Що таке соска на карася і як нею користуватися

Ловля карася весною на соску - це ефективний спосіб полювання на цю всеїдну рибу, по уловистості соска не поступається снасті «вбивця карася», фідеру, донці і іншим популярним оснащенням. Причина такої високої результативності полягає в схожому, але покращеному принципі дії і відрізняється реалізацією. Показує гарні результати щодо карася і коропа, особливо на великих водоймах зі стоячою водою, але і на течії снасть приносить великий улов.

Що собою являє соска на карася

Снасть соска на карася використовується і для упіймання іншої мирної риби, її принцип зводиться до всмоктуванню приманки. Її спосіб дії враховує схильність риби до всмоктування їжі, карась любить знаходити корм на дні і поглинає його, втягуючи в себе. Обсмоктувати навесні риба особливо любить в денний час, а вночі клювання мінімальне до закріплення тепла.

Карася на соску ефективно ловити допомагає конструкція з пружиною або пробкою в основі, інші варіанти в силу конструктивних особливостей не застосовуються на цей вид риби.

Часто вибір цього способу рибної ловлі на передбачає вивчення подібних снастей - «вбивці карасів» (задіюється одночасно кілька годівниць) і макушатник. Ключовою відмінністю аналогів є маскування гачків всередині прикорму, а в соску вони виводяться за допомогою повідків. Поширена думка, що соску придумали в ході модернізації перерахованих снастей, адже в них використовується всього один короткий поводок. Тут прибрали «зайві» годівниці, додали кілька повідків і стали використовувати в поєднанні з підгодівлею підвищеної в'язкості.


Під час риболовлі на карася на гачок може попастися і інший представник коропових: білий амур, плотва, короп, лящ і т. д. Зазвичай клювання закінчуються само-підсіканням, так як після заковтування гачка здобич намагається піти геть, але через вагу оснащення створюється опір , що пробиває губу. Як тільки жало пронизало губу, рибалці досить вивести рибу.

Снасть соска краще підходить для звичайної рибалки, спортивною її не можна назвати через схильність здобичі до само-підсікання. Приблизна кількість самостійних підсічок, без участі рибалки, досягає 90%. В оснащенні використовується одночасно від трьох до п'яти гачків.

Підбір снастей для лову карася на соску

Соска і «вбивця карася» - це невибагливі снасті, для їх реалізації можна використовувати стандартне вудилище, але результативність лову дещо знизиться. Найефективнішою снастю є вудилище, орієнтоване на ловлю фідером. Для близьких закидів використовується вудка в довжину 2,4-2,8 м, але на великих водоймах при необхідності далеких закидів краще брати вудлище в довжину від 3 м.

Оптимальний вибір котушки при можливому упійманні коропа з величиною шпулі - 4500, але як мінімум - 3000. На котушку намотується 100 м волосіні з товщиною 0,2-0,25 мм. Гачки на карася важливо брати з урахуванням величини потенційної здобичі, зазвичай - №6-10.

Допоміжні повідці бажано виготовляти з плетеної волосіні. Вибір повідця довжиною 20 см оптимальний на течії, а в інших умовах беруть меншу довжину. Бажано брати еластичну плетінку, яка знижує настороженість риби під час згинання повідця. Якщо станеться зачіп за підводну рослинність або корчі, повинен порватися поводок, але не основна волосінь.

Через особливості снасті, рекомендуємо використовувати вертлюжок з карабіном, ця проста конструкція спростить і прискорить подачу і витяг соски.

Самостійне виготовлення соски для лову карася

Описавши і заінтригувавши перевагами снасті, постає питання, як зробити соску на карася. Відомо десятки способів монтажу снастей, але більшості рибалок немає сенсу використовувати занадто складні рецепти виготовлення.

Соска пружина на карася

Найпростіший варіант виготовлення соски, він вимагає мінімум витрачених зусиль і фінансів. Нам буде потрібно годівниця типу пружини, що має внутрішню огрузку (є в наявності у любителів лову на «вбивцю карасів») в ідеалі рекомендуємо використовувати типу інлайн, із ковзним монтажем.

Як виготовляється снасть соска для лову карася:

 • Протягуємо волосінь через заводну трубку, розташовану всередині годівниці. Встановлюємо два стопори, що обмежують пересування пружини. У завершеному вигляді вільне пересування повинно знаходитися в діапазоні 5 см.
 • До незайнятого кінця волосіні монтуємо вертлюг з вбудованим карабіном.
 • Виконуємо установку повідків. Один з них кріпимо за допомогою вертлюга, а ще два фіксуємо за кільце, розташоване поблизу зі стопором знизу.

