Як зробити дону снасть для ловлі коропа

Короп добре відомий як рибалкам, так і домогосподаркам. У його честь було названо ціле сімейство прісноводних риб - Cyprinus (коропові). Завдяки популярності лову коропа виник цілий напрямок спортивної риболовлі - карпфішінг. Ловля коропа як спортивними, так і любительськими снастями в більшості випадків ведеться з дна водойми. Спробуємо розібратися, як зробити донну снасть для лову коропа.

Робимо правильно донну снасть для лову коропа

Для донного лову коропа використовують як спеціальні коропові вудилища і котушки, так і фідерні снасті. Деякі рибалки ловлять коропа на різні варіанти закидушок, але, не дивлячись на їх уловистість, по комфорту лову вони значно поступаються сучасним донним снастям. Гармонійно зібрана донна снасть на коропа дозволяє здійснювати далекі і точні кидки, доставляти в зону лову не тільки насадку, а й підгодовування, фіксувати обережні клювання. Ловля коропа на донку забезпечує виведення навіть трофейних екземплярів.

Донна коропова снасть складається з:

 • вудилища з кільцями і котушкотримачем;
 • безінерційної котушки;
 • монофільної або плетеної жилки;
 • монтажу з годівниці або грузила і повідка з гачком.

Набір вудилища і котушки

Ловля коропа вимагає застосування потужних вудилищ і котушок, які дозволять впоратися з опором великої риби. Навіть в снастях легкого класу є серії, спеціально розроблені для екстремальних навантажень при виведенні. Котушки краще вибирати з низьким передавальним числом, як більш тягові.

Класи вудилищ

Існує кілька класів вудилищ, що застосовуються для лову коропа. За методом лову розрізняють фідерні і коропові вудилища.

Фідерні вудилища

Фідерні вудилища призначені для лову з годівницею. Їх характерною рисою є ярко пофарбована чутлива вершинка з великою кількістю пропускних кілець, яка відображає клювання.

Вудилища для фідерного лову поділяють за вагою годівниць які закидаються:

 • легкі - з тестом до 60 гр. використовуються для лову дрібної риби у водоймах без течії або з невеликим плином;
 • середні - з тестом до 90 гр. - самий універсальний варіант. Ці вудлища справляються з більшістю умов лову і дозволяють ловити досить велику рибу;
 • важкі - з тестом до 120 гр.;
 • надважкі - вага годівниць які закидаються від 120 гр.

Ніша застосування важких і надважких фідерів - ловля на дуже сильній течії, виконання закидів від 100 м. і ловля дуже великої риби, такої як трофейний короп, білий амур, товстолоб або сом.

Коропові вудилища

Коропові вудилища призначені для далеких і наддалеких закидів важких оснащень. Маркування коропових вудилищ відрізняється від фідерних. На них вказують вагу, під впливом якого вершинка вудилища зігнеться під прямим кутом. Вага вказується в фунтах (lb):

 • Легкі вудилища з тестом від 2 до 3,5 lb дозволяють закидати оснащення вагою до 120 гр. Їх ніша - ловля в невеликих водоймах на малій дистанції.
 • Середні володіють тестом 3-3,5 lb. Це найбільш універсальні вудилища, які підходять для більшості умов і закидання оснасток до 150 гр.;
 • Важкі вудилища з тестом від 3,5 lb призначені для наддалеких закидів оснасток вагою від 150 гр..

Крім потужності, вудилища розрізняються між собою по строю:

 • параболічні (повільні) - під навантаженням працює весь бланк вудилища. Їх перевагою є здатність добре гасити ривки риби при виведенні;
 • на пів-параболічні - вудилища, у яких працює приблизно половина бланка. Це дещо універсальний варіант;
 • вудилища з швидким ладом. У цих вудилищ при закиданні і виведенні працює тільки вершинка. Це дозволяє здійснювати точні кидки і краще підсікати рибу на великих дистанціях.

Крім вудилищ, призначених для лову, існують маркерні (для вимірювання рельєфу дна) і сподові (для закидання прикормки) вудилища.

Вибираючи снасть для донного лову коропа, краще відмовитися від телескопічних вудилищ. Їх єдина перевага полягає в зручності транспортування, за всіма іншими показниками вони програють штекерним вудилищам.

