Ловля краснопірки на ультралайт

Багатьох рибалок цікавить питання, чи є краснопірка хижою рибою? На нього складно дати однозначну відповідь. Коли вона виростає до великих розмірів, то починає ласувати не тільки жучками, комахами і травою, а й мальками. Саме це і дозволяє спінінгістові цілеспрямовано ловити трофейну краснопірку легкою снастю.

Де ловити краснопірку на спінінг

Коротко перерахуємо основні параметри перспективної ділянки лову:

  • наявність «правильної трави». В основному це рдест і гостролист;
  • в місці лову повинно бути слабка, але стійка течія, яка збагачує воду киснем і несе корм рибі;
  • глибини до 3 м. Нижня межа практично не важлива - звичайно, в розумних межах. На практиці вдавалося знайти місця з глибиною близько 40 см, густо зарослі травою, де велика краснопірка трималася з початку червня і до кінця вересня;
  • близькість трави до великих глибин або звалів. Саме сюди «звалюється» трофейна краснопірка, коли перераховані вище умови несприятливі.

Здавалося б, місць, які відповідають цим вимогам, більш ніж достатньо; але все далеко не так просто, як здається. На практиці було багато випадків, коли на перспективній ділянці, де, здавалося б повинна бути хороша риба, ловилися дрібна краснопірка, головні та інша риба не видатного розміру.

Справа в тому, що в траві, що росте в таких місцях, не буває великої кількості комах які мешкають на водоростях, до яких звикла велика краснопірка. А ближче до серпня, коли починає цвісти вода, ця трава, заволікаючи густою зеленню велику акваторію, виділяє досить різкий і неприємний запах. Таких місць при лові краснопірки на спінінг слід уникати. Перспективну на вигляд точку може зайняти невеликий головень.

У пошуках місць стоянок великої краснопірки доведеться проїхати не один десяток кілометрів і пройти чимало трав'яних заростей, але все це з лишком окупиться, коли ви раптово відчуєте потужний удар і запрацює фрикціон.

Снасть для ловлі краснопірки

Ультралайтова снасть для ловлі великої краснопірки повинна мати хорошу чутливість, запас потужності, відповідні масу вудилища і тест спінінга, які важливі при роботі з мініатюрними приманками. Верхня межа тесту - 7 гр., нижня - 0,5 гр.

Важливо підібрати і оптимальну довжину спінінга. Ультралайтове вудилище довжиною 1,8 -2,1 м для лову краснопірки підійде як не можна краще. Але іноді ловити доводиться в дуже складних для закидання умовах. У таких місцях доцільно скористатися спінінгом завдовжки 5,6-6,6 фути (1,7-2,0 м) і робити не маятниковий, а бічний закид.

Розмір котушки - 1000-2000 за класифікацією Daiwa - Shimano. Основні вимоги до неї - вміщати необхідну кількість волосіні, мати плавний хід і надійний, тонко регульований фрикціон. Важливі її маса (адже снасть потрібна гармонійна і легка), а також потужність, яка повинна забезпечити форсоване виведення.

Клює велика краснопірка в стилі «віддай спінінг»; часом здається, що вона хоче вирвати руки у спінінгіста і зламати снасть. Саме тому потрібно бути завжди готовим до зустрічі з великою рибою і озброїтися відповідним комплектом, що дозволяє робити делікатну проводку і в той же час мати достатній ресурс потужності, щоб визволити бажаний трофей з густої трави або корчів.

Вибір монофільної або плетеної жилки залежить від конкретних умов лову. Плюсом «плетінки» є її розривне навантаження: в складних умовах виводити велику рибу з її допомогою спокійніше. Мінусом є зменшення дальності закидання при однаковому з «монофілом» діаметрі і можливість захлесту за вершинку. Крім того, в сонячну погоду в прозорій воді шнур досить помітний, і велика краснопірка без проблем побачить його, тому кількість клювань неминуче скоротиться. У монофільної волосіні теж чимало мінусів, і основний з них - її еластичність. При виведенні гідної риби з густої трави важко не дозволити їй піти в укриття, де неминуче станеться схід. Альтернативою при лові краснопірки на спінінг можуть служити флюорокарбонові волосіні.

Але потрібно витримувати якийсь баланс. Там, де трави мало, краще поставити монофільну волосінь, а де її багато - «плетінку». Саме тому досвідчених рибаків на одній шпулі намотана плетена волосінь, на інший - монофільна. Радимо використовувати монофіл не товще 0,12-0,14 мм, діаметр «плетінки» - 0,04-0,09 мм. Купувати варто тільки перевірені волосіні і шнури від перевірених на ринку фірм-виробників.

Питання про використання застібок при лові краснопірки на спінінг кожен вирішує для себе сам, але при пошуку приманки, яка саме тут і зараз зацікавить краснопірку, часом доводиться перебирати всю коробку, а швидка зміна приманки помітно скоротить час. Тому краще користуюся мініатюрними застібками, які зарекомендували себе як надійний і міцний елемент оснащення.

Приманки

Ловля краснопірка на спінінг відбувається в основному взабродку серед густих заростей трави, що впливає на вибір типу і маси приманки. Підходять «вертушки», мілководні воблери, «резина» на різних оснащеннях. Мабуть, одними з найбільш уловистих приманок є блешні Mepps з пелюсткою Aglia Long і Comet № 00-2.

Воблери для краснопірки можна використовувати двох типів: кренки і мінноу довжиною до 50 мм. Звичайно, велика краснопірка може схопити і повноцінний щучий мілководник, але все ж скоріше випадково, а для цілеспрямованої ловлі такий розмір воблерів не підійде.

