Ловля карася в жовтні

Досить непростим завданням є ловля карася в жовтні, оскільки в осінній період він стає малорухливим і вже з меншою охотою вибирається зі своїх укриттів. Але через те, що в самій водоймі до цього часу у карася залишається мало можливості хоч чим-небудь поживитися, у рибалок виникає непоганий шанс потрапити додому не з порожніми руками. Ось кілька особливостей лову карася в жовтні, які незважаючи навіть на негоду притаманну жовтневим дням, зможуть привести завзятого рибалки до непоганого улову. До того ж клювання помітно поліпшується саме в похмурі дні.

На відміну від літнього або раннього осіннього клювання, яке активно спостерігається в невеликих і мілководних озерах, в жовтні цей варіант для лову карася навряд чи можна вважати оптимальним. Вся справа в тому, що тут вода остигає набагато швидше і риба змушена зариватися в мул до наступного сезону. Тому, ловля карася в жовтні найбільш ефективна в великих проточних озерах, і бажано з багатою водною рослинністю. До того ж, в дрібних водоймах якщо і вдасться зловити кілька примірників осіннього карася, то навряд чи вони зможуть зробити враженнями своїми не зовсім великими розмірами.

Час ловлі карася в жовтні

Глибина, на якій знаходиться карась в жовтні, варіюється від 3 до 5 метрів, оскільки саме на ній в жовтні ще спостерігається тепла вода, комфортна для його проживання. Часи харчування у нього починаються годин з одинадцяти, тривалість лову карася в жовтні - години 3-4. Слід зазначити, що в осінній період карась рідко робить своє переміщення по водоймі і в основному споживає їжу в місцях скупчень, і якщо рибалці пощастить потрапити саме на таке місце, то хороший кльов осіннього карася йому буде забезпечений.

Прикормка і наживка для ловлі карася в жовтні

При першому настанні холодів карась починає харчуватися, можна сказати вибірково, і нерегулярно, саме тому потрібно досить уважно ставитися до того, на що ловити і що використовувати в якості прикормки.

Однією з перевірених і універсальних наживок при лові карася в жовтні є мотиль. Однак важливо при цьому звернути увагу на присутність у водоймі дрібної рибки, це необхідно для оцінки ситуації, оскільки саме снуюча дрібниця зможе перешкодити підійти карасю до наживки. У хробака в жовтні вже помітно менше шансів бути гідною приманкою для карася, але все ж можна випробувати і його.

Підгодовувати карася треба з розумом, і це все через те, що риба в цей період харчується істотно менше, тому треба стежити, щоб підгодовування не перетворилося в їжу, інакше про клювання можна буде тут же забути. В її якості, восени, краще всього використовувати перловку.

Важливо пам'ятати, що, підгодовуючи рибу на одному і тому ж місці, вона як би привчається повертатися назад для отримання їжі, тому йдучи з риболовлі не зайвим буде кинути кілька пригоршень підгодовування щоб на наступний же день можна було повернутися вже до «насидженого» місця.

Місце для риболовлі на карася в жовтні

Ловлю карася в жовтні можна робити як з берега, так і з човна. Для прибережної риболовлі зазвичай застосовується легке поплавкове вудилище довжиною до 7 метрів. Поплавок потрібно вибирати вагою близько 2 грам, переваги віддавати довгому кілю, щоб виключити можливість так званого «завалювання». Здійснювати ловлю в жовтні з човна, можна короткою вудкою. Тут головне розрахувати, щоб тінь від човна не могла розполохати скупчення осіннього карася. Гачки рекомендується підбирати № №2,5-4 світлого кольору і з коротким цівкою.

Волосінь кріпиться тонка 0,12 мм, бажано зеленого кольору, для того щоб вона змогла стати непомітною в осінній, мутнуватій воді.

Існують думки, що ловля карася в жовтні нудна і нецікава саме через його примхливе клювання, і тут дещо з деякими висловами можна і погодитися. Але проти таких скептичних думок є і один дуже вагомий аргумент. Давно вже відзначено, що в жовтні, ловиться переважно великий карась. Так невже знайдеться хоч один противник посидіти останні прийнятні деньки, з вудкою, тим більше що, швидше за все він ще й буде нагороджений за своє терпіння і завзятість хорошим уловом?

Якщо Вам сподобалася стаття про ловлю судака, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля карася в жовтні

Схожі статті

Рибалка в жовтні. Яку рибу і чим ловити в жовтні

Рибалка в жовтні. Яку рибу і чим ловити в жовтні

Жовтень, напевно, самий некомфортний місяць для рибалок. Все частіше можна спостерігати похмуре небо, дуже часті тривалі дощі супроводжуються холодним вітром. Дерева практично всі вже скинули листя, і ці пейзажі які пригнічують погляд - всюди. Жовтень - час, коли з ранку на гладі водойм можна спостерігати щільний і білий туман, який тримається до самого сходу сонця, і в підсумку він лягає на збляклу траву у вигляді роси. І з усім цим рибалці доводиться змиритися, адже рибалка набагато важливіше цього дискомфорту.

Ловля щуки в жовтні

Ловля щуки в жовтні

Як відомо, щука надає перевагу прохолодній воді, тому зниження температури води в жовтні позитивно впливає на активність щуки, пік якої настає в жовтні. Тому, ловля щуки в жовтні відрізняється від інших місяців своєю здобутливістю. Однак така інтенсивність лову щуки в жовтні, є не тільки наслідком зниження температури, але і необхідністю хижака поповнити свої біологічні ресурси необхідною кількістю поживних речовин для тривалої зимової пори.

Ловля судака в жовтні

Ловля судака в жовтні

Жовтень по праву можна вважати одним з кращих часів протягом року, коли ловля судака найбільш результативна. Судак однаково добре клює як вночі, так і в денний час. За успішністю ловлю судака можна розділити на два періоди і другий якраз припадає на жовтень. В цей час клювання цього зубастого хижака найбільш впевнені і тому результативність значно вище, ніж в інший час. Існує така тенденція серед рибалок, що чим ближче до зими, тим важчі трофеї і сильніше клювання. Так що жовтень просто ідеальний місяць для відточування своєї майстерності і упіймання трофейних судаків.

Оснастка дроп-шот: монтаж і техніка ловлі

Оснастка дроп-шот: монтаж і техніка ловлі

Самим відомим оснащенням для ловлі спінінгом хижака є звичайний джиг. Однак останнім часом все більш популярним стає монтаж без повідка - дроп-шот, за допомогою якого на водоймі можна обловлювати глибокі місця або прибережні зони. Такий метод лову дозволяє зловити окуня, судака, сома, щуку.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Легке махове вудилище Mikado Princess (Мікадо Принцес) виготовлена з високо-модульного графіту. Тех..

330 - 454Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.