Ловля ляща на кільце: техніка, годівниця і снасть своїми руками

Ловля ляща на кільце дуже поширена серед любителів рибної ловлі нашої країни. Ця ефективна і уловиста снасть особливо добре себе показує при полюванні на білу рибу. Для риболовлі на водоймах з течією знадобиться човен з двома якорями, сітка і снасть, яку можна зробити своїми руками.

Принцип роботи снасті

Ловлю риби на кільце винайшли у Флоренції, тому такий спосіб риболовлі по-іншому ще називають «Флорентійка». Ловлять нею в період активного живлення риби після того, як вона віднереститься. З похолоданням води в річці використання «кільця» втрачає свою актуальність, оскільки риба стає менш активною.

Снасть в основному використовується для лову ляща, підлящика, плотви, густери. Іноді на неї може попастися сазан.

Перш ніж готувати оснастку, необхідно зрозуміти принцип роботи Флорентійки:

 1. Вибравши місце на річці, де водиться лящ, необхідно підпливти до нього на човні і встати на один якір або на розтяжку. Човен має знаходитися поперек течії.
 2. З розташованого вниз за течією борту опускається годівниця.
 3. Кільце-вантаж надівається на шнур.
 4. Через невелике колечко протягується основна волосінь, потім фіксуються стопорні намистини і вертлюжок або заводне кільце для кріплення гірлянди.
 5. Гірлянда прив'язується разом з поводками, на які фіксуються гачки.
 6. Гірлянда опускається в воду, що під вагою грузила при стравлюванні її з котушки відбувається легко.
 7. Підсмикується годівниця, в результаті чого з неї вивільняється корм і навколо утворюється прикормочний мутний слід, в якому і розташовані повідці з наживкою.

У такій конструкції за допомогою кільця-годівниці-гірлянди гачки завжди знаходяться в прикормочному сліді. Тепер залишається тільки чекати покльовки.

Підготовка оснащення для лову на кільце

Конструкція снасті складається з кільця і ​​годівниці. Флорентійку можна виготовляти своїми руками.

Кільце з секретом

Уловиста снасть може бути незнімної і знімною:

 1. Незнімна флорентійка повинна бути товщиною в 3-5 мм і діаметром від 55 до 65 см. В її середині робиться пропил з перетином від 15 до 20 мм. Завдяки такому отвору кільце вільно переміщається по шнуру. Щоб гачок не зачіпався за годівницю, з краю снасті просферлюється отвір діаметром до 7 мм. Він повинно знаходитися відносно кільця під кутом в 30-45 градусів. Служить такий отвір для кріплення до кільця волосіні і повідків. Якщо діаметр буде менше, то основна волосінь разом з поводками пропускається крізь отвір. З боку повідця фіксується вертлюжок, який буде зупиняти прохід крізь отвір проводки.
 2. Кільце знімним можна зробити, якщо пропиляти з протилежного від волосіні боку ще один отвір, через який під час підсічки кільце буде сходити зі шнура. Пропилюється отвір під кутом. Якщо пропив буде прямим, то тоді від самоходу він блокується дверцятами на пружині або зробленими з пружною дроту схрещеними вусиками. Така флорентійка надійніша, оскільки не дає заплутатися волосіні навколо годівниці.

Свинцеве кільце можна самостійно виготовити в формочці, після чого обробити напилком.


Виготовлення кільця своїми руками

Досвідчені рибалки Флорентійку виготовляють самостійно. Головне, підготувати свинець, який можна виплавити з пластин акумулятора для автомобіля. Розплавлений свинець виливається в спеціальну форму. Готується вона так:

