На що ловити карася весною

На початку весни карася зловити складно, але можливо. Кращий кльов починається після середини весни, приблизно з кінця квітня, і триває до нересту. Риба тільки пробуджується після зими і відчуває голод, який складно вгамувати в природних умовах через нестачу корму. Весною особливо часто на гачок попадаються трофейні особини карасів. Найактивніший період клювання настає перед нерестом. Розберемося, яка сама уловиста снасть на карася весною.

На яку снасть краще ловити карася весною

Способи лову карася весною зустрічаються найрізноманітніші, але лідируюче місце за простотою і уловистістю займає класична поплавочна снасть. Краща снасть для лову карася весною - це матч, але через дорожнечу снасті її застосовують небагато рибалок. Риба добре ловиться на вудку, так як практично весь час проводить поблизу с берегом, поблизу с заростями очерету.

Снасть для лову карася весною в очереті повинна бути міцною, щоб під час виведення не обірвалася волосінь в разі відходу карася в зарості. Вкрай висока ймовірність зачепу не тільки за очерет, а й різні корчі, а в травні збільшується ризик заплутування снасті в водоростях.

Снасті на карася весною обов'язково враховують цю особливість сезону, тому краще брати:

 • Вудилище. Можна ловити на ставку стандартним маховим вудилищем або використовувати матчеву вудку до 5 м в довжину. Оптимальним вибором є легкі «палиці» з швидким ладом. В ідеалі повинні виготовлятися зі скловолокна або вуглепластика;
 • Нитка для основної жилки і повідків. При виборі важливо враховувати розмір очікуваної здобичі. Якщо на водоймі водяться великі карасі, краще брати монофільну або плетену волосінь в діаметрі 0,2-0,3 мм. Повідець частіше виготовляють з волосіні 0,1-0,14 мм;
 • Грузила з поплавками. Незалежно від того, на якій глибині відбувається ловля риби, поплавок повинен міцно фіксуватися на волосіні. Це зменшує ризик зачепів за різну рослинність, а також спрощує виконання закидів. Для занурення снасті краще використовувати 1-2 невеликих, поруч розташованих грузила;
 • Гачки. Правильно підібрані гачки важливі, тому що занадто великі здатні злякати рибу, а дрібні - призведуть до зриву риби і високого ризику сходу здобичі. На невеликих особин рекомендуємо ставити гачки №14, а на трофейних карасів - №8.

Ловля карася на фідер також можлива й ефективна, але тільки раніше появи підводної рослинності. Початок активного росту водоростей припадає на період активного підвищення температури повітря (приблизно квітень). Період, коли можна ловити карася весною на ставку на фідер, реально штучно продовжити, зайшовши в воду, зрізавши водорості і забезпечивши просвіт в радіусі 2-4 м.

Донка на карася своїми руками виготовляється з урахуванням можливості одночасного вилову декількох особин. Така снасть ефективна в кінці березня і на протязі всього квітня.

Ще часто рекомендується використовувати в якості снасті цікаве весняне оснащення - соска на карася. Риба поступово розсмоктує щільну суміш, з часом оголюється гачок, риба відчуває його і намагається виплюнути. Соска ефективна за рахунок само-підсікання.

Весняні приманки і прикормки на карася

Зимівля дається рибі нелегко і виснажує її, від чого з'являється необхідність у відновленні енергетичних запасів. Навесні практично будь-яка насадка для лову карася виявляється ефективною, не обов'язково використовувати ситний прикорм. У складі підгодовування бажано застосовувати різні крупи в якості основи суміші - пшениця, пшоно, перловка, гречка і т. д. Ще краще додавати в суміш ароматизатори, але при правильному виборі місця лову і підборі складу прикорму це не обов'язково.

Особливо результативне і привабливе підгодовування для карася навесні, яке містить подрібненого хробака, мотиля і перловку. Тваринний корм підвищує шанси залучити більше риби до підгодованого місця. Коли клювання починається, переборщувати з додаванням підгодовування не варто, щоб риба залишалася голодною і продовжувала активно шукати корм. Найкраще виконувати періодичні підкидання суміші невеликими порціями.

