Як ловити коропа на пружину

Короп - бажаний трофей для всіх рибалок. Завдяки поширеності і всеїдності, коропа можна ловити на всі аматорські та спортивні снасті. Фанати свого виду лову примудряються цілеспрямовано ловити його навіть на спінінг і нахлистом. Але найчастіше коропа ловлять на донні снасті. Одним з популярних способів донної ловлі є ловля коропа на пружину. Ловля на пружину є «народним» аналогом спортивного лову коропа з оснащенням «метод».

Коли і де ловити коропа на пружину

Таким способом ловити можна з ранньої весни до пізньої осені. Виняток становить період нересту, який проходить в кінці весни - початку літа. Під час нересту короп не клює.

Навесні коропа краще ловити на прогрітих сонцем мілководдях. У ясні дні він проявляє активність з пізнього ранку і до початку сутінків.

З середини червня, після нересту, короп переміщається в місця свого постійного проживання - ями з глинистим або злегка замуленим дном. У ставках та водосховищах короп в основному дотримується старого затопленого русла. В цей час його варто шукати не в самих ямах, а поруч з ними в місцях з помірними глибинами і рівним не сильно зарослим водоростями дном.

Під час літньої спеки короп клює вранці, ввечері і вночі. Вночі він досить часто підходить близько до берега, відповідно, ловити його слід на кордоні водної рослинності і чистої води.

З середини осені, у міру охолодження води, активність коропа падає, і він починає переміщатися до зимувальних ямах. Годуватися він починає все рідше і рідше. Восени короп клює тихими теплими днями.

Пристрій пружини

Пружина для лову коропа являє собою годівницю, виготовлену у вигляді спіралі з жорсткою дроту. Пружина заповнюється в'язкою прикормкою, яка розчиняється у воді протягом декількох годин.

Принцип лову на пружину заснований на звичці коропа обсмоктувати великі шматки корму, які не виходить проковтнути відразу. Разом з кормом він захоплює гачок з насадкою і засікається коли намагається звільнитися від нього.

Існують різні варіанти пружин, що відрізняються між собою формою, розміром, огрузкою і способом кріплення до волосіні. Коропа найчастіше ловлять на пружини «бублик» і «комбайн».

 «Бублик»

«Бублик» являє собою годівницю, зроблену з пружини діаметром 1-2 см згорнутою в кільце діаметром 5-6 см. Повідці довжиною 5-7 см. прив'язуються по колу пружини. Кількість гачків від двох до шести. Основна волосінь кріпиться до одного з витків. Вантаж кріпиться до волосіні на деякій відстані від годівниці. Завдяки великій площі, цю годівницю можна застосовувати для лову в місцях з мулистим дном.

«Комбайн»

«Комбайн» - пружина в вигляді конуса довжиною 4-7 см. і діаметром підстави 2-3 см. Гачки прив'язують до вершини конуса. Довжина повідків повинна бути трохи більше довжини годівниці.

Снасть для лову коропа

Для лову на пружину рибалками застосовуються різні варіанти снастей від донки з резиновим амортизатором до найсучасніших вудилищ і котушок.

Вудилище

Краще застосовувати спеціальне коропове вудилище або фідер з тестом до 120 г. Такі вудилища дозволять забезпечити дальній і точний закид оснащення, виведення навіть дуже великого коропа, а головне, застосовні і для інших видів донної ловлі.

Котушка

Для лову коропа застосовують великі безінерційні котушки (4000-6000) з низьким передавальним числом. Бажано, щоб котушка була оснащена системою скидання волосіні (бейтранер).

Волосінь

Для пружинної оснастки можна використовувати як волосіні, так і плетені шнури. Вибір залежить від способу монтажу годівниці. З глухими монтажами, що забезпечують самозасічку коропа, використовують моноліски, які завдяки еластичності полегшують виведення риби.

Плетені волосіні застосовують зі легкими монтажами, де важлива чутливість снасті. Завдяки низькій розтяжності плетінок фіксується навіть мінімальне зусилля при клюванні.

Прикормка для лову коропа на пружину

Прикормка - найважливіша складова сучасного донного лову будь-якої риби, в тому числі і коропа. Найбільш ефективно працюють спортивні підгодовувальні суміші для коропа. Їх можна використовувати і для лову на пружину. Оптимальний вибір - підгодовування, розроблені для лову на «метод».

При необхідності або при бажанні можна скористатися підгодовуваннями, зробленими своїми руками. Складовими для підгодовування на коропа є:

 • подрібнені зерна злаків;
 • макухи олійних культур;
 • подрібнене печиво;
 • вівсяні і кукурудзяні пластівці;
 • панірувальні сухарі;
 • сухе молоко;
 • рибне і м'ясо-кісткове борошно;
 • варену картоплю і багато іншого.

Пропорції визначаються смаковими уподобаннями коропів в конкретній водоймі. У підгодовування звичайно додають різні ароматизатори, влітку - ваніль, какао, карамель, полуниця, слива і т. д., а навесні і восени - рибний запах, запах краба і інші.

Для підвищення ефективності в підгодовування додають частинки насадки - опаришів, зерна кукурудзи, подрібнені бойли.

