Коли і як нереститься короп

Короп зараховується до найсильніших прісноводних риб, він досягає колосальних розмірів, часом в 15 кг. і більше. Віддає перевагу тихій воді в ставку або річкам з повільною течією, затишним куточкам в швидкоплинних річках. Риба відноситься до теплолюбних видів, вона схильна до зимової сплячки в глибоких ямах, а прокидається лише після прогрівання води до 10 ° С. Нерест коропів починається весною, це особливий період для риби, до, під час і після нього риба поводиться особливо. Рибаку важливо знати звички здобичі, щоб домогтися гарного улову і не потрапити під штраф від рибнагляду.

Особливості нересту у коропа

Згідно прикметам, коли короп йде на нерест пшениця викидає цвіт. Так і є, якщо до цього моменту вже встигло закріпитися тепло. До ікрометання риба починає готуватися протягом 1-2 тижнів, пожираючи весь корм який попадається на очі, і плаваючи по всій водоймі в пошуках вподобаного місця. Поблизу с самками плавають самці.

Ікрометання відбувається, як тільки температура води досягне 22 градусів, але при вимушених обставинах настає нерест коропа в ставку при прогріванні до 18 ° С. В придатних умовах крупні особини коропа починають активно набирати вагу, часом вони набувають по 5-7 кг. ваги за добу, за умови достатньої кількості їжі.

Зазвичай самка обзаводиться одночасно декількома партнерами, з якими вона плаває в пошуках гарного місця. У період нересту часто спостерігаються групи з 5-6 особин, серед них 1-2 самки, інші - самці.

Особливості нересту:

  • самці схильні постійно плавати з самками і створювати сплески для залучення уваги. Сплески добре чутні при відсутності сторонніх звуків. Рибалки приходять на ставок під час нересту, це допомагає в майбутньому визначити перспективне місце для ловлі;
  • в самців настає зміна луски, вона покривається дрібними горбиками. Під час вилову такої риби новачки думають, що вона хвора, але вони здорові;
  • для розподілу ікри самки використовують хвіст, так вдається помістити ікринки в важкодоступні ділянки;
  • на відкладену самкою ікру приходить самець і запліднює її.

Місця де нереститься короп

Коли підходить час нересту коропа в ставку, він починає активно плавати по водоймі, розвідуючи територію і вибираючи найбільш підходящу ділянку для розмноження. Поки риба вибирає місця, вона плаває поодинці задовго до нересту, а при наближенні ікрометання припливають відразу і самець, і самка. Сазани схильні щорічно розмножуватися в уподобаних місцях, а короп щоразу вибирає місце, хоча воно нерідко збігається з попереднім роком.

Для розведення коропа у водоймі слід розуміти, що він надає перевагу важкодоступним місцям. Риба долає серйозні перешкоди і прикладає великі зусилля. Нерідко спостерігається перестрибування коропами загат, гребель, навіть відносно високих. Коропові люблять вибирати місця, де немає великої глибини і подалі від дамби.

Короп воліє підніматися на
високі рівні води, якщо він частіше плаває на глибині. Якщо особина надає
перевагу мілководдю, швидше за все, ікромёт відбувається в подібному місці.

Сазан при сильному розливі річки схильний йти на відстань від русла, придивляючись до місць з невеликою глибиною і мінімальною течією. Через цю особливість риби, ікринки сазана часто стають ласощами птахів або падіння рівня води, призводить до висихання яєць. Якщо розлив річки невеликий, коропові надають перевагу затокам, ямам і плесам.

Поведінка сазана перед нерестом пов'язана зі дивними явищами в окремих водоймах - спочатку приходить пара дорослих риб, а після ретельного дослідження місця, вони приводять на ділянку для ікрометання цілу зграю. Така поведінка частіше відзначається у річкового коропа, що прямує до затоплених лугів. Подібна поведінка є доброю ознакою валового нересту. Самки йдуть на чолі групи.

За яких умов нереститься короп

Риба виходить з зимового анабіозу під час сходження криги, щоб спокійно плавати і харчуватися їй досить 7 ° С. На річках лід йде раніше, короп прокидається вже в 10-20 числах березня. У великих озерах він залишається в сплячці до кінця квітня, а часом і до травня.