Нескладно визначити, на яку наживку ловити карася весною особливо ефективно, так як практично всі класичні приманки зараз йдуть в хід і забезпечують рибалку уловом. Підійдуть як рослинні насадки, так і тваринні корми.

На що краще ловити карася навесні:

 • тісто;
 • черв’як;
 • кукурудза;
 • опариш;
 • горох;
 • м'якуш хліба;
 • перловка.

У перед-нерестовий період ловлять практично на всі підручні засоби, навіть на жуйку або палички з цукерок.

Де краще ловити карася весною

Карась відноситься до осілого виду риби, він практично весь час знаходиться в одних місцях неподалік від берега. Якщо в минулому сезоні було знайдено місце проживання здобичі або його підказали інші рибалки, високі шанси виявити рибу в тому ж місці. Часто карась настільки прив'язується до одного місця, що не йде з нього навіть при відсутності рослинності або високого рівня води.

Навіть використовуючи спінінг, краще ловити рибу на мілині, глибину карась не особливо любить. Зазвичай далекі кидки виявляються неефективними навесні, крім лову риби з іншого берега. Часто водиться в вузьких протоках поблизу с очеретом.

Багато рибалок воліють ловити на мілководді, і це правильна тактика під час полювання на карася, так як він є теплолюбивою рибою, а вода в першу чергу прогрівається поруч з берегом.

Якщо розглядати, коли навесні ловити карася на ставку, ми рекомендуємо дочекатися початку активного росту очерету, але на риболовлю можна виходити і трохи раніше. Виявивши зарості очерету, варто вирушати до цього місця, де і потрібно ранньою весною ловити карася. Для рибалки будь які зарості призводять до ризику заплутування волосіні і чіпляння гачка. Щоб уникнути зайвих проблем з зачепами, краще заздалегідь зачистити невеликий плацдарм між заростями.

Карась весною плаває на глибині близько 1 м ± 0,5 м, глибше практично не опускається. У відповідних місцях для проживання риба збивається в зграї і забезпечує успішного рибалку великим уловом. Щоб не зачищати дно від водоростей, а берег від очеретів, рекомендуємо виконувати закид поруч з очеретом на кордоні з течією. Зазначене місце є кращою ділянкою для відкладання ікри.

Особливості лову карася весною

Весна є найперспективнішим і цікавим сезоном для рибалки. У риби відбувається маса змін в поведінці, які притупляють обережність і спонукають рибу до активного пошуку їжі. Одним з найважливіших періодів є нерест карася, в цей час його ловити не можна, але до і після метання ікри лов особливо активний.

Є кілька загальних правил, в яку погоду краще ловити карася навесні:

 • найкращий час риболовлі - сонячні, тихі дні, коли риба починає активно харчуватися мальками і комахами. Вважає за краще знаходитися поряд з мілинами або на них;
 • під час похолодання, особливо різкого, або холодного дощу риба перестає клювати;
 • після прогрівання води до температури 18 ° С риба йде на нерест і повністю припиняється рибалка;
 • при різких температурних змінах клювання завершується;
 • перепади тиску карась розглядає в якості негативної зміни, проявляючи пасивну поведінку. Поступова зміна атмосферного тиску переноситься рибою краще;
 • південний вітер позитивно позначається на клюванні, так як він несе теплу погоду. Виняток становлять надмірно сильні пориви повітря.

Ловля карася в березні

Однозначної відповіді, коли навесні можна починати ловити карася, не існує - все залежить від регіону і суворості зими. На деяких водоймах ще не зійшов лід, але під нього вже просочується кисень, починаючи пробуджувати рибу від зимової сплячки. Вона починає поводитися активніше, постійно переміщаючись по водоймі в пошуках здобичі. Зараз умови сприяють використанню снастей, подібних стандартній поплавковій вудці, так як ловити карася ранньою весною практично неможливо на спінінгові снасті і складно на донки.

Якщо лід уже встиг зійти, рекомендуємо використовувати подовжені болонські або махові вудлища. Їх краще закидати на глибоководні місця, так як вода біля берега ще холодна і риба не підпливає близько до мілководдя.

