Як ловити карася на пружину

Пружина - це годівниця, зроблена з дроту у вигляді спіралі. На сьогоднішній день один з найпоширеніших і уловистих способів любительського лову карася і коропа. Популярність снасті пояснюється її простотою і доступністю. Однак щоб ловля карася на пружину була ефективною, снасть необхідно правильно зібрати. Спробуємо розібратися, як ловити карася на пружину з максимальним ефектом.

Час ловлі на пружину

Найбільш ефективна ловля на
пружину влітку, коли карась активно годується. Краще ловити вранці - з світанку
і до 8-9 годин або ввечері - з 17-18 годин до настання темряви. При похмурій
погоді клювання може тривати протягом усього дня. У деяких водоймах час
активного клювання може бути іншим.

На водоймах з великим рибальським пресингом великий карась може клювати тільки вночі. При цьому він підходить досить близько до берега. Вночі краще ловити невеликою пружиною з мінімальним вантажем, щоб не лякати рибу сильними сплесками, адже глибина лову не перевищує півтора метра, а іноді може бути близько півметра.

Види пружин

Пружини для ловлі карася можуть різнитися між собою:

  • розмірами;
  • формою;
  • способом огрузки.

Розмір пружин може коливатися від 2 до 7 см. в довжину і від 1 до 4 см в діаметрі. Найчастіше використовують пружини довжиною 4-5 см. Більші збільшують витрати прикормки, але не дають особливих переваг. Невеликі пружини зазвичай використовують, послідовно монтуючи їх по 2-3 штуки на основній волосіні.

Форма пружин може бути будь-якою - циліндр, конус, еліпс, кільце. Головна вимога, щоб пружина добре утримувала підгодовування. Найчастіше використовують пружини конічної і еліпсової форми, як володіють хорошою аеродинамікою і стійкістю до зачепів. Циліндричні пружини найбільш прості у виготовленні. Пружина-кільце має максимальну ємність і менше провалюється на мулистому дні.

Огрузка може встановлюватися як на саму пружину, так і на деякій відстані від неї. Рознесену огрузку використовують в місцях з товстим шаром мулу. При цьому грузило провалюється, а годівниця залишається на поверхні мулистих відкладень.

В огружених годівницях вантаж може розміщуватися і в центрі годівниці, і в нижній її частині. Годівниці зі зміщеним вантажем призначені для далекого закидання.

Існуючі оснащення

Варіантів оснащення для ловлі на пружину існує незліченна кількість. Кожен рибалка використовує щось своє: розмір годівниці, довжину повідків, кількість гачків, спосіб кріплення повідця і т. д., але фактично всі варіанти можна розділити на дві групи - з ковзним і з глухим кріпленням.

Варіант ковзного кріплення

В ковзному монтажі волосінь вільно проходить через отвір в пружині і фіксується заводним кільцем або вертлюжком. Для захисту вузла від ударів годівницею на волосінь одягають гумову або пластикову намистину. Повідці прив'язують до волосіні. Годівниці з ковзним кріпленням забезпечують снасті високу чутливість, так як при клюванні риба не відчуває опору ваги пружини, а зусилля безпосередньо передається по волосіні до вудилища.

Варіант глухого кріплення

При глухому кріпленні пружина фіксується на волосіні нерухомо. Чутливість такого оснащення менше, ніж при ковзному кріпленні, але риба засікається сама за рахунок ваги годівниці. У глухих монтажах вага пружини повинна бути не менше 40-50 гр.

Повідки

Для ловлі карася на пружину використовують повідки з плетеної волосіні діаметром 0,1-0,16 мм. і довжиною 5-7 см. Повідці з моноліски не підходять, так як пружність волосіні може дати відчути карасю опір і відлякати його. У разі необхідності бюджетною заміною плетінки може виступити тонка капронова нитка темного кольору.

Виготовлення пружини

Виготовити пружину своїми руками досить просто. Для глухого монтажу пружина прив'язується до основної жилки. А до самої годівниці прив'язується два-три коротких повідці з гачками.

Більш універсальним є такий монтаж:

  • на основну волосінь надівається стопор;
  • волосінь пропускається через осьовий отвір пружини;
  • до кінця волосіні прив'язується заводне кільце, що не дає пружині зісковзнути.

Переміщаючи стопор по волосіні оснащення можна використовувати і як глухе, і як ковзне. Повідці прив'язують як до фіксуючого кільця для ковзного монтажу, так і безпосередньо до пружини - для глухого.

Саму годівницю-пружину можна купити або виготовити самостійно. Для виготовлення пружини дріт навивають на циліндричне або конічне оправлення. Важливо, щоб витки пружини не були занадто частими, і риба могла дістатися до корму. Зазвичай відстань між витками складає 4-12 мм.

Для ловлі на пружину можна використовувати плетені шнури, але цілком достатньо моноліски діаметром 0,25-0,35 мм. Бажано вибрати малорозтяжну волосінь.

До вудилища і котушки особливих вимог немає, головне - їх здатність закидати оснастку масою 40-50 гр. Але найзручніше використовувати фідерні снасті легкого і середнього класу.

