Як ловити карася на донку

Карась викликає постійний інтерес у рибалок, переважно у новачків, хоча ним не гребують і досвідчені рибалки. Як правило, для піймання риби використовуються поплавкові снасті, але є й інші способи ловлі. Донка на карася призначається для ловлі здобичі в глибоких шарах води. Ловля карася на донку особливо ефективна для упіймання великих, а іноді і трофейних екземплярів. Великі особини прагнуть триматися ближче до дна, звідки їх найпростіше дістати донкою.

Особливості при ловлі карася на донку

Донка частіше застосовується в традиційній риболовлі, але її не вважають змагальним видом ловлі, як і «вбивця карасів» снасть, яка через особливості само-підсікання не є спортивним різновидом. Незважаючи на не спортивність методики, вона приносить великий улов рибалкам, орієнтованим на отримання улову і задоволення.

Важливою умовою уловистості донки є правильний вибір волосіні, якщо взяти занадто тонку, є ризик порвати її, і така нитка частіше сплутується, а товста - стає помітною і карась йде від неї. Переважно використовується плетена волосінь, вона міцна, надійна, стійка до сплутування.

Найчастіше використовується котушка з волосінню в діаметрі:

 • 0,06 мм - придатна під час риболовлі на карася вагою 250 гр. і менше;
 • 0,1 мм - застосовується при використанні донки для ловлі середніх особин;
 • 0,12 мм волосінь допомагає зловити навіть великих карасів.

Якщо використовується оснащення «вбивця карася», волосінь беруть товстішу через велику вагу снасті і можливості зловити відразу декількох особин.

Донка має низку інших особливостей:

 • правильне оснащення донки на карася в поєднанні з вибором наживки дозволяє ловити великих особин, які водяться в нижніх шарах води. За статистикою на донну снасть в половині випадків трапляються середні особини, трохи рідше зустрічаються великі і рідко - дрібні. Снасть істотно виграє у поплавкової, яка допомагає зловити частіше дрібних-середніх особин;
 • донка успішно застосовується в водоймах з течією, в несприятливу погоду;
 • до кожного водосховища важливо підбирати особливий підхід. На риболовлю з собою завжди варто брати кілька видів наживок і підгодовувань, так як смакові переваги риби відрізняються;
 • стандартна донка особливо актуальна на невеликих водосховищах, а на глибоких водоймах краще використовувати донну снасть з резинкою;
 • розмір гачка безпосередньо залежить від величини наживки;
 • вибір місця і його підготовка - це обов'язкова умова успішної риболовлі. Під час опускання годівниці на дно водойми вона не повинна заплутатися за корчі і рослинність, інакше снасть буде втрачена або доведеться вручну її діставати, розполохавши потенційний улов;
 • важливо визначитися зі способом закидання, це допоможе запобігти перехлестам волосіні. Доцільна ловля карася з човна при використанні донки з резинкою, як мінімум плавальний засіб при доставлянні вантажу;
 • клювання карася слід очікувати тільки при точному закидані годівниці. Помилка в розрахунку траєкторії виявиться занадто дорогою, вся риба злякається і втече з підгодованого місця;
 • доцільно використовувати 2-3 вудки, ловля на одне вудилище призведе до тривалого очікування клювання, а на більшу кількість - з'явиться багато нереалізованих клювань. Щоб максимально швидко реагувати на клювання, рекомендуємо встановлювати сигналізатори клювання механічного або електронного типу;
 • отримати великий улов допоможе не тільки підгодовування місця лову, але і годівниця, карасі люблять їх. Без годівниці клювання стають рідкісними.

Відмінність донки від фідера

Фідер - це вудилище для донної
риболовлі, на яке навішена годівниця. Донка та фідер відносяться до подібних
способів лову, але незважаючи на схожі риси, існують і відмінності.

