Снасті на сазана

Оснащення на сазана повинно враховувати особливості поведінки риби, місця проживання, улюблені ласощі та інші характеристики. До вибору снасті на сазана потрібно підходити відповідально, так як риба досить велика, не кожне вудилище здатне витримати навантаження. При правильному виборі ловити рибу можна з берега і з човна. Головна умова – міцність конструкції.

Снасті на сазана

При виборі снасті для ловлі сазана досвідчені рибалки звертають увагу на надійну жилку, вудилище і котушку.

Вудилище

Ключові характеристики:

 • довжину беруть в діапазоні 3,5-4,2 м;
 • тест в межах 100-150 гр.

Котушка

На сазана використовують великовагові годівниці, для їх закидання встановлюють котушки високої міцності. Надійність кожного елемента оснащення є ключовим параметром.

Кращі результати в поєднанні зі зручністю показують коропові котушки з:

 • кількістю підшипників більше 5 шт., з 3-4 штуками сильно прискорюється знос;
 • передавальним числом 4.1: 1-4.8: 1;
 • розміром шпуля понад 4500;
 • бейтранером.

Волосінь

Сазан гірше ловиться на товсту волосінь, краще купувати діаметром до 0,25 мм., але з підвищеною міцністю. Вага сазана часто перевершує 10 кг., волосінь повинна витримати улов будь-якого розміру. Довжина запасу підбирається до 200 м. Краще встановлювати разом з шок-лідером до 10 метрів. Плетінку краще вибирати до 0,15 мм.

Вимоги до снасті продиктовані досвідом:

 • повідці для ловлі сазана повинні бути непомітними, довжиною 20-40 см;
 • рибальські гачки вибирають гострі темного кольору, краще їх додатково заточити. Після заточування вони не повинні блищати;
 • годівницю вибирають з урахуванням дальності закидання.

Різновиди оснастки на сазана

Сазан - це солідний улов, бажаний усіма рибалками, але зловити рибу не так просто. Успіх заходу залежить від оснастки для ловлі сазана, приманки, вибору правильного місця.

Оснащення для сазана на течії,
в спокійній воді, на озері, річці і інших умовах завжди буде відрізнятися. Не
останню роль при підготовці має і спосіб риболовлі.

На коропа і сазана використовуються різні снасті, далі поговоримо про популярні види.

Волосяне оснащення

При підготовці до риболовлі варто врахувати, що сазан не ковтає наживку, як це роблять інші види. Під час всмоктування велика ймовірність переляку риби через торкання з металом.

Щоб запобігти дотику до гачка, використовують волосяний метод прикріплення приманки, насадки. Його особливість - наживка кріпиться не до гачка, тобто риба добирається до вістря тільки після всмоктування всієї приманки. Спосіб ефективний через самозасікання сазана.


У класичному вигляді виготовляється з:

 • волосу, що виготовляється з спеціального повідкового матеріалу. Вибирають тонкі варіанти матеріали, які не перешкоджають вільному руху приманки у воді;
 • високоміцного гачка;
 • кріплень, які фіксують насадку до волоску.

Немає чіткого правила, яку відстань залишати між приманкою і гачком, все залежить від розміру приманки. Рекомендуємо на риболовлю брати 3-4 волосяних оснастки.

Оснащення для фідерної снасті

Ловля сазана на фідер більш ефективна при далеких закидах. Завдяки наявності годівниці є більше шансів залучити бажану здобич. Годівниця кріпиться різними способами, є ряд широко поширених методик. Винаходити велосипед немає необхідності, досить використовувати один з варіантів.

Патерностер Гарднера

Петля Гарднера є найпоширенішою і простою методикою, але у неї є недолік - патерностер позбавлений функції самозасікання. Його зручно використовувати при великій кількості мулу на дні водойми. Нерідко фідер і донка на сазана дещо замулюються, це не проблема, короп знайде годівницю по виступаючому елементу.

Чутливість оснащення дозволяє реагувати на будь-який рух, навіть слабкі всмоктування наживки. Годівниця кріпиться до скрутки довжиною 15 см., так запобігає перехлесту волосіні з основним шнуром і годівницею.

Інлайн

Метод відрізняється ефективністю, простотою і популярністю. В його основі використовується ковзне грузило, яке легко знімається і замінюється годівницею. Недолік способу - він не використовується на великих глибинах і з важкими годівницями.

Вертоліт і два вузла

Снасть «вертоліт» відноситься до самозасікаючих різновидів, які краще застосовувати на річках з середньою швидкістю течії. Приманку кріплять до подовженого повідка. Нерідко між годівницею і снастю відстань досягає 1 м. Через потік води «вертоліт» зависає в воді нижче поверхні, для отримання описаного результату вудилище розміщують під кутом 45 ° до течії.

Симетрична петля

Зараховується до самозасікаючих груп оснасток. Її перевага - хороша чутливість, вона передає клювання будь-якої інтенсивності. Навіть йдучи убік, здобич створює коливання, відчутні рибалці. Зазвичай застосовується в тихій воді, де зовсім немає течії.

Асиметричний петля

Асиметрична петля - це покращений варіант симетричного методу. Вона придатна для використання на річках навіть з інтенсивною течією. Особлива конструкція не дозволяє основному шнуру перекручуватися з повідцем.

