Як ловити коропа на фідер

Короп - один з найпривабливіших об'єктів спортивної та аматорської риболовлі. Це легко пояснюється як розмірами і активним опором цієї риби, так і доступністю водойм, де він мешкає. Популярність лову коропа привела навіть до створення цілого напряму ловлі - карпфішінг. Зрозуміло, цілеспрямовано ловлять його і іншими снастями - від поплавкової вудки до нахлисту. Одним з найбільш ефективних і цікавих способів лову є ловля коропа на фідер.

Снасті для ловлі коропа на фідер

Вибираючи снасті для ловлі коропа, слід враховувати, що короп не тільки одна з найбільших риб наших водойм, але ще і дуже сильний. У процесі лову нерідко виникає необхідність в далекому закиданні. Таким чином, найкраще підходять вудилища важкого і надважкого класу, довжиною від 3,6 м.

При виборі снасті необхідно враховувати такі особливості:

 1. Матеріал вудлища. Матеріал, з якого виготовлено фідерне вудилище (вуглепластик, композит, скловолокно), в такому лові не критичний, так як темп ловлі коропа нижче, ніж у більшості інших риб, і значну частину часу вудилище проводить на підставці. У разі якщо вудилище передбачається використовувати і для лову інших видів риб, краще зупинити вибір на вуглепластиковому, як більш легкому і комфортному.
 2. Лад(строй). Найбільш відповідний лад вудилища - параболічний або напів-параболічний, тобто дозволяє добре гасити ривки риби.
 3. Котушка. Щоб вся снасть була збалансованою, фідерні котушки підбирають під вудилище. Найкраще підходять великі силові безінерційні котушки розміром від 4000-4500 до 6000 і передавальним числом до 5: 1. Наявність системи автоматичного скидання волосіні - бейтраннер, бажано, але не обов'язково, так як фідерна ловля передбачає постійний контроль снасті рибалкою.
 4. Волосінь. Незважаючи на те що в фідерній ловлі найчастіше застосовують плетені шнури, мала розтяжність яких дозволяє фіксувати найбільш обережні клювання, при ловлі коропа часто використовують монофільну волосінь. Волосінь на фідер для коропа ставиться в разі застосування оснасток, що забезпечують самопідсічку риби. У цій ситуації надчутливість снасті не важлива, а еластичність волосіні полегшує виведення, амортизуючи ривки коропа. Діаметр волосіні вибирають виходячи з ваги оснасток які закидаються, а не розміру коропів. Це пояснюється тим, що сучасні снасті дозволяють впевнено справлятися з рибою, вага якої перевищує навантаження на розрив волосіні більш ніж в два рази, а ось важка годівниця при закиданні створює значне навантаження на снасть.

Оснащення

Не менш важливим, ніж правильний підбір снастей, є вибір відповідної оснастки. Слід враховувати деякі особливості:

 • традиційні для фідера сітчасті годівниці-клітини застосовуються зазвичай при лові дрібного коропа. Набагато ефективніше використовувати відкриті каркасні годівниці типу метод;
 • якщо дно в місці лову мулисте, то краще використовувати монтаж з годівницею флет, яка завжди опускається на дно підгодовуванням вгору. Такі годівниці оснащуються коротким повідком (5-12 см) з м'якої плетеної жилки і короповим гачком відповідного до насадки розміру.

Перед закидом годівниця набивається досить в’язким підгодовуванням, в яке вминають гачок з насадкою. Це дозволяє не тільки максимально зблизити насадку і прикормку, але і скоротити кількість зачепів до мінімуму.

Таке фідерне оснащення своїми руками збирається досить просто - на волосінь послідовно одягають гумову намистину-стопор, годівницю і після прив'язують вертлюжок, до якого кріпиться поводок з гачком.

В аматорській ловлі оснащення
флет часто замінюють різними годівницями-пружинами, число повідків в яких може
бути від двох до шести, але уловистість оснащення такий підхід не збільшує.

Прикормка на коропа

Прикормка - обов'язковий елемент при лові цієї риби будь-якими снастями, і особливо фідером. Використовувати підгодовування можна як придбане в рибальському магазині, так і виготовлене своїми руками.

Підгодовування для коропа виготовляють із суміші дробленого зерна, хлібних і кондитерських відходів, панірувальних сухарів і різних макух в різних пропорціях. Важливо, щоб підгодовування містило велику кількість великих часток і не було сильно «пилящим», щоб уникнути залучення дрібної риби.

В якості ароматизатора використовують солодкі і фруктові аромати літа, і «м'ясні» або рибні під час лову в холодній воді.

