Ловля сазана в серпні

Сазан відноситься до сімейства коропових, напевно, найвідоміший представник цього сімейства. Практично кожен рибалка в тій чи іншій мірі стикався з цією красивою і сильною рибою. Особисто для мене ловля сазана, стоїть на першому місці по азарту і в разі клювання отриманого адреналіну. Та й за смаковими характеристиками, м'ясо сазана не поступається відомим делікатесам.

У цій статті ми поговоримо про те, як відбувається ловля сазана в серпні, які снасті краще застосовувати, на що ловити, де і коли. Серпень - це той місяць, коли клювання сазана досить стійке, адже риба відчуває наближення осені і намагається якомога більше насититися, поки ще в водоймі достатня кількість різноманітного корму.

Де шукати сазана в серпні

Будь-яка ловля сазана в серпні починається з пошуку найбільш перспективних місць. У серпні, якщо погода не спекотна, сазан харчується на глибині, Надаючи перевагу мулистому дну з різними заглибленнями і затопленими корчами, які в разі загрози стануть для нього надійним укриттям. Звичайна глибина, на якій тримається сазан при сприятливих умовах, становить від 2 до 7 метрів, але з підняттям сильного вітру, може відвідати мілководдя. Якщо погода дуже жарка протягом декількох днів, сазана доведеться шукати в заростях очерету, які він при таких температурах практично не залишає.

Що стосується часу, то найбільш оптимальна ловля проходить в період з 8 години вечора і до світанку. В обідній час активність сазана практично зводиться нанівець.

Снасті для ловлі сазана в серпні

Для лову сазана в основному застосовують поплавкову і донну снасть і серпень не виняток. Хоча, останнім часом, стає популярною серед карпятників, така снасть як фідер, але ми поговоримо про традиційні і більш звичні для нас вудку і донку.

Донною снастю можна ловити як з човна, так і з берега, причому результат може бути абсолютно однаковим.

Як вже говорилося, сазан сильна риба і від рибалки потрібна відповідна снасть. Вудилище для донки має бути міцним і якісним, тест якого дозволяє закидати досить важкі годівниці. Ловля сазана в серпні не повинна бути затьмарена прикрим сходом, причиною якого стала волосінь. Тому не економте, придбайте міцну і гарну волосінь або плетений шнур. Якщо серпень для вас час лову не великого сазана (2-5 кг), то волосінь повинна бути діаметром не менше 0.3 - 0.4 мм, якщо ж ви маєте намір ловити більших особин, то тут діаметр волосіні зростає до 0.6 мм.

Гачки також повинні відрізнятися особливою міцністю, тобто бути спеціальними для лову сазана (коротка цівка і насічки на жалі).

До поплавкової вудки, на яку буде здійснюватися ловля, пред'являються такі ж жорсткі вимоги по міцності. Цілком підійде п'яти метрова, вугле-пластикова телескопічна вудка. Краще якщо на вудилище буде позначка «carper», яка вказує на її пряме призначення. Волосінь повинна бути діаметром 0.3 мм або плетений шнур, підвищена міцність якого дозволить зменшити діаметр.

Котушку краще використовувати безінерційну, вона дуже допоможе вам, при виведенні сазана.

Застосування підгодовування

Сазан дуже ненажерливий і ловля без підгодовування просто не мислима. Рецептів підгодовувань дуже багато, та й в магазинах великий вибір всіляких сумішей, але можна використовувати звичайне подрібнене зерно, яке за добу заливається окропом. Після в нього можна додати кукурудзу або горох. Також можна трохи по-експериментувати з ароматичними добавками, але в основному все залишається простим і доступним для кожного рибалки.

Серпень - це час коли сазан добре клює на різні насадки рослинного походження (кукурудза, горох, тісто, парені зерна, хліб і т.д.), тому поле для експериментів у рибалки є.

  • Ловля сазана в серпні

Схожі статті

Ловля ляща в серпні

Ловля ляща в серпні

Серпень - хороший місяць для ловлі ляща, риба в цей час активна і досить непогано клює на літні снасті. Але виникає ряд питань, де в цей час риба намагається триматися, на що її краще ловити і якими снастями? Давайте в усьому цьому розберемося в цій статті.

Ловля плотви в серпні

Ловля плотви в серпні

Плотва, напевно найпоширеніша риба наших водойм. Зустрічається вона всюди, головне щоб у водоймі була свіжа і чиста вода - річках, заплавах, затонах, озерах, ставках та водосховищах. Ця красива рибка любить теплу воду, і тому пояснюються її розміри в залежності від кліматичного розташування водойми.

Рибалка в вересні. Яку рибу і чим ловити в вересні

Рибалка в вересні. Яку рибу і чим ловити в вересні

Риболовля в вересні - окремий етап в житті кожного рибалки зі своїми тонкощами і особливостями. Погода як і раніше балує окремими теплими і сонячними днями, але процес лову стає більш складним. Вода в водоймах поступово стає прозорою, гірше працює підгодовування і звичні і перевірені приманки не завжди приносять стовідсотковий результат. А все це відбувається тому, що вересень і для самої риби є новим етапом в її житті.

Все про окуня

Все про окуня

Зазвичай, окунь досягає довжини 50 см і ваги до 2 кг, однак зустрічалися особини вагою до 4-5 кг. Але зловити такий екземпляр рідкісна удача і зловити його практично нереально. Найчастіше ловиться окунь до 300 грам, оскільки вже надто повільно зростає ця симпатична рибка і навіть таких розмірів досягає у віці 6-8 років.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Ящик зимовий Aquatech 1870-К (Зимовий з м’якими кишенями)

Ящик зимовий Aquatech 1870-К (Зимовий з м’якими кишенями)

Ящик зимовий Aquatech 1870-К з м’якими кишенями виготовлений з поліпропілену, стійкого до впливу ма..

630Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Оригінальна Carp Expert Boilie Special – це високоякісна спеціалізована волосінь для лову великої р..

216 - 362Грн.