В чому різниця:

 • відображення клювань. Якщо на донці використовується сигналізатор клювання - це дзвіночок або електронна модель, рибалці не потрібно багато уваги, часом рибалки навіть засинають, а сигнал пробуджує від сну. Ловля фідером вимагає постійного контролю вершинки вудилища, яка реагує згинанням;
 • можливість застосування тонкого повідця на фідері, а на донку використовується більш товста волосінь або спеціальний шнур;
 • дистанція закидання. При наявності належних навичок і досвіду рибалка здатний закинути снасть на 100 м.

Ловля карася на фідер - це спортивний вид риболовлі, в якому велику роль відіграє вміння рибалки, в той час як донка є більш простою снастю. Новачкам рекомендуємо донну снасть, а професіонали надають перевагу фідерній.

Різновиди донки

В процесі полювання на карася доцільно використовувати 4 типи донок:

 • з резиновим амортизатором;
 • з сосками або пробкою;
 • фідер;
 • закидушка.

Всі мають свої особливості і підбираються з урахуванням цілей риболовлі, умов водойми та особистих уподобань рибалки.

Класична або проста донка

Краще застосовувати товстий вид волосіні в діаметрі 0,3-0,4 мм, до неї кріпимо поводок з гачками і грузило. Спосіб популярний через високу швидкість збірки снасті. Вантаж фіксуємо до кінця волосіні, ковзне грузило також придатне до використання, але доведеться додатково встановлювати 2 стопора. Кілька вище виконуємо монтаж повідків довжиною 35 см. і гачків. Для транспортування використовуємо мотовило. Донка на карася без годівниці безпосередньо залежить від обраної наживки, прикормки і місця проживання риби.

Донка з поплавком на карася застосовується в водоймах з мулистим дном або великою кількістю корчів. Підводний поплавок робить наживку видніше і привабливіше за рахунок підняття приманки трохи вище дна. Якщо наживка жива, її рухи залучать карася і приведуть до активної атаки.

Донка з гумовим амортизатором

Технологія передбачає прикріплення волосіні з гачками до шнуру з резини, до нього додатково кріпиться важке грузило для запобігання ковзання снасті по дну. Рибак одного разу закидає снасть у воду, а далі за рахунок амортизації гуми і змотування котушки змінює наживку, витягує улов. Єдина проблема зводиться до складності доставки донки, без човна не обійтись.

Донка з годівницею

Одна з найбільш уловистих технік риболовлі - ловля карася на донку з годівницею, так як він любить підгодовані ділянки. В оснащенні фідера завжди присутня годівниця, але її можна чіпляти і на донку за аналогічною методикою. Якщо використовувати гарне підгодовування і правильно насаджувати гачки, за один захід вдається виловити по кілька риб. Закид здійснюється спінінгом з безінерційною котушкою.

Донка з соскою

Останній тип - це ємність з одною відкритою стороною, яку наповнюють приманкою, потрібно використовувати підгодовування з високою в'язкістю. Всередину укладаються гачки, за які чіпляється риба під час поїдання. Карась всмоктує їжу і само-підсікається. Пробка є дуже популярним методом, адже потрібно найменше приманки і прикормки, ловля часто виконується лише на пінопластові кульки або гачок без наживки.

Як зробити донку на карася своїми руками

Монтаж донки не обов'язково вимагає наявності вудилища, але з ним вдасться виконувати далекі кидки. Якщо планується ловля біля берега, можна використовувати лише волосінь і мотовило, а в міру збільшення дальності до рибного місця підбирають вудилища довше. Найпростіший варіант донки - в землю вбивають кілок, до нього примотують волосінь - беруть від 50 м. волосіні. Грузило з годівницею або без неї закидають у воду. Більш досвідчені рибалки все ж використовують вудилище.

Щоб розуміти, як правильно зробити донку на карася, важливо врахувати особливості водойми, від чого залежить підбір грузила. Якщо течія сильна, встановлюють плоскі, важкі вантажі, вони не схильні до кочення по дну. Для кам'янистого або мулистого дна краще брати круглі моделі. Саме грузило кріплять до кінця волосіні, а зверху нього встановлюють поводок з гачками. Альтернативний варіант - роблять спеціальний повідець для кріплення грузила.