Трубка з проти-закручувачем

Проти-закручувач для фідера згинається в 2/5 частини, а монтаж годівниці виконують прямо на вигині.

Донні оснащення

Не застосовуються на змаганнях і будь-яких видах спортивної риболовлі, але в народі методика набула великої популярності. На озброєнні рибалок використовуються наступні види.

Пружина

Ловля на пружину передбачає використання пружинної скрутки. Її кріплять безпосередньо до волосіні, в якості фіксатора виступають намистинки або гумовий стопор. По всьому колу з однаковими інтервалами встановлюють повідці і гачки в довжину близько 7 см.

Макушатник

Це легке у виготовленні і уловисте оснащення, яке виготовляється за допомогою грузила типу «підкови» або «хвоста». Грузила натягують на волосінь і додатково закріплюють вузлом. Трохи відступають від вузла (5-15 см) і встановлюють стопорну бусинку.


Ловля сазана на макуху завоювала серця рибалок через легко-доступність і дешевизну приманки. У ній роблять отвір строго в центрі, в який проводиться волосінь з вузлом. До кінця фіксується карабін з поводками, на кожен фіксується гачок. На вістрі можна встановлювати іншу наживку або насаджується та ж макуха.

Макуха для риболовлі своїми руками виробляється не стільки для економії грошей, як для додання особливих властивостей складу. Сьогодні існує маса рецептів макухи, багато продаються в магазинах, але у досвідчених рибалок часто є власні добавки.

Соска

Снасть «соска» - це годівниця, в яку вкладається густа приманка. Бажана консистенція наживки повинна відповідати теплому пластиліну. Всередину укладаються гачки.

Поради та рекомендації

Ми зібрали поради експертів в ловлі сазана, здатні допомогти домогтися кращих результатів:

 • приманка на сазана повинна бути великою. Риба любить хробака-виповзка, білого хробака, беззубку (поширений молюск), кукурудзу, горох, картоплю, макуху, бойл. Краще купувати бойл діаметром 18 мм;
 • при ловлі весною сазан любить жити на мілинах. Краще закидати фідер недалеко від берега, вибираючи місце з великою кількістю водоростей;
 • влітку сазан мігрує в глибоку воду і часто пересувається, через обмеженість місць де він любить шукати здобич;
 • восени риба відпливає на глибину, випливає в пошуках їжі частіше днем. Фруктові підгодовування стають малоефективними, краще вибирати протеїнові варіанти. Ближче до кінця осені риба не реагує на приманки.

Сазан досить полохливий, слід ретельно спланувати риболовлю, вибрати оптимальний спосіб монтажу годівниці і підібрати міцні снасті. При належному терпінні і дотриманні викладених правил рибалка може розраховувати на хороший улов.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Снасті на сазана

Схожі статті

Як ловити карася на донку

Як ловити карася на донку

Карась викликає постійний інтерес у рибалок, переважно у новачків, хоча ним не гребують і досвідчені рибалки. Як правило, для піймання риби використовуються поплавкові снасті, але є й інші способи ловлі. Донка на карася призначається для ловлі здобичі в глибоких шарах води. Ловля карася на донку особливо ефективна для упіймання великих, а іноді і трофейних екземплярів. Великі особини прагнуть триматися ближче до дна, звідки їх найпростіше дістати донкою.

Календар рибака на 2020 рік

Календар рибака на 2020 рік

Досвід штука вперта, як і статистика - похибки бувають, але не звертати на нього увагу не можна. Тому і пропонуємо Вам вивчити і взяти собі на замітку місячний рибальський календар на 2020 рік. Вплив місяця на нашу планету величезний, але ми часто про це забуваємо. 

Як ловити рибу на пружину

Як ловити рибу на пружину

Ловля риби на пружину відноситься до видів риболовлі на донну снасть. Дана снасть, на думку переважної кількості рибалок, є найбільш уловистою і цікавою при бажанні зловити коропа і інших риб з його сімейства. Ловля на гачок із пружиною відрізняється простотою і дешевизною при високій результативності. Оснащення підходить для ловлі на протязі усього теплого періоду року. 

Як ловити головня на спінінг

Як ловити головня на спінінг

Головень відноситься до коропових, поширених по території України. Незважаючи на зарахування до коропових, його спосіб життя сильно відрізняється від самого коропа. Водиться в більшості прісноводних річок, віддає перевагу течії середньої та сильної інтенсивності, в затоках зустрічається рідко. Ловля головня на спінінг - це ефективний спосіб вилову великої кількості риби, так як вдається закинути снасть безпосередньо до місця її проживання.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Tomaru - універсальні, надійні гачки для лову на всі види наживки або насадки. Зроблені зі сталі VH..

14Грн.

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Guangwei Apache Navigators - універсальний недорогий телескопічний спінінг. Бланк вудлища виготовле..

326 - 462Грн.

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Спеціалізована котушка, призначена для лову коропа, сазана і іншої великої риби на донні оснащення...

465 - 545Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Оригінальна Carp Expert Boilie Special – це високоякісна спеціалізована волосінь для лову великої р..

218 - 364Грн.