 1. З пластиліну виліплюють потрібного розміру кільце.
 2. В заготовку перпендикулярно її площині на рівній відстані один від одного протягується чотири кусочки мідного дроту. Кожен з них повинен бути довжиною в 20 см і мати діаметр в 1 мм. При цьому площина кільця повинна знаходитися посередині відрізка з дроту.
 3. Кільце з пластиліну на мідних ніжках встановлюється посередині пластикового стакана або іншої ємності із пластику об'ємом в 0,5 літра.
 4. У склянку заливається гіпсовий розчин.
 5. Після того як розчин застигне, від нього відділяється стакан.
 6. За допомогою ножівки по металу гіпсова форма розрізається уздовж площини кільця рівно посередині заготовки.
 7. З гіпсу витягується дріт і пластилін. Решта отворів від дроту замазують гіпсом.
 8. Половинки форми з'єднуються і фіксуються тонкою ниткою. Місце розпилу заливається гіпсовим розчином.
 9. У заготівлі, в місці розпилу, до внутрішньої порожнечі, з одного боку, свердлиться отвір діаметром в 8 мм, а з іншого боку - діаметром в 3 мм.
 10. Форма з гіпсу розбирається і в неї на менший отвір встановлюється кільце з нержавіючої дроту з вусиками довжиною в 1-2 см. Для виготовлення такого кільця використовується дріт діаметром в 2-3 мм.
 11. Половинки форми знову з'єднуються, фіксуються і промазуються гіпсом.
 12. Після затвердіння розчину форма нагрівається до + 100С, ставиться на ребро і через великий отвір в неї заливається свинець.

Після повного охолодження форму можна розібрати і витягнути з неї свинцеве кільце. Його залишиться тільки доопрацювати напильником і можна використовувати для лову ляща.

Вудилище і оснащення для ловлі на кільце

Для риболовлі на кільце вибирається коротке вудилище спінінгового типу. Буде досить навіть звичайного бортового вудилища. Головне, щоб воно було обладнано потужним кивком і мало довжину від 0,5 до 0,7 м. Довшу вудку можна використовувати для полювання на особливо великого ляща, але вона все одно не повинна бути довше півтора метрів.

Волосінь можна використовувати флюорокарбонову з перетином близько 0,25 мм. Вона хороша тим, що риба її не помічає, а флюорокарбон чутливий до навантаження на розрив. Якщо буде встановлено інша волосінь, то діаметр вибирається в межах 0,2-0,25 мм.

Волосінь для повідків повинна мати діаметр в 0,15 мм. Оптимальна її довжина 0,5-1,5 м. Все залежить від сили течії. Потрібно підібрати довжину так, щоб повідці не відносило далеко від годівниці.

Розмір гачка залежить від розміру передбачуваного видобутку. Непоганий варіант для лову на кільце ляща - гачки від №6 до №8. Вони гарні для риболовлі на велику рибу і при використанні в якості приманки виповзня. У будь-якому випадку гачки повинні бути одинарні та мати подовжену цівку. Відстань між ними має бути близько пів метра.

Роль сигналізатора клювання можуть виконувати дзвіночки. Досвідчені рибалки ними не користуються, а визначають клювання тактильними відчуттями. Для цього вони весь час тримають палець на волосіні. Але таким способом відчути, що здобич клює можна тільки при великому досвіді рибного лову.

Годівниця для лову на кільце

Спеціальна годівниця є необхідним елементом такого оснащення. Виготовляється вона з металевої сітки з великими вічками. Її обсяг повинен бути від п'яти і більше літрів.

Всередині або зовні годівниці кріпиться важкий вантаж, вага якого повинна бути такою, щоб він зміг утримати сітку з кормом на течії.

Зверху сітки встановлюється пластиковий кружок і прив'язується шнур. На кружок буде падати кільце-вантаж.

Набивається годівниця наступним чином:

 1. З боків і на дно сітки укладаються великі шматки хлібних сухариків.
 2. В середину між сухарями набивається підгодовування у вигляді пшоняної і ячної каші.
 3. Зверху прикорму знову укладаються сухарі і годівниця затягується.

Зазвичай однієї годівниці досить для 4-5 годин риболовлі. Час її спустошення залежить від ступеня забитості сітки і від швидкості течії.

Правильна прикормка

Щоб риболовля на ляща з човна була результативною, необхідно правильно підготувати підгодовування. Підгодовувати майбутню здобич слід помірно, щоб не перегодувати.

В якості підгодовування можуть виступати:

 1. Панірувальні сухарі є основою будь-якого підгодовування. Вибираються вони в залежності від кольору дна. Якщо дно водойми світле, то використовуються пшеничні сухарі, а на темному дні потрібні сухарики з житнього хліба. Якщо їжа буде різко відрізнятися від дна кольором, то це може насторожити рибу.
 2. Макуху краще вибирати з насіння соняшнику. Вона повинна бути без цвілі і сторонніх запахів. Інакше приманка відлякає здобич.
 3. Висівки використовують в водоймах без течії. У складі основної прикормки висівки виконують роль розпушувача.
 4. Щоб підгодовування відразу ж не розвалилося, в якості сполучних компонентів додають дрібні вівсяні пластівці, мелений горох, глину або борошно.
 5. Додатковими ароматизаторами, які заманять ляща, можуть служити ефірні масла або розкришені насіння рослин. В якості ароматизатора можна взяти ванілін, анісові краплі, нерафіновану соняшникову олію. Використовувати їх слід в помірних кількостях. Сильні і різкі запахи рибу тільки відлякають.