На карася не варто ставити довгі повідці, краще обмежитися 30-40 см, так як риба не обережна і не полохлива. Якщо на водоймі здобич сита і проявляє обережність, поводок подовжують до 50-60 см, а якщо голодна, беруть 20-30 см. Багато повідків робити немає необхідності, оптимально 2-3 шт., так менше ризик сплутування волосіні.

Залежно від того, яка наживка для донки на карася буде використовуватися, беруть відповідні розміри гачків, але їх завжди використовують максимально гострими. У ролі сигналізатора застосовують дзвіночки або орієнтуються на вершину вудлища.

Вибираємо донки в залежності від сезону

Ловля карася весною на донку - це малоефективний метод риболовлі, так як риба йде на нерест і жадібно хватає будь-яку здобич в середніх і верхніх шарах води. Бажана здобич йде з глибокої води, в далекобійних снастях немає необхідності. Ловля карася в травні на донку все ще недоцільна, зараз краще брати звичайну поплавкову снасть, вона ж актуальна весь рік в ранковий і вечірній час.

Коли закінчується весняна
рибалка, після нересту, донка виявляється більш результативною. Карась на донку
влітку добре ловиться по всім, відносно великим, водойм. Найбільший улов на
глибині 2-3 м. показує фідер, а в глибоководних ямах перевага надається «резинці».

Найкраще ловиться на донку в липні-серпні, іноді - в першій половині вересня.

Прикормка і приманка в залежності від сезону (весна, літо, осінь)

Виготовлення підгодовування часто включає комбікорм, сухарі для панірування і підсолоджувачі: печиво, меляса та т. д. Часто в підгодовування додають білий хліб. Починати приготування слід за 2 години до риболовлі. Бажано зробити густу суміш.


Карась на донку весною, особливо після пробудження, добре ловиться на кукурудзу (частіше солодких сортів), парений горох, хлібний м'якуш. Ловля карася на донку в квітні і до вересня виявляється успішною з перерахованими наживками, але при наближенні морозів смакові переваги риби змінюються.

Насадки для донки на карася з кінця вересня і до морозу повинні бути білковими, у нього прокидається жор, покликаний підготувати рибу до зимівлі. Добре себе показують: опариш, мотиль, черв'яки і різноманітні «бутерброди».

Вибираємо місце для ловлі карася

Після весняного прогрівання води карась наближається до берега. Доцільно його ловити на глибині днем ​​влітку і при наближенні холодів восени. Увечері і вранці влітку карась наближається до обмілин на полювання. Шукати карася варто поблизу невеликої течії з довколишнім знаходженням очеретів або корчів.

Правильний вибір і складання снасті для ловлі на донку

Основні правила підготовки оснастки:

 • на риболовлю в ставках і озерах без течії вибирають годівницю вагою 40-80 гр., а для зручного закидання підійде вудка довжиною 2-3 м;
 • річкова донка повинна витримувати тест 120 гр. і володіти довжиною 3-4 м.;
 • краще разом зі снастю використовувати безінерційну котушку з запасом шпулі на 150 м. при товщині волосіні 0,4 мм;
 • кріплення годівниці виконується або статично, або динамічно. Другий метод передбачає встановлення стопорів. Повідці кріпляться прямо до годівниці або нитки.

Існує маса способів монтажу снасті, сьогодні найпопулярнішими є патерностер, інлайн, симетрична, асиметрична петлі, «вертоліт і 2 вузла». У них передбачається кріплення годівниці до волосіні, а повідці закріплюються або до основної нитки, або до годівниці.

