Як ловити коропа на спінінг

Удосконалення снастей і приманок, а головне, техніки лову на них дозволяє ловити рибу способами, які недавно важко було уявити. Наприклад, нахлистом сьогодні цілеспрямовано ловлять не тільки лососів і головня, але і сома зі щукою. А сучасний спінінг взагалі дозволяє ловити практично будь-яку рибу наших водойм. Одним з таких, недавно екзотичних, видів лову є ловля коропа на спінінг.

Особливості лову коропа на спінінг

Говорячи про ловлю коропа на спінінг, слід підкреслити, що мова йде не про донну снасть з використанням спінінгового вудилища, а про ловлю на штучні приманки. Про те, що вважається мирною, така риба, як короп, включає в свій раціон молодь інших риб, відомо давно, як і випадках виловлення коропа на живця. Однак ловля його на спінінг стала можлива тільки з масовим поширенням джигових приманок. Вірогідність клювання коропа на блешню або воблер набагато нижче, ніж на «силікон». Причина такої вибірковості в способі життя коропа.

Як відомо, короп (сазан) - теплолюбна риба, і його переваги тісно пов'язані з температурою води.

Особливості харчування коропа в різні періоди часу:

 • взимку короп практично не годується і буває активним тільки під час відлиг;
 • навесні і восени основа харчування коропа - висококалорійні тваринні корми, багаті протеїном. Після нересту короп переходить на рослинну їжу (нерест коропа відбувається в травні-червні при температурі води 18-20ºС);
 • восени, коли остигає вода і відмирає підводна рослинність, короп знову повертається до харчування дрібними водними організмами.

Годується короп в донних шарах води, рідко звертаючи увагу на те, що відбувається в її товщі, тому приманки, що проходять над ним, зазвичай ігнорує.

Другою особливістю коропа є його повільність - він легко схопить пропливаючого поруч малька, але не стане його переслідувати подібно окуневі або щуці. Таким чином, повільна джигова проводка є практично єдиною підходящою.

Вибір снасті для лову коропа

З огляду на сказане вище, а також те, що короп є однією з найбільших і сильних риб наших водойм, спробуємо розібратися, як вибрати спінінг для лову коропа:

 1. Вудилища для лову коропа повинні дозволяти здійснити закидання і проводку досить легких приманок, володіти високою чутливістю і здатністю протистояти такому серйозному противнику, як короп. Хорошим вибором можуть бути джигові вудилища з тестом 5-20 г, а для трофейного коропа або сазана можуть використовуватися більш потужні вудлища з кастингом до 10-40 гр. Також непоганим вибором є спінінги лососевих серій - спінінги і інші снасті на коропа повинні мати великий запас потужності.
 2. Котушка повинна відповідати вудилищу. При цьому її тягові характеристики важливіше, ніж швидкість підмотки. Якщо дозволяє вага приманок, можна використовувати мультиплікаторну котушку.
 3. Коропові котушки з бейтраннером для традиційного коропового лову також підходять, але їх вага порушить баланс снасті спінінга, а в бейтраннері немає особливої ​​необхідності.
 4. Волосінь може використовуватися плетена для лову на течії або на великих дистанціях. При ловлі на коротку краще застосовувати монофільну волосінь, яка володіє амортизаційними властивостями. Непоганим варіантом є спеціальна коропова волосінь «Carp Expert» або іншого відомого виробника.

Збірка снасті для лову коропа на спінінг

Якщо ловля коропа на спінінг з годівницею дозволяє використовувати майже будь-який вудилище достатньої потужності, то для лову спінінгом критичні не тільки міцність і чутливість, але і вага снасті, яка істотно впливає на комфорт риболовлі. Кращим вибором є вуглепластикове вудилище довжиною 2,4-2,7 м з відповідним тестом і якісною фурнітурою.

Встановлюючи котушку важливо, щоб в котушкотримачі не було люфту, а фіксуюче кільце затягувалося щільно. Недотримання цієї умови істотно знижує чутливість снасті.

Намотувати волосінь на шпулю можна майже врівень з бортами при якісній укладанні. Якщо котушка низької якості краще не домотувати волосінь на 2-3 мм, це знизить ймовірність утворення борід. Хоча варто зауважити, що при риболовлі на коропа використовувати низькоякісні котушки трішки необачно.

У повідку для лову цієї риби немає необхідності, але якщо є висока вірогідність клювання щуки або дно в місці лову покрито черепашками, варто поставити повідець з флюорокарбона.

Якщо короп не реагує на проводку штучних приманок, можна зібрати на базі спінінга донну снасть на коропа. Для цього досить замінити приманку оснащенням з годівницею. При цьому важливо, щоб вага годівниці не перевищував тест вудилища - перевантаження може привести до його поломки, особливо при різкому силовому закиданні.

