Особливості ловлі карася

В уявленні багатьох людей ловля карася справа нехитра, воно не вимагає особливих навичок рибного лову й секретів в оснащенні, а від рибалки зусиль і активності. Карась відрізняється фантастичною плодовитістю і живучістю. Завдяки цим якостям він швидко з'являється і легко виживає буквально в будь-якому водоймі. У мілководних водоймах навіть при його майже повному замерзанні, примудряється вижити, закопавшись глибоко в мул.

При ловлі карася застосовується більшість насадок і наживок. Що стосується тварин наживок, дуже широко використовуються черв'яки, опариші і мотиль. З рослинних насадок краще застосовувати такі, як тісто, перловка і кукурудза.

Карась насправді є дуже примхливою рибою. Часто саме ловля цієї риби вимагає від рибалки особливої ​​хитрості, вправності і грамотно обраної приманки. Дана риба в пошуках корму активно переміщається по всій водоймі. Карась нерідко опускається на мулисте дно, де може знайти улюблені для себе ласощі - черв'яків і дрібних личинок. Також він не гребує водоростями, в гущі яких він вважає за краще триматися поблизу від берега.

У природі існують два види карася - золотий і срібний. В даний час найбільш поширений срібний вид у водоймах України, поступово витісняючи з насиджених місць золотого карася. Що стосується нересту даної риби - він проходить, як би поетапно, тобто ікра виходить з самки поступово, в кілька етапів. І нерест зазвичай починається в кінці квітня, головним чинником цього є температура води.

Сама ловля карасів починається ранньою весною, зазвичай в середині квітня, але найчастіше в кінці або ж з початку травня. На риболовлю слід взяти з собою найбільш широкий асортимент насадок і частіше з ними експериментувати. До насадки, для більш ефективного клювання, можна додавати ароматизатори, такі як часник або анісове масло та інші.

Оснащення повинно бути найбільш чутливим, так як результат успіху в більшості випадків залежить саме від нього. Вечірньої пори, коли температура води досить прогріється, при теплій літній погоді, ця риба любить плавати на мілких ділянках води. Невеликих представників даного виду можна використовувати для ловлі хижої риби в якості живця.

Ну і наостанок, слід нагадати кожному рибалці, що на риболовлі не тільки на карася, але і на з будь-яку іншу рибу слід дотримуватися принципу «розумної достатності», так як є різниця між промисловим ловом і звичайною риболовлею.

Фото взято з ресурсу Rivnefish.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Особливості ловлі карася

Схожі статті

Що таке мастирка на карася і як її приготувати

Що таке мастирка на карася і як її приготувати

Мастирка являє собою тістоподібну приманку, яка складається з гороху і манної крупи. Для посилення аромату в прикорм додають різні барвники і підсилювачі смаку з улюбленими інгредієнтами риби. У процесі приготування важливо дотримуватися пропорції і зробити правильну приманку, в іншому випадку, вона може не привернути, а відлякати хижака.

Як ловити окуня на відвідний поводок

Як ловити окуня на відвідний поводок

Не так давно з'явилася нова конструкція - відвідний поводок, яка складається з грузила і декількох повідків до яких прив'язані гачки з приманкою. Принцип роботи снасті досить простий: до основної жилки прив'язується грузило-капля. Вище вантажу прив'язуються повідці до яких, в свою чергу, прив'язані віброхвости і твістери малих розмірів з використанням звичайних або офсетних гачків.

Місця проживання щуки на річці

Місця проживання щуки на річці

Практично у всіх річках нашої країни щука є найпоширенішим хижаком. У річці завжди достатньо місць для проживання щуки. Це корчі, дерева які впали в воду, мости, ділянки із зворотною течією, піщані коси, різні заплави і притоки. Всі ці місця володіють хорошою кормовою базою для щуки, що сприяє постійному перебуванню тут хижака. Розповімо докладніше про те, де краще шукати і ловити щуку.

Як вибрати прикормку на ляща

Як вибрати прикормку на ляща

Метою для багатьох рибалок є велика риба, особливо лящ. Ця риба схильна полювати зграями і мешкає як на річках з течією, так і на ставках з нерухомою водою. Лящ добре йде на самі різні снасті, тут головне - це привернути увагу здобичі. Найефективніший спосіб приманювання - прикормочна суміш, але неможливо визначити, яка прикормка краще для ляща

Товари які можуть Вас зацікавити!

Тісто воздушне Cukk Puffi Mini 30гр.

Тісто воздушне Cukk Puffi Mini 30гр.

Повітряне тісто "puffi" - натуральна плаваюча наживка для лову мирної риби. За останні 5 років пові..

40Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса - натуральний продукт для стимуляції харчування коропа. Володіє специфічним запахом, який є..

38 - 48Грн.

Макуха Corona Elite 8 кубиків 300гр.

Макуха Corona Elite 8 кубиків 300гр.

Corona Elite - макуха в брикетах по 8 квадратів для макушатника. Макуха має насичений аромат, вказ..

25Грн.