Весняна ловля коропа

Весна - особливий час для рибалок. Закінчено зимовий сезон і душа рветься до просторів відкритої води. Один вигляд риболовлі слідує за іншим: після щучого жору приходить час ловлі плотви на фідер. Плотву змінюють язь, лящ, чехоня. Спінінгісти ловлять судака і жереха. У цьому вирі особливе місце обіймає риболовля на коропа весною.

Особливості весняної ловлі коропа

Подібно всім іншим рибам наших водойм, короп схильний до впливу сезонних коливань температури води. Це проявляється не тільки в активності коропа, але і в змінах його раціону, добового режиму, місць стоянки і годівлі. Крім того, весною відбувається така важлива подія, як нерест коропа, під час якого короп перестає харчуватися і, відповідно, клювати. Всі ці фактори повинні враховуватися рибалкою, для того щоб рибалка була успішною.

Коли починати рибалити на коропа

Незважаючи на те, що в багатьох водоймах коропа успішно ловлять з-під льоду зимовими снастями, рибалка на коропа ранньою весною рідко буває результативною. Активно харчуватися коропи починають тільки тоді, коли температура води досягне 7-10 ᵒС, що зазвичай відбувається в квітні. Пік клювання настає вже на початку травня, коли зацвітає вишня. Цей час заслужено вважається кращим для ловлі коропа весною.

Де шукати коропа весною

Короп - любитель тепла, тому весною варто шукати його там, де вода швидше за все прогрівається сонячними променями, тобто на мілководдях. Важливо, щоб ділянка водойми не була затінена стрімким берегом або зростаючими деревами, а глибина в місці лову не перевищувала 2 метрів. Правда, на глибину менше метра короп майже не виходить.

У міру прогріву водойми короп
все частіше переміщається до місць свого літнього перебування: заростей очерету
або латаття біля глибоководних ділянок, ям, затоплених старих русел.

Вибір снастей для весняної риболовлі на коропа

Снасті для ловлі коропа весною використовуються ті ж, що і влітку, але, з огляду на невисоку активність риби, волосіні і повідці варто використовувати більш тонкі. Наприклад, якщо влітку в водоймі оптимальною буде волосінь 0,25 мм., то весною в самий раз виявиться волосінь 0,20-0,22 мм. Це пояснюється тим, що на більш делікатну снасть відбувається більше клювань, а ще короп не повністю набрався сил після зимівлі і пручається значно слабкіше, ніж влітку.

Поплавкові снасті для коропа бажано використовувати з ковзним оснащенням - підійдуть матчеві і болонські вудилища з достатнім запасом потужності. Перші застосовуються в водоймах без течії, а другі в річках і каналах. Лад вудилища бажано вибрати середній або параболічний, такі вудки дозволяють робити більш далекі кидки і краще амортизують ривки великої риби.

Донна снасть на коропа може бути побудована на основі коропових або фідерних вудилищ і навіть з використанням спінінга важкого класу. Правда, останній варіант є бюджетним сурогатом, але тим не менш дозволяє успішно ловити.

Вудилища для ловлі коропа
можуть бути виготовлені зі склопластику, композиту або карбону - вибір
матеріалу в такій риболовлі впливає на комфорт ловлі, а не на її результат.

Котушки підбираються під вудилище. Як правило, це безінерційну котушку розміром від 3500 до 6000 за класифікацією Shimano/DAIWA. Важливою вимогою до котушки є якісна робота фрикціону, який налаштовують на зусилля вполовину від розривного навантаження волосіні. Не завадить наявність бейтранера.

Ліски для коропа використовують переважно монофільні. Ніша застосування плетених шнурів - ловля фідером на великій дистанції. Вибір повідця залежить від використовуваного монтажу. Крім монофільних, плетених і флюорокарбонових лісок для виготовлення повідків часто застосовують спеціальні повідкові матеріали.

Гачки варто використовувати з спеціально розроблених провідними виробниками коропових серій. Розмір гачка підбирається під розмір насадки.

Весняні насадки і прикормки для коропа

Говорячи про насадки, варто відзначити, що в холодній воді короп охочіше реагує на висококалорійну багату протеїнами їжу. Відповідно, краще використовувати в якості наживки черв'яків, опариша, а ранньою весною - мотиля. Також добре працюють бойли, розроблені для холодної води з запахами риби, спецій, креветок, мотиля.

У міру прогрівання води короп
все краще реагує на рослинні насадки - кукурудзу, горох, перловку, картоплю.