Консистенція підгодовування залежить від того, які годівниці на коропа використовує рибалка. Для годівниць-клітин застосовують досить пухке підгодовування, а для каркасних - більш в'язке. Головна вимога, щоб підгодовування витримувало закид і удар годівниці об поверхню води, але повністю вимивалася за 10-12 хвилин.

Вибір місця для ловлі коропа фідером

Місце для вудіння коропа має відповідати ряду вимог. Найголовнішим є наявність коропа який годується на доступній для закидання дистанції. Крім цього, місце лову має бути вільним від перешкод, що заважають закиданні снасті і виведенні риби: берегового чагарнику і дерев, суцільної стіни очерету, заростей латать в прибережній зоні і т. д.

Найкраще коропа ловити в місцях його годівлі або на шляху до них:

 • на кордоні водної рослинності і чистої води;
 • на виході з ями і біля неї;
 • біля корчів;
 • на брівках і перепадах глибин.

Дно в місці лову повинно бути глинистим або злегка замуленим, а течія - відсутня або бути майже непомітною.

Підгодовування коропа для ловлі фідером

Ловля коропа на годівницю починається з підгодовування обраного місця. Роблять 10-20 закидів наповненої годівниці без повідка і гачка в точку лову і звільняють її різким ривком вудилища. Для прискорення цього процесу краще скористатися годівницею збільшеного обсягу.

Якщо дозволяє дистанція лову,
то підгодувати місце можна, закидаючи кулі прикормки рукою або за допомогою
рибальської рогатки.

Наживка для ловлі коропа на фідер

Короп належить до всеїдних риб, відповідно, під час лову придатні насадки рослинного і тваринного походження.

З рослинних насадок найчастіше використовується:

 • кукурудза;
 • горох;
 • розпарені зерна пшениці або перловки;
 • м'які насадки на основі каші або тіста - мастирка, мамалига і т. д .;
 • картопля;
 • хліб;
 • різні макухи і т. д.

Основними використовуваними наживками є:

 • черв’як,
 • опариш;
 • м'ясо рака або креветки;
 • різні комахи і їх личинки;
 • м'ясо молюсків.
В окрему категорію насадок
можна винести бойл і пеллетс, застосування яких більш властиво карпфішінгу. У
фідерній ловлі вони використовуються здебільшого з метою, щоб уникнути клювань
дрібноти.

Процес ловлі коропа на фідер

Після вибору місця і його стартового підгодовування годівницю для стартового підгодовування замінюють на робочу оснастку і приступають до лову:

 1. Якщо покльовок не відбувається, через кожні 10-15 хвилин снасть вимотують, годівницю заповнюють кормом і знову закидають. Важливо, щоб закид здійснювався в одне і те ж місце якомога точніше - це дозволить сконцентрувати рибу в місці лову.
 2. Вибір напрямку закидання здійснюють, цілячись в орієнтир на протилежному березі водойми. Для фіксації дальності закидання краще скористатися спеціальним маркером, зробивши позначку на волосіні. Кліпсування волосіні або фіксація її гумкою, як це часто роблять при лові інших риб, може не дозволити спрацювати фрикційному гальму при різкому ривку коропа і привести до обриву оснастки.
 3. Клювання коропа добре помітне і виглядає як досить сильний ривок. Реагувати на дрібні рухи або тремтіння вершинки вудилища не варто - це спроба дрібної риби збити насадку, випадкові торкання рибою волосіні або ворушіння коропом годівниці під час поїдання підгодовування.
 4. Виведення коропа здійснюють методом «викачування»: піднімаючи вудлище, підтягують рибу до себе, а опускаючи - змотують волосінь котушкою. Фрикційне гальмо налаштовують таким чином, щоб воно спрацьовувало при зусиллі приблизно в 2 рази меншому, ніж витримує найслабший елемент оснащення. Наприклад, при розривному навантаженні повідця 6 кг. фрикціон повинен спрацювати при зусиллі 2,5-3,5 кг.
 5. З води коропа витягають тільки за допомогою підсака. При цьому рибу не намагаються зловити підсакою в воді, а акуратно заводять в заздалегідь опущений в воду підсак.

Якщо спійманого коропа планується відпустити, як це прийнято в карпфішингу, то краще зробити це відразу, звівши час перебування риби поза водою до мінімуму. Відпускають рибу, акуратно опустивши її в воду і притримавши в природному положенні, поки вона не прийде в себе і не попливе.

Ловля коропа на фідер в різні пори року

Короп відноситься до теплолюбних риб, і хоча в деяких водоймах його ловлять навіть з-під льоду, максимально активний при температурі води 16-25ºС. Зрозуміло, час року впливає на поведінку коропа і підхід до його ловлі.

Весна

Навесні короп виходить з місць зимівлі на прогріті сонцем мілководдя, де починає відгодовуватися, набираючись сил до нересту. Перед нерестова ловля коропа навесні на фідер зазвичай починається з часу цвітіння вишень і триває до самого нересту.

