного аналога. Головна умова уловистості пшениці - правильне приготування, з даним продуктом є маса рецептів, як правильно зварити зерна, а деякі рибалки навіть використовують пшеницю на рибалці яка забродила.

Що таке феромони для рибалки, які бувають і як готувати

Що таке феромони для рибалки, які бувають і як готувати

Сьогодні складно здивувати кого-небудь новими рецептами прикормок, їх існує велика кількість і всі вони відносно ефективні. Можна продовжувати використовувати приманки на основі традиційних рецептів, але їх результативність не завжди однаково хороша. Навіть використання застосовуваних ароматизаторів в більшості рецептів не кардинально змінює загальну картину. Ароматичні, смакові добавки все одно дають промахи, і часто рибалка залишається без улову.

Ловля карася в зарослих водоймах

Ловля карася в зарослих водоймах

Коли глибина озера менше 1 метра, воно виявляється малопридатним для життя риб багатьох видів. Зате в таких водоймах добре розмножується карась, який не боїться нестачі кисню у воді і навіть промерзання водойми до дна. Дані водойми дуже бідні мінеральними речовинами, тому вода тут майже ніколи не цвіте, а, навпаки, відрізняється винятковою прозорістю. Місцевий карась дуже полохливий, він відчуває себе більш-менш упевнено тільки поблизу густої водної рослинності. Бажано знайти місце, де є два-три «вікна» серед щільних полів трави, на відстані закидання 5-6-метрової махової вудки; ближче до човна карась підходити боїться.

Рецепти технопланктону для ловлі товстолоба

Рецепти технопланктону для ловлі товстолоба

Розміри технопланктону для ловлі товстолобика можуть варіюватися від великих до менших. Все залежить від обраної оснастки. Суть процесу полягає в тому, що бочечка з приманкою кріпиться на гачки. Змішуючись з водою, суміш починає розпливатися і товстолоб, захоплюючи їжу, проковтує разом з нею і гачки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Макуха ріпакова. Шайба під кліпсу (6 кусків)

Макуха ріпакова. Шайба під кліпсу (6 кусків)

Макуха в першу чергу призначена для лову мирної білої риби на макушатник. Розмір брикету підходить ..

32Грн.

Меляса Brain Molasses 1000ml

Меляса Brain Molasses 1000ml

Меляса Brain - це високоякісна меляса для замішування сипучих підгодовувань і додавання в зернові ..

71Грн.

Атрактант 3-K Baits Bambina 250мл.

Атрактант 3-K Baits Bambina 250мл.

Як діють атрактивні рідини? Вони першими вивільняються з прикорму, в момент, коли той потрапляє в ..

60Грн.