Використання підгодовування весною відрізняється від його застосування влітку. Кількість прикормки має бути невеликою, а саме підгодовування - точковим. У складі підгодовування обов'язково повинні бути тваринні компоненти. Прикормка може бути як фірмовою, так і саморобною, важливо, щоб вона не насичувала, а тільки привертала і утримувала рибу в потрібному місці. Запах підгодовування не повинен бути сильно вираженим і тим більше різким. Також бажано, щоб колір прикормки не сильно відрізнявся від кольору дна водойми.

З огляду на сказане вище, ловля коропа на фідер буде більш ефективна з годівницями типу флет, ніж зі звичайними годівницями клітинами. Це пояснюється тим, що у цього методу насадка знаходиться впритул до підгодовування, що допомагає коропу знайти її.

Техніка і тактика ловлі коропа весною

Ловля коропа починається з вибору місця. При ловлі такої великої і сильної риби, як короп, необхідно враховувати не тільки наявність місця годівлі, а й можливості безперешкодного виведення. Також потрібно переконатися, щоб в зоні ловлі не було перешкод, що перешкоджають закиданню - високою торішньої трави, кущів, дерев, очерету.

На відміну від ловлі влітку,
коли найбільш продуктивними є ранкові і вечірні години, весною короп краще клює
після полудня, коли вода встигне прогрітися. Кращою погодою для весняної
риболовлі є теплі сонячні дні, зі стабільним або повільно зростаючим
атмосферним тиском.

Точність і, головне, повторюваність закидів оснастки в одну точку, весною має ще більше значення, ніж влітку. Спрощує завдання те, що зазвичай весняна ловля ведеться в прибережній зоні і на невеликих дистанціях.

Поради з ловлі коропа весною

Збільшити шанси на піймання коропа в весняний період можна, скориставшись наступними рекомендаціями:

  • однією з кращих весняних наживок для коропа є личинка бабки, також відома під назвами "бабка" і "казара". Добути її можна безпосередньо на водоймі витягнувши з води підсакою клубок торішніх водоростей;
  • на незнайомій водоймі варто підгодувати кілька потенційно перспективних місць невеликою кількістю прикормки. При відсутності клювання на одному з них можна перейти на інше не витрачаючи час на очікування, поки короп підійде до підгодовування;
  • найкраще клювання коропа починається приблизно за два тижні до нересту. В цей час він бере вже майже будь-які насадки;
  • при виведенні коропа обов'язково слід використовувати підсаку - спроба витягнути навіть не дуже великого коропа на берег на волосіні або взяти в воді руками, швидше за все, призведе до сходу риби або обриву снасті.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Весняна ловля коропа

Схожі статті

Як ловити головня на спінінг

Як ловити головня на спінінг

Головень відноситься до коропових, поширених по території України. Незважаючи на зарахування до коропових, його спосіб життя сильно відрізняється від самого коропа. Водиться в більшості прісноводних річок, віддає перевагу течії середньої та сильної інтенсивності, в затоках зустрічається рідко. Ловля головня на спінінг - це ефективний спосіб вилову великої кількості риби, так як вдається закинути снасть безпосередньо до місця її проживання.

Коли і як нереститься короп

Коли і як нереститься короп

Згідно прикметам, коли короп йде на нерест пшениця викидає цвіт. Так і є, якщо до цього моменту вже встигло закріпитися тепло. До ікрометання риба починає готуватися протягом 1-2 тижнів, пожираючи весь корм який попадається на очі, і плаваючи по всій водоймі в пошуках вподобаного місця. Поблизу с самками плавають самці.

Вибір місця на зимовій риболовлі

Вибір місця на зимовій риболовлі

Без вміння правильно вибрати місця ловлі риби взимку, хороше клювання риби і улов малоймовірні навіть при використанні найсучасніших рибальських снастей і кращих наживок. Сьогодні розповімо вам про те, як правильно вибирати місця для ловлі на річці взимку.

Ловля крупної плотви зимою

Ловля крупної плотви зимою

Зимова риболовля передбачає ловлю не тільки окуня і щуки, але і такої звичної більшості рибалкам рибки, як плотва. Плотва, хоч і кістлява риба, але вона добре підходить для смаження, а також для приготування юшки. Зовсім маленьких особин використовують в якості живця для полювання на щуку і судака з жерлицями.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Guangwei Apache Navigators - універсальний недорогий телескопічний спінінг. Бланк вудлища виготовле..

326 - 462Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Бойли Brain Pop-Up F1. 12mm 15gr

Бойли Brain Pop-Up F1. 12mm 15gr

Бойли Brain - це високопоживні приманки, розроблені з використанням найсучасніших даних про харчува..

79Грн.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса - натуральний продукт для стимуляції харчування коропа. Володіє специфічним запахом, який є..

38 - 48Грн.