Червонопірці в силу анатомічних особливостей важко проковтнути щось об'ємне, тому кількість клювань на кренки, по крайній мірі, не менше, ніж на «вертушки», а в окремих випадках їх навіть більше, але ось з підсічкою риби бувають проблеми. В цьому випадку краще поставити прогонистого маленького мінноу.

У разі нереалізованих клювань, навіть якщо риба укололася, варто спробувати доловити її на «резину» або силіконову нарізку. Краще використовувати «їстівний» силікон.

З «резиною» можливі кілька варіантів лову: в стилі векі і з огрузкою. Огрузкою в ​​більшості випадків є вольфрамова мормишка або дробинка для поплавкової ловлі.

Техніка і тактика ловлі

Перш ніж робити перші закиди, потрібно дійти до обраної ділянки лову, так як в основному ловля краснопірки на спінінг здійснюється стоячи у воді. Лише там, де глибина не дозволяє робити зручний закид і проводку, варто користуватися човном.

Підходити до місця необхідно строго проти течії, бо в траві риба стоїть головою проти течії, в цьому положенні їй зручно збирати корм який пливе. Необхідно дотримуватися повної тиші, дуже обережно і тихо пересуватися у воді, не створюючи зайвого шуму і не піднімаючи багато каламуті з дна. Найменше «вікно» серед трави представляє для рибалки інтерес. Навіть якщо його розміри настільки малі, що неможливі і 2-3 м. проводки, не варто залишати це місце без уваги. Слід акуратно і точно закинути туди маленький шумлячий плаваючий кренк і пульсуючими рухами вершинки спінінга зімітувати жука який впав у воду або іншу комаху. Досить просто влаштувати на поверхні невелику метушню, і може послідувати блискавичне клювання.

Проводка полягає в рівномірно-повільній підмотці з прискореннями і уповільненнями, що супроводжуються невеликим підтвічуванням. Проводка stop & go теж актуальна, часом вона змушує рибу клюнути. Занадто нав'язливий і хаотичний твічінг зазвичай не приносить бажаного результату.

Додаткові речі

Оскільки рибалка зазвичай ходова, потрібно подбати про легкий і міцний забродний комбінезон, який дозволить з комфортом рибалити в сильну спеку.

При лові краснопірки на спінінг необхідні поляризаційні окуляри. Часом тільки з їх допомогою при русі по трав'яним заростях вдається побачити зграйку краснопірки. А коли ловля відбувається в спекотні літні дні, такі окуляри дозволяють прибрати відблиски сонця на воді.

Велика краснопірка - риба сильна і жвава, її складно взяти рукою, та й небезпечно. При черговому ривку риби можна засадити гачок в руку. Тому необхідно мати ліпгріп або форелевий підсак. В цьому випадку і руки слизом не забруднити, і рибі меншої шкоди нанесеш, та й ризик закінчити рибалку зведеться до мінімуму.

Плануючи обловить великі акваторії, варто покласти весь скарб в рюкзак з ортопедичною вставкою, тим самим навантаження на спину буде розподілено рівномірно.

Ловля великої краснопірки на спінінг вкрай цікаве і часом приносить куди більш гострі відчуття, ніж полювання за іншою рибою. Коли спінінг згинається дугою, риба виробляє «свічки», прагнучи повернутися в рідну стихію, адреналін в боротьбі з нею зашкалює, такі миті незабутні. Бажаю кожному рибалці випробувати ці емоції, але обов'язково дотримуватися принципу «зловив - відпусти». Дозвольте рибі знову подарувати вам ці відчуття при наступних виїздах.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля краснопірки на ультралайт

Схожі статті

Матчеві тонкості

Матчеві тонкості

Навряд чи хтось стане заперечувати, що матчева ловля з ковзним поплавком є одним з найскладніших видів поплавкової риболовлі. Зате вона відкриває нові можливості у використанні поплавкової снасті, і рибалки з успіхом освоюють цей спосіб лову. Однак у багатьох з них саме монтаж снасті викликає найбільші труднощі. Звичайно, є певні хитрощі в монтажі, але складного в ньому нічого немає.

Ловля головня на дроп-шот

Ловля головня на дроп-шот

Оснащення дроп-шот прийшло до нас порівняно недавно і знайшло застосування в лові самих різних риб: окуня, щуки, судака і інших - переважно хижих. Розповімо про дещо незвичне застосування даної оснастки на малих і середніх річках при лові окуня і головня.

Як приготувати макуху для рибалки своїми руками

Як приготувати макуху для рибалки своїми руками

Як і у будь-якої живої істоти, у риби є улюблена їжа, від якої вона в захваті. Одним з таких ласощів - є макуха. З неї готується першокласна приманка, і прикормка яка дозволить поліпшити улов. Спеціальний засіб продається в рибальських магазинах, але його також готують самостійно. Уловистий макушатник своїми руками вийде економніше і дозволить удосконалити рецепт, виходячи з переваг риби.

Ловля маховою вудочкою

Ловля маховою вудочкою

Напевно, найпростішою снастю, з освоєння якої більшість рибалок починало свою «рибальську кар'єру», є звичайна махова вудка з глухим оснащенням. Глухим називають оснащення, в якому волосінь кріпиться до вершинки вудилища, і рибалка ведеться тільки на відстані закидання, без використання котушки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Перевірена часом, дуже проста і надійна котушка. При компактних розмірах вона обладнана потужною пе..

839 - 935Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade LJBB01. 4g

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade LJBB01. 4g

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade відрізняється збалансованою конструкцією і стабільною грою ..

98Грн.