Ловля карася на болоті

Існують невеликі водойми, в яких взимку виживають тільки карась і ротан. Як правило, це старі занедбані, тобто залишені без будь-якого догляду штучні ставки. Багато років тому їх чистили, поглиблювали і щороку випускали в них рибу, щоб вона підросла за літо. Безліч таких ставків створювалося в дачних селищах як «пожежні» водойми і для купання в літню спеку. Рибалки обходять такі водойми стороною і тому ловля карася на болоті може бути дуже успішною.

Вибір карасевого болота

Крім згаданих є безліч невеликих водойм, що утворилися на місцях старих виробок торфу, а також дрібних заливних озер в заплавах річок. Чимало зовсім маленьких ставків знаходиться вздовж автомобільних доріг.

Всі ці «болота» об'єднує те, що вони мілкі, зарослі, промерзають взимку і майже не привертають уваги рибалок.

Але серед тисяч подібних водойм є і такі, в яких водиться карась. Розмір риби, природно, залежить від розміру болота, його глибини, ступеня промерзання, періодичності підживлення водою з зовнішніх джерел і, звичайно, від наявності ротана. Хоча можна зауважити, що в більшості випадків ротан з карасем якось уживаються і допомагають їм у цьому рибалки.

В деякі розташовані в зручному місці ставки місцеві рибалки періодично підкидають карасів, виловлених в іншій водоймі, або навіть спеціально навесні завозять придбаних в рибоводному господарстві карасиків. Випускають карасів-живців, що залишилися після більш «солідної» риболовлі. Може здатися дивним, але навіть цієї невеликого підживлення виявляється досить, щоб водойма через деякий час ожила.

Коли намагаються зловити карася, неминуче потрапляє і ротан. Починається полювання за великими ротанем, їх популяцію проріджують рибалки, і карась отримує можливість віднереститися і трохи підрости. Про те, що карась є в тому чи іншому болотці, можна знати чи не знати. Виявити його вдається тільки в ті лічені дні травня, коли риба збирається на нерест в якійсь частині водойми і ворушить прибережну рослинність.

Початок клювання карася на болоті

Приблизно за два тижні до нересту карась починає активно клювати. Період клювання триває до першого нересту риби. Після ікрометання клювання в звичайному розумінні може і не бути. До речі, карася вдається ловити і дещо раніше, і потім протягом всього літа, але це вже не класична рибалка, а цілеспрямоване полювання.

Якщо поставити собі за мету впіймати карася в болоті влітку, доведеться щодня спостерігати за змінами умов у водоймі, розвитком рослинності і вильотом комах, вистежувати рибу в досвітні години, підбирати приманки і конструювати спеціальні оснащення. Навесні простіше, але все одно потрібно відстежити момент, коли риба стане активною. Цей час починається буквально через кілька днів після танення льоду на водоймі. Іноді в ньому ще плаває остання крижина, а карась вже активно переміщається і шукає їжу. Чудово те, що і великий карась зараз голодний, тому є шанс його зловити. Дрібний карасик починає клювати зазвичай на кілька днів пізніше великого. Великий карась продовжує клювати, але невеликий заважає ловлі, перехоплюючи приманку.

Залежно від того, де шукає їжу риба, ловлю має сенс починати або в якійсь точці відкритої акваторії, або в затоці біля берега; тільки з появою водної рослинності карась переміщається до її кордону. У невеликих замулених «коритцях» все стає більш-менш зрозумілим майже з першого погляду. Якщо найбільша глибина ледь досягає 1 м, то на відстані 10-15 м. від берега дно добре проглядається: видно поглиблення, рослини і предмети, що лежать на дні. Єдине глибоке місце вдається швидко обчислити.

Ловля карася на болоті маховою снастю

У сонячну і теплу погоду карась годується не тільки на кордоні поглиблення, а й ближче до берега, вважаючи за краще заходити в дрібні затоки глибиною близько 0,5 м. Дуже добре, якщо в такій затоці на дні лежать кілька корчів, карась любить бродити біля них. Дуже важливо пам'ятати про те, що риба завжди віддає перевагу прибійному берегу з більш теплою нагонною водою. Брижі на воді маскують рибалку.