Прикормка для карася

Прикормка для лову на пружину повинна володіти більшою в'язкістю, ніж при ловлі на фідер. Вона повинна утримуватися при закиданні і при ударі об воду. Можна використовувати спортивні та саморобні підгодовування. Для самостійного виготовлення підгодовування застосовують різні каші і хлібний м'якуш з добавками панірувальних сухарів, мелених насіння і макухи. В якості ароматизаторів використовують часник, мед, ваніль, какао. Бажано, щоб в підгодовуванні були присутні компоненти насадки (крім пінопласту).

Наживка

В якості наживки зазвичай рекомендують використовувати традиційних опаришів, черв'яків, кукурудзу. Але ефективніше при лові на пружину працюють невеликі шматочки сала або пінопласт. Сало нарізають кубиками зі стороною 5-6 мм. і так насаджують на гачок, щоб жало залишалося відкритим. Аналогічно надягають на гачок і кульки пінопласту. Розмір кульок залежить від розміру гачка і товщини дроту, з якого він виготовлений. Гачок з насадженим пінопластом повинен мати невелику позитивну плавучість.

У продажу є забарвлені і ароматизовані пінопластові кульки різних діаметрів. Можна використовувати їх, а можна кульки з пакувального пінопласту. Різниця в клюванні практично відсутня.

Техніка і тактика ловлі на пружину

Ловля на пружину ведеться в звичайних місцях проживання карася - водоймах зі слабкою течією або без неї.

На гачки надівається насадка, після чого пружина заповнюється підгодовуванням. Бажано, щоб витки пружини були закриті підгодовуванням повністю. Перед закидом гачки з насадкою вминаються в підгодовування. Це захистить оснащення від зачепів.

Закид здійснюють на кордон водоростей і чистої води. Добре ловити також коло очеретів, закидаючи якомога ближче до них. Якщо є можливість, корисно попередньо заздалегідь принадити карася. Принаджують підгодовуванням з тим же складом, що і при лові, але більш пухкої консистенції, щоб воно легко розмивалося водою.

Для індикації клювання можна використовувати різні сигналізатори, але зазвичай клювання добре помітне по кінчику вудилища. Підсікання потрібне тільки при ловлі на ковзне оснащення. Підсікають швидким плавним рухом з невеликою амплітудою, так як губи у карася досить слабкі.

Виведення карася не викликає особливих проблем, адже при ловлі на пружину застосовують снасті з великим запасом міцності.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як ловити карася на пружину

Схожі статті

Як зробити тісто для рибалки на різні види риб

Як зробити тісто для рибалки на різні види риб

Тісто - класична насадка. Її вибирають новачки і досвідчені рибалки. На приготування насадки йде небагато часу. Тут використовуються доступні компоненти. Найпростіший рецепт залишається актуальним і в сучасному світі. Залежно від умов ловлі, тісто для риболовлі готується певної густоти. Сюди вводяться барвники й ароматичні добавки. Подібні маніпуляції дозволяють підвищити ефективність насадки.

Як оснастити поплавкову вудочку на форель

Як оснастити поплавкову вудочку на форель

Форель має цінне, делікатесне м'ясо та ікру, а в ловлі вимагає неабиякого вміння від рибалки, роблячи її привабливим об'єктом рибальства. Серед азартних рибалок популярна ловля форелі на поплавок, що характеризується простотою використання і ефективністю. Риба добре ловиться весь сезон відкритої води.

Як ловити плотву на поплавкову вудочку

Як ловити плотву на поплавкову вудочку

Пік активності плотви доводиться на період з квітня по жовтень. Багатьом рибалкам подобається не тільки літня рибалка, але і ловля плотви взимку на поплавок. Невибаглива риба водиться на невеликій глибині. Вона часто радує любителів поплавкової снасті. Існують деякі нюанси і особливості поведінки плотви в певну пору року і в різну погоду.

Які снасті вибрати для ловлі форелі

Які снасті вибрати для ловлі форелі

Серед риб, що мешкають у водоймах з прісною водою, звання королеви однозначно заслуговує форель. Вона віддає перевагу річкам і чистим ставкам. Підібравши снасті для спортивного лову форелі, нескладно виловити хижака на течії або в стоячій воді. Сьогодні пропонується багато хороших вудилищ, які важливо правильно оснастити. Для риболовлі використовуються поплавочна вудка, фідерне оснащення і спінінг.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Оснастка Вбивця Карася №1-2-3

Оснастка Вбивця Карася №1-2-3

Вбивця карася - популярне серед рибалок донне оснащення для лову карася і дрібного коропа. Вбивця к..

14 - 16Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Спінінг телескопічний Kalipso 30-60гр.

Спінінг телескопічний Kalipso 30-60гр.

Спінінг Kalipso – універсальне недороге телескопічне вудилище створене для різних умов лову. Бланк ..

87 - 230Грн.

Насадка 3-K Baits патрацика 0.1кг

Насадка 3-K Baits патрацика 0.1кг

"Патрацика насадочна" - являє собою щільну наживку з вельми пружною консистенцією, яка прекрасно т..

20Грн.