Ловля карася на поплавок весною

Багато шанувальників поплавкової риболовлі з нетерпінням чекають настання літа, щоб відправитися за карасем. Але досвідчені рибалки знають, активність ця риба починає проявляти ранньою весною. Інтенсивність клювання збільшується в міру прогрівання води. Ловля карася весною приваблює своєю нестабільністю. Часто виходи на водойму в цей час радують гарним результатом. Як тільки сходить лід, багато «поплавочників» відправляються на риболовлю.

Де і коли ловити карася весною

У цей період риба шукає місця з найбільш прогрітою водою. Це мілини, корчі, місця з водною рослинністю, де оживає кормова база. Глибина, на якій варто шукати цю рибу, не повинна перевищувати 1,5 м. В мілких місцях з добре прогрітою водою карась може перебувати зграями. Часто його можна виявити біля очеретів, де риба готується відкладати ікру.

Для багатьох рибалок лід що зійшов - це сигнал до початку рибальського сезону. Але навіть на мілких ділянках вода буде прогріватися деякий час. Оптимальною для відкриття сезону є температура 6-10 градусів. Ловля карася ранньою весною зазвичай починається в мілких водоймах або в ставках з великими ділянками мілководдя. Період жору у карася триває до самого нересту.

Ловля карася на поплавок

Весняна ловля карася на поплавкову вудку дещо відрізняється від літньої риболовлі. Тут є певні нюанси, які потрібно враховувати:

 • постарайтеся бути непомітним. В цей час вода прозора, риба може розгледіти силует людини;
 • в чистій воді помітна дуже товста волосінь. Тут рекомендується використовувати тонку волосінь;
 • великі особини активізуються пізніше;
 • використовуйте довгастий поплавок, який дозволить відразу помітити клювання;
 • наживку розміщуйте на дні або біля нього;
 • користуйтеся підгодовуванням;
 • наживка повинна бути тваринного походження, в ній багато білка;
 • обловлюйте різні місця, зграї активного карася постійно переміщаються.

Ловля карася весною на ставку

Ставок - це перше місце, де можна починати ловити карася. Завдяки мілководдю, вода тут прогрівається швидко. У ставку карась активний протягом світлового дня. Відсутність течії дозволяє робити оснащення максимально легким.

Неможливо знайти постійне місцезнаходження карася. У цей період він регулярно рухається по ставку в пошуках їжі. Але можна спробувати побачити бульбашки повітря, що з'являються на водній гладі. Вони свідчать про те, що в цьому місці на невеликій глибині голодний карась шукає в мулі їжу.

Ловля карася на поплавок весною на річці

На річку за карасем слід йти після повені. Поки вода прогрілася недостатньо, ловити карася на поплавок можна протягом світлового дня. Тут немає ніяких обідніх перерв. При нагріванні води до 15 градусів у цієї риби виробляється режим. Карася не лякає сильна течія, але шукати його рекомендується в більш спокійних місцях, де є чим поживитися.

Для течії потрібно віддавати перевагу підгодовуванню, яке довго розчиняється у воді. В цьому плані хороші результати показує макуха. Якщо просто кинути підгодовування в річку, його тут же віднесе течією. Прикормка повинна знаходитися на одному місці. Для цього використовується важкий вантаж. Прикормка повинна знаходитися трохи вище за течією, щоб її частинки пропливали повз вашого поплавка.

Снасті для весняної ловлі карася

Для ловлі карася на поплавок можна використовувати будь-яке вудилище довжиною 4-7 м. Часто для цих цілей застосовуються махові вудлища.

До весняного оснащення висуваються певні вимоги:

 • снасть повинна бути непомітною і легкою;
 • оптимальний розмір волосіні 0,14 мм.;
 • вага поплавка повинна бути менше 3 гр.;
 • нижня частина поплавка повинна бути темною;
 • вибирайте поплавок з довгою антеною;
 • використовуйте невеликі гачки №12-14.

Широкий вибір сучасних снастей для карася дозволяє підібрати оптимальний варіант для лову при певних умовах.