Коли карась гуляє по водоймі, його краще ловити звичайною поплавковою вудкою з легкою уклеєчною оснасткою на відносно товстій волосіні діаметром 0,11-0,12 мм. Якої довжини вудилище знадобиться, визначити можна тільки на водоймі.

Поплавок вибираємо з досить важким кілем, щоб без додаткової огрузки він брав у воді вертикальне положення. Це дуже зручно: якщо приманка легка, то на оснащенні ставимо грузило, а якщо приманка важка, то грузило можна не встановлювати. З приманок найбільш часто карась бажає мотиля і хробака. Черв'яків слід накопати на березі ставка.

Ловля карася на болоті полягає в тому, щоб безшумно опустити приманку в обрану точку, почекати буквально 10 секунд і так само тихо перемістити оснащення в сусідню точку. Коли приманка потрапляє карасю під ніс, він її хватає негайно.

При такому лові спочатку ніяка прикормка не потрібна. Якщо рибу не злякати і вгадати з приманкою, то за пару годин можна наловити зо два десятки хороших риб. Ловля ходова, з постійними переміщеннями.

Виявивши місце, де клювання відбуваються з певною періодичністю, має сенс підкидати в точку лову мікроскопічні порції підгодовування. При цьому слід пробувати ловити як з дна, так і над дном. Під час лову з дна на нього кладуть тільки приманку, а якщо хвилювання тягне оснащення, має сенс покласти на дно і підпасок. В цьому випадку поводок краще подовжити до 20-30 см і більше, щоб волосінь не дозволяла насадці піти в мул, а також збільшити спуск, щоб поверхнева течія не затоплювала поплавок.

Потрібно мати на увазі, що карась, як і плотва, нерідко краще ловиться, коли приманка не лежить на дні, а повільно дрейфує вище в двох-п'яти сантиметрах.

В процесі риболовлі характер клювання може змінюватися кілька разів, особливо коли використовується підгодовування. Підгодовуванням можна як підняти, так і опустити рибу.

Ловля карася на болоті з дальньої дистанції

Технічно трішки важче ловити, коли на водоймі штиль. Карась до берега не підходить, і дистанція лову різко зростає. Місцеві рибалки завжди використовують ту чи іншу донну оснастку без поплавка. У періоди, коли риба, не замислюючись, хватає хробака, ефективність досить грубих снастей може здатися гарною, але як тільки клювання стають обережними, берега швидко порожніють.

Я періодично ловлю карася на болоті легким пікером, але дуже набридають залишки рослинності, які при кожному закиданні чіпляються за оснащення. Тому вважаю за краще використовувати болонську снасть з 5-метровому вудилищі. Легке і збалансоване, воно дозволяє дуже точно працювати і з легкими оснащеннями. Оснащення дуже просте. На волосіні діаметром 0,14 мм розташовується поплавок вантажопідйомністю близько 3-4 гр., нижче нього - свинцеве ковзне грузило, рух якого вниз обмежено стопорним вузлом з бусинкою (див. Малюнок). Тобто спочатку передбачається, що грузилом можна заякорити оснащення в точці лову. Оскільки дно мулисте і велика приманка в ньому тоне, я додаю на гачок невелику кульку з кольорового плаваючого пластиліну або з пінопласту. Пластилін зручний тим, що можна не тільки вибрати колір, але і швидко скорегувати розмір і підйомну силу кульки з масою приманки на гачку. Оснащення кладу на дно тільки після того, як виявлена ​​точка, де відбуваються клювання карася. До цього моменту роблю проводки по досить великій площі. Коли місце стоянки риби виявлено, особливо якщо риба стоїть в найглибшому місці, має сенс його трохи підгодувати. Підгодовувати варто і в тому випадку, коли передбачається продовжити ловлю на наступний день. Тоді, якщо погода за добу не зміниться, цілком ймовірно відновлення клювання.


Однак нерідкі випадки, коли в цю пору року клювання вранці не може бути поновлено. Очевидно, це пов'язано з тим, що карась продовжив міграцію до більш теплої води або різко змінилися умови лову (температура і вітер). Щоб не зірвати ранкову риболовлю, має сенс ввечері підгодувати ще кілька перспективних місць в різних кінцях водойми, оскільки передбачити, як зміниться за ніч погода, а перш за все напрям вітру, вельми проблематично.