Для лову на пружину часто готують два види підгодовування - в'язку для набивання годівниці і більш рихлу для додаткового підгодовування.

Насадки для пружини на коропа

Всеїдність цієї риби пояснює найширший вибір застосовуваних насадок і наживок. Найчастіше коропа ловлять на:

Наживки:

 • мотиль;
 • опариш;
 • червяк.

Насадки:

 • кукурудза;
 • перловка;
 • горох;
 • мастирка;
 • бойли;
 • пеллетс.

Наживки частіше використовують по холодній воді - навесні і восени. Влітку застосовують переважно насадки рослинного походження.

При ловлі на пружину можна брати в якості насадки кульки пінопласту. Застосовують як ароматизований і пофарбований пінопласт, який продається в рибальських магазинах, так і звичайний пакувальний. Пінопласт можна використовувати і в комбінації з іншими насадками.

Техніка ловлі коропа на пружину

Ловля на пружину починається з попереднього підгодовування місця лову. На невеликій дистанції кулі прикормки закидають рукою або за допомогою спеціальної рогатки. На великій відстані можна використовувати фідерні годівниці збільшеного розміру або годівницю-ракету.

Для лову набивають пружину кормом так, щоб повністю приховати підгодовуванням витки пружини. На гачки надягають насадку. Жало гачка виводиться назовні.

Закид здійснюють в підгодоване місце. Важливо закидати в одне і те ж місце, щоб сконцентроване підгодовування приваблювало коропа до оснащення.

Якщо ловля ведеться на коропове вудилище, його встановлюють на підставці так, щоб волосінь була продовженням вудилища. У цій ситуації необхідний сигналізатор клювання.

При ловлі фідером волосінь повинна бути натягнута під прямим кутом до вудилища, а клювання фіксують по кінчику-квівертіпа.

Перед покльовкою коропа часто бувають здригання і ворушіння волосіні, викликані тим, що короп, обсмоктуючи годівницю, ворушить її. У цей момент необхідно почекати. Справжнє клювання коропа виглядає, як різкий удар або сильна потяжка.

При виведенні великого коропа важливо не поспішати, але і не допускати ослаблення волосіні, яке може дати коропу зійти з гачка. Виведення здійснюють, навантажуючи вудилище, а не котушку.

Підводячи коропа до берега необхідно стежити, щоб не утворився гострий кут між волосінню і вудилищем - це може викликати поломку останнього.

З води коропа дістають тільки підсакою відповідного розміру.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як ловити коропа на пружину

Схожі статті

Як ловити лина на поплавкову вудочку

Як ловити лина на поплавкову вудочку

Мешканець підводних заростей лин, добре знайомий більшості рибалок. Цю золотисто-зелену рибу з маленькими червоними очицями і товстим коротким тілом, покритим слизом, важко сплутати з будь-якою іншою. Лин зустрічається в більшості водойм з повільною течією або стоячою водою майже по всій середній смузі Євразії - від атлантичного океану до озера Байкал. 

Особливості вибору котушок для троллінгу

Особливості вибору котушок для троллінгу

Троллінг, що завоював останнім часом величезну популярність - один з найбільш результативних способів лову великих хижих риб різних мастей. Використовуючи добре підібрану і налаштовану снасть для троллінгу, рибалки мають можливість зловити судака, щуку, трофейного сома і великого окуня, а ще обережних хижаків - язя й головня.

Що таке кастинговий спінінг і як правильно вибрати

Що таке кастинговий спінінг і як правильно вибрати

Спінінги - це класика жанру, яка навряд чи найближчим часом застаріє або вийде з моди, але професіонали і завзяті рибалки поступово замінюють їх на кастингові вудки. За кордоном кастинги неймовірно популярні, практично у всіх роликах ними користуються або обговорюють основні питання новачків, пов'язаних з кастингом. Далі розглянемо, чим відрізняються кастингові спінінги і як зробити правильний вибір кастингового спінінга.

Як ловити сазана на фідер

Як ловити сазана на фідер

Сазан - дикий предок коропа. На відміну від своєї культурної форми він живе на течії. Звичайні місця його проживання - великі і середні річки з помірною течією. Хоча сазан широко поширений, численним в наш час його можна назвати лише важко. Основними способами є ловля сазана на фідер і ловля короповими снастями.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Чорний на закрутці

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Чорний на закрутці

Спінінг “крокодил” є одним з найпоширеніших спінінгів серед рибалок. Адже його не так просто зламат..

137 - 248Грн.

Котушка Cobra (Кобра)

Котушка Cobra (Кобра)

Котушка з заднім фрикціоном Cobra (Кобра) відмінна бюджетна модель, яка прекрасно підійде для почат..

125 - 176Грн.

Прикормка Fanatik Фідер. Весна Літо Осінь 0.9кг.

Прикормка Fanatik Фідер. Весна Літо Осінь 0.9кг.

Прикормка Fanatik Фідер "Чорний Часник" 0.9кг. Прикормка Fanatik Фідер "Гранд Карп" 0.9кг.Прикормка ..

32Грн.