Ловля карася фідером

Карась є одним з основних об'єктів спортивної та любительської ловлі у водоймах зі стоячою водою або слабкою течією. Найчастіше карася ловлять поплавковими або донними снастями, на донку трапляються, як правило, більші екземпляри. Ловлю карася фідером в ставках і озерах можна порівняти за популярністю з ловом плотви та ляща на течії і не поступається в інтересі і складності.

Вибір місця ловлі карася на фідер

Карася можна знайти майже в будь-якій водоймі - від невеликих сільських ставків-копанок до найбільших водосховищ, але зловити його вийде далеко не скрізь. Найчастіше карась вибирає місця з м'яким глинистим або замуленим дном і багатою водною рослинністю, в якій знаходить корм і укриття від хижаків. Особливою специфікою володіє ловля карася навесні.

Для ловлі фідером місце повинно відповідати цілому ряду умов:

 • наявність активної риби;
 • відсутність зачепів на дні;
 • вільна від кущів, дерев і очерету ділянку берега для здійснення закидання і виведення риби.

Оснащення фідерного вудилища

Правильний вибір і оснащення снастей - запорука успішної риболовлі. Якщо мова йде про лов карася на фідер в стоячій воді, то краще за все підходять вудилища легкого і середнього класу, довжиною 3,2-3,6 м. Вибір матеріалу, з якого виготовлений бланк вудилища, не критичний, але найкращим буде вудилище з вуглепластика, яке забезпечує найбільший комфорт ловлі.

Фідер на карася оснащується безінерційною котушкою розміром 2500-3000 з передавальним числом 4.8-5.2. Фрикційне гальмо може бути і переднім, і заднім, його вибір залежить від переваг рибалки. Котушку бажано підбирати під конкретне вудилище, щоб снасть вийшла максимально збалансованою.

Може застосовуватися монофільна і плетена волосінь, але остання краще через високу чутливість. Особливості вибору:

 • в разі використання монофільної волосіні, бажано вибирати її з лісок, розроблених спеціально для фідерної ловлі. Вона повинна бути тонучою і з мінімальною еластичністю;
 • волосінь повинна витримувати на розрив навантаження 3-5 кг. Зазвичай це відповідає діаметру 0,16-0,20 мм. для моноліски і 0,10-0,12 для плетеного шнура.

Вибір повідця залежить від застосовуваного оснащення, при цьому він повинен виконувати наступні функції:

 • зробити оснастку менш помітною для риби;
 • уберегти оснащення від обриву при зачепі або несподіваного клювання дуже великої риби.

Якщо говорити про оснащення, то ловля карася на фідер може здійснюватися із застосуванням годівниць-клітин і відкритих каркасних годівниць.

При лові з годівницями-клітинами зазвичай використовується петля Гарднера (Патерностер) і петльові оснащення - симетрична і асиметрична петля. Від застосування трубочки проти-закручувача краще відмовитися, тому що дане оснащення не володіє необхідною чутливістю.

Монтажі з каркасними годівницями, такі як пружина, метод, флет, передбачають застосування коротких повідків з м'якої плетеної жилки. В аматорській ловлі часто застосовують багато гачкові оснащення, проте, це практично не має сенсу - ймовірність одночасного клювання двох і більше карасів мінімальна. Крім того, чим більше гачків, тим вище ймовірність зачепу.

Розмір гачка залежить в першу чергу від застосовуваної насадки і тільки частково від розміру риби.

Маркерне вудилище

Як відомо, риба дотримується донних аномалій, і шукати її на абсолютно рівному дні заняття невдячне. Щоб вибрати точку ловлі фідером, можна скористатися поплавком-маркером, який дозволяє отримати досить повне уявлення про глибину і стан дна водойми.

Методика використання поплавка-маркера проста:

 1. До кінця волосіні, пропущеної через отвір в грузилі, кріпиться великий ярко пофарбований поплавок з великою вантажопідйомністю.
 2. Дане оснащення закидають в обраному напрямку і після торкання грузилом дна послаблюють волосінь до спливання поплавка.
 3. Далі волосінь змотують до торкання поплавком грузила. Відстань між поплавком і грузилом відповідає глибині, розрахувати яку можливо, знаючи, скільки волосіні змотується котушкою за один оборот її ручки.
 4. Після виміру глибини грузило підтягують по дну до себе на 1-2 метра і промір повторюють. По поведінці грузила можна судити про те, яке дно в місці лову.
 5. Зробивши 10-15 закидів за різними напрямками, можна чітко уявити рельєф дна в місці лову. Більш точні дані дасть тільки ехолот.

