Ловля карася в березні

Твердження, що карась тільки літня риба, давно спростовано багатьма рибалками. Клює він досить непогано, як на протязі практично всієї зими, так і з приходом весни. Березень, можна по праву, принаймні більшу його частину, сміливо віднести до зимового сезону.

Снасті на карася в березні

Ранкові заморозки ще дають про себе знати, та й лід поки витримує рибалку з його амуніцією. Тому в самому початку березня ловля карася в основному відбувається з використанням зимових снастей. Зазвичай це поплавкова снасть із застосуванням мормишки і без неї.

Мормишки вибираються такі ж, як взимку. Колір мормишок може бути різним, все залежить від водойми і переваг карася, не варто забувати, що карась риба вибаглива і догодити йому досить складно. В одних водоймах він віддає перевагу світлим приманкам, а в інших непомітним, темним мормишкам. Визначити перевагу можна дослідним шляхом прямо на водоймі.

Вудка, на яку відбувається ловля, оснащується волосінню діаметром 0.1-0.12 мм. Основною насадкою служить як і раніше мотиль, насаджується по 2-3 личинки.

Як видно, ловля карася в березні, особливо на його початку, не сильно відрізняється від зимової риболовлі, але все, ж відмінності є і в основному вони пов'язані з поведінкою самого карася.

Вибір місця риболовлі

При виборі місця вже не варто керуватися зимовими правилами, в глибоких ямах карася ви навряд чи знайдете. З приходом березня риба активізується, хоча ще не на 100%, але все ж, вона починає покидати зимові стоянки і перебиратися на ті ділянки водойми, де вода тепліша і багатша киснем і їжею. За всіма цими критеріями більше підходить прибережна зона або зона старого очерету.

Ловля з льоду

Ловля з льоду в березні не так тривала, хоча і лід, як і раніше залишається досить товстим, але під дією весняного сонця стає пухким і крихким і тому дуже небезпечним. В цьому випадку краще зробити перепочинок і почекати поки крижаний покрив відійде від берега. У багатьох водоймах, особливо при нинішньому кліматі, це відбувається ближче до кінця березня. І як це станеться, ловля карася в березні, стає ще більш цікавою, адже в хід йдуть літні снасті.

В цьому випадку при виборі місця, перевага віддається ділянкам водойми які добре прогріваються з невеликими глибинами, а ще краще, якщо ця ділянка буде оточена старим очеретом. У таких місцях, як правило є багато природного корму. Ловити краще з берега, заходити в воду не варто, так як вода дуже прозора і своєю присутністю ви можете просто сполохати рибу.

Якщо ловля відбувається на річці, то ідеальним буде місце з глибиною від 0.5 до 1.5 метрів, глинистим або мулистих дном і з присутністю водної рослинності.

Ловимо карася на поплавкову вудку

З розкриттям водойм ловля карася в березні, як правило, відбувається на поплавкову вудку. Така снасть особливо хороша, так як карась в цей період підходить досить близько до берега і тому застосування інших снастей досить проблематично.

Оснащення вудки досить просте. Довжина самого вудилища в основному коливається від 2.5 до 5 метрів. Діаметр основної жилки 0.2 мм, діаметр повідка від 0.1 до 0.18 мм. Поплавок краще використовувати вантажопідйомністю в районі 2-х грам. Найкращим часом для лову карася вважається з 7 ранку і до полудня, ввечері карась бере не охоче.

Насадка

Якщо ловля карася відбувається в такий місяць як березень, то в якості насадки крім мотиля, можна сміливо використовувати хробака і опариша. Але знову, ж не варто забувати, що карась привередий, і тому навіть ранньою весною може віддати перевагу рослинним насадкам (манка, кукурудза, перловка і т.д.).

Прикормка

Підгодовувати карася ранньою весною обов'язково потрібно. В якості підгодовування можна використовувати або куплене в магазині (вибір досить великий), або приготувати самому. Рецепт не складний, 1кг пшона вариться в трьох літрах води до повного розварювання, потім змішується з макухою і рубаними хробаками. З цієї маси робимо невеликі кульки та прикормлюємо.

  • Ловля карася в березні

Схожі статті

Рибалка в березні. Яку рибу і як ловити в березні

Рибалка в березні. Яку рибу і як ловити в березні

Ну ось і підійшов перший весняний місяць березень. Ранковий морозець починають змінювати вже по-справжньому теплі, весняні дні. Сонце, протягом дня починає нещадно розправлятися зі снігом і крижаним покривом водойм. Але лід, на початку місяця, як і раніше залишається товстим, здатним витримати рибалку.

Ловля щуки в березні

Ловля щуки в березні

Щука настільки популярний хижак наших водойм, що шанувальників її лову просто не злічити. Рибалок вона приваблює своєю силою, міццю, а іноді розмірами трофейних екземплярів. Ловля щуки в березні примітна тим, що це одна з хижачок, яка починає метати ікру на початку весни. Зазвичай щучий ікромет доводиться на кінець березня початок квітня, і дуже важливо не пропустити цей момент, так як йому передує жор, який є найкращим часом лову щуки.

Ловля ляща в березні

Ловля ляща в березні

Ловля ляща в березні дозволяє рибалці відточити свої навички і майстерність, адже риба ця непроста і досить своєрідна. У цій статті спробуємо розібрати всі основні тонкощі успішного лову ляща.

Ловля плотви в березні

Ловля плотви в березні

Ну, ось і прийшов березень, і починається загальне пожвавлення не тільки на суші, але і в водоймах. Нехай, поверхня ще скута кригою, але риба, якимось тільки їй відомим чином, відчуває ці оновлення і зміни.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.

Прикормка Profi 1кг.

Прикормка Profi 1кг.

Прикормка Профі може бути використана і як наповнювач для годівниць, і для виготовлення куль. Однак..

30Грн.

Махове вудилище Trabucco Genetic Carbon

Махове вудилище Trabucco Genetic Carbon

Махова вудка відомої Італійської фірми "Trabucco" - визнаного лідера у виробництві матчевих і форел..

258 - 434Грн.