З подібною методикою не обов'язково використовувати ковзаючу установку годівниці, підійде і глухий монтаж, тоді кріплення повідків виконується за 1 кільце, а друге - необхідно для прив'язування до основної жилки.

Соска пробка для лову карася

Пробка-соска на карася показує хорошу уловистість весь сезон, до настання сильних холодів і покриття води шаром льоду.

Спосіб виготовлення:

 1. Беремо широку пластикову кришку, таку використовують для герметизації каністр. Робимо в пробці отвір для забезпечення з'єднання з вантажем із зовнішнього боку. У ролі грузила використовуємо шматок свинцю, його кріпимо за допомогою невеликого болта з гайкою. Пробку потрібно огружають в обов'язковому порядку, в разі ігнорування огрузки після її занурення, кришка виявиться протилежним боком до дна.
 2. Збоку цвяхом або шилом робимо 3-5 отворів, по одному на поводок, витримуючи між ними дистанцію 5 мм. В отвори вводимо монофільну або плетену волосінь в довжину 10-15 см. З другої сторони монтуємо гачок, особливих вимог до вибору вузла не пред'являється.
 3. Всі вільні закінчення повідків пов'язуємо між собою, альтернативний варіант - виконати кріплення до заводного кільця з карабіном або вертлюгом.

Не обов'язково монтувати повідці зазначеним способом, пропонуємо альтернативний метод:

 • З усіх боків робимо отвори для вставки заводних кілець. Щоб не витрачатися на кільця, виготовляємо їх з будь-якого міцної дроту
 • На одне кільце монтуємо вертлюг з застібкою, а на інші - повідковий матеріал.
 • На металеву основу встановлюємо кембрики з гуми, вони допоможуть запобігти стиранню волосіні.

Виготовлення соски на карася з підручних засобів

Майстри на всі руки навчилися збирати соску виключно з підручних предметів. Зібрана таким чином снасть не поступається попереднім методам.


Спосіб виготовлення:

 1. В ролі основного елемента снасті використовуємо ложку, у якої обрізаємо тримач і зачищаємо її з усіх боків за допомогою наждачки.
 2. У центрі висвердлюємо відносно великий отвір, пристосований для фіксації грузила.
 3. Виконуємо ще шість менших отворів: 2 в центральній частині і 4 по краях. Кількість отворів регулюється самостійно в залежності від кількості гачків.
 4. Відрізаємо шматки тонкого металевого дроту, її товщину підбираємо з урахуванням величини отворів. З дроту виготовляємо кільця з зовнішнього боку.
 5. На одне кільце монтуємо вертлюжок з карабіном для з'єднання з основною жилкою. Інші кільця призначені для повідків.

Подібна соска для карася на течії не тільки порівнюється за характеристиками з класичними варіантами сосок, але і має кілька переваг:

 • хороші аеродинамічні якості, що підвищують дальність закидів;
 • низька парусність і гідроспротив. Спрощується закид і виведення здобичі;
 • якщо інші види здатні зачепитися за рослинність, у саморобної соски немає сторін, схильних до зачепів.

Прикормка для соски на карася

Прикормка для карася під соску може виготовлятися за різноманітними рецептами, але є класичні, перевірені часом суміші, які часто показують хороший результат. Про них і піде мова.


Пшоняна прикормка:

 1. Беремо невелику каструлю і заливаємо трьома склянками води, а потім засипаємо 2 ст. пшонки.
 2. Встановлюємо ємність у велику каструлю, створюючи водяну баню. У неї заливаємо воду до забезпечення однакового рівня з внутрішньої чашею.
 3. Велику каструлю ставимо на вогонь і чекаємо закипання. Встановлюємо повільний вогонь для підтримки кипіння, а дрібну ємність закриваємо кришкою. Конструкція водяної бані запобіжить пригоранню суміші і дозволить легко довести крупу до підходящої консистенції. На горілу пшонку нічого зловити не вдасться.
 4. Продовжуємо варіння до розбухання крупи, щоб вона легко розчавлювалася руками.
 5. За допомогою качалки розминаємо кашу до стану тіста і вносимо в суміш 0,5 склянки манки.
 6. Тепер додаємо карасьову прикормочну суміш або просто вносимо 100 г макухи (обов'язково подрібненої).