Висока температура води на нерест коропа має найбільший вплив. Для відкладання ікри коропом потрібна наявність температури 18 ° С і вище, мальки краще себе почувають у воді 22 ° С. Якщо води 12-16 ° С, нерест відкладається до появи більш придатної температури. Самка починає метати ікру тільки після закріплення придатної температури протягом 2 тижнів і більше.

Ще однією важливою умовою, від якої залежить нерест, є достатня кількість кисню.

Нерест в великих кількостях
починається спочатку в водоймах зі стоячою водою. При сприятливих умовах, через
тиждень, нереститься річковий короп.

В якому віці короп йде на нерест

На відміну від інших видів риб, короп досягає зрілості довгі 3-5 років. У репродуктивному віці він має довжину близько 25 см. Короп швидше розвивається в водоймі з великою кількістю їжі, на такому озері статевозрілими особини стають вже на третьому році життя.

Як поводиться короп перед нерестом

Коропові мають передбачувану поведінку перед нерестом, глянувши на коропа який плескається на поверхні води, недосвідчені рибалки використовують поверхневі снасті. Дана тактика помилкова, тому і призводить до безглуздих результатів. На етапі підготовки до нересту короп не клює на мілководді, щоб отримати трофейний екземпляр слід закидати снасть глибше в підгодоване місце.

Багато рибалок люблять рибалити в період, коли короп готується до нересту. Єдиний виняток - холодна вода, тоді риба мало харчується навіть перед нерестом, вона малоактивна. Якщо виходити на риболовлю ранньою весною, потрібно знати місця проживання риби, коли зійде лід (зазвичай вони не змінюються з року в рік). Все одно відразу варто готуватися до затяжної риболовлі з невеликою кількістю клювань.

Щоб зловити здобич перед нерестом, рибалці доведеться оволодіти високою точністю закидання. Риба атакує приманку, якщо закинути прямо перед нею.

Серед невеликих хитрощів:

  • на весь гачок наживляють хробака, щоб металу не було видно;
  • перевагу віддають невеликим бойлам;
  • підгодовування кидають в ПВА сітці.
  • загодовують рибу підгодовуванням з компонентами тваринного походження. У суміш не варто додавати солодкі запахи.

Закид снастей краще робити уздовж крутого схилу ближче до мілководдя. Глибину вибирають методом послідовної зміни положення наживки. На якій глибині клює краще, туди й роблять послідовні закиди.

Ловля риби короп найбільш ефективна під час його недовго жору. Отримати активне клювання коропа нескладно, лише знаючи улюблені місця проживання риби. Ще до заборони, але коли прогріється вода, здобич схильна атакувати протеїнові наживки, хоча не гребує і м'якушем, хлібом і рослинними приманками.

Ефективно себе показують донні снасті, так як риба полює за великою кількістю їжі переважно на глибині. У підгодовування краще додавати опариша, подрібненого хробака, кукурудзяну муку, геркулес.

Початок нересту коропа

Ретельне прогрівання ставка призводить до активації руху коропа. Риба жваво пересувається і клює на місяць раніше від ікрометання - частіше в кінці квітня. В даний час короп випливає з зимувальних ям і підпливає ближче до берега в пошуках їжі.

Час ікрометання настає приблизно одночасно з іншими короповими. Коли починається нерест коропа, більшість риб з сімейства йдуть на ікромет. Риба починає активно клювати на будь-які приманки вже з середини травня.

Час нересту коропа в Україні частіше доводиться на кінець весни або початок літа (з останніх чисел травня до початку червня), але цей час нестабільний і залежить від температури води. Риба переходить в стадію ікрометання під час досягнення температури ~ 22 ° С. Розмноження безпосередньо залежить від температури води, Короп зберігає пасивність в холодній воді, так як подібний фактор створює великі труднощі для розвитку малюків, часом настає загибель всього потомства.

Спостерігається залежність ікрометання від особливостей водойми. Якщо річковий сазан (з нього вивели коропа) гидує перебувати в ставках і непроточних водах, то дана риба краще себе почуває в стоячій воді. Вона негативно реагує на сильну течію і йде від неї в зони зменшення швидкості води, шукає затишні ділянки. У річках з сильною течією короп йде на нерест пізніше, ніж в озерах на 1-3 тижні.

