Ловля карася в травні

Ну, ось і підійшов травень, а значить настав саме час для ловлі карася. У цей період можна стати володарем досить великих екземплярів, причому, ефективною ловля може бути навіть у водоймах, де карася не так багато і де в інший час він вибагливий і практично не клює. Це в першу чергу відноситься до водойм, невеликих розмірів, які ближче до літа практично повністю заростають травою.

Бурхливе зростання водоростей починається, коли вода прогрівається до 12-15 градусів, а травень ще не завжди може похвалитися такими температурами, тому карася треба починати ловити саме в цей час, поки він голодний і дуже активний.

Де ловити карася в травні

Підбираючи місце, де буде проходити ловля карася в травні, потрібно враховувати, то, що вода ще не така тепла, а значить, карась буде шукати тваринний корм на мілководді або серед рослин, що залишилися з минулого року. Тому оптимальним місцем буде те, де глибина не буде перевищувати 1 метра і межує з заростями очерету або рогозу.

Особливо хорошим місцем вважається вихід з вузької затоки, де карась тримається недалеко від корчів і затоплених гілок. В такому місці хороша ловля рано вранці або ввечері.

Тактика ловлі карася в травні

Якщо погода радує рибалку теплом, сонцем і затишшям, то в такі дні карасі групуються в зграї і активно гуляють посередині водойми, не опускаючись глибше 1 метра. Особливість, якою відрізняється травень від літнього періоду в тому, що тут практично не діє літня тактика лову, яка заснована на пригодовуванні одного місця. У травні карась якщо і відгукується на підгодівлю, то тільки в тому випадку якщо вона потрапила йому під самий ніс. Карася в цей час потрібно активно шукати як плотву або іншу рибу. Ми ні в якому разі не хочемо сказати, що карась погано клює в цей час, просто він зайнятий активним пошуком їжі і пересувається по водоймі.

Якщо звернути увагу на прибережну зону рано вранці, то можна побачити, як старанно зграйки карася возяться в траві, видаючи своє місце знаходження.

Снасті

Травень - час використання літніх снастей, можна з успіхом ловити на звичайну поплавкову вудку, але я б порадив використовувати штекерну снасть, вона просто ідеальна для цього часу. Ловити доводиться в основному поблизу з кущами і травою і тільки штекерним вудилищем можна абсолютно точно доставити приманку в потрібне місце.

Волосінь

Ловля карася в травні пов'язана з великою ймовірністю упіймання великого екземпляра, тому волосінь повинна бути міцною, але не дуже товстою 0.14 - 0.16 мм. Застосовувати поводок немає сенсу, так як глибина де буде проходити ловля може бути менше стандартної довжини повідця. Та й зайвий вузол зовсім ні до чого в цей час.

Поплавок

Незважаючи на грубість оснащення, поплавок повинен бути легким. Спортивні поплавці, куплені в магазині, не завжди бувають, ефективні, їх погано видно ввечері і в досвітні години. Краще використовувати поплавець зі звичайного гусячого пера з однією точкою кріплення.

Насадка

В якості насадки карась непогано бере опариша, а також йому до вподоби черв'як підлистник, видобутий прямо на березі. Дуже рідко, але буває, що прохолодними вечорами карась клює на великого мотиля, хоча така ловля нетривала. Вже через пару годин йому знову подавай хробака або опариша. Рослинні приманки в цей час практично не працюють.

Прикормка

Особливої ​​необхідності в підгодовуванні в цей час немає, хоча, на наш погляд, його варто застосовувати, особливо якщо знайдена стоянка карасевої зграї. Як вже говорилося, карась дуже рухливий і в залежності від погоди, то підходить до берега, то віддаляється від нього на кілька метрів. І якщо в цьому місці грамотно розташувати підгодовування, то на ранок карась затримається в цій точці.

Щоб ловля карася в травні була ефективнішою, в якості прикормки краще використовувати рубленого хробака. Таку підгодівлю можна використовувати і під час клювання, головне не переборщити, цілком достатньо однієї жмені. Під час риболовлі можна підкинути декількох опаришів і не важливо, що в якості насадки Ви використовуєте хробака або мотиля, це приверне карася.

  • Ловля карася в травні

Схожі статті

Виведення щуки. Поради і рекомендації

Виведення щуки. Поради і рекомендації

На те й щука, щоб рибалка не дрімав! Порвана волосінь, розігнутий гачок, зламана вудка - чим ще може закінчитися невдалий поєдинок зі щукою? Ось кілька порад, як цього уникнути.

Рибалка в травні. Яку рибу, на що і де ловити

Рибалка в травні. Яку рибу, на що і де ловити

Найбільш підходящим часом для риболовлі весною вважається травень. До цього місяця вода вже зовсім тепла, водна рослинність бурхливо росте, привертаючи до себе різноманітну рибу достатком корму. До того ж травнева риболовля є фінішною прямою в "нерестовому забігу" багатьох риб. Риба яка закінчила нерест намагається поповнити втрачені сили і охоче поїдає їжу у великих кількостях.

Ловля ляща в травні

Ловля ляща в травні

Наші рибалки не розбещені ловом благородної риби, відчувають до ловлі ляща певною мірою трепетні відносини. Адже лящ гідний суперник, його цікаво ловити, особливо великого, так і за своїми гастрономічними властивостям для багатьох рибалок він досить смачний.

Ловля плотви в травні

Ловля плотви в травні

Ніхто не заперечуватиме, що плотва одна з найпоширеніших видів риб в наших водоймах, але навіть травень - час перед нерестового жору не дає гарантії, що рибалка буде на сто відсотків з уловом. А чому так відбувається, ми розглянемо в цій статті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.

Поплавок НАТА №136 (3.0гр)

Поплавок НАТА №136 (3.0гр)

Компанія НАТА – це вітчизняний виробник поплавків високої якості з найсучасніших матеріалів. Асорти..

16Грн.