Приманка для карася з хлібом і картоплею:

 1. Пропускаємо крізь м'ясорубку житній хліб і картоплю в співвідношенні 1 до 1.
 2. Вносимо ароматизатори або трохи готової, покупної прикормки.
 3. Все добре перемішуємо руками до отримання суміші, яка за консистенцією нагадує пластилін.

Приманка для лову карася на соску виявиться успішнішим у разі використання атрактантів, що підсилюють аромат суміші. Даній рибі подобаються запахи кропу, часнику, кориці, анісу, ванілі і т. д.

Принципи лову карася на соску

Ловити карася на соску нескладно, але у процесу є деякі особливості:

 • трамбувати підгодовування краще в 2 етапи: спочатку набиваємо центр годівниці і трамбуємо його, потім вводимо в суміш гачки і накладаємо другий шар суміші;
 • найбільший улов соска здатна принести в весняний час, але тільки в теплі, сонячні дні;
 • рибалки часто використовують одночасно 2-4 снасті. Щоб спростити процес стеження за кожною снастю, встановлюємо сигналізатор покльовок;
 • якщо до місця клювання відстань 20-30 м від берегової лінії, виконуємо підсічку простим махом вудилища вгору, потім починаємо підмотувати волосінь;
 • під час далеких закидів використовується інша техніка підсічки: виконуємо різкий помах вгору, одночасно підтягуємо волосінь, і додатково відходимо назад на пару кроків.

Техніка лову карася на соску

Ловля карася соскою під силу навіть недосвідченому, починаючому рибалці. Від рибалки потрібно небагато:

 1. Щільно утрамбувати підгодовування в пружину або пробку. Рекомендуємо робити маленьку гірку.
 2. Всередину суміші встановлюємо гачки, жало яких закрито зернами пінопласту. Вигин гачка повинен бути спрямований вгору.
 3. Виконати закид в перспективне місце лову, обрана снасть результативна навіть у важкодоступних ділянках через мінімальний ризику зачепів (гачки приховані пінопластом).

Ловля карася на соску вимагає деякої витримки, адже рибі спочатку потрібно знайти приманку, розкуштувати її і тільки потім здобич чіпляється за гачок. Занадто раннє підсікання позбавить рибалки улову і відлякає рибу з підгодованого місця.

Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Що таке соска на карася і як нею користуватися

Схожі статті

Як і які макарони застосовуються для рибалки

Як і які макарони застосовуються для рибалки

Деякі, звичайно початківці рибалки, і не підозрюють про те, що можливо їх використання в якості насадки, інші чули про це, але не знають, як зварити макарони для риболовлі. Про приготування таких макаронів і їх правильне використанні, і піде мова.

Що таке маркерний поплавок і як його зробити своїми руками

Що таке маркерний поплавок і як його зробити своїми руками

Маркерний поплавок дозволяє дізнатися всю інформацію про дно водойми, визначивши кожну ямку і характер ґрунту. Найдоцільніше використовувати даний пристрій під час лову на фідер. Так рибалка з легкістю знайде ідеальне місце і зробить підгодовування риби. Маркерний поплавок для фідерного лову - ідеальний варіант аналізу водойми, який займає мінімальну кількість часу, але забезпечує приголомшливий результат.

Як зробити макушатник своїми руками для ловлі коропа

Як зробити макушатник своїми руками для ловлі коропа

Одним з найбільш простих, доступних, але при цьому ефективних способів лову коропа є ловля на макушатник. У більшості випадків рибалки виготовляють цю оснастку самостійно - виходячи з умов лову і своїх міркувань про те, як вона повинна виглядати.

Як ловити судака на джиг

Як ловити судака на джиг

Ловля судака джигом - досить перспективне, цікаве, але не настільки просте заняття, як здається на перший погляд. За великим рахунком, джигова ловля вже давно розглядається як самостійне відгалуження спінінгової риболовлі, що ставить особливі вимоги не тільки до снасті, а й специфічних навичок самого рибалки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

40Грн.

Пластилін SkyFish для ловлі коропових риб 500гр.

Пластилін SkyFish для ловлі коропових риб 500гр.

Пластилін SkyFish для ловлі коропових риб. Готова суміш для застосування, не потребує попереднього ..

25Грн.

Кормушка "Ложка" не оснащена

Кормушка "Ложка" не оснащена

Кормушка «Ложка» призначена для лову всіх видів коропових риб. А також ляща, плотви, карася, амура...

13 - 15Грн.

Шнур Haizhida Braided Line X4 100m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 100m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 показав хорошу міцність і стійкість до стирання, розривні навантаженн..

102Грн.