Як ловити карася на спінінг

Ще десяток років тому карась на спінінг ловився рідко і випадково під час ловлі хижака. На думку більшості, карась і спінінг - несумісні речі, адже ця мирна риба не здатна атакувати штучні приманки. Однак з розвитком спінінгової ловлі і появою нових способів і технік деякі рибалки вже цілеспрямовано ловлять на цю снасть свого улюбленця. Ловля карася на спінінг ефективна в тих водоймах, де не багато хижаків.

Спінінгова снасть

Розглянемо особливості спінінгової ловлі карася. Добре ловиться карась на спінінг навесні в перед-нерестовий і після-нерестовий періоди, а також восени. Влітку вивудити цю рибу набагато складніше, оскільки в водоймі багато природного корму для карася.

У карася в порівнянні з хижими рибами невеликий рот, тому використовують дрібні приманки і враховують це, вибираючи спінінгову снасть. Карась шукає корм в основному на дні, снасть повинна бути розрахована на придонну ловлю.

Вудилище

Для ловлі карася підійдуть ультра-лайтові вудилища з тестовим навантаженням до 5-7 гр. Не варто брати довгий спінінг. Карась зазвичай стоїть недалеко від берега, краще використовувати вудилище до 2,4 м. Цієї довжини і потужності достатньо, а чутливість такої снасті при інших рівних умовах вище, ніж більш довгих і важких.

Основна вимога до снасті - чутливість. Вона залежить від ладу вудилища і відповідності тестового навантаження вазі приманки. Для спінінгової риболовлі на карася оптимально застосовувати вудилища з швидким і над-швидким ладом.

Телескопічне вудилище, хоча і зручно в транспортуванні, може в будь-який момент скластися або зламатися, тим самим несподівано підвести рибалку. Крім того, такі вудилища володіють повільним ладом, що не підходить в риболовлі на карася.

Вибираючи спінінг, враховуйте його вагу. Легке вудилище забезпечує кращу чутливість і комфортну риболовлю. Найбільш легкими є вуглепластикові вудилища, але вони значно дорожче таких же з інших матеріалів. Добре зарекомендували себе вудилища з композиційних матеріалів, які хоч і важче, але коштують дешевше і стійкіші до механічних пошкоджень, ніж карбонові.

Волосінь

Чутливість снасті краще забезпечить плетена волосінь діаметром 0,06-0,1 мм. Вона має ряд переваг перед монофільною:

  • менше розтягується, отже, швидше передає інформацію про поведінку приманки і про клювання;
  • береться тонше, ніж моно-ліска, завдяки своїй міцності;
  • не звертайте в спіралі, оскільки не володіє пам'яттю.
Природно, плетінка коштує
дорожче моно-ліски. Є ще один недолік - її набагато складніше розплутати, якщо
утворилася «борода».

Рекомендується використовувати повідець з флюорокарбона з двох основних причин:

  • він менш помітний у воді, ніж плетена волосінь, і не відлякує обережного карася;
  • часто в водоймі, де відбувається рибалка, водиться щука, яка може перекусити плетінку, а флюорокарбон все-таки міцніше і дає шанс оснащенню залишитися цілим.

Котушка

Сама основна вимога до котушки - відповідати вудилищу і волосіні. До ультра-лайтових вудилищ підходить маленька легка безінерційна котушка розміром 1000-2000 за класифікацією Shimano/Daiwa. Саме така котушка забезпечує правильне балансування, щоб хлистова частина спінінга не кивала вперед, а комлева не завалювалася назад. Це підвищує чутливість снасті.

Важливу роль відіграє здатність котушки рівно намотувати досить тонку волосінь і плавність ходу. Обов'язкове якісне фрикційне гальмо, що допомагає погасити ривки риби, зменшити кількість сходів і не допустити розриву волосіні. Карась - риба хоч і порівняно невелика, але до останнього моменту завзято пручається.

Правильні приманки

Розмір і форма приманки визначаються будовою рота карася. У нього маленький рот, тому слід використовувати невеликі вузькі приманки. Ловля цієї риби на спінінг передбачає силіконові приманки довжиною до двох сантиметрів, що імітують хробака, рачків, п'явок. Добре застосовувати твістери і слаги. Забарвлення приманки бажано вибрати природне, карась не є хижаком, немає необхідності провокувати його атаку яскравим агресивним кольором.

Карась - риба дуже обережна: він спочатку пробує приманку, визначає, чи сподобалася, а потім вже заковтує. Тому краще використовувати приманки з їстівного силікону. Використання силіконових опаришів і мотиля з їстівного силікону, просочених атрактантами, дає відмінні результати. Іноді на приманки наносять ароматизатори для риболовлі, наприклад, запах часнику, фруктів, полуниці, ванілі.

Часто використовують натуральні
наживки: опаришів, черв'яків, мотиля, консервовану або відварену кукурудзу, в
комбінації з штучними приманками і замість них.

Силіконові приманки оснащуються легкими джиг-головками вагою до 3-4 гр. Важливо підібрати джиг головку темного кольору яка не блистить, щоб карась не насторожився.

