Ловля коропа на оснастки типу «Метод»

Вельми популярний спосіб ловлі коропа, який отримав у карпятників назву «метод». Йдеться про важку годівницю, яка включена в короповий монтаж замість грузила.

Сама годівниця заповнена спеціальною сумішшю, приготовленою з сипучої прикормки, а поводок з гачком утиснений в підгодовування або висить вільно. Численні годівниці-пружинки, призначені для заповнення, як у нас висловлюються, тістом, вельми популярні у українських рибалок. Називають цей спосіб по-різному: і фідер, і ловля на пружинку, і закидушка, і ловля з годівницею, не підозрюючи, що мова йде все про той же «метод», яким давно користуються карпятники.

На думку українських рибалок, чим довше розчиняється підгодовування, тим це краще. Тому його намагаються зробити більш в’язким, особливо коли ловлять на течії.

Фахівці карпфішінга поступають трохи інакше - використовують звичайну прикормку- «сипучку». Написи «метод» або «короп» на пакетах будуть для вас головною підказкою, причому карпятники практично завжди віддають перевагу кольоровій прикормці, частіше червоною.

Ще один з варіантів - застосування гранул (пелетса). Так, саме гранули можуть відмінно спрацювати в цьому випадку, причому їх цікаво замочують: збризкують з пульверизатора ароматичними сумішами до тих пір, поки не розм'якне верхній шар гранул.

З таких зволожених гранул ліплять досить щільні грудки навколо грузила, вони виходять досить важкими, довго утримують форму, завдяки якій оснащення опускається на дно. Але в певний момент грудка повністю розпадається через те, що гранули розбухають і сильно збільшуються в обсязі.

В суміші для лову «методом» використовують кукурудзу, пророщену пшеницю, міні-бойли, гранули різних розмірів, додають багато конопель.

Особливу увагу приділяють формуванню грудки навколо годівниці. Сам поводок акуратно заліплюють в підгодовування, а ось невеликий шматочок повідця, гачок і «волос» з насадкою залишають зовні. Але часто поводок з насадкою не чіпають, він залишається повністю вільним.

Втім, не завжди під рукою у рибалки виявляється підгодовування, спеціально призначена для лову «методом». В цьому випадку можна використовувати і звичайну «сипучку», але при цьому важливо розуміти, якими властивостями повинне володіти підгодовування для цих цілей. Воно повинно бути обов'язково в'язке, так як при ударі об воду клубок досить великої маси не повинен розвалюватися. До того ж в'язка прикормка гарантовано дійде до дна і не буде порошити в товщі води, тим самим залучаючи дрібницю і т.д. Нарешті, такий спосіб лову часто використовується при лові на течії, а в'язка прикормка повинна протриматися довше, поступово розмиваючись.

З урахуванням вищесказаного для такого способу лову цілком підійдуть підгодовування з позначкою «річка», тобто призначені для течії, «фідерні», більшість лящових і коропових підгодовувань для лову донних видів риб.

Звичайно, не всі прикормки, наявні у вільному продажу, можуть підійти для лову «методом». Якщо суміш не відповідає вищеописаним вимогам, то можна змінити її фізичні властивості, додаючи в неї сполучні компоненти - пшеничне і соєве борошно, сухе молоко, патоку, мед, деякі бісквіти та інше. В'язкість прикормки може сильно залежати від кількості води, яку ми додаємо при її замішуванні. Воду необхідно доливати невеликими порціями, давати підгодовуванню «напитися», робити паузи.

На відносно сильній течії я би додавав глину або грунт (до речі, ті ж англійці часто використовують дрібний гравій), причому досить багато, аж до половини обсягу.

На сильній течії, потужному плині (наприклад, р. Дністер, Дніпро і ін.) використовуються ароматизовані грунти. Наприклад, прямо в глину можна ввести потрібний ароматизатор або діп, трохи гранул, зерен, ретельно все перемішати - і вперед! Але не варто забувати, що якщо ви вирішите застосовувати і без того важке грузило, та ще обліпили його таке підгодовуванням, може створитися критичне навантаження на вудлище або волосінь. Слідкуйте за тестом, зазначеним на вудилищі!

Так, оснащення з таким далеко не кинеш. Але, шановні рибалки, нам чомусь завжди хочеться кинути подалі. А найчастіше брівка, звалювання, яма і інші «кльові» місця знаходяться набагато ближче, ніж ми думаємо.

Не варто брати більше і кидати далі, адже риболовля не сройбат. І клювати буде частіше, і вудилища з оснащенням будуть ціліше.

  • Ловля коропа на оснастки типу «Метод»

Схожі статті

Про приманки для ловлі великої щуки

Про приманки для ловлі великої щуки

В статті розповідається про приманки для ловлі великої щуки в сильно замуленій водоймі з середньою глибиною 60 см. Плаваючі воблери з глибиною занурення до 50 см.

Смажений короп, рецепт

Смажений короп, рецепт

Коропа можна протушкувати, запекти з овочами або зі спеціями, а найпростіше - посмажити. Сьогодні розповімо як посмажити коропа, просто без всяких премудростей.

Ловля судака в квітні

Ловля судака в квітні

У статті розказано про те, як і коли можна починати ловити судака. Які використовуються приманки при ловлі судака в квітні. Від чого залежить вибір штучних приманок для лову судака. Як проводиться проводка після закидання приманки. Як змінюється активність судака в залежності від температури повітря.

Як приготувати верховодку

Як приготувати верховодку

Верховодка - ніжна рибка, обсмажується дуже швидко, а коли набуває коричневого кольору, то більшість кісточок теж прожарюються. Верховодка перетворюється у смачний сухарик, який дуже смачний з житнім хлібом, цибулею і томатом. Загалом, краса.