Матеріал фідерного вудилища

Вудилища для фідерного лову виготовляють з трьох видів матеріалів:

 • Скловолокно. Цей матеріал застосовується вже досить давно і морально застарів. Вудилища з «скла» відрізняються міцністю, але при цьому на сьогоднішній день вважаються важкими і малочутливими. Правда, слід зазначити, що для фідерного лову це не є критичним недоліком. Так що використання склопластикових вудилищ, як бюджетної снасті, цілком допустимо. За своїми характеристиками вони значно перевершують дешеві телескопічні вудилища, які використовуються для лову на закидушку.
 • Вуглепластик (графіт, карбон). На сьогоднішній день найсучасніший матеріал для виготовлення вудилищ. Вуглепластикові вудилища відрізняються мінімальною вагою, високою міцністю і пружністю. Їх недоліками є відносно висока ціна і деяка крихкість.
 • Композит є поєднанням карбону і скловолокна, пов'язаних між собою спеціальною смолою. Вудилища з композиту є компромісом між описаними вище варіантами. Їх можна рекомендувати новачкам або рибалкам, які ловлять донними снастями час від часу.

Котушки для фідерної ловлі

Котушки для лову фідером використовуються тільки безінерційні. Розмір котушки вибирають під конкретне вудилище, так щоб снасть вийшла збалансованою, тобто центр тяжіння вудилища з котушкою був якомога ближче до котушкотримача. Зазвичай використовують котушки розміром 2500-4000. Інші вимоги до фідерної котушки такі ж, як і до котушок для інших видів лову - рівне укладання волосіні, плавне регулювання фрикційного гальма, висока якість збірки механізму.

Для лову фідером коропа краще використовувати більш потужні котушки. Бажано, якщо вони будуть оснащені бейтранером - механізмом відключення фрикціона.

Види оснастки для ловлі коропа

Існує величезна кількість варіантів оснасток для лову коропа на донку. За методом лову їх можна розділити на фідерні і коропові, а за способом кріплення огрузки на ковзаючі і глухі.

Фідерне оснащення «Інлайн»

«Інлайн» це базове оснащення в фідерної ловлі. Для його монтажу основну волосінь пропускають через кріпильний отвір годівниці, на кінець волосіні прив'язують карабін або встановлюють дробинку-стопор, після чого до волосіні кріпиться поводок з гачком. Оснащення «інлайн» є ковзним, так як годівниця нічим не зафіксована на волосіні. Його перевага полягає в простоті монтажу і високій чутливості, а недолік - в схильності до захлестів. Це оснащення є єдиним дозволеним в спортивній короповій ловлі, так як при обриві основної жилки годівниця просто звалюється з волосіні і не заважає рибі.

Карпове оснащення типу «Метод»

«Метод» - оснащення із каркасною годівницею, яка обліплюються в'язким підгодовуванням зовні. Гачок з насадкою на короткому повідку (до 10 см.) вдавлюється в підгодовування, що захищає снасть від зачепів і полегшує коропу пошук насадки. Важливо, щоб повідець був з м'якого матеріалу без ефекту «пам'яті», для цього добре підходять плетені волосіні. Годівниця монтується на основній волосіні як глухим, так і ковзним способом.

Для лову в місцях з мулистим дном використовують годівниці «флет». Це окремий вид методних годівниць у вигляді плоского коритця з ребрами для фіксації прикормки на внутрішній стороні. За рахунок того, що корпус годівниці важче прикормки, вона завжди опускається підгодовуванням вгору, а за рахунок великої площі її дна - не схильна провалюватися в мул.

Крім коропа, на «метод» ловлять карася, ляща та інших мирних риб, що годуються біля дна.

Для лову коропа на «метод» в якості насадки зазвичай застосовують бойли і пеллетс. Їх використання дозволяє уникнути клювань дрібної риби. Можна використовувати і консервовану кукурудзу. Якщо кукурудзу використовують, насаджуючи на гачок, або з волосяним оснащенням, то бойли застосовують тільки з волосяним оснащенням. Вибір смаку і запаху бойлів залежить від сезону лову і пристрастей коропа в конкретній водоймі. Зазвичай влітку застосовують бойли з солодкими фруктовими ароматами, а навесні і восени - з запахом живого корму: риб'ячого жиру, креветки і т. д.

Прикормка

Ловля на «метод» передбачає обов'язкове використання прикормки. Краще працюють спортивні підгодовування для коропа з відповідним насадці ароматом. При відсутності «фірмового» підгодовування його можна замінити саморобним, комбінуючи різні каші, макухи, потовчені печиво, панірувальні сухарі, сухе молоко, рибне борошно і т.д. Для більшої ефективності в підгодовування додають частинки насадки - кукурудзу, подрібнені бойли і пеллетс. Консистенція підгодовування повинна бути такою, щоб вона добре трималася на годівниці, але повністю розмивали в воді за 10-15 хвилин.

Вибір перспективного місця

Часто короп видає місце свого проживання сплесками, іноді повністю вистрибуючи з води. Якщо зовнішніх проявів коропа не видно, шукати його краще біля заростей очерету, біля корчів і на донних звалах біля ям.

Якщо берега водойми обривисті, короп часто стоїть біля самого берега, навіть коли глибина там не перевищує метра.