В короповій ловлі, звідки прийшов спосіб дослідження водойми за допомогою поплавка-маркера, використовується спеціальне маркерне вудилище, що дозволяє закидати важкий вантаж на дистанції більше, ніж 100 метрів.

При лові карася дальність закидання і глибина в місці лову зазвичай невеликі, а течія найчастіше відсутня або мінімальна. Тому можна скористатися як фідерним вудилищем, так і підібрати бюджетний варіант снасті з відповідним тестом.

Пошук карася

Вивчивши рельєф дна водойми і визначивши перспективні місця лову, бажано підгодувати два-три з них, на випадок, якщо в одному, самому перспективному місці, на погляд рибалки, карась не буде ловитися.

Часто відсутність клювань не свідчить про те, що карася в місці лову немає. Просто по ряду будь-яких причин він не харчується в даний момент або його не влаштовує запропонована насадка. Тому не варто поспішати міняти місце лову, не випробувавши всі наявні насадки і не дочекавшись хоча б 30-40 хвилин.

Найчастіше фідером карася ловлять на кордоні водоростей і чистої води в місцях, вільних від зачепів, з глинистим або замуленим дном. Бажано, щоб глибина в місці лову була в межах 1,5-2,5 м., а поблизу були корчі або перепад глибини.

Прикормка для ловлі карася на фідер

Прикормка - найважливіший компонент фідерної ловлі. Вона може бути покупною або приготовленою своїми руками. З покупних підгодовувань краще використовувати спеціальні карасячі, а в їх відсутність - універсальні. Основна вимога до підгодовування - залучати та утримувати, але не насичувати рибу.

Саморобні підгодовування зазвичай включають в себе:

 • подрібнене зерно різних видів;
 • макуха;
 • подрібнене смажене соняшникове насіння;
 • панірувальні сухарі;
 • залишки кондитерських виробів.
Щоб збільшити в'язкість,
застосовують борошно, манку і вівсяні пластівці. В якості розпушувача добре
працюють висівки.

Так як ловля фідером карася не відрізняється високою динамікою, то консистенція підгодовування повинна бути такою, щоб вона повністю вимивалася з годівниці за 5-6 хвилин.

Для підвищення ефективності прикормки в неї включають компоненти насадки - мотиля, опариша, зерна кукурудзи та т. д. Також можна скористатися ароматизаторами, наприклад, часниковим або ванільним, але важливо не перевищувати допустиму інтенсивність запаху, щоб підгодовування не почало відлякувати рибу замість залучення.

Наживки і насадки

Карась відноситься до всеїдних риб, і вибір насадок і наживок для його лову дуже широкий. Найчастіше з наживок застосовуються:

 • мотиль;
 • черв’як,
 • опариш.

У ряді випадків успіх приносить застосування рідко використовуваних наживок: річковик, личинка бабки, п'явка клепсіна. На жаль, добування цих наживок вимагає певних зусиль і часу, мало хто з рибалок їх використовує.

Список насадок рослинного походження значно ширше, ніж наживок, до них відносяться:

 • кукурудза;
 • горох;
 • пшениця;
 • перловка;
 • манна бовтанка;
 • тісто;
 • мастирка;
 • мамалига;
 • хліб;
 • варена картопля;
 • різні каші і т. д.

Ефективність насадок рослинного походження в теплій воді значно вище, ніж в холодній, що накладає певні обмеження на їх застосування - навесні і восени карась їх зазвичай ігнорує.

Крім перерахованих вище
насадок, карася ловлять на плавлений сир, пуфф (кульки з повітряного
кукурудзяного тіста), кубики сала, бойли малого розміру і пінопласт.

Техніка ловлі

Техніка ловлі карася фідером подібна до ловлі більшості видів інших риб - спочатку здійснюється стартовий закорм. На нього йде до 25-30% прикормки, після чого починають безпосередньо ловлю.

Вкрай важливо, щоб прикормлена площа була мінімального розміру - це дозволить зібрати рибу безпосередньо біля оснастки з гачком і наживкою. Клювання карася може бути як у вигляді ривка або потяжки, так і у вигляді майже непомітного тремтіння. На клювання необхідно реагувати короткою швидкої подсічкою.

Виведення карася не представляє проблем, незважаючи на його активний опір, а ось витягувати карася з води краще за допомогою підсака, так як у карася дуже слабкі губи і вони легко можуть порватися.

«Соска»

Говорячи про ловлю карася фідером, варто згадати про таке оснащення, як «соска», яка представляє собою саморобну відкриту годівницю, підвантажену з одного боку і має порожнину для підгодовування з іншого. Таке оснащення є народним варіантом годівниць типу флет і діє за схожим принципом. Головна відмінність її від спортивного оснащення полягає в кількості гачків, число яких може бути від 2 до 6.

