Ловля ляща на фідер літом

Поширення фідерної снасті зробило ляща найулюбленішою здобиччю у більшості рибалок. Але ця велика, сильна риба з прекрасними бійцівськими якостями дається не всім. Ловля ляща на фідер влітку набагато складніше осінньої і весняної риболовлі, коли досить закинути будь-яку снасть і здобич вже в руках. У теплий період риба годується мало, клює мляво і неохоче.

Кращий час для ловлі ляща на фідер влітку

Спека і яскраве сонце зменшують бажання риби споживати їжу, в тому числі і нашу наживку з приманкою. Опівдні можна висипати кілька відер дорогої прикормки і результат буде мінімальним, тому рибалка на ляща влітку на фідер вимагає в першу чергу правильного вибору часового відрізку.

Починаючи з липня і закінчуючи серединою серпня, тобто коли стоїть найсильніша спека, найкраще клює лящ вночі. В інші місяці нічна рибалка не принесе вам відчутної здобичі.

Якщо бажання сидіти з ліхтариком у вас немає, то можна обійтися світанковими і західними годинами. Вранці клювання триває з 4 і до 8-9, пізніше вже настає спека, і риба йде в ями, де слабо реагує на нашу годівницю. Увечері рибні зграї виходять на годівлю годин з 6.

Місце для ловлі ляща влітку на фідер

Визначившись з часом ловлі ляща фідером влітку, слід зупинитися на місці. Не багато рибалок приділяють достатньо уваги дослідженню дна водойми, вважаючи, що майбутній улов тримається ближче до середини річки. У чомусь вони і будуть праві - лящ дійсно часто тримається на основному руслі, формуючи «лящовий стіл», але є й інші ділянки, де він також любить годуватися.

Влітку лящ найчастіше годується на брівці і виходах з ям.

Для перспективних місць, де ви плануєте регулярно рибалити, слід скласти карту дна. Для цього обстежте русло грузилом або порожньою годівницею. Схематично занесіть дані на листок, де відзначте схил, бровку, основне русло, ями.

Прикормка для ляща влітку

Щоб на риболовлі зловити ляща фідером в літню пору, слід запастися прикормкою, що відповідає наступним якостям:

  • ароматна;
  • дрібного помелу;
  • низький вміст великих часток;
  • містити тваринні компоненти.

Готувати прикорм слід на березі, поступово додаючи воду і перевіряючи кормовий ком на мілководді. Занадто липкий прикорм не виходитиме з годівниці, і утворювати кормову пляму, а пухка субстанція легко пошириться по всій водоймі, і лящ не збиратиметься в вашому місці ловлі фідером.

Для літнього лову ляща на фідер слід максимально полегшити снасті. Для цього ставимо найбільш тонкий повідець з мінімальною довжиною в 30 см. Гачок також слід встановлювати дрібний, щоб лящ зміг його краще проковтнути.

При правильному підході, ловля ляща на фідер влітку буде не менш результативною, ніж в іншу пору року. Успіхів Вам на риболовлі!

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля ляща на фідер літом

Схожі статті

Як ловити трофейну щуку

Як ловити трофейну щуку

Деякі рибалки вважають, що улов трофейної щуки - щаслива випадковість. Я ж вважаю, що цілеспрямована ловля великої щуки по плечу кожному. Може бути, на ваш погляд, це звучить надто оптимістично. Хіба немає рибалок, які все життя займаються ловом щуки, але так і не спіймали жодної трофейної рибини? 

Як зробити ковзний поплавок

Як зробити ковзний поплавок

Багато рибалок донині ловлять лише зі звичайним оснащенням, вони не знають, що здатні підвищити дистанцію закидання за допомогою ковзного поплавка. Плаваючий ковзний поплавок для далекого закидання допомагає дістати перспективні місця ловлі, а не задовольнятися риболовлею в прибережних ділянках водойми

Як вибрати воблер на форель: основні вимоги

Як вибрати воблер на форель: основні вимоги

Штучні приманки поступово витісняють природні наживки, зараз все рідше ловлять на живця, а всього 30 років тому це був основний спосіб ловлі хижих риб. Хоч уловисті воблери і коштують недешево, рясний улов і легкість використання приманок з лишком компенсують недолік. Форель на воблери ловиться добре, а при правильному виборі насадки під сезонні, погодні умови і водойму часто вдається зловити багато, великої риби.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Спінінг фідерний Kaida (Weida) Impulse II. 60-160гр.

Спінінг фідерний Kaida (Weida) Impulse II. 60-160гр.

Kaida (Weida) Impulse 2 - лінійка бюджетних фідерних вудилищ від фірми Kaida (Weida), що відрізняєт..

391 - 490Грн.

Котушка Brain Scout 8+1BB

Котушка Brain Scout 8+1BB

Котушка Brain Scout - це силова, надійна і недорога модель для використання з потужними вудлищами д..

1026 - 1 097Грн.

Пластилін для рибалки Fish Food Pelorus 500гр.

Пластилін для рибалки Fish Food Pelorus 500гр.

Готова до застосування донна прикормка, з додаванням - кукурудзяного сиропу CSL, парoекструдованни..

30Грн.