Точно вгадати на яку наживку клюне риба складно. Тому на риболовлю рекомендується брати відразу кілька видів приманки.

Як ловити ляща на кільце?

Уподобавши яму, потрібно зупинитися вище її на 15-20 метрів. На борт зафіксованого човна встановлюється «кивок» і готується снасть. Потрібно не забути наживити гачок смачною насадкою. Черви насаджуються пучком. Вони повинні також прикривати цівку.

Після того як вся оснастка буде зібрана і опущена в воду, залишається чекати клювання. Деякі рибалки заманюють здобич постукуванням кільця по годівниці. Такий прийом можна вважати уловистим, якщо рибалити на одному і тому ж місці кілька днів. За цей час у риби на звук виробляється рефлекс, адже постукування обіцяє смачну годівлю. Однак лящ дуже обережний і сторонній звук його може налякати. Якщо клювання почне слабшати, то слід розворушити прикормку, щоб з неї почав знову надходити корм.

Ляща підсікати можна впевнено, без побоювання зриву. Губи у нього щільні, тому порвати їх не вдасться.

Ловля ляща на кільце заняття не тільки результативне, а й захоплююче. Першою на підгодовування прийде дрібна риба, і тільки через деякий час більш солідна здобич у вигляді великих підлящиків і великих лящів. В улові можуть зустрітися язі, карасі, плотва, густера.

Якщо Вам сподобалася стаття про ловлю ляща, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

 • Ловля ляща на кільце: техніка, годівниця і снасть своїми руками

Схожі статті

Ловля судака в жовтні

Ловля судака в жовтні

Жовтень по праву можна вважати одним з кращих часів протягом року, коли ловля судака найбільш результативна. Судак однаково добре клює як вночі, так і в денний час. За успішністю ловлю судака можна розділити на два періоди і другий якраз припадає на жовтень. В цей час клювання цього зубастого хижака найбільш впевнені і тому результативність значно вище, ніж в інший час. Існує така тенденція серед рибалок, що чим ближче до зими, тим важчі трофеї і сильніше клювання. Так що жовтень просто ідеальний місяць для відточування своєї майстерності і упіймання трофейних судаків.

Оснастка дроп-шот: монтаж і техніка ловлі

Оснастка дроп-шот: монтаж і техніка ловлі

Самим відомим оснащенням для ловлі спінінгом хижака є звичайний джиг. Однак останнім часом все більш популярним стає монтаж без повідка - дроп-шот, за допомогою якого на водоймі можна обловлювати глибокі місця або прибережні зони. Такий метод лову дозволяє зловити окуня, судака, сома, щуку.

Ловля головня на спінінг. Як, де і коли ловити

Ловля головня на спінінг. Як, де і коли ловити

Ловля головня починається приблизно в квітні, як тільки зійшов лід, але паводок ще не вивів річки з берегів і вода ще залишилася прозорою. Клювання в цей період не сильні, та можна зловити досить пристойну особину, тобто більше 1 кілограма. Шукати головня в цю пору слід в прибережних ямах, поруч з затопленим в воді деревом чи кущем, в таких місцях так само можна спостерігати слабку, але чітко виражену зворотну течію.

Рибалка в листопаді. Яку рибу і чим ловити в листопаді

Рибалка в листопаді. Яку рибу і чим ловити в листопаді

Листопад - справжній провісник зими, вже після перших ґрунтовних заморозків на поверхні невеликих озер і ставків з'являється тонкий лід. До середини місяця такий лід непостійний і при першій же відлизі перетворюється в тонку плівку, припорошену снігом. Зазвичай листопад такий непостійний до середини і рибалка в цей час практично припиняється.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Котушка Kaida (Weida) DF 3+1bb

Котушка Kaida (Weida) DF 3+1bb

Kaida (Weida) DF – це безінерційна котушка середнього розміру. Котушка має основну металеву і ..

292 - 336Грн.