Короп на бойли

Ловля коропа на бойл нерідко приносить найбільшу здобич, тобто, трофейних рибин, важких, до двадцяти кілограмів вагою, закутих у міцну луску-кольчугу кольору старого срібла. При цьому в деяких великих ставках трапляються рибини, схожі за забарвленням на сазанів з такими ж червоними плавниками і лускою, що відливає золотом. Втім, це одна та сама риба, тільки короп вважається окультуреним видом сазана.

Бойли. Успішність і склад

У чому перевага бойлів перед іншими насадками?

В першу чергу - в розмірі бойлів і міцності. Будь-яка велика риба віддає перевагу і великій насадці. При цьому від накритого для коропа столу природним шляхом відсікається вся дрібна рибка, яка нерідко у великій кількості мешкає разом з коропом в одній водоймі. Вона просто не в силах хоч якось скористатися ароматним бойлом, оскільки спосіб приготування робить його міцним і недоступним для маленьких, жадних, але м'яких ротів уклейок і верховок. Якщо ці квапливі і нахабні рибки можуть швидко потріпати найбільший шматок хліба, що пливе по воді, то з бойлом це не пройде, принаймні, протягом тривалого часу, поки він не розм'якне на дні.

Діаметр середнього ходового бойла становить 10-14 мм, бувають і більші бойли, якщо вони готуються для трофейної риби.

Літні бойли складаються з більш ароматних компонентів, ніж осінні бойли. Для літнього часу в цих насадках характерні фруктові та солодкі бісквітні складові, які в цей час більш привабливі для коропа. Нерідко коропи-ласуни харчуються плодами фруктових дерев і ягідників, що ростуть на березі водойми. Рибалки, користуючись таким розташуванням коропів до фруктів, додають в бойли фруктові ароматизатори і сиропи.

Склад цих галушок для риби буває самий різний, зокрема, один з видів бойлів складається з незнежиреного соєвого, арахісового, конопляного борошна, манної крупи (а це - пшениця твердих сортів), мелених так званих тигрових горішків, яєчного порошку і вітамінізованої каші з рису і сочевиці з великою кількістю клітковини і корисних речовин. Ця каша є фірмовим продуктом під назвою - «Vitamealoм». В даний склад бойлів вносяться ароматизатори і перед закиданням насадка може оброблятися фруктовими аттрактантами-спреями.

З набору круп, різних видів борошна і інших інгредієнтів з поступовим додаванням води готується тісто, нарізається порціями і розкочується у вигляді кульок. Потім кульки відварюються до тих пір, поки не спливуть на поверхню води, як галушки або пельмені. Після цього залишиться тільки підсушити бойл до міцної скоринки і можна збиратися на риболовлю. Ця корочка не заважає рибі, оскільки короп просто цілком заковтує бойл.

Спосіб насадки бойлів

Щоб бойл не зруйнувався при насадці на гачок, який має борідку-жало і значні для коропа розміри, бойл насаджують на «волосся». Якщо просто, то це короткий відвідний поводок, прикріплений до гачка. Спочатку шилом протикають отвір в бойлі, потім туди пропускається «волосся» і після цього отвір закривається заглушкою. Бойл знаходиться поруч з «голим» гачком. Короп заковтує насадку і попутно - гачок. Ось так і ловиться короп на цю хитромудру насадку, бойл.

  • Короп на бойли

Схожі статті

Ловля карася на ряску

Ловля карася на ряску

В черговий раз хочу з Вами поділитися своїм спостереженням, результат якого застосовую при лові карася, плотви, і деяких інших риб, коли необхідно використовувати насадки. Ті з рибалок, хто рибалить по карасю, прекрасно знають, що цю рибу, з одного боку, не так-то й складно зловити, особливо дрібних карасиків, з іншого боку, іноді карась вередує.

Ловля плотви літом

Ловля плотви літом

Плотва ... Яскрава срібляста рибка з червоною цяткою над зіницею і золотистою облямівкою, що обрамляє полохливі очі. Жвава і обережна риба, особливо влітку, коли, вже од'ївшись після нересту, плотва переходить на рослинну їжу. Тепер вона сита і ще більш обережна. І чим більше плотва, тим вона все більше робиться розбірливою і полохливою.

Ловля судака на спінінг

Ловля судака на спінінг

Ловля судака на спінінг, в статті наводиться опис лову судака на джиг, поролон, спіннербейт. Також ми розповімо про те, який спінінг вибрати і про тактику лову.

Ловля окуня літом

Ловля окуня літом

В статті розберемо популярні способи ловлі окуня літом. Детально розглянемо ловлю на спінінг (як правильно виконати оснащення спінінга для ловлі окуня влітку, які приманки використовувати на літньому лові), на поплавок, в схил.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг телескопічний Nikoma Navigators 80-120гр

Спінінг телескопічний Nikoma Navigators 80-120гр

Спінінг Nikoma Navigators – один з найпопулярніших спінінгів, серед безлічі як початківців, так і п..

314 - 336Грн.