Коропові особини займаються
ікрометанням протягом 1 місяця. Ключові умови нересту - тепла погода повинна
закріпитися і триматися хоча б 2 тижні і наявність місць для прикріплення ікри.

Життя коропа під час нересту підпорядковане суворій ієрархії, спочатку на ікромет йдуть молоді особини, потім великі особини. За несприятливих погодних умов тривалість ікрометання розширюється, риба очікує поліпшення погоди.

Нерестові коропи відкладають ікру швидко - ікрометання починається до появи ранкової зорі, і процес завершується до 12 години.

Короп після нересту

Короп відкладає ікру, потім пливе на звичне місце і відпочиває перші 2-3 тижні. У цей період ловля марна, так як риба не проявляє інтересу до наживки. Конкретні терміни відпочинку риби неможливо визначити через розтягнутість термінів нересту, але як тільки вона відпочине, починає активно клювати. Дуже приблизно, але розраховувати на активне клювання можна лише на початку-середині липня. Під час жору короп не особливо розбірливий щодо приманок.

Скільки часу хворіє короп після нересту

Процес ікрометання у риби відбирає багато сил, потім вона поводиться пасивно і не реагує на приманки. Процес харчування короп відкладає на майбутнє, а сам перебуває в ямах або укриттях. В цей час зловити коропа вкрай складно, хоча при великому досвіді є така можливість. Рибалкам доводиться добре підгодовувати ділянку апетитними принадами і випробувати всі наживки в надії пробудження апетиту.

Місця проживання коропа під час відпочинку - тихі, безлюдні заводі з підводними заростями і нагромадженнями. Тривалість «хвороби» риби триває близько 2-3 тижнів.

Коли починає клювати короп після нересту

Ловля коропа стає можливою через 2-3 тижні після ікрометання, але цей період потрібно визначати дослідним шляхом. Якщо вловити потрібний момент, рибалки отримують хороший улов, так як під час виходу з відпочинку короп споживає практично всю їжу доступну на водоймі.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Коли і як нереститься короп

Схожі статті

Як ловити рибу на пружину

Як ловити рибу на пружину

Ловля риби на пружину відноситься до видів риболовлі на донну снасть. Дана снасть, на думку переважної кількості рибалок, є найбільш уловистою і цікавою при бажанні зловити коропа і інших риб з його сімейства. Ловля на гачок із пружиною відрізняється простотою і дешевизною при високій результативності. Оснащення підходить для ловлі на протязі усього теплого періоду року. 

Як ловити головня на спінінг

Як ловити головня на спінінг

Головень відноситься до коропових, поширених по території України. Незважаючи на зарахування до коропових, його спосіб життя сильно відрізняється від самого коропа. Водиться в більшості прісноводних річок, віддає перевагу течії середньої та сильної інтенсивності, в затоках зустрічається рідко. Ловля головня на спінінг - це ефективний спосіб вилову великої кількості риби, так як вдається закинути снасть безпосередньо до місця її проживання.

Весняна ловля коропа

Весняна ловля коропа

Подібно всім іншим рибам наших водойм, короп схильний до впливу сезонних коливань температури води. Це проявляється не тільки в активності коропа, але і в змінах його раціону, добового режиму, місць стоянки і годівлі. Крім того, весною відбувається така важлива подія, як нерест коропа, під час якого короп перестає харчуватися і, відповідно, клювати. Всі ці фактори повинні враховуватися рибалкою, для того щоб рибалка була успішною.

Вибір місця на зимовій риболовлі

Вибір місця на зимовій риболовлі

Без вміння правильно вибрати місця ловлі риби взимку, хороше клювання риби і улов малоймовірні навіть при використанні найсучасніших рибальських снастей і кращих наживок. Сьогодні розповімо вам про те, як правильно вибирати місця для ловлі на річці взимку.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Guangwei Apache Navigators - універсальний недорогий телескопічний спінінг. Бланк вудлища виготовле..

326 - 462Грн.

Меляса Brain Molasses 120ml

Меляса Brain Molasses 120ml

Меляса Brain Molasses виготовляється на основі високоякісної меляси з додаванням натуральних аромат..

25Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Бойли Brain Pop-Up F1. 12mm 15gr

Бойли Brain Pop-Up F1. 12mm 15gr

Бойли Brain - це високопоживні приманки, розроблені з використанням найсучасніших даних про харчува..

79Грн.