Для підгодовування я майже завжди використовую або жменю розпареної макухи, або півжмені розмочених у воді пластівців «геркулесу», які не тонуть в м'якому мулі. Зв'язати макуху для закидання найпростіше найдешевшою прикормкою для холодної води. Використовувати якісь пахучі добавки в холодній воді немає великого сенсу.

Дуже важливо, щоб підгодовування якомога точніше потрапляло в точку лову. Закинути невеликі і відносно легкі кулі на пристойну відстань з потрібною точністю практично неможливо без такого простого пристосування, як рогатка. Потрібно лише підібрати робочу рогатку по потужності. Візуально легко вибрати підходящий інструмент, виходячи з обсягу чашечки.

Закінчення клювання карася на болотах

Описана ловля великого карася на болоті зазвичай триває всього кілька днів. З потеплінням води активізується дрібний карась і тактика лову змінюється. Тепер вибирають кілька місць, підгодовують і через деякий час (зазвичай через годину) пробують ловити. Якщо починає клювати невеликий карась, краще відразу ж змінити місце лову. Місця доводиться міняти до тих пір, поки не почне клювати риба гідного розміру.

До появи нової прибережної рослинності у вигляді очерету і тростника дрібні і великі карасі якимось чином ділять між собою місця стоянок і годування. З потеплінням води до 12-14 ° С в цих місцях великі та дрібні риби перемішуються, і зловити крупного карася вдається або вночі, або на специфічну приманку, або при якомусь сприятливому збігу обставин. Ускладнюють ловлю на болоті тепер не тільки погодні умови, а смаки самого карася що змінилися, який починає активно реагувати і на рослинні приманки. Настає час, коли «болото» завмирає до глибокої осені, а іноді і до наступного року. Звичайно, при належній наполегливості можна ловити тут майже все літо, але хочеться різноманітності.

На закінчення

Варто сказати кілька слів про використання улову. Чим менше водоймище, тим легше порушити його біологічну рівновагу. Може трапитися, що виловлені кілька десятків карасів становили основну масу для нересту, в результаті чого водойма через рік вже не порадує раннім активним клюванням. Тому я завжди відпускаю всіх спійманих тут карасів. А при кожному зручному випадку запускаю сюди спійманих в інших місцях карасів і карасиків.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля карася на болоті

Схожі статті

Ловля лина весною на вудочку

Ловля лина весною на вудочку

Складно повірити, але лин проявляє високу активність на самому початку сезону відкритої води. На мілководді в кінці квітня - початку травня можна з успіхом ловити лина на поплавкову вудку, як махову так і матчеву. На перший погляд здається, що ранньою весною в мілководних затоках нічого, крім дрібних плотвичок та окушків, не водиться. Але це не так!

Фідерні оснастки і монтажі

Фідерні оснастки і монтажі

Найбільш поширеним оснащенням у любителів англійської донки є патерностер Гарднера. Хороше оснащення, годі й казати: просте і надійне. Але ж, напевно, є й інші фідерні оснащення, що дозволяють зібрати воєдино волосінь, годівницю і гачок? Звичайно ж є! Про них і поговоримо в даній статті.

Вибір фідерного вудилища

Вибір фідерного вудилища

Для того щоб збільшити свої шанси на піймання риби, необхідно правильно підібрати вудилище для ловлі фідером. Риболовля в конкретних умовах вимагає ретельного підбору снастей, саме тому дана стаття присвячується вибору фідерного вудилища.

Прикормка для ловлі карася

Прикормка для ловлі карася

Карась - це одна з риб сімейства коропових. Його розмір може досягати 30 см, а вага до 1 кг. Навесні і влітку часто зустрічається близько заростей очерету і біля корчів. Ловлять карася завжди з прикормкою. Якою має бути прикормка для карася та як правильно підгодовувати місце лову, читайте в статті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Легке махове вудилище Mikado Princess (Мікадо Принцес) виготовлена з високо-модульного графіту. Тех..

330 - 454Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Мастирка горохова готова 100гр.

Мастирка горохова готова 100гр.

Мастирка горохова готова складається з натуральних компонентів і підходить для такого виду риб як к..

12Грн.

Вудилище з кільцями Trabucco Genetic Carbon

Вудилище з кільцями Trabucco Genetic Carbon

Вудка Trabucco Genetic з кільцями - легка, компактна, телескопічна вудка, яка ідеально підходить дл..

297 - 476Грн.