Ловля ляща в березні

Ловля ляща в березні дозволяє рибалці відточити свої навички і майстерність, адже риба ця непроста і досить своєрідна. У цій статті спробуємо розібрати всі основні тонкощі успішного лову ляща.

Березень - це перший місяць весни, з його приходом починається поступове танення снігу і льоду на водоймах. З талою водою під лід починає надходити кисень, так необхідний всьому підводному світу. Відчувши це, лящ починає поступово залишати місця зимівлі, перебираючись ближче до свіжого струменя. Березень, в якій - то ступені, є місяцем, коли у ляща починають посилюватися обмінні процеси, що змушує рибу активно переміщатися по водоймі в пошуках їжі. Тому з упевненістю можна сказати, що найбільш перспективними, місцями є місця багаті кормом.

Де тримається лящ в березні

У березні, ляща нерідко можна половити в прибережній зоні на руслових брівках, а також межуючих з ними столами. Любить лящ відвідати і затоки, в яких вода особливо свіжа на початку весни. Якщо березень порівнювати з зимовим періодом, то кардинально змінюються і глибини, на яких вважає за краще стояти лящ. Зазвичай це перед-руслові столи з глибинами, що не перевищують 2 - 4 метри.

При пошуку ляща на притоках з невеликою глибиною, важливе значення мають вири, іноді в них концентрується дуже багато риби, в тому числі і ляща.

В який час доби клювання краще

Ловля ляща в березні краще в ранкові години, за годину після того як зійде сонце. Іноді дуже хороше клювання в післяобідній час, але воно зазвичай дуже нетривале. З приходом сутінків, зграї ляща відходять від берега, та триматися на руслових брівках чи перед-руслових столах на різних глибинах, зазвичай це 4 - 6 метрів.

Вночі лящ як і раніше продовжує харчуватися, особливо активно в проміжку від 23 до 2 години ночі, а клювання при цьому зазвичай нерівномірне.

Снасті на ляща в березні

Снасть, яка застосовується при лові ляща в березні, представляє з себе вудильник з відкритою котушкою і зручною рукояткою. Добре якщо котушка обладнана клавішним гальмом, це значно полегшує опускання і змотування волосіні. Кивок зазвичай береться, виготовлений з лавсану зроблений на конус і без гострих кутів. Ловля ляща помітно краще, якщо використовуються середні і дрібні мормишки, світлі в похмуру погоду і темних тонів в ясні дні. Форма може бути різною - «мураха», «уральська», «чечевички», «дробинка», «чортик» або «коза».

Березень характерний тим, що лящ в цей час дуже сильно опирається, коли починається виведення. Тому обладнавши снасть, потрібно встановлювати тільки якісну і перевірену волосінь. При використанні дрібних і середніх мормишок, волосінь повинна бути не товще 0.12 мм, інакше гра приманки дуже сильно погіршиться. Якщо лящ більше одного кілограма, то волосінь повинна бути товстіше з розрахунку 0.01мм товщини, на кожні 500 грам риби.

Насадка на ляща в березні

Найпоширенішою насадкою застосовуваною по останньому льоду в березні є - великий мотиль. На гачок зазвичай насаджують по три личинки, проколюючи їх під головкою або посередині. Іноді лящ, мляво бере приманку, в цьому випадку ловля буде врятована, якщо личинку насадити колечком, проколюючи обидва кінці личинки. Крім мотиля, ловля ляща в березні непогано йде і на інші насадки, опариш, червоний черв'як. Великий хробак, особливо хороший для лову крупного ляща, його риба вибирає, судячи з усього виходячи з розмірів та поживності.

Використання підгодовування

Ловля ляща в березні повинна проходити з обов'язковим використанням прикормки, при цьому необхідно дотримуватися головне правило - «не нашкодити». Багато рибалок саме на етапі підгодовування, все псують. Одні дуже шумлять, опускаючи годівниці, інші перегодовують рибу або відлякують її неправильно приготовленим підгодовуванням.

Для приготування прикормки можна скористатися наступним рецептом:

  • Панірувальні сухарі 400 гр.
  • Мелена макуха 200 гр.
  • Сухе молоко 100гр.
  • Дрібний мотиль 100 - 400 гр.

Основні компоненти змішуються вдома, а додавання мотиля, добавок і ароматизаторів відбувається на водоймі. Дозування останніх, повинно бути мінімальним, інакше ловля ляща, може бути безнадійно зіпсована. Прикормивши ляща, подальше догодовування має проводитися не ближче 2 метрів від дна, звичайно, це правило для водойм без сильної течії.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю ляща в березні, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля ляща в березні

Схожі статті

Ловля щуки в березні

Ловля щуки в березні

Щука настільки популярний хижак наших водойм, що шанувальників її лову просто не злічити. Рибалок вона приваблює своєю силою, міццю, а іноді розмірами трофейних екземплярів. Ловля щуки в березні примітна тим, що це одна з хижачок, яка починає метати ікру на початку весни. Зазвичай щучий ікромет доводиться на кінець березня початок квітня, і дуже важливо не пропустити цей момент, так як йому передує жор, який є найкращим часом лову щуки.

Ловля карася в березні

Ловля карася в березні

Твердження, що карась тільки літня риба, давно спростовано багатьма рибалками. Клює він досить непогано, як на протязі практично всієї зими, так і з приходом весни. Березень, можна по праву, принаймні більшу його частину, сміливо віднести до зимового сезону.

Ловля плотви в березні

Ловля плотви в березні

Ну, ось і прийшов березень, і починається загальне пожвавлення не тільки на суші, але і в водоймах. Нехай, поверхня ще скута кригою, але риба, якимось тільки їй відомим чином, відчуває ці оновлення і зміни.

Ловля судака в березні

Ловля судака в березні

Березень, особливо його початок не сильно відрізняється від періоду зимової ловлі. Як і раніше зберігається крижаний покрив на водоймах і ранкові заморозки ніяк не дають забути про зиму. Тому ловля судака в березні, в першій половині місяця, в основному проходить з використанням зимової снасті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

101 - 136Грн.

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 показав хорошу міцність і стійкість до стирання, розривні навантаженн..

126Грн.

Спінінг фідерний Super Star 50-150гр.

Спінінг фідерний Super Star 50-150гр.

Модель Super Star тримає позицію лідера продажів бюджетних вудилищ. Легкий, міцний, надійний. Невим..

300 - 400Грн.