Ловля ляща в липні

Липень, найспекотніший місяць літа, особливо в останні роки це відчувається гостріше. Для мешканців водойм, сильне підвищення температури теж не залишається непоміченим, які в пошуках більш холодних місць і відповідно з кращим кисневим режимом, облюбовують затишні місця і з небажанням реагують на піднесені приманки і наживки. Найбільш вдала ловля ляща в липні, буває в першій половині цього місяця, з другої ж половини, успішна ловля ляща носить вже чисто випадковий характер.

Вибір місця для ловлі

Вибір місць для ловлі ляща в липні не так вже сильно різноманітно. У пошуках прохолодних місць, лящ намагається триматися на глибоких ямах, і рідко й на короткий час залишає їх під час годування. Ловля ляща в липні, це перш за все вибір правильного місця:

  • На великих річках це глибокі місця з невеликим плином, твердим піщаним або піщано-гальковим дном. Виявити такі місця найпростіше зі зміни напрямку русла річки, по зміні берегового рельєфу.
  • На малих річках це відносно глибокі ями, вири серед водної рослинності, очерету, рогозу. На затінених ділянках водойми, ловля ляща в липні може бути успішною і на відносно невеликій глибині, поблизу водної рослинності.

Кращий час, для ловлі ляща, поза всякими сумнівами, це ранній ранок, гірше лящ ловиться ввечері, хоча бувають і винятки. Було у мене потаємне містечко, де непогано, рано вранці ловився лящ, але приїхати на риболовлю, половити кілька годин і виїхати додому, це якось не по мені. Якщо приїхав на рибалку, то добивати час треба вже до кінця, до самого заходу сонця і ще трохи, а в ідеалі навіть з ночівлею ... і не на один день. Ну, ось такий у мене характер, не люблю постійно змотувати, розмотувати снасті.

Так ось, просидів до вечора, сонце вже сіло, в садку, після ранкової риболовлі, трохи більше десятка лящиків від 1 до 1,5 кг. Поплавок вже більш ніж півгодини на тихому забутті, навіть дрібниця перестала бити об поплавок. Але ось така вона, ловля ляща в липні, іноді доводиться і в задумі посидіти, дивлячись на неживий поплавок.

Вирішив розім'ятися, пройтися по берегу. І метрах в тридцяти, лівіше від моєї ями, річка вся заросла очеретом і практично пересохла на невеликій ділянці, і лише невеличкий струмок, шириною близько метра, через повали очерету з невеликої висоти впадав в цю сторону, розмиваючи невелике заглиблення. А трохи правіше, досить жваво, годувалася невелика плотва. Вирішив в завершенні своєї риболовлі ще раз подивитися на танці поплавка і закинув вудку в це місце. Поплавок, не встигнувши ще, як слід встати, тут же ліг на воду, підсікання, і ось він, знову лящ приблизно на кіло. До темна, встиг ще поповнити свій садок на п'ять лящів. Така ось буває ловля ляща в липні, після заходу сонця.

Снасті для ловлі ляща

Снасті для ловлі ляща в цьому місяці це, досить довге поплавкове вудилище з тонким оснащенням. Велика довжина вудилища викликана тим, що ловити доводиться на досить великій глибині і часто на великій відстані від берега.

Для лову найбільш великих екземплярів і відповідно більш обережних, підійде фідерне вудилище з невеликою годівницею.

На що ловити і чим принадити

Насадки і наживки для лову ляща в липні самі класичні: гнойовий черв'як, мотиль, опариш, макаронні вироби, манна бовтанка.

Сам особисто вважаю, що влітку ловля ляща на манну бовтанку, найбільш ефективна. Ця проста насадка з манної крупи і води, мене ніколи не підводила.

Ловля ляща в липні без прикормки, це все одно, що літак без крил. Підгодовування для ляща краще світлого кольору, з сильним ароматом кондитерських виробів і солодкуватим смаком. Непогано лящ реагує так само і на підгодовування з пряними ароматами. При додаванні в підгодовування пшоняної каші, лящ ніколи не пройде повз неї.

  • Ловля ляща в липні

Схожі статті

Ловля щуки в липні

Ловля щуки в липні

Ловля щуки в липні не така хороша, як в інші літні місяці, це факт, але сказавши, що вона зовсім не клює, це буде неправдою. Просто клювання і активну поведінку щуки зводить нанівець, літня спека. Особливо це відбивається на великих особинах, можна сказати, що велика щука оголосила голодування і ігнорує будь-яку наживку рибалки. В основному в цей час клюють екземпляри до одного кілограма. 

Ловля карася в липні

Ловля карася в липні

Літо, дуже гарний час року для ловлі карася, і багато рибалок, незважаючи на спеку, особливо в останні роки, поспішають на водойми, в надії отримати насолоду від покльовок цієї дуже цікавої риби. Ловля карася в липні, при відповідному знанні водойми і повадок літнього карася, буває дуже результативна.

Ловля плотви в липні

Ловля плотви в липні

Плотва в липні харчується цілодобово, особливо інтенсивність харчування плотви зростає в нічний час. Тому якщо ви любитель посидіти з вудкою в тиші, під зірками нічного неба, під спів нічних солов'їв, то ловля плотви в липні - це те, що вам треба.

Ловля сазана в липні

Ловля сазана в липні

Сазан - хто не мріяв поборотися з цією, справді дивовижною рибою. Та так, щоб після риболовлі, розповідаючи друзям - товаришам, рук не вистачало показувати, який він був, цей самий сазан. Ловля сазана в липні, заняття воістину захоплююче і незабутнє. Сазан воістину чудовий боєць, і до самого кінця бореться за своє життя. Тому, в риболовлі на сазана дрібниць не буває, і щоб бути готовим до цього суперництва, давайте детальніше зупинимося на кожному елементі оснащення, яке застосовується для ловлі сазана в липні.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Легке махове вудилище Mikado Princess (Мікадо Принцес) виготовлена з високо-модульного графіту. Тех..

330 - 454Грн.

Підсак EOS 900-J80702252

Підсак EOS 900-J80702252

Підсак необхідний практично на кожній рибалці. Навіть якщо піймання трофею не очікується, все одно ..

770Грн.

Підсак EOS 908-Z70802402

Підсак EOS 908-Z70802402

Підсак необхідний практично на кожній рибалці. Навіть якщо піймання трофею не очікується, все одно ..

770Грн.

Свінгер під світлячок

Свінгер під світлячок

Свінгер під світлячок..

8Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.