Ловля ляща в липні

Липень, найспекотніший місяць літа, особливо в останні роки це відчувається гостріше. Для мешканців водойм, сильне підвищення температури теж не залишається непоміченим, які в пошуках більш холодних місць і відповідно з кращим кисневим режимом, облюбовують затишні місця і з небажанням реагують на піднесені приманки і наживки. Найбільш вдала ловля ляща в липні, буває в першій половині цього місяця, з другої ж половини, успішна ловля ляща носить вже чисто випадковий характер.

Вибір місця для ловлі

Вибір місць для ловлі ляща в липні не так вже сильно різноманітно. У пошуках прохолодних місць, лящ намагається триматися на глибоких ямах, і рідко й на короткий час залишає їх під час годування. Ловля ляща в липні, це перш за все вибір правильного місця:

  • На великих річках це глибокі місця з невеликим плином, твердим піщаним або піщано-гальковим дном. Виявити такі місця найпростіше зі зміни напрямку русла річки, по зміні берегового рельєфу.
  • На малих річках це відносно глибокі ями, вири серед водної рослинності, очерету, рогозу. На затінених ділянках водойми, ловля ляща в липні може бути успішною і на відносно невеликій глибині, поблизу водної рослинності.

Кращий час, для ловлі ляща, поза всякими сумнівами, це ранній ранок, гірше лящ ловиться ввечері, хоча бувають і винятки. Було у мене потаємне містечко, де непогано, рано вранці ловився лящ, але приїхати на риболовлю, половити кілька годин і виїхати додому, це якось не по мені. Якщо приїхав на рибалку, то добивати час треба вже до кінця, до самого заходу сонця і ще трохи, а в ідеалі навіть з ночівлею ... і не на один день. Ну, ось такий у мене характер, не люблю постійно змотувати, розмотувати снасті.

Так ось, просидів до вечора, сонце вже сіло, в садку, після ранкової риболовлі, трохи більше десятка лящиків від 1 до 1,5 кг. Поплавок вже більш ніж півгодини на тихому забутті, навіть дрібниця перестала бити об поплавок. Але ось така вона, ловля ляща в липні, іноді доводиться і в задумі посидіти, дивлячись на неживий поплавок.

Вирішив розім'ятися, пройтися по берегу. І метрах в тридцяти, лівіше від моєї ями, річка вся заросла очеретом і практично пересохла на невеликій ділянці, і лише невеличкий струмок, шириною близько метра, через повали очерету з невеликої висоти впадав в цю сторону, розмиваючи невелике заглиблення. А трохи правіше, досить жваво, годувалася невелика плотва. Вирішив в завершенні своєї риболовлі ще раз подивитися на танці поплавка і закинув вудку в це місце. Поплавок, не встигнувши ще, як слід встати, тут же ліг на воду, підсікання, і ось він, знову лящ приблизно на кіло. До темна, встиг ще поповнити свій садок на п'ять лящів. Така ось буває ловля ляща в липні, після заходу сонця.

Снасті для ловлі ляща

Снасті для ловлі ляща в цьому місяці це, досить довге поплавкове вудилище з тонким оснащенням. Велика довжина вудилища викликана тим, що ловити доводиться на досить великій глибині і часто на великій відстані від берега.

Для лову найбільш великих екземплярів і відповідно більш обережних, підійде фідерне вудилище з невеликою годівницею.

На що ловити і чим принадити

Насадки і наживки для лову ляща в липні самі класичні: гнойовий черв'як, мотиль, опариш, макаронні вироби, манна бовтанка.

Сам особисто вважаю, що влітку ловля ляща на манну бовтанку, найбільш ефективна. Ця проста насадка з манної крупи і води, мене ніколи не підводила.

Ловля ляща в липні без прикормки, це все одно, що літак без крил. Підгодовування для ляща краще світлого кольору, з сильним ароматом кондитерських виробів і солодкуватим смаком. Непогано лящ реагує так само і на підгодовування з пряними ароматами. При додаванні в підгодовування пшоняної каші, лящ ніколи не пройде повз неї.

  • Ловля ляща в липні

Схожі статті

Ловля щуки в липні

Ловля щуки в липні

Ловля щуки в липні не така хороша, як в інші літні місяці, це факт, але сказавши, що вона зовсім не клює, це буде неправдою. Просто клювання і активну поведінку щуки зводить нанівець, літня спека. Особливо це відбивається на великих особинах, можна сказати, що велика щука оголосила голодування і ігнорує будь-яку наживку рибалки. В основному в цей час клюють екземпляри до одного кілограма. 

Ловля карася в липні

Ловля карася в липні

Літо, дуже гарний час року для ловлі карася, і багато рибалок, незважаючи на спеку, особливо в останні роки, поспішають на водойми, в надії отримати насолоду від покльовок цієї дуже цікавої риби. Ловля карася в липні, при відповідному знанні водойми і повадок літнього карася, буває дуже результативна.

Ловля плотви в липні

Ловля плотви в липні

Плотва в липні харчується цілодобово, особливо інтенсивність харчування плотви зростає в нічний час. Тому якщо ви любитель посидіти з вудкою в тиші, під зірками нічного неба, під спів нічних солов'їв, то ловля плотви в липні - це те, що вам треба.

Ловля сазана в липні

Ловля сазана в липні

Сазан - хто не мріяв поборотися з цією, справді дивовижною рибою. Та так, щоб після риболовлі, розповідаючи друзям - товаришам, рук не вистачало показувати, який він був, цей самий сазан. Ловля сазана в липні, заняття воістину захоплююче і незабутнє. Сазан воістину чудовий боєць, і до самого кінця бореться за своє життя. Тому, в риболовлі на сазана дрібниць не буває, і щоб бути готовим до цього суперництва, давайте детальніше зупинимося на кожному елементі оснащення, яке застосовується для ловлі сазана в липні.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Легке махове вудилище Mikado Princess (Мікадо Принцес) виготовлена з високо-модульного графіту. Тех..

300 - 419Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

40Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.