При виборі, на що ловити карася ранньою весною, краще віддати перевагу приманкам тваринного походження, так як рослинності в раціоні риби ще немає.

Ловля карася в квітні

Якщо ловити карася весною в квітні, слід знати, що найбільша активність карася припадає на середину і кінець квітня, коли вода вже починає прогріватися. Зараз рибу ловлять на невеликій відстані від берега, для риболовлі підійдуть легкі вудилища і невеликі літні оснастки.

Як правильно ловити карася весною (в квітні):

 • підгодовування використовуємо потроху, щоб не приглушати почуття голоду;
 • в підгодовувальні суміші додаємо по 2-3 краплі атрактантів;
 • в ролі наживок краще себе показують великі гнойові хробаки, мотиль і опариші.

Ловля карася в травні

В травні риба йде на нерест, рибалці важливо отримати максимум улову до настання періоду метання ікри.

Як правильно ловити навесні карася на озерах в травні:

 • ловити краще на поплавкову вудку;
 • тривалість лову - з перших чисел і до середини або кінця місяця, що залежить від регіону;
 • в міру збільшення кількості рослинної їжі риба починає проявляти інтерес до наживок рослинного походження: бовтанка з манкою, перловка, тісто;
 • в теплу пору року добре ловиться з світанку і до заходу. У аномально спекотний травень клювання активується вночі.

Карась нереститься після прогрівання води, приблизно з середини місяця або з третьої декади травня. В травні він йде ближче до берега до заростей очерету (свіжого або засохлого). Весь період нересту карась майже не ловиться.

Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • На що ловити карася весною

Схожі статті

Чим прикормлювати сазана

Чим прикормлювати сазана

Вирушаючи на риболовлю, слід ретельно підбирати оснащення і приманки. Не менш важливим є прикорм, адже з його допомогою можна легко і швидко залучити рибу, а також зосередити її в потрібному місці в потрібний час. Найбільш простими і бюджетними варіантами вважаються ласощі, приготовані в домашніх умовах. Не виключенням є підгодовування для сазана своїми руками. За допомогою якісного частування рибалка зможе зловити велику кількість риби, витративши на це мінімум коштів і часу.

Особливості матчевої ловлі

Особливості матчевої ловлі

Матчева вудочка – високо-спортивна поплавочна снасть, що дозволяє ловити рибу на значній відстані від берега. Звідси і походить її назва (англ. Match rod - вудилище для змагань). Для того щоб ловля на матчеву вудку була максимально ефективною, необхідно її правильно скомпонувати.

Як зробити донку своїми руками

Як зробити донку своїми руками

Існує категорія рибалок, що віддають перевагу виключно донній снасті. Їх вибір пояснюється тим, що зловити на дні велику рибу більше шансів. Та й сам процес лову і виведення відрізняється від поплавкового лову. Донна снасть має свої особливості, що дозволяють насолоджуватися ловом на далеких дистанціях.

Ловля на джиг для початківців

Ловля на джиг для початківців

Джиг - спінінгове оснащення, що дозволяє шукати рибу в придонних шарах. Такий спосіб використовується на судака, щуку, окуня та інших хижаків. Джигова ловля дає можливість обловлювати русла, ями, закорчовані місця. Тут джигові приманки оснащуються вантажем, розташованим в передній частині. Під його вагою вони опускаються на дно, виконуючи своєрідну гру. Привертаючі рухи приманки виконуються підмоткою волосіні і рухами вудлища.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Тісто воздушне Cukk Puffi Mini 30гр.

Тісто воздушне Cukk Puffi Mini 30гр.

Повітряне тісто "puffi" - натуральна плаваюча наживка для лову мирної риби. За останні 5 років пові..

38Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

40Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.

Вудилище з кільцями Trabucco Genetic Carbon

Вудилище з кільцями Trabucco Genetic Carbon

Вудка Trabucco Genetic з кільцями - легка, компактна, телескопічна вудка, яка ідеально підходить дл..

292 - 468Грн.