Навесні короп воліє насадки тваринного походження і підгодовування з високим вмістом білка. Додавання в підгодовування частинок насадки - різаного хробака, мороженого або ошпареного окропом опариша, битою ракушки і т. д. - істотно підвищує її ефективність.

З початком нересту, який проходить в кінці травня-початку червня, короп перестає годуватися і реагувати на будь-які насадки.

Літо

Ловля коропа влітку на фідер зазвичай починається в кінці червня, через 1-2 тижні після закінчення нересту. У теплій воді короп починає проявляти інтерес до насадок рослинного походження. Влітку його ловлять не тільки на кукурудзу, горох, різні зернові, а й на такі рідковживані насадки, як вишня, слива, шовковиця. Підгодовування бажано підбирати з солодкими або фруктовими ароматами - ваніль, шоколад, тутті-фрутті, полуниця, слива.

Зазвичай найкращим часом лову вважають ранкові та вечірні години, коли риба активно годується. Але в тиху похмуру погоду клювання може тривати цілий день, а в водоймах з сильним рибальським пресингом найкращий час лову - після заходу сонця.

Осінь

Клювання коропа триває до самого льодоставу, але в міру охолодження води активність його знижується. Після закінчення бабиного літа коропи починають переміщатися до зимувальних ям, звідки час від часу виходять на годівлю. Першими перестають ловитися найкрупніші екземпляри.

Восени короп переходить на більш калорійну їжу тваринного походження - черв'яків, водяних комах, риб'ячу молодь. Відповідно і ловити його потрібно на ті ж наживки, що і навесні.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити коропа на фідер

Схожі статті

Ловля судака на спінінг весною, літом та восени

Ловля судака на спінінг весною, літом та восени

Судак - найбільший представник сімейства окуневих. Ловля судака на спінінг - основний спосіб спортивної та любительської ловлі цієї риби по відкритій воді. Однак, щоб риболовля була успішною, важливо не тільки правильно підібрати снасті, а й знати, як, де і коли їх застосовувати.

Джигова ловля для початківців

Джигова ловля для початківців

Найбільш простим способом придонного лову на спінінг є джигова ловля, яка ефективна в риболовлі на велику хижу рибу, що мешкає на дні. Вид водойми не має значення - це може бути річка, озеро, ставок, море. Найголовніше правило результативного лову на джиг - приманка повинна повторювати в воді рухи дрібної рибки, щоб зацікавити хижака. Завдяки простоті і уловистості цього способу лову він дуже цікавий починаючим рибалкам.

Як зробити Хорватське Яйце своїми руками

Як зробити Хорватське Яйце своїми руками

Літня ловля хижака на спінінг часто ускладнена водною рослинністю яка розрослася. Особливо це справедливо для щуки і окуня, які часто ховаються в суцільних заростях. У таких місцях найбільш підходящими приманки є глісери, визнаним лідером серед яких вважається «хорватське яйце». Про те, що це за приманка і як зробити «хорватське яйце» своїми руками, піде мова в цій статті.

Поплавок Сбіруліно (Бомбарда). Монтаж оснастки і техніка ловлі

Поплавок Сбіруліно (Бомбарда). Монтаж оснастки і техніка ловлі

Часто на риболовлі виникають ситуації, коли риба ігнорує звичайні блешні, воблери і джигові приманки, відгукуючись лише на приманки мінімального розміру - нахлистові мушки, мікровоблери або твістери довжиною пару сантиметрів. В такому випадку рибалці варто скористатися вантажем-поплавком Сбіруліно або, як його ще називають, Бомбарда. Також підходить бомбарда для риболовлі на натуральні насадки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Tomaru - універсальні, надійні гачки для лову на всі види наживки або насадки. Зроблені зі сталі VH..

14Грн.

Кормушка Carp Zoom CZ Method Fanatic Feeder

Кормушка Carp Zoom CZ Method Fanatic Feeder

Дана модель кормушки призначена для лову методом. Fanatic Method Feeder має плоске дно, завдяки чом..

38 - 84Грн.

Спінінг фідерний Kaida (Weida) Impulse II. 60-160гр.

Спінінг фідерний Kaida (Weida) Impulse II. 60-160гр.

Kaida (Weida) Impulse 2 - лінійка бюджетних фідерних вудилищ від фірми Kaida (Weida), що відрізняєт..

391 - 490Грн.

Котушка з бейтранером Brain Apex Double Baitrunner 6+1BB

Котушка з бейтранером Brain Apex Double Baitrunner 6+1BB

Котушка Brain Apex Double - недорога модель з системою бейтраннер, однаково добре підходить, як для..

841Грн.