Техніка ловлі карася на донку

Важливо знати, як ловити карася на донку, інакше рибалка нічого з собою не понесе зі ставка. Кілька найважливіших правил:

 • закид роблять на ділянку, яка позбавлена великої кількості рослинності. Якщо перспективне місце має чагарники або інші зарості, попередньо очищають область 5-6 м2;
 • щоб не сполохати рибу, важливо дотримуватися тиші;
 • підгодовування краще виконувати з доставкою суміші рогаткою, якщо знаходиться недалеко - закидають рукою. Підгодовування виконують 1 раз в 30 хвилин, кидаючи кульки 3-5 см;
 • якщо карась ловиться на ставку з мулистим дном, на гачки надягають кульки з пінопласту. Якщо риба погано клює, кульки фарбують в рудий або сірий колір, так вони стануть помітними;
 • на початку весни, осені і влітку риба робить легкі клювання, доводиться робити активні підсічки під час різкого удару;
 • під час весняного або осіннього жору клювання різкі;
 • донка з використанням годівниці - це снасть яка само-підсікається.

Які переваги і в чому недоліки ловлі карася на донку

Позитивна сторона:

 • дальній кидок;
 • збільшення шансів на піймання великих особин;
 • висока уловистість в спеку;
 • стійкість до течії.

Негативна сторона:

 • незручно ловити в водосховищах з підводною рослинністю;
 • рибалка прив'язаний до одного місця;
 • донка буває неефективна, тому що карась в багато періодів плаває поруч з берегом.

Секрети ловлі карася на донку

Краще використовувати донну снасть на річках, так як ловити карася на донку краще в місцях з невеликою течією або без неї. На ставках вона ефективна тільки в спеку і до прогрівання води. Обіцяють бути уловистими водойми з невеликою глибиною, великі особини повинні бути ближче до дна.

Ранньою весною, після сходження криги, риба краще реагує на рослинну їжу. Коли набирається сил (квітень-травень), живі прикормки приносять найкращий результат.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити карася на донку

Схожі статті

Як зробити донку на щуку і як на неї ловити

Як зробити донку на щуку і як на неї ловити

Щука - одна з найбільш відомих хижих риб, і є бажаним трофеєм будь-якого рибалки. На сьогоднішній день існує безліч способів ловлі плямистої хижачки на штучні приманки - джиг, твічінг, блешні, кренки, джеркбейти і навіть нахлист, але найчастіше всі вони програють в привабливості для щуки живцеві. Однією з найпоширеніших живцевих снастей є донка. Відповідям на питання, як зробити донку на щуку і як на неї ловити, і присвячена ця стаття.

Як ловити судака на донку

Як ловити судака на донку

Ловля судака на донку є одним з найбільш успішних способів полювання на хижака, так як він облюбував для проживання глибокі ями. Донка на судака буде особливо уловистою, якщо правильно підібрати приманку, снасть і розуміти відмінні риси поведінки здобичі.

Календар рибака на 2020 рік

Календар рибака на 2020 рік

Досвід штука вперта, як і статистика - похибки бувають, але не звертати на нього увагу не можна. Тому і пропонуємо Вам вивчити і взяти собі на замітку місячний рибальський календар на 2020 рік. Вплив місяця на нашу планету величезний, але ми часто про це забуваємо. 

Снасті на сазана

Снасті на сазана

Оснащення на сазана повинно враховувати особливості поведінки риби, місця проживання, улюблені ласощі та інші характеристики. До вибору снасті на сазана потрібно підходити відповідально, так як риба досить велика, не кожне вудилище здатне витримати навантаження. При правильному виборі ловити рибу можна з берега і з човна. Головна умова – міцність конструкції.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Оснастка Вбивця Карася №1-2-3

Оснастка Вбивця Карася №1-2-3

Вбивця карася - популярне серед рибалок донне оснащення для лову карася і дрібного коропа. Вбивця к..

14 - 16Грн.

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Guangwei Apache Navigators - універсальний недорогий телескопічний спінінг. Бланк вудлища виготовле..

325 - 461Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.