Ловля сазана в червні

Початок літа дає безліч можливостей для ловлі сазана. Починають стояти погожі дні, значить, риба клює активніше. Вага риби досягає 25 кг, довжина становить 1,3 м, тому готуватися до лову слід ретельно.

Особливості ловлі сазана в червні

Перед початком ловлі необхідно взяти до уваги, що в червні у сазана відбувається перед нерестовий жор. Значить, клювати він буде на всі наживки тваринного походження. Але в обов'язковому порядку потрібно прикорм.

Оптимальний вибір снастей - донні снасті або поплавкова вудка. В останньому випадку лов ведеться з дна.

Підготовка снастей для сазана

У червні сазана часто ловлять з берега на поплавкову вудку. Але можна використовувати закидушки або донки.

Вибір вудилища і волосіні для ловлі сазана

Вудилище поплавкової вудки має бути міцним і довгим. Сазанові не подобаються приманки, що звисають зверху, тому рекомендується брати волосінь по довше, щоб півтора метра її лежали на дні. У тиху погоду застосовується волосінь, діаметр якої становить 0,5 мм. Якщо риба у водоймі водиться велика, необхідно брати волосінь товстішу.

Колір волосіні повинен збігатися з кольором водойми. Поплавок краще брати легкий. Волосінь слід оснастити 2 невеликими грузиками.

Вибір гачків і котушки

Для сазанів необхідно брати гачки №7. Краще, якщо вони будуть кованими: представлені вироби найбільш міцні. Якщо передбачається ловити велику рибу, слід використовувати гачок №14. Вироби повинні бути заточеними, а якщо ловля сазана ведеться на поплавкові вудки або донки, рекомендується застосовувати додаткову волосінь з грузилами.

Для великої риби необхідно взяти вудилище, оснащене довгою волосінню і котушкою з гальмом. Так можна зловити велику здобич.

Як і де ловити сазана

Щоб улов сазана був великим, необхідно знати деякі його особливості. Риба водиться зграями і надає перевагу осілому способу життя. Шукати її рекомендується в водоймах з повільною течією біля крутих берегів. Знайдеться сазан і посередині річки або біля берега поблизу корчів.

Гарне місце для лову - поворот річки, так як саме тут в основному застряють різні корчі і гілки. Ловити рибу можна прямо з човна, якщо дно чисте. При цьому важливо знати, що сазани знаходяться на глибині в 2 м. На зорі риба може вистрибувати з води, створюючи характерне хлюпання, це і може видати місце її проживання.

Як ловити сазана? Краще діяти в теплі дні рано вранці або ввечері перед самим заходом сонця. Також слід дотримуватися ряду правил:

  • Здійснити прикорм. Сазан відноситься до виду коропових, а всі вони готові прийти до прикорму, навіть якщо знаходяться далеко від неї. Наживку ж риба бере тільки з дна.
  • Здійснюючи ловлю на гачок, краще використовувати насадки рослинного походження, на зразок хробака, ракушки або ракової шийки. Відмінно клює сазан і на бойли, які можна виготовити самостійно або придбати в магазині.
  • Можна здійснювати ловлю риби на макуху, змішану з обсмаженими насінням конопель та скислу кукурудзу. У представлену суміш можна додати бобові у вигляді сочевиці, квасолі, гороху, злаки - овес.
  • Чим більше корму, тим краще, перегодувати сазана неможливо. А половину корми все одно з'їсть дрібниця. Тому щоб улов був хорошим, економити не можна.

Ловля сазана - це не просте сидіння на місці, а активний пошук стежок і постійна зміна наживок і прикорму. У воду прикорм вноситься за півгодини до риболовлі. Якщо після цього клювань не надходить, місце варто змінити. Кращий вибір снасті - донна або поплавкова вудка. Донка підбирається під вагу риби.

Ловити сазана в червні - одне задоволення. Риба моторна, активна і дуже ненажерлива, тому проблем з отриманням гарного улову виникнути не повинно.

  • Ловля сазана в червні

Схожі статті

Рибалка в червні. Яку рибу і чим ловити в червні

Рибалка в червні. Яку рибу і чим ловити в червні

Риболовля в червні, всупереч поширеній думці, не менш цікава ніж в травні. А якщо знати ряд особливостей ловлі риби в червні, то рибальські трофеї будуть більш ніж гідними. Розберемося, чим хороша рибалка в червні, яку рибу ловити в червні, чим ловити рибу в червні. А також дізнаємося про особливості ловлі в червні деяких видів риб: ловля сома в червні, ловля щуки в червні, ловля окуня в червні, ловля судака в червні, ловля ляща в червні, ловля коропа в червні, ловля язя в червні, ловля карася в червні.

Ловля язя в червні

Ловля язя в червні

Ловити язя в червні простіше, ніж в інші місяці. В цей час вода вже прогрілася, але спеки ще немає, тому риба тримається ближче до трави на мілководді. Великі особини ховаються в захаращених місцях поблизу трав'яних заростей. Знаючи це і грамотно вибираючи наживки, можна порибалити максимально вдало.

Ловля лина в червні

Ловля лина в червні

Перш ніж ловити лина в червні, необхідно ретельно підготуватися. Слід вибрати водойму для риболовлі, підготувати снасті, прикорм, приманки. Важливо подбати про маскування: обережний лин, побачивши рибалку, поспішить ретируватися.

Ловля судака в червні

Ловля судака в червні

Судак - бажаний трофей для багатьох рибалок. Вага риби може досягати 4 кілограмів, довжина - до 1 метра. Тіло судака подовжене, рот великий з іклами, луска дрібна. На тілі риби знаходяться значні великі, один з них оснащений шипами. Забарвлення судака - сіре із зеленуватим відтінком.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг телескопічний Winner Super Carp. 3-3.5Lb.

Спінінг телескопічний Winner Super Carp. 3-3.5Lb.

Серія високомодульних телескопічних спінінгів короткого складання. Жорсткий армований бланк і серед..

303 - 358Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Оригінальна Carp Expert Boilie Special – це високоякісна спеціалізована волосінь для лову великої р..

205 - 362Грн.