Прикормка і точкове підгодовування

Для успішного лову вибране місце слід підгодувати. Бажано сконцентрувати підгодовування в точці лову, щоб зібрати до неї навколишню рибу. Техніка підгодовування залежить від методу лову коропа.

Підгодовування при лові короповими снастями

Ловля короповими снастями відбувається без використання годівниць або з годівницями, заповненими в'язким підгодовуванням. Короповий метод лову не передбачає частих перезакидів снасті. Тому точку лову підгодовують за допомогою різних пристосувань:

 • сподовим вудилищем з годівницею-ракетою;
 • пращею типу «кобра»;
 • спеціальні кораблики на радіоуправлінні, які все частіше використовують останнім часом.

Ще одним варіантом є застосування ПВА-матеріалів, швидкорозчинних у воді. Оснащення разом підгодовуванням укладають в ПВА мішечок і виробляють закид. Це дозволяє сконцентрувати підгодовування максимально близько до гачка.

Підгодовування при лові коропа фідером

При ловлі фідером підгодовування доставляється в зону лову за допомогою годівниці. Перед початком лову роблять 15-20 закидів годівниці з підгодівлею без повідка і гачка. Коли годівниця досягне дна, різким ривком вудлища звільняють годівницю від прикормки. Іноді для прискорення підгодовування (а при лові годівницями флет - обов'язково) використовують годівницю збільшеного обсягу.

У процесі лову коропа при відсутності клювань перезакиди оснащення виконують рідше, ніж при ловлі інших риб: чи не через 5-7, а через 15-20 хвилин.

Техніка ловлі коропа

Вибравши і прикормивши місце лову, снасті закидають якнайточніше в пляму підгодовування. Так як ловля часто ведеться на дальніх дистанціях, її місце можна помітити поплавком-маркером, який служить орієнтиром для закидання.

Перед тим як клюнути, короп, підбираючи прикормку, часто ворушить годівницю і чіпляє волосінь. Для рибалки це виглядає, як обережне клювання. У такій ситуації краще почекати і не чіпати снасть, щоб не злякати рибу. Справжнє клювання виглядає як сильний удар або потяжка.

При виведенні великого (для конкретної снасті) коропа не слід поспішати, краще дати рибі стомитися на відстані від берега. Дрібних коропів виводити відразу. З води коропа не можна піднімати на волосіні, це може привести до обриву оснастки або поломки вудилища. Використання підсаки в короповій ловлі обов'язково. • Як зробити дону снасть для ловлі коропа

Схожі статті

Ловля карася на поплавок весною

Ловля карася на поплавок весною

Багато шанувальників поплавкової риболовлі з нетерпінням чекають настання літа, щоб відправитися за карасем. Але досвідчені рибалки знають, активність ця риба починає проявляти ранньою весною. Інтенсивність клювання збільшується в міру прогрівання води. Ловля карася весною приваблює своєю нестабільністю. Часто виходи на водойму в цей час радують гарним результатом. Як тільки сходить лід, багато «поплавочників» відправляються на риболовлю.

Як і на що ловити форель

Як і на що ловити форель

Щоб риболовля пройшла максимально успішно, необхідно також ретельно до неї готуватися. Рибалці слід вивчити приманки, на які клює риба, місце проживання здобичі і застосувати відповідну оснастку. У зв'язку з цим, вирушаючи за хижаком, потрібно розібратися, на що ловити форель.

Як правильно робити проводки спінінгом

Як правильно робити проводки спінінгом

Суть спінінгової ловлі полягає в наданні руху приманки таким чином, щоб вона спровокувала рибу на клювання. Домогтися цього можна тільки шляхом застосування відповідної проводки. Різні способи проводки на спінінг можна звести до кількох напрямків, які ми розглянемо в цій статті.

Як ловити на фідер

Як ловити на фідер

Процес риболовлі представляє інтерес для будь-якого рибалки незалежно від способу вудіння. Ловля риби на фідер особливо ефективна для багатого улову. Належна старанність, працьовитість, терпіння приносять свої плоди, коли за допомогою наживки можна зловити не тільки карася, плотву, але і принести додому значні трофеї: великого коропа, вусатого сома.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Бойли Brain Pop-Up F1. 10mm 20gr

Бойли Brain Pop-Up F1. 10mm 20gr

Бойли Brain Pop-Up F1 виготовлені на основі рибного борошна високої якості і складаються з компонен..

79Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Серія вудилищ для донного лову Brain Apex Double - це нове слово в сучасній донній ловлі, яке напев..

1040 - 1 408Грн.

Котушка Brain Scout 8+1BB

Котушка Brain Scout 8+1BB

Котушка Brain Scout - це силова, надійна і недорога модель для використання з потужними вудлищами д..

1026 - 1 097Грн.