В якості насадки крім звичайних для карася кукурудзи, гороху і перловки при лові на «соску» часто використовують кубики сала розміром 4-6 мм., а також пінопластові кульки.

Пару слів про пори року і ловлю на фідер

Фідерна снасть на карася може застосовуватися протягом усього періоду відкритої води, однак, в різні сезони ефективність її буде різною. Такий факт пояснюється змінами в поведінці карася в залежності від пори року.

Навесні

Весна - не найвдаліший час для ловлі карася на фідер. Незабаром після танення льоду карасі спрямовуються на мілководдя, де вода швидше прогрівається сонцем. Ловля фідером карася весною більш ефективна в ставках і озерах без істотного впливу весняного паводка на рівень води. У річках же карась іде з заток і стариць на заливні луки, де розосереджується по всій їх площі.

Під час ловлі фідером на мілководді бажано використовувати годівницю мінімальної ваги, а можна взагалі поставити грузило після стартового закорму, щоб не лякати рибу сплесками важкої оснастки.

В якості наживки навесні краще використовувати мотиля в поєднанні з опаришем, а при лові на заливних луках - земляного черв'яка, яким харчується тут карась.

Влітку

Літня ловля карася починається в червні, після завершення нересту. Карась повертається в звичні місця проживання і активно годується, відновлюючи сили. В цей час в водоймах починається бурхливий ріст водної рослинності, і карась здебільшого переходить на вегетаріанську дієту. Відповідно, влітку карася частіше ловлять на насадки рослинного походження.

Найбільш ефективними є:

 • консервована кукурудза;
 • горох;
 • парена перловка і пшениця;
 • мастирка, мамалига та інші м'які насадки.

Восени

З початком похолодання води активність карася знижується. Відмирання водної рослинності вносить корективи в раціон карася. Готуючись до зими, риба знову переходить на висококалорійний білковий корм і, відповідно, краще клює на ті ж наживки, що і навесні.

Змінюється і добова активність карася - найкращим часом для лову фідером стають тихі теплі дні від полудня до початку сутінків. З подальшим похолоданням карась йде до місць зимівлі і перестає клювати до наступної весни.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Ловля карася фідером

Схожі статті

Як зробити Хорватське Яйце своїми руками

Як зробити Хорватське Яйце своїми руками

Літня ловля хижака на спінінг часто ускладнена водною рослинністю яка розрослася. Особливо це справедливо для щуки і окуня, які часто ховаються в суцільних заростях. У таких місцях найбільш підходящими приманки є глісери, визнаним лідером серед яких вважається «хорватське яйце». Про те, що це за приманка і як зробити «хорватське яйце» своїми руками, піде мова в цій статті.

Поплавок Сбіруліно (Бомбарда). Монтаж оснастки і техніка ловлі

Поплавок Сбіруліно (Бомбарда). Монтаж оснастки і техніка ловлі

Часто на риболовлі виникають ситуації, коли риба ігнорує звичайні блешні, воблери і джигові приманки, відгукуючись лише на приманки мінімального розміру - нахлистові мушки, мікровоблери або твістери довжиною пару сантиметрів. В такому випадку рибалці варто скористатися вантажем-поплавком Сбіруліно або, як його ще називають, Бомбарда. Також підходить бомбарда для риболовлі на натуральні насадки.

Як в'язати Петлю Гарднера (Патерностер) для фідерної ловлі

Як в'язати Петлю Гарднера (Патерностер) для фідерної ловлі

Популярність фідерної ловлі легко пояснити її результативністю і спортивністю. Однак серйозних результатів можна досягти тільки з урахуванням повної збалансованості всієї снасті - від вибору вудилища до застосовуваних оснащень. Про одну з найбільш популярних оснащень, а саме петлю Гарднера піде мова в даній статті.

Як ловити окуня на спінінг

Як ловити окуня на спінінг

Окунь - найпоширеніший і численний хижак наших водойм. У більшості випадків саме окунь стає першою здобиччю початківця спінінгіста. Однак при уявній простоті ловля окуня на спінінг вимагає не тільки правильного підбору снастей і приманок, але і вибору відповідної тактики дій на рибалці.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Спеціалізована котушка, призначена для лову коропа, сазана і іншої великої риби на донні оснащення...

465 - 545Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

100 - 136Грн.

Спінінг фідерний Select Jocker

Спінінг фідерний Select Jocker

Вудилище фідерне Select Jocker - виготовляється з високоякісного карбону з застосування інноваційни..

1 397Грн.