Тут є два варіанти:

 1. Куплені снасті. Заплативши певну суму, ви отримаєте зібрану снасть. Цей варіант часто вибирають новачки, які не знають, якою саме має бути весняна снасть на карася. Тут досвідчений продавець підбирає оптимальну волосінь, огружений поплавок, відповідний гачок.
 2. Саморобні снасті. Цьому варіанту віддають перевагу досвідчені рибалки. Це дозволяє отримати снасть, необхідну в певних ситуаціях. Навіть покупні снасті часто доводиться переробляти, під конкретні умови лову. Самостійно зібрана снасть забезпечує комфортну і результативну ловлю.

Весняна прикормка для ловлі карася на поплавкову вудку

Ловля карася на поплавок має передбачає використання прикормки. Це важлива складова на весняній риболовлі. Її правильне приготування підвищує шанси зловити карася.

Тут слід звернути увагу на деякі нюанси:

 • робіть підгодовування під колір ґрунту. Світлі та яскраві кольори навесні відлякують обережного карася;
 • щоб підгодовування було однотонним, скористайтеся барвниками відповідних кольорів;
 • використовуйте дрібну фракцію. Риба тільки починає відходити від зими, тому на велику приманку кидатися не буде,
 • підгодовувати потрібно бровки і ямки. Це улюблені місця карася навесні;
 • підгодовування повинно бути розсипчастим і пухким. Воно створить привабливу завісу каламуті.

Опинившись на водоймі без прикормки, розпушіть мул в місці передбачуваного лову карася на вудку. З дна підніметься хмара каламуті, в якій містяться ікринки, личинки і інші дрібні організми.

У рибалки є можливість вибрати один з варіантів:

 1. Купівельне підгодовування. Така підгодівля готова до використання. Тут вже містяться всі необхідні складові, поєднання яких дає позитивний результат. Крім ароматизованих інгредієнтів, тут використовуються компоненти, призначені для створення мутної хмари. Багато виробників тримають в секреті склади цих підгодовувань. Цей варіант має важливий недолік - високу вартість, адже на кожній рибалці доводиться використовувати велику кількість прикормки.
 2. Саморобне підгодовування. Найпростішим, але ефективним підгодовуванням є суміш мотиля з мулом, узятим у водоймі. Карась любить також підгодовування рослинного походження. Тут можна використовувати горох, кукурудзяну і пшеничну муку, манку, висівки, макуху. Навесні рекомендується застосовувати ароматизатори для підгодовування: аніс, какао, кориця, мед, часник. Експериментуйте, збільшуючи або зменшуючи обсяги компонентів. Це дозволить робити ефективну приманку за своїм унікальним рецептом.

Весною не можна використовувати одночасно велику кількість ароматизаторів. Таке поєднання запахів може відлякати карася. Пахучі компоненти потрібно використовувати обережно, по 2-3 краплі. Прикормка повинна мати ледь вловимий аромат.

Оснащення поплавкової вудки на карася ранньою весною

При лові карася ранньою весною немає необхідності використовувати грубу оснастку. Волосінь повинна бути тонкою, а гачки маленькими. В цей час ймовірність зловити великий екземпляр занадто мала. Адже після зимової сплячки першими прокидаються саме дрібні рибки. Великий карась ранньою весною ще не проявляє активності.

Весною, особливо ранньою, карась проявляє підвищену обережність. Оснащення повинно бути максимально непомітним. Постарайтеся, щоб воно видавало мінімум шуму при закиданні. Невеликий гачок з маленькою насадкою, практично непомітний грузик, легкий чутливий поплавок. Саме так має виглядати оснащення ранньою весною.

Досвідчені рибалки мають при собі різні варіанти оснащення різної ваги і довжини. Це дозволяє підбирати оптимальний варіант для різних умов лову.

Правильна і чутлива огрузка поплавка для лову карася весною

Навесні рекомендується використовувати легкі поплавки, вага яких становить 2-3 гр. Вони повинні мати довгу антену, що робить їх більш інформативними. При використанні занадто важкої снасті обережна риба відчує опір і кине наживку.

При огрузці основний грузик кріпиться трохи нижче поплавка. Щоб приманка лежала на дні, в місці кріплення повідця встановлюються додаткові дробинки. Якщо їх використовується декілька штук, між ними потрібно робити відстань 2-3 см. Правильно огружений поплавок буде йти під воду при щонайменшому клюванні. Сьогодні в рибальських магазинах можна придбати спеціальне пристосування, що дозволяє робити правильну огрузку для поплавків.

