Ловля ляща в листопаді

Для кожної рибальської пори року є свої особливості при ловлі ляща, в цій статті спробуємо розібрати всі тонкощі конкретно для одного осіннього місяця - листопада. У листопаді клювання ляща починається не з самого ранку, риба активізується до годин 10. Це пов'язано з тим, що риба ще не зовсім звикла до температурних перепадів води. Але клювання при цьому стійке і триває протягом усієї доби зі змінним успіхом. Крім того варто зазначити, що при лові ляща в листопаді дуже велика ймовірність зловити досить великих лящів. Тому правильно підібравши насадку і прикормку, ваш улов може дуже сильно вас порадувати.

Визначення місця стоянки риби

З приходом листопада, лящ практично не підходить до берега, а починає групуватися на глибинах біля ям, в яких зимує. Ефективною буде рибалка біля скель, де глибина починається практично від берега, або з човна. У листопаді лящ в основному тримається на середніх і великих глибинах, вибирати місце лову краще, якщо ви, будете знати яка структура дна, підійде глинисте або кам'янисте дно, піщане дно краще не вибирати.

Снасті на ляща в листопаді

З снастей найбільш перспективними в листопаді будуть або фідер, або звичайна донка з годівницею. Трьох-метрового вудилища для лову ляща в листопаді буде достатньо, воно дозволить робити закид на потрібну вам відстань.

При використанні фідера, верхівку краще поставте середньої чутливості, так як клювання ляща зазвичай дуже впевнені і чутливі для вудилища.

Котушку встановлюємо безінерційну. Зверніть увагу, наскільки жорстко фіксується кільце котушки при її відведенні. Це - дуже важливий момент. В снасті будуть використовуватися годівниці значної ваги до 150 грам. І така дрібниця, як відскочивше кільце, при закиданні може позбавити вас заправленої годівниці з усіма поводками і гачками.

Волосінь для лову ляща в листопаді підійде діаметром 0.25 мм, 100 - 150 метрів буде цілком достатньо для гарного закидання, причому надлишки волосіні не створюватимуть зайвих незручностей.

Далі на волосінь встановлюється годівниця, вона може бути як з вантажем, так і без вантажу, все буде залежати від дальності закидання і наявності течії в місці лову. Потім на волосінь кріпиться карабін з вертлюжком, до якого згодом приєднується коромисло з поводками. Коромисло необхідно для того, щоб повідці при закиданні не плуталися. Донна снасть комплектується практично також як і фідерна. Єдиний мінус такої снасті не такий гнучкий кінчик вудилища як на фідері. Відповідно слабші клювання не так помітні для рибалки. Але в цьому випадку рибалки застосовують допоміжні сигналізатори клювання, які фіксуються на волосінь.

Насадка на ляща в листопаді

Лящових насадок дуже багато, вони діляться на рослинні і тваринні. Для кожного осіннього місяця насадка своя, конкретно в листопаді успішними будуть мотиль або опариш. Але не варто зупинятися саме на цих насадках, як і при лові інших видів риб треба експериментувати і пробувати інші лящові насадки. Буває, що лящ охоче бере на "бутерброд", тобто комбіновану насадку, наприклад, опариш і мотиль. Ще одна дуже цікава і перспективна насадка для лову ляща в листопаді це пінопласт як не дивно-б це звучало. Але слід враховувати колір і запах пінопласту. Зазвичай лящеві за смаком пінопласт зеленуватого кольору з легким запахом ванілі. Не забудьте про мастирку, дуже уловисту насадку при лові ляща. Готується вона з колотого або круглого гороху, який вариться протягом декількох годин (до повного википання води), змішується з манкою або кукурудзяним борошном і вариться ще кілька хвилин. У готову однорідну масу додається мед, соняшникова олія і трохи ваніліну.

Використання підгодовування в листопаді

Підгодовувань також дуже багато, як і насадок, але ми зупинимося на універсальному підгодовуванні, яке добре себе зарекомендувало при лові ляща в листопаді. Склад його не такий вже складний, як може здатися. Для його приготування нам знадобиться сухе пшоно 500гр; панірувальні сухарі 600гр; геркулес 250гр; макуха 150гр; насіння конопель, перемелені і підсмажені 200гр; ванілін і кормовий мотиль. Всі компоненти цієї прикормки готуються вдома, а перемішуються на водоймі перед риболовлею. У підгодовування краще додати трохи ґрунту, а при ловлі на течії глину.

Якщо Вам сподобалася стаття про ловлю ляща в листопаді, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля ляща в листопаді

Схожі статті

Ловля плотви в листопаді

Ловля плотви в листопаді

Риболовля в листопаді вимагає від рибалки певних знань і навичок. Все стає не таким простим, як влітку, відбуваються значні зміни у всьому підводному світі. Слідом за зниженням температури повітря, остигає і вода, внаслідок цього відмирають і лягають на дно практично всі водні рослини. Разом з осілою рослинністю, на глибину в донний мул спрямовується весь природний корм плотви (личинки, черв'ячки і ін.).

Ловля окуня в листопаді

Ловля окуня в листопаді

Багато рибалок вважають, що листопад не дуже вдалий місяць для лову окуня. Адже погода стає мінливою, то дощик пройде, то сніг пролетить. Але це досить оманливе твердження, адже листопад досить непоганий місяць для лову хижака, особливо окуня.

Ловля карася в листопаді

Ловля карася в листопаді

Карась - одна з найпоширеніших риб в нашій країні, до того ж, вона одна з найвідоміших. Зустрічається він майже всюди, лише тільки в великих водосховищах зустріти його можна рідше, але все одно часто він є і в них. Він є навіть і на болотах, так що знайти місце проживання карася не складе труднощів. 

Ловля щуки в листопаді

Ловля щуки в листопаді

Ловля щуки в листопаді передбачає кілька особливостей. Найголовніша з них - те, що щуку можна ловити як з відкритої води, так і з льоду. З льоду ловлять в невеликих озерах або ж в затоках, які до цього часу вже замерзають. Також в листопаді щука намагається якомога більше запастися жиром, тому вона більш охоче реагує на приманку. Так що в цьому місяці можна зловити навіть більше риби, якщо знати, як її ловити.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Спеціалізована котушка, призначена для лову коропа, сазана і іншої великої риби на донні оснащення...

465 - 545Грн.

Садок Brain keeping net 40х50cm

Садок Brain keeping net 40х50cm

Садок Brain keeping net орієнтований на спортивну риболовлю, але може використовуватися і для любит..

656 - 812Грн.