Вибір місця і часу для лову коропа на спінінг

Як уже згадувалося, хижацький інстинкт коропа особливо сильно проявляється восени в холодній воді. Найкращим часом для його лову є ранкові часи і короткий відрізок часу відразу після заходу сонця. Вночі або серед дня ефективніше використовувати інші способи лову.

Місцями для спінінгової риболовлі є:

 • звичайні для коропа вири коло обривистих берегів;
 • звали руслових ям;
 • глибокі ділянки біля заростей очерету;
 • корчі і т. д.

Звичайна глибина, на якій відбуваються клювання - 2-5 м. Вибираючи місце для лову, важливо також врахувати не тільки наявність активної риби, але і можливість її виведення. Вивести великого коропа через суцільну прибережну смугу латаття шириною кілька метрів практично неможливо.

Як правильно ловити коропа на спінінг?

Ловля на спінінг коропа істотно відрізняється від лову інших риб. І в першу чергу - вибором приманки.

Найкраще підходять:

 • невеликі твістери;
 • віброхвости з тонким тілом;
 • силіконові черв'яки.

Краще використовувати «їстівні приманки», так як смакові рецептори коропа добре розвинені. Існують також відмінності в техніці і тактиці ловлі.

Техніка і тактика лову коропа на спінінг

Закид приманки виконують трохи далі очікуваного місця знаходження риби, особливо це важливо при невеликій глибині. Проводка здійснюється дуже повільно, з частими зупинками і ворушінням приманки на одному місці.

Клювання коропа зазвичай виглядає як серія з декількох малопомітних ривочків або пощипування, після чого, якщо короп не виплюнув приманку, слідує потужна потяжка, під час якої і слід підсікати.

Виведення коропа здійснюють методом «викачування», працюючи вудилищем, а не котушкою. З води рибу витягують підсакою відповідного розміру. Спроба витягнути коропа на жилці або взяти руками, швидше за все, призведе до сходу риби або обриву волосіні, а то і поломки вудилища.

Поради та рекомендації

Ловля спінінгом коропа - один з небагатьох випадків спінінгової ловлі, коли ефективні підгодовування і навіть принаджування риби.

Дані рекомендації допоможуть поліпшити результативність риболовлі:

 1. Якщо є можливість підгодувати місце, а ще краще робити це регулярно, результат риболовлі можна істотно поліпшити.
 2. В якості підгодовування можна використовувати як спеціальні коропові прикормки, так і саморобні суміші з подрібнених зернових, панірувальних сухарів макухи і т. д. В якості ароматизатора підійдуть суха кров, рибне або м'ясо-кісткове борошно, риб'ячий жир.
 3. Якщо рибу планується відпустити, краще використовувати приманку, оснащену одинарним гачком невеликого розміру і без борідки.
 4. У місцях з великою ймовірністю зачепа краще використовувати монтажі які не зачіпляються на офсетному гачку - техас або кароліну. Це трохи погіршить реалізацію клювань, але дозволить зберегти оснащення і приманку.

Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як ловити коропа на спінінг

Схожі статті

Ловля товстолобика

Ловля товстолобика

Товстолобики зазвичай шукають їжу рано вранці на мілководді без течії, де велика рослинність. А ось ближче до полудня, ця риба віддає перевагу плавати по мулистому дну водойм по глибшим ділянкам. Товстолобики, в основному, шукають для себе їжу зграями.

Ловля окуня на відвідний поводок

Ловля окуня на відвідний поводок

Ловля окуня на відвідний поводок - ефективний спосіб лову, що дозволяє здійснювати далекі і точні кидки легких приманок, а також проводити їх на будь-якій глибині. Відвідний поводок на окуня можна використовувати як на течії, так і в стоячій воді. Така універсальність і стала причиною популярності цього методу лову.

Як зробити фідерну снасть своїми руками

Як зробити фідерну снасть своїми руками

Рибалки використовують різні варіанти вилову риби, серед них є і фідерна ловля. Цей спосіб показав позитивні результати, що стало причиною його величезної популярності. При набутті певних знань фідерне оснащення своїми руками може бути виготовлена ​​швидко і якісно. Ця уловиста снасть обов'язково прийдеться вам до душі.

Кращі воблери на жереха. Рейтинг моделей і поради по вибору

Кращі воблери на жереха. Рейтинг моделей і поради по вибору

Слід зазначити, що жерех є хижою рибою, яка поводиться агресивно в період голоду. Для упіймання риби потрібно застосовувати особливу тактику і найкращі наживки. Хижак добуває їжу самостійно і полює поодинці. Велике скупчення представників даного виду риб знаходиться в ставках, річках, великих водосховищах та притоках.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Libao Argento 7-28гр.

Спінінг Libao Argento 7-28гр.

Спінінг, який задовольнить будь-якого рибака як матеріалом і робочими характеристиками, так і вельм..

812Грн.

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Перевірена часом, дуже проста і надійна котушка. При компактних розмірах вона обладнана потужною пе..

999 - 1 299Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

101 - 136Грн.