Результативна техніка поплавкової риболовлі:

 • починається рибалка на карася весною з пошуку відповідного місця;
 • ділянку передбачуваного лову загодовують. Для цього закидають великі кулі прикормки;
 • в підгодоване місце закидається снасть;
 • через 15-20 хвилин тут починають збиратися зграї карася;
 • щоб утримувати рибу на місці, в процесі риболовлі слід періодично підкидати невеликі кульки прикормки;
 • повне занурення поплавка в воду або його рух в сторону говорить про те, що риба заковтнула наживку;
 • після клювання повинно послідувати негайне підсікання;
 • підсікати потрібно різко, але обережно, щоб не порвати ніжну губу риби;
 • підсіченого карася необхідно відразу відводити в бік від корчів і заростей;
 • завершальним етапом виведення є підведення риби до поверхні води.

Секрети риболовлі на карася:

 • непередбачуваний карась може швидко змінювати свої переваги. Наживка, яка тільки що відмінно працювала, через десять хвилин може виявитися марною. Щоб домогтися успіху, потрібно мати при собі різні приманки і кілька варіантів ароматизаторів;
 • в річках і проточних водоймах вода більш прохолодна. Тут рекомендується використовувати калорійні приманки: опариш, черв'як і інші тваринні насадки;
 • в якості повідця краще використовувати м'яку нитку сірих або темно-зелених кольорів;
 • гачки повинні бути досить гострими, адже карась здатний випльовувати приманку.

Банальною, але досить ефективною насадкою для карася вважаються котушки хліба. Часто вони радують результатом краще, ніж сучасні покупні приманки. Змочені у воді хлібні котушки добре тримаються на гачку. Якщо ви любите ловити на хробака, в баночку з насадкою можна натерти трохи часнику. Додавання такого ароматизатора часто виручає при поганій активності риби.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Ловля карася на поплавок весною

Схожі статті

Як зробити плаваючі бойли своїми руками

Як зробити плаваючі бойли своїми руками

Бойли - популярна насадка, що дає надію на піймання великої риби. Вона представлена у вигляді кульки різних діаметрів. Завдяки використанню різних компонентів, він має різні кольори і аромати. У складі присутні рослинні і тваринні компоненти. Існують тонучі, нейтральні і плаваючі бойли. Кожен з цих варіантів використовується в залежності від умов лову. У більшості випадків саме плаваючі бойли здатні стати максимально помітними. Багато рибалок віддають перевагу цьому варіанту.

На які приманки ловити форель

На які приманки ловити форель

Більшість спінінгових приманок можуть виготовлятися з силікону, але є й ті, в основі яких завжди використовується силікон: різні віброхвости, силіконові черв'яки, мальки. Не можна сказати, що силіконові приманки для лову форелі на спінінг за результативністю перевершують класичні воблери або блешні, але в рибальській сумці повинні бути присутніми в обов'язковому порядку.

Як і на що ловити форель

Як і на що ловити форель

Щоб риболовля пройшла максимально успішно, необхідно також ретельно до неї готуватися. Рибалці слід вивчити приманки, на які клює риба, місце проживання здобичі і застосувати відповідну оснастку. У зв'язку з цим, вирушаючи за хижаком, потрібно розібратися, на що ловити форель.

Як зробити дону снасть для ловлі коропа

Як зробити дону снасть для ловлі коропа

Короп добре відомий як рибалкам, так і домогосподаркам. У його честь було названо ціле сімейство прісноводних риб - Cyprinus (коропові). Завдяки популярності лову коропа виник цілий напрямок спортивної риболовлі - карпфішінг. Ловля коропа як спортивними, так і любительськими снастями в більшості випадків ведеться з дна водойми. Спробуємо розібратися, як зробити донну снасть для лову коропа.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище джокер Okuma

Махове вудилище джокер Okuma

Телескопічні вудки компактних розмірів. Дуже зручні для транспортування. З нею можна ходити хоч на ..

65 - 160Грн.

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Tomaru - універсальні, надійні гачки для лову на всі види наживки або насадки. Зроблені зі сталі VH..

14Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

40Грн.

Тісто Corona плаваюче (флюоресцентне) 20гр.

Тісто Corona плаваюче (флюоресцентне) 20гр.

Тісто яскравого кольору, яке буде спливати над дном і не губитися в мулі і смітті на дні. Яскравий..

25Грн.