Ловля карася на ряску

В черговий раз хочу з Вами поділитися своїм спостереженням, результат якого застосовую при лові карася, плотви, і деяких інших риб, коли необхідно використовувати насадки. Ті з рибалок, хто рибалить по карасю, прекрасно знають, що цю рибу, з одного боку, не так-то й складно зловити, особливо дрібних карасиків, з іншого боку, іноді карась вередує.

У ці дні, він себе видає, рибалка прекрасно розуміє, що риба є, але не клює. Загалом, необхідно шукати підгодовування і насадки з наживками, які припали б до смаку карасю. Що стосується прикормки, тут поле діяльності і вибору величезне. Щоб все не писати, порекомендую зайти в рибальський магазин, де представлені кілька десятків вже готових підгодовувань, які слід тільки правильно розвести водою і, при бажанні, додати в готову суміш кілька крапель ароматизатора. Крім того, багато рибалок готують підгодовування самостійно, і описати всі інгредієнти неможливо, так як вхід йде буквально все!

Приблизно така ж історія з наживками і насадками. І якщо наживок не так-то й багато, якщо розібратися (черв'як, опариш, мотиль), то з насадками не все так однозначно. Як правило - це тісто, хліб, розварені зернові, манка і деякі інші склади). Зрозуміло, що все це так само, як і саме підгодовування може бути «покращено» ароматизаторами, соняшниковою олією, ваніліном, анісовими краплями і т. д., але і це не завжди дає ефект. Загалом, доводиться думати, що б таке зробити, що довелося б карасю до столу.

Ряска для наживки і підгодовування

В один з виходів на риболовлю я спостерігав, як карась активно годувався ряскою, швидше за все або коріння її відкушував, або повністю поглинав, всього механізму було не розібрати. Головне, що він практично не клював, але так плямкав під ряскою, що навіть з боку було чути цей звук. Загалом, вирішив я використовувати ряску для карася в якості компонента для підгодовування і насадки. Того разу я зробив все просто: руками зачерпнув з берега ряску, добавив її в підгодовування, ну і трохи вм'яв в тісто. Парадоксально, але риба стала клювати, правда сама ряска в тісті якось швидко посохла, стала щільніше, чи що, але в воді відмокала і відновлювала свої якості.

Заради експерименту (це вже було багато пізніше), я захопив з собою додому трохи ряски, віджав її попередньо на водоймі, ну а вдома просушив на газеті (на балконі), після чого, підсушений склад провернув в електричній кавомолці. Підсумком став порошок з ряски. Звичайно, порошок - це сказано голосно, так як помел вийшов не дуже тонкий, але все ж, цей склад прекрасно підмішували в тісто і в пом'ятий хліб. Зазначу, що в сухому вигляді ця суміш практично не видавала запаху, але якщо її злегка намочити, то порошок віддавав слабким запахом болота. Загалом, прямо на рибалці я вмішав перетерту ряску в тісто (склад наступний: борошно, батон, шматочок житнього хліба, соняшникова олія).

Як показала та риболовля, та й наступні виходи, карась дуже добре реагував на таке тісто. Мені складно сказати, та й стверджувати я не стану, що справа тільки в рясці, яку я додав в тісто в такому вигляді. Але хочеться вірити, що і вона надає свій позитивний ефект на клювання. Ясно, що кожен рибалка сам знаходить свій рецепт, намагається підібрати ключ до риби, але тепер, коли я виходжу на карася з пліткою і рибалю на тісто, трішки перемеленої ряски завжди підмішую в тісто.

Удачі Вам і всього хорошого.

  • Ловля карася на ряску

Схожі статті

Котлети з щуки

Котлети з щуки

Щуку деякі критики вважають рибою досить сухою і навіть несмачною. Тільки рибалка так ніколи не скаже. Чому зустрічається така різниця в думках? А причина тут проста: щука буває смачною, тільки якщо вона свіжа, не заморожена і розморожена, а бажано тільки що з води або привезена додому в день вилову.

Ловля ротана на поплавкову снасть

Ловля ротана на поплавкову снасть

Про ротана чули, напевно, багато. І ні для кого не буде секретом, що сьогодні ротан вже сприймається трохи інакше, ніж, наприклад, років 10-15 тому. Пам'ятаю, коли я перший раз побачив ротана, у мене навіть якесь відчуття відрази виникло. Однак, поступово ставлення до цієї риби змінилося докорінно, особливо після того, як вдалося порибалити по ротану взимку з льоду, на прямовисну блешню.

Ловля плотви літом

Ловля плотви літом

Плотва ... Яскрава срібляста рибка з червоною цяткою над зіницею і золотистою облямівкою, що обрамляє полохливі очі. Жвава і обережна риба, особливо влітку, коли, вже од'ївшись після нересту, плотва переходить на рослинну їжу. Тепер вона сита і ще більш обережна. І чим більше плотва, тим вона все більше робиться розбірливою і полохливою.

Ловля коропа на бойли

Ловля коропа на бойли

Ловля коропа на бойл нерідко приносить найбільшу здобич, тобто, трофейних рибин, важких, до двадцяти кілограмів вагою, закутих у міцну луску-кольчугу кольору старого срібла. При цьому в деяких великих ставках трапляються рибини, схожі за забарвленням на сазанів з такими ж червоними плавниками і лускою, що відливає золотом. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.