Ловля карася в зарослих водоймах

Коли глибина озера менше 1 метра, воно виявляється малопридатним для життя риб багатьох видів. Зате в таких водоймах добре розмножується карась, який не боїться нестачі кисню у воді і навіть промерзання водойми до дна.

Вибір місця ловлі

Дані водойми дуже бідні мінеральними речовинами, тому вода тут майже ніколи не цвіте, а, навпаки, відрізняється винятковою прозорістю. Місцевий карась дуже полохливий, він відчуває себе більш-менш упевнено тільки поблизу густої водної рослинності. Бажано знайти місце, де є два-три «вікна» серед щільних полів трави, на відстані закидання 5-6-метрової махової вудки; ближче до човна карась підходити боїться.

Прикормка

Карась, особливо в багатих кормом природних водоймах, не споживає прикорм в такій кількості, як, наприклад, лящ в водосховищах, тому для риболовлі досить зовсім невеликого обсягу прикормки, навіть меншого, ніж стандартний кілограмовий пакет.

Головне, щоб в «вікні» трави був присутній слабкий аромат, що привертає карася (сильного запаху прикормки карась в таких водоймах не любить!).

Підійде будь-яка не дуже клейка базова суміш зі слабким ароматом або взагалі без нього. Цілком робочою і дуже недорогою виходить прикормка, якщо чотири-п'ять склянок висівок змішати зі склянкою манної крупи, додати половину пачки какао-порошку (відмінний атрактант для карася), а в воду при замішуванні - зовсім небагато якогось ароматизатора з кислим запахом (полуничним, сливовим).

Техніка ловлі

По черзі перевіряємо підгодовані прогалини, намагаючись робити закидання якомога м'якше (з притримкою), краще «маятником», щоб оснащення тихо лягало на воду. Найчастіше карась активно реагує на приманку яка повільно занурюється, тому специфіка даної ловлі полягає в частих перезакидах оснастки в підгодовані прогалини серед трави. Якщо протягом хвилини після закидання клювання немає, далі чекати не варто, краще перевірити наступне «вікно». Ловля досить активна і навіть втомлива, але цим вона цікава.

Якщо покльовок немає ні в одному з «вікон», можна покласти вудку і відпочити - карась клює на виходах, які обов'язково трапляються на світанку і перед настанням темряви, але можуть бути і серед дня. Під час таких виходів починають працювати всі «вікна».

Снасть

Вудилище бажано мати довжиною 6 м., але, якщо ловити тихо, можна обійтися і 5-метровим. Довшою маховою вудкою незручно ловити з маленького човна і технічно складно потрапляти при закиданні в потрібну прогалину серед рослин.

Карась - активний боєць. Будучи підсіченим, він кидається в зарості, і нерідко рибу доводиться виймати разом з неабиякою кількістю трави. Тому не варто вибирати для цього лову вудки елітних серій з високомодульного графіту. Нехай краще вудилище буде не дуже жорсткого ладу, але з запасом міцності. Цим вимогам, як правило, відповідають «махи» бюджетних серій. Не варто впадати і в іншу крайність: рибалка дуже активна, і ловити якимось склопластиковим копійчаним «дубовим» вудилищем теж не вийде - руки «відваляться» після частих перезакидів.

Найбільш актуальні оснащення - 1,5-2 гр. Більш легкі важче закидати, важкі - шумно падають і лякають рибу. З цих же міркувань бажано використовувати багато точкову схему огрузки: 4-7 рівномірно розподілених по довжині робочого спуску дробинок. Таке оснащення і приводнюється з ніжним звуком, що не лякає рибу, і занурюється повільніше, тим самим залучаючи карася, та й взагалі, для ловлі в стоячій воді на невеликих глибинах - це найчутливіший варіант огрузки поплавка.

Вимоги до гачка, як і в будь-який інший ловлі, залежать від використовуваної приманки. Наприклад, при ловлі на м'які ніжні принади (тісто, манна бовтанка і ін.) він не повинен бути дуже тонким, щоб приманка краще трималася на гачку.

Приманки

Якихось особливих переваг карася до приманок для ловлі на зарослих водоймах не можна виділити. Обов'язково в арсеналі повинні бути рослинні приманки. Дуже добре ловиться на манну бовтанку - вона працює всюди. При ловлі в холодній воді можна урізноманітнити меню і приманками тваринного походження - мотилем, опаришем, хробаком.

Час ловлі і погода

Оптимальний варіант риболовлі в середині літа - половити на вечірній зорі, дві-три години подрімати в човні і о 4 годині ранку знову братися за вудку. А коли на воду впадуть перші промені сонця, можна потихеньку збиратися додому.

У вересні - жовтні час клювання карася трохи зсувається в бік світлого часу доби і краще стає друга половина дня до заходу сонця, коли вода максимально прогрівається.

Карась надає перевагу теплій стійкій погоді, на мілких водоймах він не любить сильного вітру, який жене хвилю, а от невеликі брижі на поверхні в сонячний день карасем вітається.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля карася в зарослих водоймах

Схожі статті

Що таке феромони для рибалки, які бувають і як готувати

Що таке феромони для рибалки, які бувають і як готувати

Сьогодні складно здивувати кого-небудь новими рецептами прикормок, їх існує велика кількість і всі вони відносно ефективні. Можна продовжувати використовувати приманки на основі традиційних рецептів, але їх результативність не завжди однаково хороша. Навіть використання застосовуваних ароматизаторів в більшості рецептів не кардинально змінює загальну картину. Ароматичні, смакові добавки все одно дають промахи, і часто рибалка залишається без улову.

Чим прикормлювати карася

Чим прикормлювати карася

Особливо привабливими компонентами стануть опариш, черв'як, мотиль. Важливе правило: прикорм повинен бути дрібним. Це потрібно, щоб риба не наситилася і звертала увагу на наживку. Не виключено, що в певних водоймах занадто дрібна їжа зможе просто загубитися або стати недоступною (заплутатися в водоростях). Тому найкраща прикормка для карася - правильно приготована і продумана їжа.

Рецепти технопланктону для ловлі товстолоба

Рецепти технопланктону для ловлі товстолоба

Розміри технопланктону для ловлі товстолобика можуть варіюватися від великих до менших. Все залежить від обраної оснастки. Суть процесу полягає в тому, що бочечка з приманкою кріпиться на гачки. Змішуючись з водою, суміш починає розпливатися і товстолоб, захоплюючи їжу, проковтує разом з нею і гачки.

Приманки на головня

Приманки на головня

Ловля головня може здійснюватися на поплавкову вудку або донку. Дуже важливо залучити рибу, приготувавши їй особливий прикорм. Звичайно ж, можна не вдаватися до використання прикорму і годинами «бродити» по березі в пошуках риби, але реально заощадити час і нерви, приготувавши якісне частування.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Легке махове вудилище Mikado Princess (Мікадо Принцес) виготовлена з високо-модульного графіту. Тех..

330 - 454Грн.

Ящик Aquatech 1703Т (3 полиці. Прозора кришка)

Ящик Aquatech 1703Т (3 полиці. Прозора кришка)

Ящик Aquatech 1703Т 3х-поличковий аналогічний ящику 1703 3х-поличковому, від якого відрізняється ті..

340Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Прикорм 3-K Baits "Мамалига" 0.5кг.

Прикорм 3-K Baits "Мамалига" 0.5кг.

 "Мамалига" - універсальний прикорм для будь-якої білої, мирної риби. Ефективна в приманюванн..

23Грн.