В оснащенні використовують мормишки вагою близько двох грамів. Перевага віддається вольфрамовим, які мають однаковий розмір, але більшу масу в порівнянні зі свинцевими. Іноді використовують шарнірний монтаж, особливо в ловлі карася на штучного хробака. В цьому випадку проводка буде виглядати найбільш реалістично і з більшою ймовірністю приверне карася.

Як ловити карася на спінінг

Відповідаючи на питання, як ловити карася на спінінг, слід пам'ятати, що його ловля відрізняється від ловлі хижих риб тими ж снастями. Приманку подають в місця годування карася гранично акуратно, не сподіваючись залучити рибу сплеском від падіння.

Ловити краще біля кордону заростей очерету і в вікнах між лататтям. У більш зарослих водоймах карась відчуває себе вільніше. Перспективними місцями можуть бути невеликі перепади глибин, так звані звали, брівки, особливо якщо поруч є зарості трави.

У ранкові та вечірні години
краще шукати карася коло дна, на шляху до місць годівлі, а вдень варто
спробувати ловлю в різних шарах води, навіть біля поверхні.

Техніка ловлі карася на спінінг

Коли ловиш карася, точність закидання набагато важливіше дальності, адже зазвичай доводиться витягати його з водних «джунглів». При лові карася на спінінг з берега важливо не тільки знайти місце для закидання, але і заздалегідь уявити траєкторію проводки і виведення.

Проводка при полюванні на карася зі спінінгом повинна бути повільною, з досить тривалими паузами. Під час пауз приманку можна злегка ворушити, використовувати метод волочіння по дну.

При ловлі на дроп-шот, оснащення проводиться з частими зупинками грузила, під час яких здійснюється гра приманкою таким чином, щоб грузило залишалося на місці.

Днем непоганий результат може показати повільна рівномірна проводка в товщі води з регулярними акуратними посмикуваннями приманки.

Спробуйте по-експериментувати,
вибираючи найбільш вдалу проводку для конкретної водойми, яка зможе потрапити
під настрій карася і залучити його.

Поради рибалок

Джиг-головки іноді замінюють мормишками з масою до 2 гр., щоб приманка опускалася на дно дуже повільно. Мормишки використовують звичайні, у вигляді кулі або краплі, і плоскі, щоб отримати ефект планування при падінні приманки на дно.

Імітацію черв'яків з їстівного силікону отримують, «пожертвувавши» занадто великим для карася твістером або віброхвостом і нарізавши канцелярським ножем на смужки розміром із сірник. Не варто намагатися зробити їх занадто рівними - вигнуті «черв'ячки» мають більш привабливу гру.

Ловля карася на спінінг - один з небагатьох випадків, коли в спінінговій ловлі використовують прикормку. Невелика її кількість, закинута перед початком ловлі, активізує клювання.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як ловити карася на спінінг

Схожі статті

Ловля головня на воблери

Ловля головня на воблери

Серед усього різноманіття риб, головень відноситься до бажаних трофеїв. Цей вид належить до сімейства коропових, їх особливість полягає в тому, що вони водяться в проточній воді і мають досить різноманітне харчування. Головень вживає в їжу від дрібних комах, до малька, не гребує водною рослинністю. Воблери на головня кращий спосіб зловити бажану здобич.

Яку ліску вибрати для фідера

Яку ліску вибрати для фідера

Щоб любитель посидіти з вудкою біля великої води відчував себе впевнено, не турбувався про якість снастей, йому потрібно використовувати хороше спорядження для риболовлі. У багатьох новачків виникають питання - як вибрати оснастку і яка краще волосінь для фідера. Щоб не помилитися, допоможуть корисні поради, особисті думки досвідчених рибалок як при хороших снастях поставити і застосувати рибальські пристосування.

Ловля білого амура на фідер

Ловля білого амура на фідер

Амур схильний до швидкого зростання, в дорослому стані досягає великих розмірів, середня вага - 25 кг. Риба має специфічний смак, який люблять не всі. В риболовлі є трофеєм, так як після зачеплення за гачок починає сильно опиратися. Є ідеальним видом для спортивної риболовлі. Ловля білого амура на фідер вимагає особливої підготовки.

Плюси і мінуси оснастки інлайн для фідера

Плюси і мінуси оснастки інлайн для фідера

Сучасна донна снасть стійко асоціюється з фідером як найбільш універсальним і ефективним способом донного лову. Еволюція фідера привела не тільки до появи спеціальних вудилищ, фідерних котушок, лісок, а й викликала появу великої кількості монтажів, як універсальних, так і вузькоспеціалізованих, відповідних різним умовам ловлі. Одним з широко поширених монтажів є фідерне оснащення інлайн.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.

Силікон Select Javik 1.8"

Силікон Select Javik 1.8"

Select Javik- силіконова приманка у вигляді невеликого черв'ячка, виготовлена ​​з «їстівного» матер..

40Грн.

Котушка Winner KB 8+1bb

Котушка Winner KB 8+1bb

Спінінгова котушка високої якості, яка відрізняється дуже плавним ходом, якісним укладанням волосін..

420 - 476Грн.