Ловля ляща в червні

З кінця травня у ляща починається нерест. Орієнтовно через 2 тижнів після нього починається активне клювання. Триває приблизно 3 тижні, тому у кожного любителя ловлі з'являється відмінний шанс добре порибалити. Їсть лящ все, що попадається на очі, але краще, якщо їжа буде калорійною.

Де ловити ляща в червні

Вода в червні відходить від берегів, тому лящ намагається забратися подалі в товщу води. Пошук риби слід вести на мілинах, які плавно переходять в ями. Знайти ляща можна біля обриву, в вирах, заводях. В озерах риба сидить біля очерету, латаття.

Якщо правильно вибрати місце для ловлі ляща, вас неодмінно чекатиме успіх. Риба в червні постійно переміщається від берега в глибину і навпаки, тому рибалці належить слідувати згідно її маршруту. Розпізнати наявність ляща можна по грі у вечірній час або по бульбашках в місцях годівлі.

Коли починати ловлю

На ловлю ляща в червні великий вплив робить погода. Якщо атмосферний тиск стабільний, клювання буде хорошим. Якщо змінюється вітер, клювання стає гірше. При західному і південному вітрах клювання знову починає приходити в норму.

Саме час йти на ляща в похмурі дні під час грози. При холодній погоді в червні клювання чекати не слід. Оптимальний час для ловлі риби - місячна ніч, вечір, ранній ранок. Увечері шукати ляща слід на мілководді, вночі - на плесах з рослинністю.

Особливості приготування снасті

Ловити ляща в червні рекомендується на поплавкові і донні вудки. Хороший ефект дає застосування донки з годівницями і пропарений горохом в ролі насадки. Можна зловити ляща на поплавкову вудку з човна. Але вибрати снасть слід правильно:

  • поводок повинен бути 0,15 мм;
  • волосінь - не товще 0,2 міліметрів;
  • поплавок подовженої форми.

Представлені вимоги є обов'язковими для дотримання, інакше ви просто не побачите обережне клювання ляща. Для поплавка буде потрібно кілька вантажів - одна дробинка на поводок і 3 дробинки для обважнення. Дізнатися, що відбулося клювання досить легко: поплавок відводить убік, або він лягає на воду. Довжина вудилища при лові з човна може досягати 4 м, для лову з берега снасть повинна бути довшою.

З берега можна використовувати спінінг з фідером. Він може бути одним з наступних типів:

  • важким - для 120-грамових фідерів, використовується на річках з швидкою течією;
  • легким - для 20-50-грамових фідерів, використовується в стоячій воді при закиданні на 50 м і менше;
  • середнім - для фідерів вагою в 80 г, використовується в річках з середньою течією.

Класифікація складена з урахуванням прикормки, вага якої становить 15 гр. Зважаючи на це рекомендується вибирати годівницю на 20 г менше, щоб не пошкодити спінінг.

На що ловити ляща в червні

Успіх ловлі ляща безпосередньо залежить від того, на що ви ловите. Краща наживка - пропарений горох, черв'як. Приманкою може стати варена картопля, парена пшениця, м'ясо ракушок.

Кажуть, що в спеку лящ не ловиться, але це не так! Якщо підгодувати рибу білим хлібом, вона прийде. У вітряну погоду лящ не підходить близько до човна, в похмуру, навпаки, підходить ближче. Днем в спеку велику рибу можна зловити подалі від берега, а приманку закинути не ближче, ніж 10 м від човна.

При ловлі з берега слід використовувати довге вудлище. Кращою насадкою в даному випадку стануть хлібобулочні вироби. Підгодувати ляща можна кропом, анісом. Оптимальний час для ловлі з берега - день.

Зловити ляща в червні нескладно, клювання в цей час року інтенсивне. Але багато чого залежить від погоди і характеристик водойми. Сильний вітер і зниження атмосферного тиску можуть зіпсувати клювання. Успіх риболовлі залежить від того, наскільки правильно підібрані снасті, наживка, підгодівля.

  • Ловля ляща в червні

Схожі статті

Ловля краснопірки в червні

Ловля краснопірки в червні

Краснопірка - типовий представник коропових. Іноді її називають і червоноперою пліткою - це невірно, але за зовнішнім виглядом обидві представниці риб надзвичайно схожі. У них є косий рот, золотиста луска і жовта облямівка на губах. Але краснопірка володіє плавниками і очима більш яскравого кольору, і вона дещо товстіша плотви. Ловля риби здійснюється захоплююче, адже краснопірка звикла боротися за своє життя.

Ловля сома в червні

Ловля сома в червні

Сом є нічним хижаком, очі у нього недорозвинені, зір слабкий, але нюх і дотик на висоті. У великих сомів є свій вир для проживання і мисливські території, які вони щодня обстежують в пошуках їжі, охороняючи від посягання чужинців.

Ловля окуня в червні

Ловля окуня в червні

Ловля окуня вважається одним з найбільш захоплюючих занять для рибалки, тому що передбачає застосування деяких умінь. Окунь - хижак, його відмінні риси: темне забарвлення спини, стисле з боків тіло, зеленувате забарвлення тіла, дрібна луска. Вага риби може дорівнювати 4 кілограмам. Місце проживання риби - глибокі ями, ставки, перекати.

Ловля карася в червні

Ловля карася в червні

Ловити карася необхідно вміти, інакше в червні можна залишитися без улову. Карась - вибаглива риба, що зустрічається по всій території України. У червні в одній і тій ж водоймі він може вранці краще клювати на черв'яка, в обід - на манку, ввечері - на опариша. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Оснастка Груша (Пофарбована)

Оснастка Груша (Пофарбована)

Годівниця в зборі оснащена вантажем, якісна збірка на кожному кінці обтискна термо-трубка, міцні га..

15Грн.

Спінінг фідерний Cherrywood Feeder IM8. 90-120-150гр.

Спінінг фідерний Cherrywood Feeder IM8. 90-120-150гр.

EOS Cherrywood Feeder IM8 легкий і універсальний фідер (фідерне вудилище). Вудилище складається з т..

1 582Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

95 - 128Грн.